Setari Cookie-uri

am fost parasit pentru fostul

De la: MissRainbow, la data 2012-08-20 14:34:32
De la: kudika_11826, la data 2012-08-20 14:27:50[quote name=Da pt. ca am vazut cazuri asemanatoare si sunt satul de atatea femei care se tot smiorcaie cand ele si-au ales barbatii inainte de casatorie si au stiut cum se comporta.
Sarumana MissR



Trebuie sa-ti dau dreptate,ce este drept,,este intocmai,dm'le!!!!!


Cel mai destept cedeaza?
Nu de alta dar simt o usiara ironie.
Kiddo_
Postat pe 20 August 2012 14:45
De la: kudika_11826, la data 2012-08-20 14:45:09
De la: MissRainbow, la data 2012-08-20 14:34:32
De la: kudika_11826, la data 2012-08-20 14:27:50[quote name=Da pt. ca am vazut cazuri asemanatoare si sunt satul de atatea femei care se tot smiorcaie cand ele si-au ales barbatii inainte de casatorie si au stiut cum se comporta.
Sarumana MissR



Trebuie sa-ti dau dreptate,ce este drept,,este intocmai,dm'le!!!!!


Cel mai destept cedeaza?
Nu de alta dar simt o usiara ironie.



Hai,sa stabilim ceva,de comun acord!!!

Nu imi permit sa ironizez sau sa jignesc pe nimeni,existent pe acest site,in regula????

Nu,nu sunt ironica,acesta este purul adevar,ca dovada stau sutele de cazuri de divort,aflate pe rolurile instantelor judecatoresti!!!

Dar,,inghetata,,tot trebuie sa o dai!!!!
MissRainbow
Postat pe 20 August 2012 14:57
De la: MissRainbow, la data 2012-08-20 14:57:50

Hai,sa stabilim ceva,de comun acord!!!

Nu imi permit sa ironizez sau sa jignesc pe nimeni,existent pe acest site,in regula????

Nu,nu sunt ironica,acesta este purul adevar,ca dovada stau sutele de cazuri de divort,aflate pe rolurile instantelor judecatoresti!!!

Dar,,inghetata,,tot trebuie sa o dai!!!!


Eu nu consider ca daca ironizezi pe civea il si jignesti, doar il iei putin peste picior.
Cat despre inghetata va fac cinste cu asta:
http://images4.fanpop.com/image/photos/24000000/ice-cream-Yummy-ice-cream-24070273-696-1250.jpg
Kiddo_
Postat pe 20 August 2012 15:07
Chiar asta e treaba, ca simt cum a trecut timpul degeaba si am fost mintit.M-a acuzat ca m-am schimbat, ca nu mai sunt barbatul de care s-a indragostit ca nu o apreciez.In ultimul timp nu ma puteam apropia de ea, ma respingea mereu pe motiva ca e obosita, ca n-are chef....
kudika_14470
Postat pe 20 August 2012 15:08
De la: kudika_11826, la data 2012-08-20 15:07:28[quote name=Eu nu consider ca daca ironizezi pe civea il si jignesti, doar il iei putin peste picior.
Cat despre inghetata va fac cinste cu asta:
http://images4.fanpop.com/image/photos/24000000/ice-cream-Yummy-ice-cream-24070273-696-1250.jpg



Nici macar atat!!!!!

Multumesc pentru inghetata,este apetisanta,o voi servi imediat!!!!
MissRainbow
Postat pe 20 August 2012 15:19
De la: kudika_14470, la data 2012-08-20 15:08:40Chiar asta e treaba, ca simt cum a trecut timpul degeaba si am fost mintit.M-a acuzat ca m-am schimbat, ca nu mai sunt barbatul de care s-a indragostit ca nu o apreciez.In ultimul timp nu ma puteam apropia de ea, ma respingea mereu pe motiva ca e obosita, ca n-are chef....


