Setari Cookie-uri

TRADATA DE AMBITIE? OR REZULTAT DE DEPRESIE?

Buna doamnelor.. domnisioarelor.. am si eu o problema precum presupun ca majoritatea femeilor au avuto sau inca o au.
Ce vreau sa dezvalui? Fac 21 de ani luna asta ma simt... oribil. Nustiu daca exista cineva sa inteleaga in ce context in viata mea sta cuvantul asta " oribil " ... Ma simt coplesita de tristete... nu mai ma simt fericita... defapt am ajuns sa urasc oglinda. E evident despre ce vorbesc. Da! Kilogramele ma bantuie. Am pus pe mine in ultimele 6 luni 24 de pounds nustiu cat vine in kg dar ma rog... idea e... abea am scapat din casa parinteasca... am inceput sa lucrez... iar serviciul meu in ce consta? Explicatia: lucrez de la 10 dim pana la 8 seara .. la o Companie de telefoane domeniul (vanzari) Da.. sunt necesara sa stau jos pe scaun 10 ore pe zi in fiecare zi 6 zile din 7... dupa munca ies seara la 8... sunt obosita. Nu vreau sa par ca o lenoasa sau etc.,..insa sunt obosita mai mult "mentally" mai mult decat "physically". Apoi dupa ce scap merg la un fast food... sau... restaurant si pap. Pap bine.,.. Intrebarea de ce mananci afara in fecare zi timp de 6 luni? Raspuns: Habar nu am cum sa fac mancare.. lucruri miniscule ma descurc insa... niciodata nu mi-a placut mancarea mea o urasc! Acum nu mai este maicamea sa faca mancare acasa.. pentru ca NUMAI LOCUIESC CU EA.. SI NU MAI E TOTUL FACUT DE A GATA!! Asa e! E jenant.. dar! Ce ma roade ma doare ma macina... e ca inainte de astea 6 luni eram o tipa energetica... imi placea sa alerg seara de seara in parcul langa casa parintilor. Nu mancam des! Nustiu de ce? Poate aveam un metabolism mai rapid? Acum am pofte extreme... Mi-au spus rudele din romania ramono.. tine cura! fa ceva! Nu mai manca asa mult! Alearga...

- Ideile din capul meu: Niciodata nu am avut atat stress.. utilitatile... chiria...banii.. salariul... orele depuse la munca... necesita sa fiu cat mai inactiva pentru a castiga mai mult... ma simt singura... viata asta pe care mi-am creato ma doboara am atatea responsabilitati incat ma simt posomorata.. numai vreau nimic de la mine... Am renuntat la idea " hey ai sa te ridici la loc " Iubitul meu cu care locuiesc ma intreaba ce e cu mine? DE ce nu mai vreau sa avem relatii intime... cata rusine poate avea o romanca sa ai spuna " dragule sunt foarte "self-concious" nu sunt fericita cu mine...
- Probabil totul sa schimbat radical si brusc vazand ce modificari pot avea cand nu mai locuiesc la parinti. Am atatatea griji ma simt oribil.
- Alta buba... fumez tigari. Un pachet pe zi!
- Am incercat sa zic cura insa nu merge! Ma enervez devin iritata! Se pare ca cad intro negativitate dura si cruda.
- Sunt irascibila... cu mine.. cu altii..
Nu mai pot vedea fericirea..
- Sora mea mai mare se infometeaza si arata superb! Niciodata nu a facut sport...
- Iar eu.. mereu am alergat tras de fiare!
Ce este incredibil! Toti ma asigura ca sunt Okay.. numai parintii mei imi spun adevarul in fata Ramona ce naiba faci>?!!! Ce mare te-ai facut! Offf .... nu mai stiu.. unde sa o iau... ce sa fac... insa.. recunosc ca toata schimbarea asta de locuinta si lifestyle ma schimbat si inca ma schimba mult... in ce a ce nu vreau :( ....

