Setari Cookie-uri

iubesc barbati prea maturi

Povestea mea incepe cam asa,cand eram in clasa a4a eram indragostita de petre roman,catalin crisan,etc...Cand am mai crescut am revenit la normal,acum insa am o pb...am fost indragostita de un barbat de 36de ani,relatia nu a mers din alte motive nu lipsa de compatibilitate iar acum am cunoscut un barbat de 39de ani fata de care nu stiu ce simt...am fost dezamagita incat parca nu pot sa-mi dau seama daca il vreau langa mine sau doar ma alina...e foarte atent cu mine,la fiecare intalnire vine cu un trandafir,ma simt f linistita cand sunt cu el,ma calmeaza,ma rupe de cotidian,ma face sa-mi fie bine,dar nu stiu daca ar fi ok o astfel de relatie,eu am 20de ani...mi-e cam teama de gura lumii...sa nu-mi pierd prietenii...insa parca nu pot renunta la el,vede tot ce e bun in mine si ma face sa-mi doresc si mai mult de la mine...ma gandeam ca poate o relatie cu adevarat serioasa e asa,fara f multa pasiune,ci poate conteaza mai mult sa ai parte de intelegere,de liniste in cuplu...astept parerile voastre
mystery83
Postat pe 25 Septembrie 2008 11:26
uite mama daca incercai sa cauti mai bine gaseai raspunsurile pe aici ...
nu era nevoie sa deschizi un topic nou numa asa sa te faci ...remarcata.

de citeste si pe urmamai vedem....ok???

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/19186/Diferenta-de-varsta-si-nu-numai-.html

data viitoare cauta raspuns la intrebarile tale inainte sa deschizi un nou topic sau intreaba si te indruma careva .adica in traducere libera.... citeste pe forum inainte sa te intrebi asa in disperare ceva ce s-au intrebat si altii inaintea ta.
zilele astea avem ceva impotriva noilor subiecte....

dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 11:37
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-25 11:37:35uite mama daca incercai sa cauti mai bine gaseai raspunsurile pe aici ...
nu era nevoie sa deschizi un topic nou numa asa sa te faci ...remarcata.

de citeste si pe urmamai vedem....ok???

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/19186/Diferenta-de-varsta-si-nu-numai-.html

data viitoare cauta raspuns la intrebarile tale inainte sa deschizi un nou topic sau intreaba si te indruma careva .adica in traducere libera.... citeste pe forum inainte sa te intrebi asa in disperare ceva ce s-au intrebat si altii inaintea ta.
zilele astea avem ceva impotriva noilor subiecte....




daca nu te intereseaza subiectul,nu raspunde...ca nu aveam nevoie de mesaje cu aere de superioritate...si nu cred ca cineva deschide un topic doar pt a se face remarcat,e pb mea si vroiam niste sfaturi,daca vrei sa participi ok,daca nu,e la fel de ok pt mine,dar abtine-te de la a trata oamenii ca pe niste prosti in timp ce tu esti desteapta;)
mystery83
Postat pe 25 Septembrie 2008 11:41
eu cred ca cineva care nu are bunul simt sa observe pe un forum ca despre subiectul respectiv s-a mai vorbit ori nu se asteapa la raspunsuri ori nu are habar sa caute ce vrea...
buuun

inca ceva... cum iti spuneam prieteneste de altfel despre acest subiect s-a mai discutat deci nu merita readus in discutie un alt topic doar asa de dragul de a incarca o baza de date....
sectiunea CONFESIUNI a forumului din pacate nu mai exista.....
cum si alta domnisorica avea aceeasi problema ca si tine puteai avea macar bunavointa sa citesti ce s-a scris acolo
asa se spune .... cel punt aste sunt legi nescrise ale bunului simt cand intri pe un forum....macar te interesezi citind daca s-a mai scris sau nu
deci inca o data iti recomand respectivul link.

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/19186/Diferenta-de-varsta-si-nu-numai-.html


si iti spun sincer ca poti rezolva foarte usor dilema ta citind acel topic.
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 11:47
si eu cred ca cineva cu bun simt ignora pur si simplu topicul meu si isi vedea de treaba...eu nu am timp sa studiez sa vad exact ce subiecte de discutie au fost inainte,aveam o pb si am cerut un sfat...dar spre marea mea dezamagire se pare ca nici pe net nu mai puteam cere o parere fara sa ne sara in cap niste tatze invatate ca la piata

nu esti tu nimic ca sa hotarasti ce fel de topic deschide un membru...
mystery83
Postat pe 25 Septembrie 2008 11:50
pai si atunci de ce nu ai ales sa stai de vb cu o prietena sau cu intreaga lista de messenger????

e un forum public dar chiar nu simt nevoia sa recitesc aceleasi dileme in fiecare zi!!!!!!

ma repet sectiune confesiuni nu mai exista.
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 11:53
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-25 11:53:47pai si atunci de ce nu ai ales sa stai de vb cu o prietena sau cu intreaga lista de messenger????

e un forum public dar chiar nu simt nevoia sa recitesc aceleasi dileme in fiecare zi!!!!!!

ma repet sectiune confesiuni nu mai exista.


