Setari Cookie-uri

Jurnalul unei visatoare... :)

Buna fetelor. Sa incep cu inceputul.
Povestea mea amuzanta a inceput in urma cu aproximativ 8 ani. Aveam 16 ani si m-am indragostit pana peste urechi de un tip cu 3 ani mai mare ca mine. Nu stau sa detaliez relatia noastra la momentul respectiv, pentru ca m-as intinde pe tot forumul, mai rau decat o caracatita. Pe scurt : prima iubire, prima relatie adevarata, primul barbat. Dragoste nebuna. Stop. Iertat alte relatii cu care mergea in paralel. Stop. Iertat alte aventuri. Stop. Pe premisa asta as putea continua, insa ma opresc aici. Au trecut anii, si dupa milioane de despartiori si impacari, in sfarsit, am realizat ceva : Am 24 de ani si o relatie de 8 ani, insa eu stau cu mama, el sta cu mamica
Adica doar eu am stiut sa il cer de sot, innebunindu-ma asteptarea si realizand ca a trecut destul timp?? In momentul de fata aceasta este situatia. Iubitul meu nici nu s-a sinchisit sa se mute cu mine. Am treut printr-o perioada in care am renovat impreuna un apartament pe care mi l-au cumparat ai mei. Eu cu munca, el cu banutii, pt ca mie momentan imi lipsesc cu desavarsire. Intre timp am inchiriat :) -Deh, era dorinta prea mare de a sta cu mine, asa ca m-a convins sa NE RECUPERAM BANII in mod egal - el 70-80%, eu restul! Funny este faptul ca pana in urma cu un an de zile, a fost baiatul la mare pe banii mei, s-a plimbat baiatul la munte, apoi iar la mare, si uite asa. Pt ca imi permiteam, ma incanta ideea de a da eu banii de data asta, si poate va da el data viitoare. Insa nu se intampla niciodata. Deci, practic, pot spune ca in urma calculelor mi-am renovat o vila cu mult mai multe camere decat am eu in umilul apartament cu 2 camere, dintr-un bloc care sta sa cada.
Pe toata perioada renovarii a stat la mine. Insa cum a facut-o? Somn, trezire tarzie, oboseala, mic-dejun (la pranz), somn pentru ca a obosit mancand ( Stiti cate calorii se pierd tot flexand mana si ducand-o la gura??? E mai rau ca la sala!! ), trezire, fugit la mamica sa faca dus, stat afara la aer ( in parcari si pe banci in fata blocului, doar nu consuma motorina sa mearga in parc, la o terasa s.a.m.d.) apoi somnic ( daca mai bea si o bere e frant :)) ) Si astefel au trecut ultimele 6 luni peste mine. 6 luni in care am stat cu el cand dormea, cand manca, pana pleca la mamica ( nu a facut dus niciodata la mine, pt a nu-i reprosa mama ca imi consuma apa??? Wtf din nou?? Macar daca ar deranja-o chestia asta. Nu suntem genul de persoane care fac economii. Insa, la frigiderul pe care il defriseaza zilnic, chiar nu se gandeste??!!! Nu ar trebui sa ma plang, este econom cand vine vorba de altii ;)
Tot acest timp am incercat sa imi demonstrez mie ca il pot schimba, ca pot face o familie cu el, tarziu insa am realizat ca e dus cu pluta mult in larg. Nu e genul care sa le faca din rautate, prost nu este, insa in ultima perioada a luat-o pe carare rau.. Problema este ca mi-e imposibil sa traiesc fara el. Dar nici cu el nu va trece mult pana sa fiu gasita cu cea mai groasa funie din lume, legata de cel mai mare bolovan din lume, pe fundul celui mai adanc lac din lume.
Intrebare: Cum sa reactionezi cand nu ai facut sex timp de o luna si jumatate, fiind implicata intr-o relatie stabila, si dupa acest timp vine iubitul sa iti spuna : "Azi e ziua ta norocoasa, ai prezervative? " Nebuna de mine, care are nevoi perverse (sau mai degraba perserve) si viseaza sa aiba parte macar o data pe saptamana :
In primul rand e stupefierea de moment. In al doilea rand gandesti si analizezi propozitia mai departe : dupa 8 ani, prezervative? Pai cum ramane cu familia de care vorbeam pana acum? Nu e nevoie de in libertate, pentru a procrea?? Sau pana la urma e reala faza cu barza? Dar tot raman pe ganduri, ca nu imi dau seama cine violeaza barza!

