Setari Cookie-uri

Certuri din cauza fostului

Buna, sunt Ali si am certuri destul de dese cu iubitul meu actual cu care sunt de un an si ceva din cauza fostului meu iubit. Treaba sta cam asa.. am inceput sa vorbesc cu actualul meu iubit , sa spunem X, din primavara anului trecut, pe internet. In aceeasi perioada a venit fostul meu iubit, sa-i spunem O, din alt oras. Acesta m-a cautat, intrucat ne cunosteam de cand eram mici, si am inceput sa iesim iar impreuna. Atunci mi-am pierdut virginitatea cu O. In acelasi timp vorbeam cu X pe internet si ne-am vazut chiar de 2-3 ori insa doar ca amici. X sustine totusi ca el deja incepea sa se indragosteasca de mine dupa primele intalniri. Cu O am stat doar o saptamana atunci intrucat, desi mai statea un pic in oras, eu nu am mai vrut sa fiu cu el. Cu X am continuat sa vorbesc si , o luna mai tarziu, am ajuns sa fim impreuna. Cand sa avem noi 2 primul act sexual, el mi-a spus ca e virgin . Candi-am spus ca eu nu mai sunt si i-am povestit cum si cu cine mi-am pierdut virginitatea, s-a infurat considerand ca l-am tradat. Acum fostul s-a intors in oras si , cand m-a salutat, m-a pupat pe ambii obraji de fata cu el. Acum X s-a infuriat foarte tare ajungand sa tipe la mine cum sa il pun in situatii nasoale si ca sunt vinovata pt ca ne certam si ca sunt degeaba. Ce pot sa fac?
Alexandra93
Postat pe 10 August 2012 17:06
trebuie sa privesti lucrurile prin ochii lui pentru a-l intelege. poate are dubii cu privire la sentimentele tale fata de "O"; oricum ar fi, nu ii e indiferent. are dreptate, situatia in care l-ai pus din punctul meu de vedere nu e una frumoasa, puteai evita pupicii aia. dar nu conteaza, sunt persoane care considera asta perfect normal. depinde de tine si iubitul tau sa ajungeti la un compromis.
kudi10
Postat pe 11 August 2012 19:03
De la: kudika_nikole, la data 2012-09-02 18:28:57
De la: Alexandra93, la data 2012-08-10 17:06:32Buna, sunt Ali si am certuri destul de dese cu iubitul meu actual cu care sunt de un an si ceva din cauza fostului meu iubit. Treaba sta cam asa.. am inceput sa vorbesc cu actualul meu iubit , sa spunem X, din primavara anului trecut, pe internet. In aceeasi perioada a venit fostul meu iubit, sa-i spunem O, din alt oras. Acesta m-a cautat, intrucat ne cunosteam de cand eram mici, si am inceput sa iesim iar impreuna. Atunci mi-am pierdut virginitatea cu O. In acelasi timp vorbeam cu X pe internet si ne-am vazut chiar de 2-3 ori insa doar ca amici. X sustine totusi ca el deja incepea sa se indragosteasca de mine dupa primele intalniri. Cu O am stat doar o saptamana atunci intrucat, desi mai statea un pic in oras, eu nu am mai vrut sa fiu cu el. Cu X am continuat sa vorbesc si , o luna mai tarziu, am ajuns sa fim impreuna. Cand sa avem noi 2 primul act sexual, el mi-a spus ca e virgin . Candi-am spus ca eu nu mai sunt si i-am povestit cum si cu cine mi-am pierdut virginitatea, s-a infurat considerand ca l-am tradat. Acum fostul s-a intors in oras si , cand m-a salutat, m-a pupat pe ambii obraji de fata cu el. Acum X s-a infuriat foarte tare ajungand sa tipe la mine cum sa il pun in situatii nasoale si ca sunt vinovata pt ca ne certam si ca sunt degeaba. Ce pot sa fac?


In primul rand modul in care ai actionat tu nu este unul corect ! Tu ca femeie ar trebui sa sti ce-ti doresti de la viata. In moentul in care iubesti pe cineva ai ochi doar pentru acea persoana insa tu ai vrut sa fi cu O si sal pastrezi si pe X - si sti cum e la tine ? Vrei sa fugi dupa doi iepuri o data si pana la urma s-ar putea sa nu prinzi pe niciunul! Fa-ti ordine in gandire, gandeste-te ce vrei de la viata si actioneaza in consecinta - baietii in aceastsa situatie nu sunt vinovati niciunul tu ci doar tu esti sursa de baza pentru ca in acest caz de tine depinde totul !!!



