Setari Cookie-uri

ce simte cu adevarat??

nu stiu cum sa va explic ..deci....sunt cu prietenul meu de ceva vreme...si intr-o zi am deschis eu subiectul "iubirea" si imi tranteste in fata ca el nu crede in cuvantul "te iubesc" dar crede in dragoste.....cum vine asta?? si cum il fac sa isi dea seama de ceea ce simte.?? ca l-am intrebat dc este cu mine dak nu vrede in iubire si mia raspus ca are cva aparte...deci nici el nu stie ce simte..parerea mea Vreau sa aud si parerile voastre si ce e de facut in cazul acesta?:|
:-s

Postat pe 4 Decembrie 2009 13:29
Eu zic sa nu disperi, ci sa mai ai putina rabdare.
De cit timp sunteti impreuna?
Iubitul meu prima jumatate de an mi-o spunea in fata: nu te iubesc! imi placi, mi-e bine cu tine, ceva este, dar nu te iubesc. stii cit de dureros era pt mine? eu il iubeam deja! dar am rabdat, am asteptat. nici acum nu imi spune in fata: te iubesc, nici nu e genul. dar stiu ca acum ma iubeste. deci, mai asteapta si fii iubitoaree.
Adriancicm
Postat pe 4 Decembrie 2009 16:45
Deocamdata intre voi exista afectiune, lucruri care le aveti in comun, iubirea apare cu timpul. Rabdare este cuvantul cheie acum!
lavinia77
Postat pe 4 Decembrie 2009 20:08
Pai io zic sa-l scuturi bine si te duci cu dex-ul i-l bagi in fata si ii arati ca dragoste = iubire , daca nu intelege ii dai si doua palme , jap, jap, poate se trezeste
miss_darine
Postat pe 4 Decembrie 2009 22:03
Nici eu nu cred in cuvantul ,,te iubesc'' si il inteleg pe prietenul tau daca si el gandeste ca mine .
iris_4_ever
Postat pe 4 Decembrie 2009 22:44
Foarte bine ca nu crede in ,,te iubesc''. Oricine poate sa spuna si sa nu simta !
Tu esti mai linistita si mai fericita daca iti spune ,,te iubesc'' ?
Summer_
Postat pe 4 Decembrie 2009 22:47
Summer, punct ochit, punct lovit! Bravo! Iubirea se simte!
lavinia77
Postat pe 6 Decembrie 2009 00:21
de regula iubirea o simti nu o clamezi in gura mare. Iar daca te simti ocrotita, linistita, ajutata, pusa acolo suns pe un piedestal al inimii lui inseamna ca te iubeste. Ti -ar placea doar sa iti souna dar s anu simta nimic pentru tine ? E mai important gestul decit vorba !Poate ca are si un pic de timiditate, ai rabdare vor veni si vorbele in timp !
Aproape_eu
Postat pe 12 Decembrie 2009 07:55
Un sfat de la cineva cu o poveste asemanatoare...plateste-i cu aceeasi moneda. Asta inseamna sa nu-i mai arati tot timpul cat de sucite iti sunt mintile dupa el si nici sa-l mai presezi pe el cu intrebari de genul "Ma iubesti?Daca da, cat de mult?"...O sa mearga, ai sa vezi. Va veni el singurel, cu coada intre picioare, sa caute dovezile alea de afectiune pe care le primea neconditionat de la tine...I le vei da, cu singura diferenta ca acum va trebui sa plateasca pentru ele. Bafta multa!
adrianaflo
Postat pe 13 Decembrie 2009 16:28
poate baiatul inca nu stie ce-i q el....nu e musai ca cineva sa-ti spuna ca te iubeste atata vreme cat el iti demonstreaza....se poarta ca un cavaler q tine?....iti vorbeste frumos?....primesti gesturi tandre din partea lui ?....ar fi in stare sa sacrifice ceva drag lui pt tine?....daca da poi te iubeste....nu l-ai intrebat daca pe maica-sa o iubeste, pe taica-su pe frate-su? asta ce e?...tot iubire...dar el saracul poate nu stie ce-i q el.....
Dar daca u nu simti ca tine la tine baga-ti picioare in ea relatie si....NEXT
freakbabe
Postat pe 13 Decembrie 2009 16:42
Faptele conteaza mai mult, nu vorbele, in cazul meu cei care strigau mai mult ca ma iubesc, aia m-au dezamagit cel mai mult la final, prin urmare incearca sa gasesti urmele de iubire in ceea ce face si cum se comporta fata de tine
oana84onutza
Postat pe 21 Decembrie 2009 18:50
hmmmm cred ca e cam derutat omul
yumy
Postat pe 21 Decembrie 2009 19:10
Oare il doare gura daca-ti spune ca te iubeste?! Daca nici sa spuna nu e in stare... atunci cum va fi in stare s-o arate, ceea ce e mai dificil?!
darksukkubus69
Postat pe 25 Decembrie 2009 20:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sexul si sexele 39 De la: _oktober_ 21 Aprilie 2009 10:24
Prietenul meu are probleme cu implicarea afectiva intr-o relatie 8 De la: kudika_1002866 7 Septembrie 2016 19:13
Joc interesant... 7 De la: Sandra91 30 Octombrie 2010 15:30
Un barbat indragostit poate face sex cu o fosta amanta????? 11 De la: Katty03 8 Iulie 2010 21:22
ciudat baiat mi-am ales, nu-mi dau seama ce vrea nici sa stau in cap 20 De la: hapciucalipta 26 Iulie 2009 06:15