dana_21
Postat pe 7 August 2012 13:27
De la: dana_21, la data 2012-08-07 13:27:24Buna fetelor. Sa incep cu inceputul.
Povestea mea amuzanta a inceput in urma cu aproximativ 8 ani. Aveam 16 ani si m-am indragostit pana peste urechi de un tip cu 3 ani mai mare ca mine. Nu stau sa detaliez relatia noastra la momentul respectiv, pentru ca m-as intinde pe tot forumul, mai rau decat o caracatita. Pe scurt : prima iubire, prima relatie adevarata, primul barbat. Dragoste nebuna. Stop. Iertat alte relatii cu care mergea in paralel. Stop. Iertat alte aventuri. Stop. Pe premisa asta as putea continua, insa ma opresc aici. Au trecut anii, si dupa milioane de despartiori si impacari, in sfarsit, am realizat ceva : Am 24 de ani si o relatie de 8 ani, insa eu stau cu mama, el sta cu mamica
Adica doar eu am stiut sa il cer de sot, innebunindu-ma asteptarea si realizand ca a trecut destul timp?? In momentul de fata aceasta este situatia. Iubitul meu nici nu s-a sinchisit sa se mute cu mine. Am treut printr-o perioada in care am renovat impreuna un apartament pe care mi l-au cumparat ai mei. Eu cu munca, el cu banutii, pt ca mie momentan imi lipsesc cu desavarsire. Intre timp am inchiriat :) -Deh, era dorinta prea mare de a sta cu mine, asa ca m-a convins sa NE RECUPERAM BANII in mod egal - el 70-80%, eu restul! Funny este faptul ca pana in urma cu un an de zile, a fost baiatul la mare pe banii mei, s-a plimbat baiatul la munte, apoi iar la mare, si uite asa. Pt ca imi permiteam, ma incanta ideea de a da eu banii de data asta, si poate va da el data viitoare. Insa nu se intampla niciodata. Deci, practic, pot spune ca in urma calculelor mi-am renovat o vila cu mult mai multe camere decat am eu in umilul apartament cu 2 camere, dintr-un bloc care sta sa cada.
Pe toata perioada renovarii a stat la mine. Insa cum a facut-o? Somn, trezire tarzie, oboseala, mic-dejun (la pranz), somn pentru ca a obosit mancand ( Stiti cate calorii se pierd tot flexand mana si ducand-o la gura??? E mai rau ca la sala!! ), trezire, fugit la mamica sa faca dus, stat afara la aer ( in parcari si pe banci in fata blocului, doar nu consuma motorina sa mearga in parc, la o terasa s.a.m.d.) apoi somnic ( daca mai bea si o bere e frant :)) ) Si astefel au trecut ultimele 6 luni peste mine. 6 luni in care am stat cu el cand dormea, cand manca, pana pleca la mamica ( nu a facut dus niciodata la mine, pt a nu-i reprosa mama ca imi consuma apa??? Wtf din nou?? Macar daca ar deranja-o chestia asta. Nu suntem genul de persoane care fac economii. Insa, la frigiderul pe care il defriseaza zilnic, chiar nu se gandeste??!!! Nu ar trebui sa ma plang, este econom cand vine vorba de altii ;)
Tot acest timp am incercat sa imi demonstrez mie ca il pot schimba, ca pot face o familie cu el, tarziu insa am realizat ca e dus cu pluta mult in larg. Nu e genul care sa le faca din rautate, prost nu este, insa in ultima perioada a luat-o pe carare rau.. Problema este ca mi-e imposibil sa traiesc fara el. Dar nici cu el nu va trece mult pana sa fiu gasita cu cea mai groasa funie din lume, legata de cel mai mare bolovan din lume, pe fundul celui mai adanc lac din lume.
Intrebare: Cum sa reactionezi cand nu ai facut sex timp de o luna si jumatate, fiind implicata intr-o relatie stabila, si dupa acest timp vine iubitul sa iti spuna : "Azi e ziua ta norocoasa, ai prezervative? " Nebuna de mine, care are nevoi perverse (sau mai degraba perserve) si viseaza sa aiba parte macar o data pe saptamana :
In primul rand e stupefierea de moment. In al doilea rand gandesti si analizezi propozitia mai departe : dupa 8 ani, prezervative? Pai cum ramane cu familia de care vorbeam pana acum? Nu e nevoie de in libertate, pentru a procrea?? Sau pana la urma e reala faza cu barza? Dar tot raman pe ganduri, ca nu imi dau seama cine violeaza barza!

