Setari Cookie-uri

am fost parasit pentru fostul

De la: krizantema, la data 2012-08-21 11:04:18pai dak o iubeai asa de tare de ce nu ai cerut-o de nevasta?



Krizantema,parerea mea este aceea ,ca ,ideea casatoriei,,trebuie sa iasa din discutie,domnul nostru,in cazul eventualei propuneri,,ar fi fost refuzat,caci nu era iubit!!Ea ,a incercat o relatie,care,din pacate,pentru domnul nostru,nu a functionat in parametrii doriti!!!
MissRainbow
Postat pe 21 August 2012 11:15
De la: kudika_14470, la data 2012-08-21 11:11:03Pentru ca ea tot insista pe treaba asta si ma facea sa imi pun semne de intrebare mai ales ca primea buchete de trandafiri pe la usa de la "necunoscuti" + ca am primit telefoane de amenintare cum ca daca nu o las ma taie si pe mine si familia mea.



Cu atat mai mult,daca s-a interpus asemenea situatie ,intre voi doi,nu ar mai trebui sa existe motive pentru regrete !!!!!!!Era ,oricum,o relatie cu dubii!!!! Ea a marjat cu propuneri,testandu-te,dar era prinsa in revenirea la relatia anterioara!!!!
MissRainbow
Postat pe 21 August 2012 11:23
eu am inteles.am vrut doar sa vada ce caracter slab are.nu e vb de casatorie ci doar k femeile hotarate nu sunt pt el
krizantema
Postat pe 21 August 2012 11:25
De la: krizantema, la data 2012-08-21 11:25:10eu am inteles.am vrut doar sa vada ce caracter slab are.nu e vb de casatorie ci doar k femeile hotarate nu sunt pt el


si cine are caracter slab?
kudika_14470
Postat pe 21 August 2012 11:29
De la: kudika_14470, la data 2012-08-21 11:29:47
De la: krizantema, la data 2012-08-21 11:25:10eu am inteles.am vrut doar sa vada ce caracter slab are.nu e vb de casatorie ci doar k femeile hotarate nu sunt pt el


si cine are caracter slab?
tu
krizantema
Postat pe 21 August 2012 11:39
dezvolta te rog
kudika_14470
Postat pe 21 August 2012 11:40
De la: kudika_14470, la data 2012-08-21 11:40:36dezvolta te rog
sa dezvolt?da pana acum ce am facut?nu am desbatut subiectul tau?si m-ai catalogat ca o femeie dura?nu sunt dura sunt doar directa .sunt o femeie care nu suporta barbatii care se plang si care amana mereu lucrurile
krizantema
Postat pe 21 August 2012 11:47
De la: krizantema, la data 2012-08-21 11:47:44
De la: kudika_14470, la data 2012-08-21 11:40:36dezvolta te rog
sa dezvolt?da pana acum ce am facut?nu am desbatut subiectul tau?si m-ai catalogat ca o femeie dura?nu sunt dura sunt doar directa .sunt o femeie care nu suporta barbatii care se plang si care amana mereu lucrurile


adica martalogii nu?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 21 August 2012 17:30
E concluzia situatiei prezentate de tine

Ca sa rasucesc cutitul in rana (ca doar sunt femeie) am sa spun si eu ca degeaba crezi acum ca ea ar fi putut fi femeia vietii tale, daca pentru ea barbatul irezistibil este gigi duru'. Imaginand scenariul ca ai fi raspuns asteptarilor ei si v-ati fi mutat impreuna cand ti-a cerut si i-ai fi cerut sa-ti fie nevasta cand ti-a cerut... Ce ar fi fost acum?! Tot asta...tot dat afara din casa ei ai fi fost si cu inelul de logodna restituit, ori poate pastrat pe degetul aratator, ca amintire Ea tot cu gigi duru' ar fi fost, caci drumurile lor s-au intalnit din nou si pasiunea e de nestapanit

La 28 de ani ai ales sa fii responsabil si sa nu iei decizii majore cand inca ai dubii. Esti de felicitat, de ce te plangi?! Ai iubit o femeie ce nu te-a apreciat. deh, se mai intampla, ca doar asa invatam ce inseamna iubirea si ne pregatim pentru adevarata, marea, incomparabila, unica femeie din viata noastra - mama copiilor nostri.
Ce bine ca nu ai cedat presiunii, ar fi fost o mama a copiilor tai ce ti-ar fi cerut peste un timp sa pleci din casa ei ca ai dezamagit-o. Ai fi plecat, ca nu aveai de ales...dar ti-ai fi lasat o parte din tine sa sangereze mereu pe pragul casei ei, caci acolo ar fi fost si copiii tai.
Tu nu esti slab si vei cunoaste adevarata fericire caci stii cand este cazul sa iti iei angajamente de-o viata.
Nici un barbat adevarat nu este gigi duru', dar devine dur ca diamantul si din erori asumate. Asta esti tu, ai rabdare cu tine... la 30 de ani vei zice si tu ca ai facut o treaba buna.
Succes in afacerea de familie
mobilemaimai_no1
Postat pe 26 August 2012 15:40
iti multumesc.sper sa fie asa cum zici tu...cred ca tu ai vazut exact substratul problemei....
kudika_14470
Postat pe 31 August 2012 13:47
iti multumesc.sper sa fie asa cum zici tu...cred ca tu ai vazut exact substratul problemei....
kudika_14470
Postat pe 31 August 2012 13:47
De la: mobilemaimai_no1, la data 2012-08-26 15:40:18E concluzia situatiei prezentate de tine