Nustiu daca se mai merita sa cersesc vreo solutie pe la voi.... ma simt destul de umilita :(
kudika_13800
Postat pe 7 August 2012 21:03
De la: kudika_13800, la data 2012-08-07 21:03:05Buna doamnelor.. domnisioarelor.. am si eu o problema precum presupun ca majoritatea femeilor au avuto sau inca o au.
Ce vreau sa dezvalui? Fac 21 de ani luna asta ma simt... oribil. Nustiu daca exista cineva sa inteleaga in ce context in viata mea sta cuvantul asta " oribil " ... Ma simt coplesita de tristete... nu mai ma simt fericita... defapt am ajuns sa urasc oglinda. E evident despre ce vorbesc. Da! Kilogramele ma bantuie. Am pus pe mine in ultimele 6 luni 24 de pounds nustiu cat vine in kg dar ma rog... ..............



Serviciul te nemultumeste peste limite ,separarea de parinti te-a naucit,caci ti-a adus un sir de sarcini si responsabilitati.si surplusul de greutate,asimilat pe baza de stres,,tu,,consumand ,hrana ,in cantitati mari,iata ce te-a adus in pragul a ceea ce simti in acest moment!!!Prim masura,pe care trebuie sa o aplici in modificarea stilului de viata ,este schimbarea locului de munca!!!

Viata ta nu este oribila deloc,,tu o consideri astfel pentru ca nu esti o luptatoare,in primul rand,,cu tine,si apoi,,cu viata!!

Nimic nu ne este oferit gratis,,pentru fiecare clipa primita si traita ,,trebuie sa ne lasam sudoarea ambitiei noastre,ceea ce ,tie,iti lipseste!!

Ce inseamna aceasta atitudine negativista,,esti tanara si potentialul tau,,ar trebui sa te energizeze zilnic????Mananci mult, din cauza stresului si a lipsei tonusului multumitor!!Incearca sa nu mai fii astfel si se vor rezolva toate problemele!!

Nu esti fericita cu tine??? Nici nu ai sa ajungi la stadiul de multumire,,daca nu incetezi cu vaicareala!!!

Incearca sa schimbi locul de munca cu un alt job!!Nu mai manca mult,impune-ti restrictii,nu este imposibil!!Fii impacata cu tine,,si va veni si acea fericire,,de care duci lipsa!!!!
Cere-ti multe,nu mai fi posaca,nu esti singura femeie cu responsabilitati,,problema,la tine,este ca nu stii sa ti le asumi!!Draga mea,,insasi viata este o mare responsabilitate,,trebuie sa o iei in carca si sa mergi cu ea,,in ritmul impus de tine,,,este un dar,,dar un dar ,pe care trebuie sa-l sporesti zilnic,,nu este static!!
Nu mai consuma tampenii cumparate din fast-food-uri,,invata sa gatesti simplu,natural si cat mai proaspat,,nu fi lenesa,,,stiu,este mai usor sa fii servita,decat sa muncesti pentru hrana respectiva!!!Nimic nu se obtine,,fara un efort substantial din partea ta!!