stai ca vine,, miss,,in mintea ei,,sa ti zica niste penibilitati
kudika_13106
Postat pe 7 August 2012 13:29
De la: dana_21, la data 2012-08-07 13:27:24Buna fetelor. Sa incep cu inceputul.
Povestea mea amuzanta a inceput in urma cu aproximativ 8 ani. Aveam 16 ani si m-am indragostit pana peste urechi de un tip cu 3 ani mai mare ca mine. Nu stau sa detaliez relatia noastra la momentul respectiv, pentru ca m-as intinde pe tot forumul, mai rau decat o caracatita. Pe scurt : prima iubire, prima relatie adevarata, primul barbat. Dragoste nebuna. Stop. Iertat alte relatii cu care mergea in paralel. Stop. Iertat alte aventuri. Stop. Pe premisa asta as putea continua, insa ma opresc aici...........................


Este simplu,,un alt barzoi!!!
MissRainbow
Postat pe 7 August 2012 13:32
ce ti am zis eu,,era simplu ,a venit barzoaica curcubeu ea e la munca acum,insa se stradueste ft tare ca pentru voi sa si faca timp sa va de a un sfat,,prost pune mana la munca daca esti șla munca nu mai sta toata ziua pe net ca de asta merge bn tara asta,in lok sa muncesti faci pe,,,
kudika_13106
Postat pe 7 August 2012 13:37
E mult mai simplu sa renunti, decat sa lupti sa indrepti ceva? Daca toata lumea mergea pe premisa asta, multi dintre noi nu se mai nasteau.
Eu nu caut sfaturi, caut sa ma descarc. Simt nevoia sa tip, sa fac precum urangutanul, sa ma manifest in cel mai urat mod, sa rad, sa plang, sa povestesc, pentru a-mi dizolva nervii, frustrarea.
Deci, rainbow, no ofence : Thanks pt raspuns, apreciez, sincer, stiu ca asta ar trebui sa fac, insa raspund cu "pas" la varianta asta.
"E usor a scrie versuri/ Când nimic nu ai a spune,/ Insirând cuvinte goale/ Ce din coada au sa sune" ...