Cand vrei sa-i dai un sut in fund cuiva e usor sa gasesti motive.
E foarte bine ca nu mai sunteti impreuna, n-ar fi dus nicaieri. Femei mai sunt.
Kiddo_
Postat pe 20 August 2012 15:32
De la: kudika_14470, la data 2012-08-20 15:08:40Chiar asta e treaba, ca simt cum a trecut timpul degeaba si am fost mintit.M-a acuzat ca m-am schimbat, ca nu mai sunt barbatul de care s-a indragostit ca nu o apreciez.In ultimul timp nu ma puteam apropia de ea, ma respingea mereu pe motiva ca e obosita, ca n-are chef....


Da,,dar nu exagerezi totusi?? Ai cautat sa vezi motivul pentru care se scuza astfel????Tu,nu ai suferit modificari de comportament?????
MissRainbow
Postat pe 20 August 2012 15:33
De la: MissRainbow, la data 2012-08-20 15:33:32
De la: kudika_14470, la data 2012-08-20 15:08:40Chiar asta e treaba, ca simt cum a trecut timpul degeaba si am fost mintit.M-a acuzat ca m-am schimbat, ca nu mai sunt barbatul de care s-a indragostit ca nu o apreciez.In ultimul timp nu ma puteam apropia de ea, ma respingea mereu pe motiva ca e obosita, ca n-are chef....


Da,,dar nu exagerezi totusi?? Ai cautat sa vezi motivul pentru care se scuza astfel????Tu,nu ai suferit modificari de comportament?????


Nu am zis ca nu am nici o vina. Probabil ca nici eu nu mai eram sigur de aceasta relatie cel putin cand in ultimul timp presiunile in legatura cu mutatul si casatoria erau din ce in ce mai mari. Imi recunosc vina ca poate ar fi trebuit sa fiu mai iubitor, mai tandru si poate mai atent la unele nevoi de ordin material ale ei.Totusi raceala sa zic asa a fost din partea amandurora si parca niciunul nu a facut pasul catre schimbare...
kudika_14470
Postat pe 20 August 2012 15:54
De la: kudika_14470, la data 2012-08-20 15:54:30[quote name=Nu am zis ca nu am nici o vina. Probabil ca nici eu nu mai eram sigur de aceasta relatie cel putin cand in ultimul timp presiunile in legatura cu mutatul si casatoria erau din ce in ce mai mari. Imi recunosc vina ca poate ar fi trebuit sa fiu mai iubitor, mai tandru si poate mai atent la unele nevoi de ordin material ale ei.Totusi raceala sa zic asa a fost din partea amandurora si parca niciunul nu a facut pasul catre schimbare...


Nici sa nu zici asa ceva,si,oricum,,orice regret,daca exista, este tardiv in acest moment!!!Cred ca ti-a fost teama sa iti asumi niste responsabilitati,inevitabile in cazul in care ai fi acceptat mutatul impreuna si casatoria!Recunoasterea greselilor personale,,este primul pas facut spre constientizarea efectelor lor!!!!Nu ati facut pasul spre o schimbare pentru ca nu aveati .niciunul dintre voi,,dorinta si interes pentru revigoarre,,fiecare ,avand motivele sale de retinere!!!O femeie devine indiferenta,rece,apatica fata de partenerul ei,,in doua situatii si anume:

1.Cand dispare sentimentul de dragoste fata de iubitul ei,,ea,gasindu-si alinarea in bratele altui barbat.
2.Cand partenerul devine de nerecunoscut in relatie,,prin neglijarea partenerei si a nevoilor ei,violenta fizica si psihica,vicii,tradari,si ar mai fi si alte motive,totul conducand la o dezamagire cumplita!!!
MissRainbow
Postat pe 20 August 2012 16:09
Ok, inteleg ca vede schimbari si apar dezamagiri, insa daca lasi totul sa se raceasca si sa se termine, la un moment dat, inseamna ca nu iti pasa si nu mai ti la el.
In momentul in care ti la o persoana, sa nu mai zic cand iubesti, automat incepi sa-ti faci griji si incerci sa intelegi ce se intampla si din ce cauze. E normal sa vrei sa repari pt. ca nu vrei sa pierzi persoana de langa tine, nu?
Kiddo_
Postat pe 20 August 2012 16:15
De la: kudika_11826, la data 2012-08-20 16:15:37Ok, inteleg ca vede schimbari si apar dezamagiri, insa daca lasi totul sa se raceasca si sa se termine, la un moment dat, inseamna ca nu iti pasa si nu mai ti la el.
In momentul in care ti la o persoana, sa nu mai zic cand iubesti, automat incepi sa-ti faci griji si incerci sa intelegi ce se intampla si din ce cauze. E normal sa vrei sa repari pt. ca nu vrei sa pierzi persoana de langa tine, nu?


Da ,si explicatia acestei atitudini,,s-ar putea regasi in prima varianta de motivatii!!!

Eu,una,nu cred ca cei doi s-au iubit cu adevarat!!Da,asa este,atunci cand iubesti partenerul,totul se rezuma la el si nevoile lui,,si daca acestea dor sau devin stringente,,cauti sa afli cauza durerii sau rezolvarea lor,spre multumirea ,nu numai a partenerului,ci a ambilor implicati in ecuatia amoroasa!!!
MissRainbow
Postat pe 20 August 2012 16:21
De la: MissRainbow, la data 2012-08-20 16:21:43
De la: kudika_11826, la data 2012-08-20 16:15:37Ok, inteleg ca vede schimbari si apar dezamagiri, insa daca lasi totul sa se raceasca si sa se termine, la un moment dat, inseamna ca nu iti pasa si nu mai ti la el.
In momentul in care ti la o persoana, sa nu mai zic cand iubesti, automat incepi sa-ti faci griji si incerci sa intelegi ce se intampla si din ce cauze. E normal sa vrei sa repari pt. ca nu vrei sa pierzi persoana de langa tine, nu?


Da ,si explicatia acestei atitudini,,s-ar putea regasi in prima varianta de motivatii!!!

Eu,una,nu cred ca cei doi s-au iubit cu adevarat!!Da,asa este,atunci cand iubesti partenerul,totul se rezuma la el si nevoile lui,,si daca acestea dor sau devin stringente,,cauti sa afli cauza durerii sau rezolvarea lor,spre multumirea ,nu numai a partenerului,ci a ambilor implicati in ecuatia amoroasa!!!


No Further Questions, Your Honor !
Kiddo_
Postat pe 20 August 2012 16:25
De la: kudika_11826, la data 2012-08-20 16:25:58[quote name=No Further Questions, Your Honor !



I'm just saying,sir!!!!
MissRainbow
Postat pe 20 August 2012 16:39
Nu stiu despre ea...dar eu inca o iubesc cu toate ca ma simt mintit, tradat, poate chiar umilit. Cum am spus, as fii facut orice ca sa nu ma despart de ea, mai ales ca alesesem si momentul in care sa o cer.
kudika_14470
Postat pe 21 August 2012 09:33
De la: kudika_14470, la data 2012-08-21 09:33:29Nu stiu despre ea...dar eu inca o iubesc cu toate ca ma simt mintit, tradat, poate chiar umilit. Cum am spus, as fii facut orice ca sa nu ma despart de ea, mai ales ca alesesem si momentul in care sa o cer.



