Setari Cookie-uri

Niste raspunsuri!

Cu ocazia ca am venit in vacantza in RO ma am gandit sa fac si eu niste analize.Totul era ok mai putin glicemia care era 139 deci pot spune ca am intrat in panica maxima...deci deja ma vedeam diabetica cu o dieta maxima....un cosmar pt mine....sora mea mi a luat din deget gicemia vro cateva zice si iesia 60...69.70.....sa ziceam ca un pic cam mica dar pana la 139 e mare distantza....M am hotarat sa mai fac o analiza la un cabinet particular....si mi a iesti 79 glicemia....prima am facut o in spital....acum nelamurirea mea este pe care sa o cred din cele doua????Vineria asta mi se termina vacantza si trebuie sa plec si inca nu sunt sigura de nimik...De vro sapt am insomnii..din alea urate...ma culc la 12 ex si la 1 ma trezesc transpirata ma simt slabita...i au un calciu si ma linistesc adorm....dar calciul mi a esit la limite normale...ma simt de parca nu sunt eu....a ti putea sa imi dat i cateva sfaturi...sunt dispewrata ca nu stiu ce se intampla...medicul de familie mi a prescvris ceva pe baza de plante cica de nelinste ...strez...tristete...insomnii....dar ieri am luat una si tot nu am dormit abia la 5 dim am atipit....multumesc...
baffy
Postat pe 1 August 2012 14:01
De la: baffy, la data 2012-08-01 14:01:00Cu ocazia ca am venit in vacantza in RO ma am gandit sa fac si eu niste analize.Totul era ok mai putin glicemia care era 139 deci pot spune ca am intrat in panica maxima...deci deja ma vedeam diabetica cu o dieta maxima....un cosmar pt mine....sora mea mi a luat din deget gicemia vro cateva zice si iesia 60...69.70.....sa ziceam ca un pic cam mica dar pana la 139 e mare distantza....M am hotarat sa mai fac o analiza la un cabinet particular....si mi a iesti 79 glicemia....prima am facut o in spital....acum nelamurirea mea este pe care sa o cred din cele doua????Vineria asta mi se termina vacantza si trebuie sa plec si inca nu sunt sigura de nimik...De vro sapt am insomnii..din alea urate...ma culc la 12 ex si la 1 ma trezesc transpirata ma simt slabita...i au un calciu si ma linistesc adorm....dar calciul mi a esit la limite normale...ma simt de parca nu sunt eu....a ti putea sa imi dat i cateva sfaturi...sunt dispewrata ca nu stiu ce se intampla...medicul de familie mi a prescvris ceva pe baza de plante cica de nelinste ...strez...tristete...insomnii....dar ieri am luat una si tot nu am dormit abia la 5 dim am atipit....multumesc...



S-a mai comentat la acest subiect de topic,imi pare rau!!!
MissRainbow
Postat pe 1 August 2012 14:13
da ai dreptate....dar nu am vazut rasp ca nu stiu cum sa ajung la topicul ala...iar pe at nu stiam de a doua analiza....deci abtine te daca nu doresti sa dai un raspuns....mc
baffy
Postat pe 1 August 2012 14:40
De la: baffy, la data 2012-08-01 14:40:37da ai dreptate....dar nu am vazut rasp ca nu stiu cum sa ajung la topicul ala...iar pe at nu stiam de a doua analiza....deci abtine te daca nu doresti sa dai un raspuns....mc



Draga ,ti s-au dat raspunsuri pertinente, la intrebarile tale,pe celalalt topic,nu fi comoda si cauta-l pe opisul forumului!!!
MissRainbow
Postat pe 1 August 2012 14:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de eficiente sunt testele de sarcina? 13 De la: healthy003603 31 Ianuarie 2010 13:18
daca nasti in Italia,beneficiezi de ceva bani,alocatie??? 2 De la: kudika226898 10 Octombrie 2011 11:52
Avort spontan 2 De la: ioanabobocea 19 Noiembrie 2009 14:50
anticonceptionale 1 De la: kudika_24917 2 Iulie 2013 13:07
buna, vreau sa stiu si eu daca pot pastra sarcina....... 5 De la: dr_tudose 22 Noiembrie 2009 20:46