Setari Cookie-uri

Ai inselat sau ai fost vreodata inselat/a?

De la: kudika_12958, la data 2012-07-27 23:38:19Ai fost vreodata inselata? Tu ai inselat? De ce oare ne inseala barbatii? Dar noi de ce ii inselam? Cum trecem peste o infidelitate si cum ne dam seama ca suntem inselate/i? Raspunsurile in cea mai recenta editie Discutii de budoar doar la Woman TV! Astept sa vizionati si sa-mi spuneti cum vi s-a parut, daca este sau nu adevarat!

http://www.womantv.ro/tv/viewvideo/43/discutii-de-budoar/discutii-de-budoar-ep3-infidelitatea-in-cuplu.html

Te asteptam si pe pagina noastra de fb www.facebook.com/womantv, dand like vei fi la curent cu toate emisiunile pe care ti le pregatim!


Se zice ca barbatii inseala datorita naturii lor de vanatori si nu intotdeauna dintr-un motiv ce si-ar avea radacina in comportamentul nostru, partenera lor.
Se mai zice ca femeile inseala doar din frustrare, din cauza unei disfunctiuni aparuta in relatia cu partenerul.
Se prea poate sa fie adevarat, eu cred ca nici nu are importanta din ce motive inselam, daca se intampla ca situatia aceasta, de viata extraconjugala, sa fie una pasagera. Daca relatia extraconjugala intareste, aduce o nota pozitiva in casatorie, il echilibreaza pe cel care are o frustare, de regula sexuala, cu siguranta ca face tot posibilul ca partenerul sau sa nu afle, sa nu simta niciodata ca a fost inselat.
Daca insa relatia extraconjugala adanceste prapastia dintre soti, atunci cred ca trebuie luata decizia de divort, cu asumarea aranjamentelor necesare legate de partaj.
Nu exclud infidelitatea, adulterul, dar nici nu il accept ca pe o umilinta. La fel cum nu voi cauta niciodata sa aflu ceea ce nu este evident.
Discutia despre infidelitate in cuplurile necasatorite are conotatii mai ferme si, mi se pare ca, doi parteneri pe care numai dragostea ii tine impreuna, nu o casatorie, se inseala din viciu.
Nu discut despre infidelitatea sotilor care sunt si parinti, caci subiectul este mult sensibilizat
mobilemaimai_no1
Postat pe 1 August 2012 01:31
si yo...care asteptam deja...sa aflu...exact...raspunsul concis si...fara echivoc...la aceasta intrebare...
oare...va fi vreodata...exprimat un raspuns...la asa ceva?
eu_ovidiu
Postat pe 1 August 2012 01:36
nu vrea kudika sa publice mesajul frumos pentru asta cu televiziunea lui ..frumoasa

Postat pe 1 August 2012 11:18
De la: kudika_12473, la data 2012-08-01 11:18:23nu vrea kudika sa publice mesajul frumos pentru asta cu televiziunea lui ..frumoasa


ce-ti mai place shaorma si tie!
picard-jean-luc
Postat pe 1 August 2012 12:50
sa fie cu di toate !

Postat pe 1 August 2012 12:52
De la: kudika_12473, la data 2012-08-01 12:52:45sa fie cu di toate !


buna idee! sa-mi iau una acum daca tot am pomenit!
picard-jean-luc
Postat pe 1 August 2012 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mia facut multe dar...totusii..il iubesc... 23 De la: pamela_1 27 Iulie 2009 11:51
La revedere! 25 De la: Valy90 22 Iunie 2011 12:50
cum faci sa fii mai indiferent ca sa poti supravietui ? 15 De la: kudika072175 20 Noiembrie 2015 10:58
Cum isi poate salva un barbat o casnicie,dupa o relatie extraconjugala descoperita.... 17 De la: criss003 22 Mai 2009 18:45
De ce adora barbatii sexul oral si la ce ar renunta in favoarea acestuia? 59 De la: tonikana 26 Ianuarie 2009 17:01