O varianta ar fi terapia, dar e foarte greu cu persoane care considera ca nu au nevoie de asa ceva, sau cu persoane care nu realizeaza ca au nevoie de ea...
dana_21
Postat pe 7 August 2012 13:51
De la: dana_21, la data 2012-08-07 13:51:47E mult mai simplu sa renunti, decat sa lupti sa indrepti ceva? Daca toata lumea mergea pe premisa asta, multi dintre noi nu se mai nasteau.
Eu nu caut sfaturi, caut sa ma descarc. Simt nevoia sa tip, sa fac precum urangutanul, sa ma manifest in cel mai urat mod, sa rad, sa plang, sa povestesc, pentru a-mi dizolva nervii, frustrarea.
Deci, rainbow, no ofence : Thanks pt raspuns, apreciez, sincer, stiu ca asta ar trebui sa fac, insa raspund cu "pas" la varianta asta.
"E usor a scrie versuri/ Când nimic nu ai a spune,/ Insirând cuvinte goale/ Ce din coada au sa sune" ...

O varianta ar fi terapia, dar e foarte greu cu persoane care considera ca nu au nevoie de asa ceva, sau cu persoane care nu realizeaza ca au nevoie de ea...
cum adica draga,,nu ti convine sfatul lui curcubeaica,nu mi vine sa cred,sa ti fie rusine,pai ea traieste pentru asa cva,sa sfatuiasca lumea,,prost
kudika_13106
Postat pe 7 August 2012 13:57
De la: dana_21, la data 2012-08-07 13:51:47E mult mai simplu sa renunti, decat sa lupti sa indrepti ceva? Daca toata lumea mergea pe premisa asta, multi dintre noi nu se mai nasteau.
Eu nu caut sfaturi, caut sa ma descarc. Simt nevoia sa tip, sa fac precum urangutanul, sa ma manifest in cel mai urat mod, sa rad, sa plang, sa povestesc, pentru a-mi dizolva nervii, frustrarea.
Deci, rainbow, no ofence : Thanks pt raspuns, apreciez, sincer, stiu ca asta ar trebui sa fac, insa raspund cu "pas" la varianta asta.
"E usor a scrie versuri/ Când nimic nu ai a spune,/ Insirând cuvinte goale/ Ce din coada au sa sune" ...

O varianta ar fi terapia, dar e foarte greu cu persoane care considera ca nu au nevoie de asa ceva, sau cu persoane care nu realizeaza ca au nevoie de ea...



No offence,,indeed!!!Faci referire la terapie,,dar aplicbila cui??? Problema este la tine,nicidecum la el!!!Tu esti cea aflata in deriva,,nu el!!!!
MissRainbow
Postat pe 7 August 2012 13:58
De la: MissRainbow, la data 2012-08-07 13:58:56
De la: dana_21, la data 2012-08-07 13:51:47E mult mai simplu sa renunti, decat sa lupti sa indrepti ceva? Daca toata lumea mergea pe premisa asta, multi dintre noi nu se mai nasteau.
Eu nu caut sfaturi, caut sa ma descarc. Simt nevoia sa tip, sa fac precum urangutanul, sa ma manifest in cel mai urat mod, sa rad, sa plang, sa povestesc, pentru a-mi dizolva nervii, frustrarea.
Deci, rainbow, no ofence : Thanks pt raspuns, apreciez, sincer, stiu ca asta ar trebui sa fac, insa raspund cu "pas" la varianta asta.
"E usor a scrie versuri/ Când nimic nu ai a spune,/ Insirând cuvinte goale/ Ce din coada au sa sune" ...

O varianta ar fi terapia, dar e foarte greu cu persoane care considera ca nu au nevoie de asa ceva, sau cu persoane care nu realizeaza ca au nevoie de ea...