Ca sa rasucesc cutitul in rana (ca doar sunt femeie) am sa spun si eu ca degeaba crezi acum ca ea ar fi putut fi femeia vietii tale, daca pentru ea barbatul irezistibil este gigi duru'. Imaginand scenariul ca ai fi raspuns asteptarilor ei si v-ati fi mutat impreuna cand ti-a cerut si i-ai fi cerut sa-ti fie nevasta cand ti-a cerut... Ce ar fi fost acum?! Tot asta...tot dat afara din casa ei ai fi fost si cu inelul de logodna restituit, ori poate pastrat pe degetul aratator, ca amintire Ea tot cu gigi duru' ar fi fost, caci drumurile lor s-au intalnit din nou si pasiunea e de nestapanit

La 28 de ani ai ales sa fii responsabil si sa nu iei decizii majore cand inca ai dubii. Esti de felicitat, de ce te plangi?! Ai iubit o femeie ce nu te-a apreciat. deh, se mai intampla, ca doar asa invatam ce inseamna iubirea si ne pregatim pentru adevarata, marea, incomparabila, unica femeie din viata noastra - mama copiilor nostri.
Ce bine ca nu ai cedat presiunii, ar fi fost o mama a copiilor tai ce ti-ar fi cerut peste un timp sa pleci din casa ei ca ai dezamagit-o. Ai fi plecat, ca nu aveai de ales...dar ti-ai fi lasat o parte din tine sa sangereze mereu pe pragul casei ei, caci acolo ar fi fost si copiii tai.
Tu nu esti slab si vei cunoaste adevarata fericire caci stii cand este cazul sa iti iei angajamente de-o viata.
Nici un barbat adevarat nu este gigi duru', dar devine dur ca diamantul si din erori asumate. Asta esti tu, ai rabdare cu tine... la 30 de ani vei zice si tu ca ai facut o treaba buna.
Succes in afacerea de familie


Foarte frumos spus
Kiddo_
Postat pe 31 August 2012 14:09
Penibil!!!
Cand tipa n are serviciu In loc sa te muti cu ea si sa pltesti
Jumate de chirie ca sa i fie mai usor... Te mai si duci la ea acasa 5-6 zile (!!) imi
Aminteste de fostul prieten din facultate care desi avea abonament zilnic la cantina venea si manca pachetul meu trimis de ai mei cu trenul(??!).

Pe urma nici planuri concrete de casatorie nu ai ... Deci consumi gazul de pomana in curtea ei !
Foarte bine a facut !
Frate, n ai ganduri serioase, sa duci relatia " la bine si la rau" lasa loc la urmatorul, care e mai hotarat !
kudika052198
Postat pe 2 Septembrie 2012 12:52
De la: kudika052198, la data 2012-09-02 12:52:44Penibil!!!
Cand tipa n are serviciu In loc sa te muti cu ea si sa pltesti
Jumate de chirie ca sa i fie mai usor... Te mai si duci la ea acasa 5-6 zile (!!) imi
Aminteste de fostul prieten din facultate care desi avea abonament zilnic la cantina venea si manca pachetul meu trimis de ai mei cu trenul(??!).

Pe urma nici planuri concrete de casatorie nu ai ... Deci consumi gazul de pomana in curtea ei !
Foarte bine a facut !
Frate, n ai ganduri serioase, sa duci relatia " la bine si la rau" lasa loc la urmatorul, care e mai hotarat !


Parca femeile se vor independente. Cine a pus-o sa isi lase serviciul fara un motiv clar? Si o ajutam destul stai linistita. Presupun ca si tu faci parte din ZODIA PUTORII.Femeia cand vrea sa se marite trebuie sa arate ca poate sa se implice in cladirea unei familii, nu sa fie spectatoare.Sau cumva barbatul trebuie sa fie prostul lu lozu'?
kudika_14470
Postat pe 3 Septembrie 2012 11:37
De la: kudika_14470, la data 2012-09-03 11:37:26
De la: kudika052198, la data 2012-09-02 12:52:44Penibil!!!
Cand tipa n are serviciu In loc sa te muti cu ea si sa pltesti
Jumate de chirie ca sa i fie mai usor... Te mai si duci la ea acasa 5-6 zile (!!) imi
Aminteste de fostul prieten din facultate care desi avea abonament zilnic la cantina venea si manca pachetul meu trimis de ai mei cu trenul(??!).

