Setari Cookie-uri

CE ATI FACE DACA ATI MAI AVEA DOAR 1 AN DE TRAIT?

De la: yumy, la data 2012-08-24 16:17:06
De la: Piscolinoo, la data 2012-08-24 16:15:28
De la: yumy, la data 2012-08-24 16:12:44
De la: MissRainbow, la data 2012-08-24 16:08:16

Asa este fetelor,,problema este ca uitam,cu totii,tot mai des sa zambim si sa traim clipa!!!!

da chiar in ziua de azi chiar ti se reproseaza pt ca zambesti si nu esti serios
ceva gen:
un cocalar pe facebokk: mi-am tunat bmw-ul, 270 de like-uri
o pitzi: mi-am luat parfum de la missy elliot: 523 de like-uri
un savant pe facebook: am descoperit leacul contra cancerului, 10 like-uri
ceva e defect la lumea asta....

poi si tu ....pitzi si coca sunt mai cool

ai incercat tu?

io nu...nu ma atrage feisbucu ,am o gramada de cunostiinte care numa asta fac toata ziua ,butoneaza like-uri de zor la toate magariile ....sincer mi se pare o pierdere de vreme ...macar de-ar fi pierdere de vreme placuta ...da na fiecare cu placerile lui.
Piscolinoo
Postat pe 24 August 2012 16:25
De la: Piscolinoo, la data 2012-08-24 16:25:44
io nu...nu ma atrage feisbucu ,am o gramada de cunostiinte care numa asta fac toata ziua ,butoneaza like-uri de zor la toate magariile ....sincer mi se pare o pierdere de vreme ...macar de-ar fi pierdere de vreme placuta ...da na fiecare cu placerile lui.

eu am feisbuc de asta pt ca acolo vb cu colegii, avem un grup, pt ca acolo aflu toate stirile de pe realitatea.net si romania tv si ma mai joc cate un joc asa cam asta inseamna facebook pt mn
yumy
Postat pe 24 August 2012 16:30
De la: yumy, la data 2012-08-24 16:30:37
De la: Piscolinoo, la data 2012-08-24 16:25:44
io nu...nu ma atrage feisbucu ,am o gramada de cunostiinte care numa asta fac toata ziua ,butoneaza like-uri de zor la toate magariile ....sincer mi se pare o pierdere de vreme ...macar de-ar fi pierdere de vreme placuta ...da na fiecare cu placerile lui.

eu am feisbuc de asta pt ca acolo vb cu colegii, avem un grup, pt ca acolo aflu toate stirile de pe realitatea.net si romania tv si ma mai joc cate un joc asa cam asta inseamna facebook pt mn

asa are si cumnata mea un grup de prieteni si ne tot bate la cap si pe noi sa ne facem cont.Sincer io cand ajung acasa numa de calc.nu am chef,abea astept sa-mi vad copii sa ne relaxam impreuna ....ieri am facut 40 gomboti cu prune. lo pufnit rasu pe a meu sot cand o vazut ditamai vailingu plin
Piscolinoo
Postat pe 24 August 2012 16:36
De la: Piscolinoo, la data 2012-08-24 16:36:59
De la: yumy, la data 2012-08-24 16:30:37
De la: Piscolinoo, la data 2012-08-24 16:25:44
io nu...nu ma atrage feisbucu ,am o gramada de cunostiinte care numa asta fac toata ziua ,butoneaza like-uri de zor la toate magariile ....sincer mi se pare o pierdere de vreme ...macar de-ar fi pierdere de vreme placuta ...da na fiecare cu placerile lui.

eu am feisbuc de asta pt ca acolo vb cu colegii, avem un grup, pt ca acolo aflu toate stirile de pe realitatea.net si romania tv si ma mai joc cate un joc asa cam asta inseamna facebook pt mn

asa are si cumnata mea un grup de prieteni si ne tot bate la cap si pe noi sa ne facem cont.Sincer io cand ajung acasa numa de calc.nu am chef,abea astept sa-mi vad copii sa ne relaxam impreuna ....ieri am facut 40 gomboti cu prune. lo pufnit rasu pe a meu sot cand o vazut ditamai vailingu plin

pai mai tu ai familia ta, sot copil, je sunt libera la mare , dar din pacate doar cont pe feisbuc asta si aici am, excluzand pe ala de pe yahoo
yumy
Postat pe 24 August 2012 16:38
De la: yumy, la data 2012-08-24 16:38:57
De la: Piscolinoo, la data 2012-08-24 16:36:59
De la: yumy, la data 2012-08-24 16:30:37
De la: Piscolinoo, la data 2012-08-24 16:25:44
io nu...nu ma atrage feisbucu ,am o gramada de cunostiinte care numa asta fac toata ziua ,butoneaza like-uri de zor la toate magariile ....sincer mi se pare o pierdere de vreme ...macar de-ar fi pierdere de vreme placuta ...da na fiecare cu placerile lui.