No offence,,indeed!!!Faci referire la terapie,,dar aplicbila cui??? Problema este la tine,nicidecum la el!!!Tu esti cea aflata in deriva,,nu el!!!!
gresit,,problema este la tn curcubeaico,,si ti se agraveaza,devii din ce in ce mai penibila
kudika_13106
Postat pe 7 August 2012 14:00
Thanks Kudika_13106 ! Respect!
dana_21
Postat pe 7 August 2012 18:23
Din pacate nu
dana_21
Postat pe 7 August 2012 18:45
...si poate nu vrea sa faca dus la tine de frica sa nu intri peste el si sa-l violezi sau poate prefera sa faca dus numai cu ma-sa care-i numara si banii poate de asta sta mai mult cu ma-sa decat cu tine
PS incearca sa-l desparti de ma-sa...sau de cine se intalneste la ma-sa...si care il si sfatuieste...si o sa-l ai integral...impreuna cu banii
kudika_13420
Postat pe 7 August 2012 20:19
De la: dana_21, la data 2012-08-07 19:25:54Deja discutia asta devine off-topic numai asa...de dragul de a fi. Se vaneaza cumva postari pe acest site?
In cazul asta, "Mademoiselle arc-en-ciel",
mai bine isi pune ca si status " Fetelor, salvati natura, nu scuipati cand sugeti...acadele"!
Si nu am jignit-o, ci i-am dat un sfat... undercover!

Baiat_virgin - Cu cate fete ai fost virgin pana acum?


cu 2: cu Palmella si cu Emanuella...indiferent care ar fi mana stanga si care ar fi mana dreapta
kudika_13420
Postat pe 7 August 2012 21:53
De la: dana_21, la data 2012-08-07 18:21:56Draga mea, Rainbow, tin sa precizez ca este singura data cand ma voi adresa asa unei persoane cu probleme de personalitate, ca tine...........................................



Draga mea,nu ai fost sarcastica,habar nu ai ce inseamna acest termen,ci ai fost tu insati,in carne si oase!! Faptul ca iti raspund,nu o lua ca pe o ofensa ,ci ca pe o dovada de transparenta si bun simt,ambele venind din partea mea!!!
Raspunsul tau ,nu ma impresioneaza absolut deloc,,ma asteptam la o astfel de reactie,evidenta in ceea ce te priveste,,malitiozitatea si frustrarile de care ai dat dovada,nu fac decat sa imi intareasca convingerea ,ca,iubitul tau,,este in drept sa-ti ceara prezervativ,in momentele intime sporadice!!

Este adevarat,nu ai dorit sfaturi pentru ca nu poti beneficia de asa ceva,fiind tardive in acest moment,,tu,avand nevoie de terapii ,in vederea acceptarilor infrangerilor de orice natura!!

Si iti raspund la intrebarea,care te macina,,da,am trei fiice,care au si tata,,dar si favor,pe care nu ai sa le cunosti niciodata,caci niciun barbat nu va fi atat de iresponsabil,incat sa faca un copil ,cu atat mai putin,mai multi,cu o femeie ca tine!!!

Draga mea,,din commentul meu initial,nu ai inteles nimic,hai,sa te luminez,,acel barbat nu te merita ,aceasta era ideea de la inceput,needificandu-ma ,complet, asupra persoanei tale,dar ,acum ,imi schimb opinia legata de aceasta,,tu nu -l meriti!!!

Asemenea si tie,o zi exceptionala!!!
MissRainbow
Postat pe 8 August 2012 12:18

ce previzibila e 339!
eram sigur ca a atacat in forta pe saraca visatoare
picard-jean-luc
Postat pe 8 August 2012 13:09
a speriat-o...si era amuzanta
kudika_13420
Postat pe 8 August 2012 19:29
De la: MissRainbow, la data 2012-08-08 12:18:44
De la: dana_21, la data 2012-08-07 18:21:56Draga mea, Rainbow, tin sa precizez ca este singura data cand ma voi adresa asa unei persoane cu probleme de personalitate, ca tine...........................................



Draga mea,nu ai fost sarcastica,habar nu ai ce inseamna acest termen,ci ai fost tu insati,in carne si oase!! Faptul ca iti raspund,nu o lua ca pe o ofensa ,ci ca pe o dovada de transparenta si bun simt,ambele venind din partea mea!!!
Raspunsul tau ,nu ma impresioneaza absolut deloc,,ma asteptam la o astfel de reactie,evidenta in ceea ce te priveste,,malitiozitatea si frustrarile de care ai dat dovada,nu fac decat sa imi intareasca convingerea ,ca,iubitul tau,,este in drept sa-ti ceara prezervativ,in momentele intime sporadice!!