Din pacate,te-ai aflat la cativa pasi in urma ei,te-a devansat partenera,in ceea ce priveste hotararea in relatia voastra!!!Starea de delasare reciproca ,si-a spus cuvantul!!!
"Ai fi facut orice"!!!!!Mult prea tarziu pentru voi doi,,asta nu intelegi!!!! Nu-ti mai face reprosuri,nu are rost,,,invata din acest esec ,si incearca sa nu mai ai recidiva in greselile facute!!!
MissRainbow
Postat pe 21 August 2012 09:46
Imi pare atat de rau...as mai fi vrut o sansa, pe care ea nu mi-a dat-o. Toate cuplurile trec prin perioade mai putin bune, dar ea a abandonat mult prea repede. Tot traiesc cu gandul ca ea ar fii fost femeia vietii mele.
kudika_14470
Postat pe 21 August 2012 10:00
ai ales momentul?si in ce moment trebuia sa o alegi?
krizantema
Postat pe 21 August 2012 10:05
m-am referit la momentul in care sa o cer de sotie si asta era in concediul pe care noi 2 il planificasem.
kudika_14470
Postat pe 21 August 2012 10:09
De la: kudika_14470, la data 2012-08-21 10:00:00Imi pare atat de rau...as mai fi vrut o sansa, pe care ea nu mi-a dat-o. Toate cuplurile trec prin perioade mai putin bune, dar ea a abandonat mult prea repede. Tot traiesc cu gandul ca ea ar fii fost femeia vietii mele.



Te-ai "miscat" mult prea lent pentru stilul ei de viata!!!Trebuie sa incerci,pe viitor,sa fii mai atent la nevoile femeii existente in viata ta,,imi pari usor egoist,asa este?????? Sunt femei,care nu au rabdare cu partenerul,,vor si atat,,nu se pierd in nimicuri cum ar fi cheful barbatului,,traiesc momentele si tind spre mai mult,mai bine,,este normal acest lucru,,daca ne gandim la valtoarea vietii oamenilor!!!

Ea ,,s-a retras in momentul in care a simtit ,ca tu nu ii poti oferi ceea ce avea nevoie,tu stii ,cel mai bine,modul cum decurgeau lucrurile intre voi doi!!!Sansa, despre care vorbesti,,trebuia sa ti-o adjudeci prin schimbare de atitudine fata de ea!!!!

Te-ai implicat si nu prea,,in aceasta relatie,,,ai cerut mai mult decat ai oferit,asta este,,reculege-te si fa-ti alt drum!!!
MissRainbow
Postat pe 21 August 2012 10:13
De la: kudika_14470, la data 2012-08-21 10:09:16m-am referit la momentul in care sa o cer de sotie si asta era in concediul pe care noi 2 il planificasem.




"Inzorzonatul" momentului cererii in casatorie,,,prin asteptare,programare,,de multe ori,,ingreuneaza bunul mers la lucrurilor in relatie!!!Poate,daca te-ai fi precipitat in acest sens,,acum,situatia ar fi fost alta!!!Dar,repet,,de ce traiesti "remember-ul" acelor momente???? Este inutil!!!
MissRainbow
Postat pe 21 August 2012 10:17
personal nu inteleg barbatii care sufera dupa fostele,dar cand le au langa ei le e frica sa le ceara in casatorie.da ori te durea gura?nu era obligatoriu sa faceti nunta in cateva luni.daca era sa mearga relatia asta erati acum impreuna.asa k nu ai fost compatibil cu ea.e treaba ei daca a ales sa se inrtoarca la ex,care o si batea o si jignea,ca doar nu era sa il lauzi tu pe ala care ti-a luat iubita. k e mai bun ca tn la pat.k o fi mai hotarat.k o avea vrajeala mai buna si stie cand sa o alinte sa ii treaca supararile.
krizantema
Postat pe 21 August 2012 10:32
Deci acum trebuie sa cred ca femeia e precum militia...ai gresit te-a ars, trebuie sa ma gandesc intai la ea decat la noi.OK dar cu dragostea cum ramane?...asa repede se duce cand nu ii esti pe plac in anumite momente?Cu o saptamana inainte sa ne despartim spunea ca ma iubeste iar la ultima discutie a zis ca nu mai simte nimic pt mine.
kudika_14470
Postat pe 21 August 2012 10:34
de ce tot o critici pe ea?de ce nu ai facut in asa fel sa nu aiba ce sa iti reproseze.nu crezi k tu ai fost vinovatul ?bun,dar tu ai mai discutat cu ea dupa ce va-ti despartit?ea zice sa o lasi in pace nu?pai las-o,ai avut-o langa tn si nu ai stiut sa o pastrezi.zice bine curcubeu.treburile planificate in termen lung nu sunt bune.totul se face pe moment.nimeni nu stie ce se va intampla pana maine.DECI ,PROFITA DE MOMENT
krizantema
Postat pe 21 August 2012 10:42
De la: kudika_14470, la data 2012-08-21 10:34:35Deci acum trebuie sa cred ca femeia e precum militia...ai gresit te-a ars, trebuie sa ma gandesc intai la ea decat la noi.OK dar cu dragostea cum ramane?...asa repede se duce cand nu ii esti pe plac in anumite momente?Cu o saptamana inainte sa ne despartim spunea ca ma iubeste iar la ultima discutie a zis ca nu mai simte nimic pt mine.