eu am feisbuc de asta pt ca acolo vb cu colegii, avem un grup, pt ca acolo aflu toate stirile de pe realitatea.net si romania tv si ma mai joc cate un joc asa cam asta inseamna facebook pt mn

asa are si cumnata mea un grup de prieteni si ne tot bate la cap si pe noi sa ne facem cont.Sincer io cand ajung acasa numa de calc.nu am chef,abea astept sa-mi vad copii sa ne relaxam impreuna ....ieri am facut 40 gomboti cu prune. lo pufnit rasu pe a meu sot cand o vazut ditamai vailingu plin

pai mai tu ai familia ta, sot copil, je sunt libera la mare , dar din pacate doar cont pe feisbuc asta si aici am, excluzand pe ala de pe yahoo

amu no ,am de lucru nu ma vait si nici la mare n-am fo libera nici macar o secunda
Piscolinoo
Postat pe 24 August 2012 16:41
e bine, e furmos sa ai de munca,tocmai intrai pe nea feisbuc si-a pus una poze , a fost la viena mama ce chestie, nu suport pe aia care daca ies si la o terasa hop pe mobil sa descarce poza , frate ai iesit la terasa cu prieteni, gata internetul
yumy
Postat pe 24 August 2012 16:47
De la: human, la data 2012-08-23 15:39:35multi dintre noi avem impresia ca timpul ne apartine.poate din aceasta cauza tindem sa amanam lucrurile la infinit. ce s-ar intampla daca am descoperi ca mai avem la dispozitie un an de viata? cu siguranta majoritatea si-ar reconsidera prioritatile.hai sa reformulez intrebarea:ce ati face daca mai aveti doar un an de trait si 10 mil.$ la dispozitie?eu,una m-as lasa de fumat,as deveni vegetariana,as calatori pretutindeni,as face lucruri pe care nu le-am mai facut.as risca.voi?


M-as bucura si mai intens de fiecare clipa petrecuta alaturi de cei dragi.

Am mai zis-o de atatea ori ca iubirea si oamenii dragi sunt cei mai importanti in viata aceasta, nu posesiile materiale.
kudika_10817
Postat pe 2 Octombrie 2012 15:01
De la: yumy, la data 2012-08-24 16:12:44
De la: MissRainbow, la data 2012-08-24 16:08:16

Asa este fetelor,,problema este ca uitam,cu totii,tot mai des sa zambim si sa traim clipa!!!!

da chiar in ziua de azi chiar ti se reproseaza pt ca zambesti si nu esti serios
ceva gen:
un cocalar pe facebokk: mi-am tunat bmw-ul, 270 de like-uri
o pitzi: mi-am luat parfum de la missy elliot: 523 de like-uri
un savant pe facebook: am descoperit leacul contra cancerului, 10 like-uri
ceva e defect la lumea asta....


Traim intr-o lume in care oamenii sunt preponderent superficiali.
kudika_10817
Postat pe 2 Octombrie 2012 15:05
De la: Piscolinoo, la data 2012-08-24 15:08:14
De la: yumy, la data 2012-08-24 15:04:47
De la: Piscolinoo, la data 2012-08-24 15:02:06
De la: yumy, la data 2012-08-24 14:55:59ideea e ca atunci cand o sa te vezi in ipostaza asta, chiar daca ai avea toti banii din lume, iti zic eu ca nu ai face ceea ce ai zis ci te-ar cuprinde o disperare, care te-ar macina interior. disperarea asta durea un timp, depinde de persoana, de mentalitate si apoi revii la realitate, dar nu ca sa te distrezi ci ca sa lupti, pt ca niciun om normal nu s eva resemna sa moara asa pur si simplu
]
seruss yummy ,
dupa ce ti-ar trece disperarea probabil suma mentionata de domnisoara ai folosi-o sa faci tot posibilul sa supravietuiesti.

evident, ai lua toti medici la puricat

seruss
am vazut mai demult un film cu un subiect ca asta un medic incurca analizele unei tipe si-i zice ca mai are de trait 3 luni.asta-si scoate din banca toate economiile si merge la un hotel de renume unde sparge banii .,se indragosteste si la final afla ca nu-i stres si n-are nimic e sanatoasa tun