Este adevarat,nu ai dorit sfaturi pentru ca nu poti beneficia de asa ceva,fiind tardive in acest moment,,tu,avand nevoie de terapii ,in vederea acceptarilor infrangerilor de orice natura!!

Si iti raspund la intrebarea,care te macina,,da,am trei fiice,care au si tata,,dar si favor,pe care nu ai sa le cunosti niciodata,caci niciun barbat nu va fi atat de iresponsabil,incat sa faca un copil ,cu atat mai putin,mai multi,cu o femeie ca tine!!!

Draga mea,,din commentul meu initial,nu ai inteles nimic,hai,sa te luminez,,acel barbat nu te merita ,aceasta era ideea de la inceput,needificandu-ma ,complet, asupra persoanei tale,dar ,acum ,imi schimb opinia legata de aceasta,,tu nu -l meriti!!!

Asemenea si tie,o zi exceptionala!!!
ce altcva puteai sa zici cand cineva i ti spune adevarul decat sa ti asterni frustrarile pe aici
kudika_13106
Postat pe 8 August 2012 20:04
De la: kudika_13420, la data 2012-08-08 19:29:25a speriat-o...si era amuzanta

nu e posibil! ne dixtram si noi!
picard-jean-luc
Postat pe 8 August 2012 22:17
,,. Problema este ca mi-e imposibil sa traiesc fara el"...aceste cuvinte iti apartin ...te enerveaza , te scoate din minti ,ii urasti comportamentul dar ...il iubesti ,il iubesti asa cum este el , cu ce iti ofera el si asta este tot ce conteaza .Intortocheate sunt caile DOMNULUI ...Imi permit sa te intreb daca ar fi altfel l-ai mai iubi la fel de mult ? Poate ca in comportamentul lui sta si farmecul acestei relatii ...
vaalmy
Postat pe 8 August 2012 23:32
De la: kudika_10951, la data 2012-08-08 22:17:05
De la: kudika_13420, la data 2012-08-08 19:29:25a speriat-o...si era amuzanta

nu e posibil! ne dixtram si noi!


Santeti penibili,zau!
Titanika
Postat pe 9 August 2012 00:35
De la: Titanika, la data 2012-08-09 00:35:04
De la: kudika_10951, la data 2012-08-08 22:17:05
De la: kudika_13420, la data 2012-08-08 19:29:25a speriat-o...si era amuzanta

nu e posibil! ne dixtram si noi!


Santeti penibili,zau!


noi ajutam oamenii sa vada
picard-jean-luc
Postat pe 9 August 2012 05:41
First : baiat_virgin, "cu cucu-n pene" : Fii mandru de tine, POATE pe la 70 si ceva de ani iti vei face o familie!
Dupa nick-ul si balariile pe care le scrii esti ori un baietel-varstnic plin de cosuri, frustrat, care nu a vazut o femeie in viata lui pentru ca este prea preocupat de propriul degetel infipt in propriul fundulet, ori un macho plin de boli care incep cu "S", care isi varsa frustrarile pe site-uri pentru femei. Ma respecti, te respect. Vrei sa ne jignim? No problem!

Second : Miss Rainbow : Ai o problema serioasa. Mi-ai raspuns, ti-am raspuns, ai jignit, am jignit. E foarte simplu. E usor sa comentezi 20 de pagini si sa dai sfaturi pe care TU le consideri bune, este greu sa le pui in aplicare.
Povestirea scrisa a fost postata pur si simplu pentru a ma descarca, nu pentru a cersi mila si sfaturi. Sunt majora, vaccinata, si stiu ce am de facut, dar pentru a nu claca, am facut acest gest incredibil pentru unii...am facut haz de necaz despre relatia mea, fara sa cer sfaturi si pareri. InCREDIBIL!!!!!CE TUPEU!!!