Acea femeie nu te-a iubit,in plus de asta,,poate ,ca este o persoana categorica,,tu o cunosti cat de cat!!! Faptul ca ti-a declarat iubirea,pentru multe femei,nu inseamna nimic,,sunt simple vorbe ,drept poleiala,,si in cazul doamnei tale,,in realitate,gandul ei,,se afla in alta parte!!!
MissRainbow
Postat pe 21 August 2012 10:44
De la: kudika_14470, la data 2012-08-21 10:34:35Deci acum trebuie sa cred ca femeia e precum militia...ai gresit te-a ars, trebuie sa ma gandesc intai la ea decat la noi.OK dar cu dragostea cum ramane?...asa repede se duce cand nu ii esti pe plac in anumite momente?Cu o saptamana inainte sa ne despartim spunea ca ma iubeste iar la ultima discutie a zis ca nu mai simte nimic pt mine.



Si ,da,uneori,femeile trebuie sa fie precum "Politia",,tot voi,barbatii impuneti aceasta stare de lucruri!!!
MissRainbow
Postat pe 21 August 2012 10:52
ea a mintit ca te iubeste.dar tu o iubeai?
krizantema
Postat pe 21 August 2012 10:54
Din tot sufletul...Oricum vad ca esti militanta feminina si ok atunci...eu sunt vinovatul...multumita?
kudika_14470
Postat pe 21 August 2012 11:02
pai dak o iubeai asa de tare de ce nu ai cerut-o de nevasta?
krizantema
Postat pe 21 August 2012 11:04
Pentru ca ea tot insista pe treaba asta si ma facea sa imi pun semne de intrebare mai ales ca primea buchete de trandafiri pe la usa de la "necunoscuti" + ca am primit telefoane de amenintare cum ca daca nu o las ma taie si pe mine si familia mea.
kudika_14470
Postat pe 21 August 2012 11:11
asta era o relatie compromisa de cand a inceput.parerea mea e k ti-ai pierdut timpul si atunci si acum iti pierzi timpul discutand despre ce a fost.mai bine faceai un topic cum ca iti cauti o iubita sa iti completeze viata k sa nu te mai plictisesti de unul singur
krizantema
Postat pe 21 August 2012 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
14 Februarie... 14 De la: ionelaela 14 Februarie 2010 22:21
ANTICONCEPTIONALE ??? 17 De la: bebe_Cristina 9 Martie 2010 16:16
ce manastiri din bucuresti cunoasteti care fac deposedari 25 De la: kudika369633 6 Februarie 2012 19:41
"SENSUAL COFFEE"-afrodisiaca,rejuvenatoare,energizant sexual.O cafea pentru amandoi !!! 4 De la: perce_neige 6 August 2010 16:44
URGENTA!!!!!! 1 De la: Micaell 16 Octombrie 2012 14:33