In urma cu cateva luni am citit o stire pe yahoo.de in care povesteau despre un tip care a aflat ca are cancer la plamani in stadiu terminal si nu mai avea decat foarte putin de trait, asa ca respectivul si-a vandut toate proprietatile, si-a dat demisia de la job, si a plecat cu nevasta-sa intr-un tur al lumii, iar in timpul acestei vacante si-au facut de cap si s-au cazat in hoteluri de lux, au mancat in restaurante de fite, au vazut locuri de vis. Dupa un an, vazand tipul ca nu moare, s-a dus la medic sa-l intrebe care mai e starea sa de sanatate. I-a facut medicul tot felul de investigatii si a ramas surprins de rezultat, pacientul sau se vindecase miraculos de cancer, nu mai avea nicio urma de cancer in organism.

Acum omul din acea stire, era fericit, dar falit, si se bucura nespus de aceasta sansa nesperata pe care a primit-o de la viata, alaturi de sotia lui si ceilalti membri ai familiei.

kudika_10817
Postat pe 2 Octombrie 2012 15:14
De la: human, la data 2012-08-23 15:39:35multi dintre noi avem impresia ca timpul ne apartine.poate din aceasta cauza tindem sa amanam lucrurile la infinit. ce s-ar intampla daca am descoperi ca mai avem la dispozitie un an de viata? cu siguranta majoritatea si-ar reconsidera prioritatile.hai sa reformulez intrebarea:ce ati face daca mai aveti doar un an de trait si 10 mil.$ la dispozitie?eu,una m-as lasa de fumat,as deveni vegetariana,as calatori pretutindeni,as face lucruri pe care nu le-am mai facut.as risca.voi?


Pai daca as avea la purtator 10 miiiiioaaaaaane de dolari as fi cea mai fericita si sanatoasa femeie si as uita de moarte si sant sigura ca si ea de mine!!!
Tu sti ca daca ai gandi pozitiv,atunci cand corpul iti este bolnav,boala in sine ar disparea!?
Noemal ca 10 mil$,te face sa uiti de medicamente si doctori ,rezolvi toate problemele familiare si ii poti face pe toti fericiti.
Cu toate ca mi-as face un cavou si pe piatra as scrie"a murit fericita,nu are voie nimeni sa planga s-au sa jeleasca"
Ce zici e buna parerea mea!!!-facem lipeala,imi dai 10 mil$
Titanika
Postat pe 2 Octombrie 2012 15:36
De la: kudika_10817, la data 2012-10-02 15:14:28
De la: Piscolinoo, la data 2012-08-24 15:08:14
De la: yumy, la data 2012-08-24 15:04:47
De la: Piscolinoo, la data 2012-08-24 15:02:06
De la: yumy, la data 2012-08-24 14:55:59ideea e ca atunci cand o sa te vezi in ipostaza asta, chiar daca ai avea toti banii din lume, iti zic eu ca nu ai face ceea ce ai zis ci te-ar cuprinde o disperare, care te-ar macina interior. disperarea asta durea un timp, depinde de persoana, de mentalitate si apoi revii la realitate, dar nu ca sa te distrezi ci ca sa lupti, pt ca niciun om normal nu s eva resemna sa moara asa pur si simplu
]
seruss yummy ,
dupa ce ti-ar trece disperarea probabil suma mentionata de domnisoara ai folosi-o sa faci tot posibilul sa supravietuiesti.

evident, ai lua toti medici la puricat

seruss
am vazut mai demult un film cu un subiect ca asta un medic incurca analizele unei tipe si-i zice ca mai are de trait 3 luni.asta-si scoate din banca toate economiile si merge la un hotel de renume unde sparge banii .,se indragosteste si la final afla ca nu-i stres si n-are nimic e sanatoasa tun


In urma cu cateva luni am citit o stire pe yahoo.de in care povesteau despre un tip care a aflat ca are cancer la plamani in stadiu terminal si nu mai avea decat foarte putin de trait, asa ca respectivul si-a vandut toate proprietatile, si-a dat demisia de la job, si a plecat cu nevasta-sa intr-un tur al lumii, iar in timpul acestei vacante si-au facut de cap si s-au cazat in hoteluri de lux, au mancat in restaurante de fite, au vazut locuri de vis. Dupa un an, vazand tipul ca nu moare, s-a dus la medic sa-l intrebe care mai e starea sa de sanatate. I-a facut medicul tot felul de investigatii si a ramas surprins de rezultat, pacientul sau se vindecase miraculos de cancer, nu mai avea nicio urma de cancer in organism.

Acum omul din acea stire, era fericit, dar falit, si se bucura nespus de aceasta sansa nesperata pe care a primit-o de la viata, alaturi de sotia lui si ceilalti membri ai familiei.