Third : kudika_13420
Asta este tot ce ai inteles? Ca vreau bani? Geez, oameni buni, voi scoateti economia din criza daca mergeti la psihiatru :))

Nu, nu m-a speriat nimeni. Unii dintre noi mai au si job-uri, si din fericire pentru mine vad persoane cu retard si paranoia zilnic :)
dana_21
Postat pe 19 August 2012 18:01
De la: dana_21, la data 2012-08-19 18:01:45First : baiat_virgin, "cu cucu-n pene" : Fii mandru de tine, POATE pe la 70 si ceva de ani iti vei face o familie!
Dupa nick-ul si balariile pe care le scrii esti ori un baietel-varstnic plin de cosuri, frustrat, care nu a vazut o femeie in viata lui pentru ca este prea preocupat de propriul degetel infipt in propriul fundulet, ori un macho plin de boli care incep cu "S", care isi varsa frustrarile pe site-uri pentru femei. Ma respecti, te respect. Vrei sa ne jignim? No problem!

Second : Miss Rainbow : Ai o problema serioasa. Mi-ai raspuns, ti-am raspuns, ai jignit, am jignit. E foarte simplu. E usor sa comentezi 20 de pagini si sa dai sfaturi pe care TU le consideri bune, este greu sa le pui in aplicare.
Povestirea scrisa a fost postata pur si simplu pentru a ma descarca, nu pentru a cersi mila si sfaturi. Sunt majora, vaccinata, si stiu ce am de facut, dar pentru a nu claca, am facut acest gest incredibil pentru unii...am facut haz de necaz despre relatia mea, fara sa cer sfaturi si pareri. InCREDIBIL!!!!!CE TUPEU!!!

Third : kudika_13420
Asta este tot ce ai inteles? Ca vreau bani? Geez, oameni buni, voi scoateti economia din criza daca mergeti la psihiatru :))

Nu, nu m-a speriat nimeni. Unii dintre noi mai au si job-uri, si din fericire pentru mine vad persoane cu retard si paranoia zilnic :)


daca ai vedea tu "cucu" meu, imediat nu te-ai mai gandi la gagicul ala al tau !
Pacat ca nicio fata nu vrea sa se bucure de cocoselul meu.
Tu suferi de psihopatie !
Baiat_virgin
Postat pe 19 August 2012 18:17
pentru o persoana care are 24 de ani si scris ce a scris aici sincer mi se pare penibil, nimic nu e "funny" in ceea ce ai scris...
yumy
Postat pe 19 August 2012 18:23
@dana_21 : Nu prea am inteles nimic din tot topicul asta. Dar am inteles altceva: ai simtul umorului si esti desul de stresata acum pentru a sari la gatul oricui ti se pare tie ca te ataca. Ce pot spune? Dupa 8 ani de relatie, la doar 24 de ani, probabil ca nu era chiar cea mai buna idee o casatorie. Ca sa mentin trendul postului, probabil ca si respectivul a auzit o vorba din batrani care spune ca "Femeia, pana nu cunoaste a 2-a p***, nu moare". Ia-o ca pe un spirit de gluma si nu-mi sari la beregata si mie.

Nu vreau sa-mi dau cu parerea, nu de alta, dar nu as vrea sa-mi iau cateva vorbe de dulce "pe spinare"...:P