Pe urma nici planuri concrete de casatorie nu ai ... Deci consumi gazul de pomana in curtea ei !
Foarte bine a facut !
Frate, n ai ganduri serioase, sa duci relatia " la bine si la rau" lasa loc la urmatorul, care e mai hotarat !


Parca femeile se vor independente. Cine a pus-o sa isi lase serviciul fara un motiv clar? Si o ajutam destul stai linistita. Presupun ca si tu faci parte din ZODIA PUTORII.Femeia cand vrea sa se marite trebuie sa arate ca poate sa se implice in cladirea unei familii, nu sa fie spectatoare.Sau cumva barbatul trebuie sa fie prostul lu lozu'?

sa inteleg ca fosta ta facea parte din acea zodie? poate ca din cauza aciditatii te-a parasit
Piscolinoo
Postat pe 3 Septembrie 2012 11:47
De la: kudika_14470, la data 2012-09-03 11:37:26
De la: kudika052198, la data 2012-09-02 12:52:44Penibil!!!
Cand tipa n are serviciu In loc sa te muti cu ea si sa pltesti
Jumate de chirie ca sa i fie mai usor... Te mai si duci la ea acasa 5-6 zile (!!) imi
Aminteste de fostul prieten din facultate care desi avea abonament zilnic la cantina venea si manca pachetul meu trimis de ai mei cu trenul(??!).

Pe urma nici planuri concrete de casatorie nu ai ... Deci consumi gazul de pomana in curtea ei !
Foarte bine a facut !
Frate, n ai ganduri serioase, sa duci relatia " la bine si la rau" lasa loc la urmatorul, care e mai hotarat !


Parca femeile se vor independente. Cine a pus-o sa isi lase serviciul fara un motiv clar? Si o ajutam destul stai linistita. Presupun ca si tu faci parte din ZODIA PUTORII.Femeia cand vrea sa se marite trebuie sa arate ca poate sa se implice in cladirea unei familii, nu sa fie spectatoare.Sau cumva barbatul trebuie sa fie prostul lu lozu'?

...vorbii putoarea lingvistica...!
rondina
Postat pe 3 Septembrie 2012 12:14
De la: kudika_14470, la data 2012-09-03 11:37:26
De la: kudika052198, la data 2012-09-02 12:52:44Penibil!!!
Cand tipa n are serviciu In loc sa te muti cu ea si sa pltesti
Jumate de chirie ca sa i fie mai usor... Te mai si duci la ea acasa 5-6 zile (!!) imi
Aminteste de fostul prieten din facultate care desi avea abonament zilnic la cantina venea si manca pachetul meu trimis de ai mei cu trenul(??!).

Pe urma nici planuri concrete de casatorie nu ai ... Deci consumi gazul de pomana in curtea ei !
Foarte bine a facut !
Frate, n ai ganduri serioase, sa duci relatia " la bine si la rau" lasa loc la urmatorul, care e mai hotarat !


Parca femeile se vor independente. Cine a pus-o sa isi lase serviciul fara un motiv clar? Si o ajutam destul stai linistita. Presupun ca si tu faci parte din ZODIA PUTORII.Femeia cand vrea sa se marite trebuie sa arate ca poate sa se implice in cladirea unei familii, nu sa fie spectatoare.Sau cumva barbatul trebuie sa fie prostul lu lozu'?



Tinere,daca cobori la a jigni femeia,indiferent cum ar fi aceea,inseamna ca nu esti cu nimic superior ei!!!!Impulsivitatea, nu ar trenui sa te caracterizeze,,in conditiile in care iti declarai iubirea, atat de intens,fata de acea doamna!!!!!Reconditioneaza-ti atitudinea!!LIMBAJUL FOLOSIT IN CARACTERIZAREA OAMENILOR,,TE REPREZINTA CA ATARE!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Septembrie 2012 12:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help!barbat insurat! 18 De la: adina_black 6 Octombrie 2009 17:31
vreau sa ma ingras 15 De la: felixcat 17 Martie 2010 22:28
A doua sansa..... 48 De la: JUST_ROBERTA 17 Iulie 2009 23:33
cum ati reactiona? 61 De la: danNad 21 Decembrie 2011 00:55
Esti creativ? Distreaza-te si castiga bani din asta! 1 De la: kudika_11572 8 Iulie 2012 20:52