Sa-ti explic asa sa intelegi si tu...In primul rand orice om care isi pune povestea pe un forum o face tocmai pt a primi pareri obiective si de a se exclude posibilitatea judecarii de asa zisi prieteni...

NU CITI FEMEIE DACA NU AI CHEF...ti-am mai zis de atatea ori...nu simti nevoia nu citi
mystery83
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:00
mai fatuca tu ai citi linkul ala???
de ce nu iti pui acolo intrebarea asta????
asta ti-am explicat.... intreaba pe respectivul topic ce vrei sa sti si cine a fost interesat de subiect atunci iti poate raspunde si acum....

nu trebuia sa deschizi un alt topic doar de dragul de a-l deschide....
se pare ca oricum pareri nu astepti...
da-mi voie sa iti reamintesc a nu stiu cata oara acest subiect s-a mai discutat.
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:08
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-25 12:08:59mai fatuca tu ai citi linkul ala???
de ce nu iti pui acolo intrebarea asta????
asta ti-am explicat.... intreaba pe respectivul topic ce vrei sa sti si cine a fost interesat de subiect atunci iti poate raspunde si acum....

nu trebuia sa deschizi un alt topic doar de dragul de a-l deschide....
se pare ca oricum pareri nu astepti...
da-mi voie sa iti reamintesc a nu stiu cata oara acest subiect s-a mai discutat.



ESTI PROASTA SAU CE AI?...TOPICUL AM MAI ZIS DE 10ORIDE CE L-AM DESCHIS,CA NU AM TIMP CA TINE SA DAU MII DE MESAJE SI SA STIU TOATE SUBIECTELE DE DISCUTIE,SPRE DEOSEBIRE DE TINE ALTII MAI SI FAC CEVA IN VIATA.TOPICUL E DESCHIS SI CU ASTA BASTA,VOI PRIMI VREO PARERE BINE,NU LA FEL DE BINE,AM CITIT DISCUTIILE DE PE ACEL LINK...NU INTELEG CARE E PB TA SI CE TE ATACI IN STILUL ASTA...DIN CE MESAJE AM VAZUT CA DAI LA MODUL GENERAL,ESTI O FRUSTRATA CARE NU MAI POATE DE GRIJA ALTUIA...I-ATI O TARABA LA PIATA SI LASA LUMEA IN PACE...NU AM NEVOIE SA PRIMESC MESAJE DE LA TINE...OK?SCUTESTE-MA DE PREZENTA TA VIRTUALA...
mystery83
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:18
in ideea de a-ti fii de folos ti-am dat link-ul respectiv....
dar se pare ca ai prea mult timp sa imi raspunzi mie in loc sa citesti ce ti-am sugerat....

uite draga primesti parerea mea....

esti o copila mica si needucata.
poftim esti satisfacuta????
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:22

Postat pe 25 Septembrie 2008 12:23
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-25 12:22:02uite draga primesti parerea mea....

esti o copila mica si needucata.
poftim esti satisfacuta????



chiar crezi ca ma intereseaza parerea ta?am zis doar sa ma lasi in pace...nu ajungeam la astfel de discutii neplacute daca iti vedeai de treaba ta...fiecare are libertatea de a pune ce topic doreste,unde doreste,si de a citi la fel,doar ce doreste...nu vad de ce te stresai atat ca am deschis eu topicul asta...probabil nu ai ocupatie si te plictisesti...
mystery83
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:29
la ce s-a ajuns...vroiam doar niste pareri...nu mai exista solidaritate nici pe net...pai fata in fata iti da in cap
mystery83
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:30
exact.... vaaaai cum ai reusit sa ma ghicesti?????

ma plictisesc si tu reusesti sa ma tii in verva.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:31
De la: LadyLi, la data 2008-09-25 12:30:43la ce s-a ajuns...vroiam doar niste pareri...nu mai exista solidaritate nici pe net...pai fata in fata iti da in cap



pai tu pe net iti traiesti viata????

dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:36
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-25 12:31:57exact.... vaaaai cum ai reusit sa ma ghicesti?????

ma plictisesc si tu reusesti sa ma tii in verva.....



mi-e mila de cele ca tine...esti plina de rautate,de frustrari,ai grija altora,si in stilul asta nu mai ai timp sa te ocupi de tine,inainte de a obiecta ceva cuiva
mystery83
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:36
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-09-25 12:36:42
De la: LadyLi, la data 2008-09-25 12:30:43la ce s-a ajuns...vroiam doar niste pareri...nu mai exista solidaritate nici pe net...pai fata in fata iti da in cap



pai tu pe net iti traiesti viata????



nu draga,tu ti-o traiesti pe net,uita-te cate msj ai trimise,ma indoiesc ca mai faci si altceva...ideea era ca,de ex la sectiunea confesiuni,cand exista,eu intram citeam si ma straduiam sa dau un sfat obiectiv,pt ca persoana respectiva sigur nu scria ca sa fie judecata,criticata...si daca traiesti ancorata in realitate observi ca nu poti avea incredere in nimeni,sa zici ca ai o prietena in fata careia sa-ti deschizi sufletul,fara sa nu profite de acest lucru mai devreme sau mai tarziu...
mystery83
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:40
evident...doar eu imi petrec viata pe net deci tin cu tot dinadinsul ca tu sa ti-o petreci ancorata bine in realitatea ...aia cu prietenii care te judeca doar pt ca ai un iubit mai mare decat tine.

aaa si apropo imi folosesc neuronul si la altceva stai linistita... uite de exemplu acum in timp ce iti scriu tie mesajul asta reusesc sa ma gandesc ca merita sa imi sun prietena sa iesim la o cafea la terminarea programului.

dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:44
De la: LadyLi, la data 2008-09-25 11:26:28Povestea mea incepe cam asa,cand eram in clasa a4a eram indragostita de petre roman,catalin crisan,etc...Cand am mai crescut am revenit la normal,acum insa am o pb...am fost indragostita de un barbat de 36de ani,relatia nu a mers din alte motive nu lipsa de compatibilitate iar acum am cunoscut un barbat de 39de ani fata de care nu stiu ce simt...am fost dezamagita incat parca nu pot sa-mi dau seama daca il vreau langa mine sau doar ma alina...e foarte atent cu mine,la fiecare intalnire vine cu un trandafir,ma simt f linistita cand sunt cu el,ma calmeaza,ma rupe de cotidian,ma face sa-mi fie bine,dar nu stiu daca ar fi ok o astfel de relatie,eu am 20de ani...mi-e cam teama de gura lumii...sa nu-mi pierd prietenii...insa parca nu pot renunta la el,vede tot ce e bun in mine si ma face sa-mi doresc si mai mult de la mine...ma gandeam ca poate o relatie cu adevarat serioasa e asa,fara f multa pasiune,ci poate conteaza mai mult sa ai parte de intelegere,de liniste in cuplu...astept parerile voastre


nu stiu c sa zik despre relatia ta....
dak uh simti k te iubeste si te iubeste ku adevarat iar uh simti acelasi lucru pt el...gura lumii nu conteaza...nu ai fi prima care are o relatie ku un barbat mai in varsta....
si eu am iubit un barbat de 30 d ani....probabil esti destul de matura k sa iti dai seama ce e mai bine pt tine...
nu te lua dupa lumea rea

good luck!!!
Dana_Strilciuc
Postat pe 25 Septembrie 2008 15:56
ok, si eu aveam aceiasi problema, la care totusi am gasit niste raspunsuri, e o chestie destul de simpla. stand de vorba cu un psiholog am descoperit ca femeile care sunt atrase de un barbat mai in varsta ( ceea ce nu vad nimic in neregula) este din cauza lipsei unui barbat in copilarie, si aici ma refer la lipsa unui tata.
oricum relatiile de genul acesta, depinde de cei doi daca supravietuiesc sau nu.
aelena
Postat pe 25 Septembrie 2008 18:40
orice zice lumea pana la urma tu contezi, e viata ta si daca tot stai sa astepti confirmarea altora uiti sa traiesti.daca el merita si va iubiti nu ar trebuie sa iti faci griji.
c_r_i
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:42
De la: aelena, la data 2008-09-25 18:40:09ok, si eu aveam aceiasi problema, la care totusi am gasit niste raspunsuri, e o chestie destul de simpla. stand de vorba cu un psiholog am descoperit ca femeile care sunt atrase de un barbat mai in varsta ( ceea ce nu vad nimic in neregula) este din cauza lipsei unui barbat in copilarie, si aici ma refer la lipsa unui tata.
oricum relatiile de genul acesta, depinde de cei doi daca supravietuiesc sau nu.