Deci pune umarul la treaba si poarta-ti povara zilnica,fara refulari,,nu esti cu nimic speciala fata de ceilalti muritori!!! Esti mult prea tanara,ca sa te prabusesti in mocirla propriei neputinte,,in lupta cu viata,caci esti de-abia la inceputul desfasurarii ei!!!
MissRainbow
Postat pe 8 August 2012 10:38
Pentru tigari vad ca ai timp intr-o zi de lucru la fel si pentru mancare nesanatoasa. In loc de a fuma o tigara, mananca fructe, reyerva-ti timp pentru a ciuguli dintr-o casoleta ceva preparat acasa (salate combinate cu branza sau ceva carne) in asa fel incat seara cand iesi de la serviciu sa nu te imbuibi. La fiecare 3 ore cate o MICA gustare. A 7-a zi, in loc de lancezeala, ia-ti iubitul si plimbati-va. Si asa cum spunea Miss.R incearca sa schimbi job-ul, sau intreaba-ti colegele mai slabute ce fac pentru a se mentine. Ordoneaza-ti activitatile casnico-administrative pe zile, in asa fel incat sa nu te copleseasca si tine-te de acest program cu sfintenie. Hai mai fata ca esti tanara, ar trebui sa fii spirt !
luchianramona
Postat pe 8 August 2012 11:11
Ai dreptate in totalitate!! Chiar ma voi ridica. UN MULTUMESC NU CRED CA E SUFICIENT RAINBOW. A million MULTUMIRI PENTRU EFORTUL DE A MA AJUTA PUTIN!
oKAY... FARA BERE :)
kudika_13800
Postat pe 8 August 2012 18:01
ITI APRECIEZ SFATUL ENORM! MULTUMESC! SI CHIAR VOI FACE O SCHIMBARE IN VIATA MEA.... E ULTIMA REZOLUTIE PENTRU MINE...
kudika_13800
Postat pe 8 August 2012 18:04
Ce pot eu sa iti spun decat ca nu gandesti bine deloc.Esti tanaraaaaaa!!!!!!!!! Ai toata viata inainte.Gandeste-te ca sunt altii care o duc mult mai rau.Si legat de stilul de viata ...........sunt atat de multe persoane in aceasi situatie insa trebuie sa gasesti ceva care sa iti placa atunci cand mergi la lucru si vei vedea totul altfel.Spre deosebire de tine ,eu lucrez de la 11 la 20 de luni pana sambata.Practic tu lucrezi cu o ora in plus.Munca este oarecum asemanatoare ,insa eu privesc cu totul altfel.Dupa cum spunea bunicul meu : nu trebuie sa te plangi niciodata ,pentru ca vei devenii un plangacios si toti te vor ocoli.

Hai bafta ,si capul sus
adorrra
Postat pe 8 August 2012 18:11
De la: kudika_13800, la data 2012-08-08 18:01:42Ai dreptate in totalitate!! Chiar ma voi ridica. UN MULTUMESC NU CRED CA E SUFICIENT RAINBOW. A million MULTUMIRI PENTRU EFORTUL DE A MA AJUTA PUTIN!
oKAY... FARA BERE :)
face un mare efort,,cand e la munca sta pe net sa va mangaie pe voi pe crestet,,o femeie responsabila, i si castiga bani cu o mare sudoare a frunti
kudika_13106
Postat pe 8 August 2012 19:56
De la: kudika_13800, la data 2012-08-08 18:01:42Ai dreptate in totalitate!! Chiar ma voi ridica. UN MULTUMESC NU CRED CA E SUFICIENT RAINBOW. A million MULTUMIRI PENTRU EFORTUL DE A MA AJUTA PUTIN!
oKAY... FARA BERE :)


E mama ranitelor de pe kudika iar eu cu baiatul de mai sus suntem tatii
picard-jean-luc
Postat pe 8 August 2012 20:56
De la: kudika_13106, la data 2012-08-08 19:56:07
De la: kudika_13800, la data 2012-08-08 18:01:42Ai dreptate in totalitate!! Chiar ma voi ridica. UN MULTUMESC NU CRED CA E SUFICIENT RAINBOW. A million MULTUMIRI PENTRU EFORTUL DE A MA AJUTA PUTIN!
oKAY... FARA BERE :)
face un mare efort,,cand e la munca sta pe net sa va mangaie pe voi pe crestet,,o femeie responsabila, i si castiga bani cu o mare sudoare a frunti


stai cuminte ca cam maine te vad ca esti mangaiat pe crestetul capului de 339
picard-jean-luc
Postat pe 8 August 2012 20:57
fatuca`!!!...tu stii despre ce e vb in propozitia iscata de tine? ...pt ca...la varsta ta...stand prea mult in virtual...iata ce primesti!!!
deci...rationamentu` tau...iti spune ceva...in urma mesajelor...cat de cat...realiste?...ia...cauta tu...si...vezi cum e...treaba asta....
eu_ovidiu
Postat pe 8 August 2012 21:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
venit suplimentar!!! 1 De la: EVaLexANdra 24 Martie 2011 16:36
diversificare 35 De la: nykky 31 Martie 2012 13:54
oare sa mi pierd orice speranta? 18 De la: criszoe 6 Iunie 2012 22:07
Seriale noi 15 De la: thebamboocea 25 Februarie 2014 09:47
relatii 7 De la: healthy007348 19 Noiembrie 2012 18:02