Cand mi-am ineput viata sexuala cu O nu eram cu X. CAnd eram cu O abia incepeam sa il cunosc pe X. Am precizat ca atunci DOAR vorbeam cu el pe internet si ca ne-am vazut ca amici. Nu am alergat dupa doi iepuri deodata cum crezi tu. Am inceput relatia cu X la cel putin o luna dupa ce am incheiat-o pe cea cu O
Alexandra93
Postat pe 3 Septembrie 2012 01:46
De la: Alexandra93, la data 2012-09-03 01:46:00
De la: kudika_nikole, la data 2012-09-02 18:28:57
De la: Alexandra93, la data 2012-08-10 17:06:32Buna, sunt Ali si am certuri destul de dese cu iubitul meu actual cu care sunt de un an si ceva din cauza fostului meu iubit. Treaba sta cam asa.. am inceput sa vorbesc cu actualul meu iubit , sa spunem X, din primavara anului trecut, pe internet. In aceeasi perioada a venit fostul meu iubit, sa-i spunem O, din alt oras. Acesta m-a cautat, intrucat ne cunosteam de cand eram mici, si am inceput sa iesim iar impreuna. Atunci mi-am pierdut virginitatea cu O. In acelasi timp vorbeam cu X pe internet si ne-am vazut chiar de 2-3 ori insa doar ca amici. X sustine totusi ca el deja incepea sa se indragosteasca de mine dupa primele intalniri. Cu O am stat doar o saptamana atunci intrucat, desi mai statea un pic in oras, eu nu am mai vrut sa fiu cu el. Cu X am continuat sa vorbesc si , o luna mai tarziu, am ajuns sa fim impreuna. Cand sa avem noi 2 primul act sexual, el mi-a spus ca e virgin . Candi-am spus ca eu nu mai sunt si i-am povestit cum si cu cine mi-am pierdut virginitatea, s-a infurat considerand ca l-am tradat. Acum fostul s-a intors in oras si , cand m-a salutat, m-a pupat pe ambii obraji de fata cu el. Acum X s-a infuriat foarte tare ajungand sa tipe la mine cum sa il pun in situatii nasoale si ca sunt vinovata pt ca ne certam si ca sunt degeaba. Ce pot sa fac?


In primul rand modul in care ai actionat tu nu este unul corect ! Tu ca femeie ar trebui sa sti ce-ti doresti de la viata. In moentul in care iubesti pe cineva ai ochi doar pentru acea persoana insa tu ai vrut sa fi cu O si sal pastrezi si pe X - si sti cum e la tine ? Vrei sa fugi dupa doi iepuri o data si pana la urma s-ar putea sa nu prinzi pe niciunul! Fa-ti ordine in gandire, gandeste-te ce vrei de la viata si actioneaza in consecinta - baietii in aceastsa situatie nu sunt vinovati niciunul tu ci doar tu esti sursa de baza pentru ca in acest caz de tine depinde totul !!!



Cand mi-am ineput viata sexuala cu O nu eram cu X. CAnd eram cu O abia incepeam sa il cunosc pe X. Am precizat ca atunci DOAR vorbeam cu el pe internet si ca ne-am vazut ca amici. Nu am alergat dupa doi iepuri deodata cum crezi tu. Am inceput relatia cu X la cel putin o luna dupa ce am incheiat-o pe cea cu O


In acest caz te inteleg deoarece am trecut printr-o situatie asemanatoare. Sfatul meu este sa- l provoci pe acest baiat la o discutie serioas si sa-i spun cum stau treburile iar daca tot nu continua sa creada nu-ti raman decat doua soluti: sau continui asa sau il trimiti la plimbare si -ti vezi de treaba ta in continuare! Eu zic ceea ce as face eu sa fiu in situatia ta - bineinteles tu poti alege sa faci altceva!
kudika_nikole
Postat pe 3 Septembrie 2012 19:32
Multumesc de raspunsuri
Alexandra93
Postat pe 5 Septembrie 2012 08:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat, va rog , va rog 28 De la: cami_goanga10 10 Aprilie 2010 01:27
barbatii sunt porci 512 De la: nikky21 15 Septembrie 2009 17:38
DESPRE BARBATI SI FEMEI IN GENERAL 12 De la: Constantin_Alexandru_2 2 Iunie 2013 02:04
certuri neincetate....oare de ce? 62 De la: ramo22gd 24 Ianuarie 2013 15:40
Joc interesant... 7 De la: Sandra91 30 Octombrie 2010 15:30