intr-adevar am avut un tata m ai mult sponsor si musafir acasa...asta era teama mea,ce sansa este de continuitate a relatiei,si cum se poate simti aceasta diferenta in timp,peste 10ani de exemplu...va multumesc pt sfaturi,am crezut ca ma va lua toata lumea la judecat ca am deschis topicul asta...
mystery83
Postat pe 26 Septembrie 2008 12:17
eu zic ca decat cu unul de 40 ani sa cauti 2 de 20 ani
ce te vei face mai fatuca cand o sa ajungi la 35-40 ani si hormonii o sa-si ceara tot mai multa miscare, el la varsta aia o sa mai poata?
deci ca sa nu o sa fii pusa in situatia de a cauta atunci barbati mai tineri incearca sa-i gasesti acum.
dancer
Postat pe 28 Septembrie 2008 09:53
Cand suntem tinere vrem tipi mai in varsta pt k ne ofera protectie ...siguranta...shi nu cauta doar sex asa cum cauta pustii din ziua de azi .
In schimb knd ajungem la o varsta kare nu "se spune" ne place sa avem in preajma tipi mai tineri ... mai virili.
io am avut o relatie cu un tip mai mare cu 7 ani shi a fost un fiasco shi am in acest moment o relatie cu un tip mai mik cu 4 ani kre e mai matur decat mine si merge super bine.
Kred k cel mai important lucru e s iti plaka tie shi nu celor din jur
Mie cel putin nu mi-a pasat shi am avut de castigat.
Take care
axyalexya
Postat pe 2 Octombrie 2008 19:04
De la: dancer, la data 2008-09-28 09:53:27eu zic ca decat cu unul de 40 ani sa cauti 2 de 20 ani
ce te vei face mai fatuca cand o sa ajungi la 35-40 ani si hormonii o sa-si ceara tot mai multa miscare, el la varsta aia o sa mai poata?
deci ca sa nu o sa fii pusa in situatia de a cauta atunci barbati mai tineri incearca sa-i gasesti acum.



subscriu ....
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Octombrie 2008 19:06
Ps: nu va mai certati atata....si eu sunt noua aici si am lansat un topic si sincera sa fiu habar nu am dk a mai fost postat de cineva.... doar k aveam mare nevoie de un sfat si le multumesc celor kare raspund
axyalexya
Postat pe 2 Octombrie 2008 19:07
am eu impresia sau tu esti prea plina de tine?daca vrei sa-i dai un sfat fetei, il dai, daca nu...abtine-te...nu mai fi atat de ironica!!!
nu inteleg de ce unii oameni au impresia ca afisand atitudinea asta aroganta sunt mai destepti sau deosebiti fata de altii...sincer: imi raspunde si mie cineva la asta?
mc
marinela23_1984
Postat pe 3 Octombrie 2008 11:01
...am o nedumerire?!..aici nu exista moderatori?

@dandanaua_reloaded :chiar daca LadyLi te-a deranjat ca a deschis un subiect discutat si pe alt topic , nu uita ca fiecare problema postata aici, are particularitatile ei si ca urmare ironia nu-si are rostul :)

...singurul lucru care trebuia facut , era mutarea postarii in topicul deja existent(deci, era treaba unui moderator ) si acolo continuata discutia cu raspunsurile celor care voiau sa ajute.

@LadyLi :Nu mai numara foile la placinta, ca ajungi sa nu o mai faci .
Iti place, te simti bine cu el?...Mergi inainte ! Nu te mai gandii ce va fi peste 1 an sau 100 de ani...viata rezolva totul !
ance32
Postat pe 3 Octombrie 2008 12:30
va multumesc mult pt sustinerea topicului:)...si pt sfaturi...si ca sa va zic si concluzia mea...nu ma intereseaza lumea din jur si imi vad de relatie...aseara m-am mutat la el
mystery83
Postat pe 6 Octombrie 2008 11:07

Bafta
axyalexya
Postat pe 9 Octombrie 2008 17:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pe care sa-l aleg? 7 De la: taypanu 12 Iulie 2010 16:13
iubita fratelui meu indragostita de iubitul meu 29 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:45
Eu nu stiu ce e nici din partea mea nici din partea ei :). 41 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:37
oare chiar ma iubeste???? 6 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 12:50
iubire inposibila 20 De la: cristi_nne 4 Iunie 2009 14:01