Legat de partea cu prezervativele, eu cred ca baiatul vrea sa aiba doar campioni cu abilitati speciale: daca nu reusesc sa rupa toata barierele, nu merita sa-i fie fii! Deh, poate e mai ambitios, tu stii mai bine.
kudika_11874
Postat pe 19 August 2012 18:37
De la: dana_21, la data 2012-08-07 13:51:47E mult mai simplu sa renunti, decat sa lupti sa indrepti ceva? Daca toata lumea mergea pe premisa asta, multi dintre noi nu se mai nasteau.
Eu nu caut sfaturi, caut sa ma descarc. Simt nevoia sa tip, sa fac precum urangutanul, sa ma manifest in cel mai urat mod, sa rad, sa plang, sa povestesc, pentru a-mi dizolva nervii, frustrarea.
Deci, rainbow, no ofence : Thanks pt raspuns, apreciez, sincer, stiu ca asta ar trebui sa fac, insa raspund cu "pas" la varianta asta.
"E usor a scrie versuri/ Când nimic nu ai a spune,/ Insirând cuvinte goale/ Ce din coada au sa sune" ...

O varianta ar fi terapia, dar e foarte greu cu persoane care considera ca nu au nevoie de asa ceva, sau cu persoane care nu realizeaza ca au nevoie de ea...


Am venit, am citit, la revedere!
Ai exact ceea ce meriti!
Da-i inainte si la 30 de ani ai sa fii o distrusa!
Thais13
Postat pe 19 August 2012 18:48
cer scuze maimutelor

iar dupa ce am citit tot topicul,recunosc ca astept cu nerabdare sa apara autoarea
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 19 August 2012 19:09
Tind sa cred ca e vorba de un masochism sentimental!
dana_21
Postat pe 20 August 2012 03:07
De la: dana_21, la data 2012-08-20 03:07:20Tind sa cred ca e vorba de un masochism sentimental!



Schimba tactica,inlocuieste pionii cu regina si vei face sah-mat inimii,si,cu aceasta victorie,vei trece si de masochismul sentimental!!!
MissRainbow
Postat pe 20 August 2012 07:17
De la: dana_21, la data 2012-08-20 03:07:20Tind sa cred ca e vorba de un masochism sentimental!


Ni se intampla tuturor. Dupa 8 ani, nu doar inima iti da sah-mat. Ai mai multe bariere de trecut. Si cea mai grea de ridicat e cea a obisnuintei de a fi in aceasta relatie. Impaca-te cu tine, incearca sa faci o analiza, sa pui in balanta lucrurile pro si contra si abia atunci vei vedea ce e de facut. Numai tu stii daca vei putea duce mai departe aceasta relatie sau nu. In aceasta nu te va puteaajuta nimeni. Cheia e la tine!

Succes!

kudika_11874
Postat pe 20 August 2012 07:41
de ce crezi k trebuia sa stim povestea ta?de ce nu ai facut topicul asta numai pt tine?nu stiai ca vor veni multi si isi vor da cu parerea?daca nu vrei sa te desparti .accepti situatia,stii si ce deciizii sa iei pt tine atunci de ce te mai cerci cu lumea pe aici.am reusit sa imi dau seama ce fel de persoana esti numai din raspunsurile pe care le dai.CUPLU MODERN:NE IUBIM CAND NE ADUCEM AMINTE.EA FACE ROST DE BANI.EL TRAIESTE VIATA K E FRUMOAS,ISI MAI ARATA DIN CAND IN CAND IUBIREA IN PUBLIC SA VADA LUMEA K EL O IUBESTE NU DOAR PT BANI,SI RESTUL TOATE BUNE SI FRUMOASE
krizantema
Postat pe 20 August 2012 10:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau niste sfaturi. va rog frumos :( 16 De la: xardasxp 31 Iulie 2011 04:45
Am si eu mare nevoie de ajutor:( 0 De la: 9 Iulie 2009 14:11
De ce credeti ca bãrbaþii care preferã brunetele agaþã blondele si roscatele ??? 35 De la: kudika_raisa 4 Ianuarie 2012 16:08
Sa fim impliniti/implinite in relatie 9 De la: wait_sign 10 Aprilie 2010 05:16
Exista sufletul pereche? 16 De la: ipahebirowtnod 28 Februarie 2011 09:16