Dadiagnosticul macabru,a functionat ca un placebo!!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Octombrie 2012 15:38
De la: kudika_10817, la data 2012-10-02 15:14:28
De la: Piscolinoo, la data 2012-08-24 15:08:14
De la: yumy, la data 2012-08-24 15:04:47
De la: Piscolinoo, la data 2012-08-24 15:02:06
De la: yumy, la data 2012-08-24 14:55:59ideea e ca atunci cand o sa te vezi in ipostaza asta, chiar daca ai avea toti banii din lume, iti zic eu ca nu ai face ceea ce ai zis ci te-ar cuprinde o disperare, care te-ar macina interior. disperarea asta durea un timp, depinde de persoana, de mentalitate si apoi revii la realitate, dar nu ca sa te distrezi ci ca sa lupti, pt ca niciun om normal nu s eva resemna sa moara asa pur si simplu
]
seruss yummy ,
dupa ce ti-ar trece disperarea probabil suma mentionata de domnisoara ai folosi-o sa faci tot posibilul sa supravietuiesti.

evident, ai lua toti medici la puricat

seruss
am vazut mai demult un film cu un subiect ca asta un medic incurca analizele unei tipe si-i zice ca mai are de trait 3 luni.asta-si scoate din banca toate economiile si merge la un hotel de renume unde sparge banii .,se indragosteste si la final afla ca nu-i stres si n-are nimic e sanatoasa tun


In urma cu cateva luni am citit o stire pe yahoo.de in care povesteau despre un tip care a aflat ca are cancer la plamani in stadiu terminal si nu mai avea decat foarte putin de trait, asa ca respectivul si-a vandut toate proprietatile, si-a dat demisia de la job, si a plecat cu nevasta-sa intr-un tur al lumii, iar in timpul acestei vacante si-au facut de cap si s-au cazat in hoteluri de lux, au mancat in restaurante de fite, au vazut locuri de vis. Dupa un an, vazand tipul ca nu moare, s-a dus la medic sa-l intrebe care mai e starea sa de sanatate. I-a facut medicul tot felul de investigatii si a ramas surprins de rezultat, pacientul sau se vindecase miraculos de cancer, nu mai avea nicio urma de cancer in organism.

Acum omul din acea stire, era fericit, dar falit, si se bucura nespus de aceasta sansa nesperata pe care a primit-o de la viata, alaturi de sotia lui si ceilalti membri ai familiei.


Macar ajunsese sarac si sanatos!
Titanika
Postat pe 2 Octombrie 2012 15:41
De la: Titanika, la data 2012-10-02 15:41:49[quote name='
Macar ajunsese sarac si sanatos!



Asta este cel mai important pentru domnul respectiv,,sanatatea!! Buna ziua,Titanika!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Octombrie 2012 15:57
Buna Miss 15804 ,pt mine e bine,ca nu am timp nici sa mor
Titanika
Postat pe 2 Octombrie 2012 16:12
De la: Titanika, la data 2012-10-02 16:12:47Buna Miss 15804 ,pt mine e bine,ca nu am timp nici sa mor



Te domina cea mica,nu??????? Acum,la aceasta varsta,este cum este mai rau,,trebuie sa fii foarte atenta cu ea!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Octombrie 2012 16:18
"Viseaza ca si cind ai trai pentru totdeauna ,traieste ca si cind ai muri azi ....
acum pina nu este prea tirziu ... cam asa as face ..
kudika_3939
Postat pe 2 Octombrie 2012 16:25
De la: kudika_3939, la data 2012-10-02 16:25:19"Viseaza ca si cind ai trai pentru totdeauna ,traieste ca si cind ai muri azi ....
acum pina nu este prea tirziu ... cam asa as face ..



Cu alte cuvinte,,,traieste visul in fiecare secunda de viata,ca si cum te-ai afla la capatul drumului!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Octombrie 2012 16:28
De la: kudika_3939, la data 2012-10-02 16:25:19"Viseaza ca si cind ai trai pentru totdeauna ,traieste ca si cind ai muri azi ....
acum pina nu este prea tirziu ... cam asa as face ..


Frumos si realist acest citat!
kudika_10817
Postat pe 4 Octombrie 2012 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aveti orgasm? 1 De la: kudika_12958 11 August 2012 09:47
pantofiii 14 De la: GODZILA 18 Decembrie 2011 10:13
mila pentru marconi_rupa,dezgust pentru marconi_rupa_ traveo 14 De la: sweet_and_sour 19 Iunie 2008 09:52
instructor auto independent 1 De la: qtpie85 13 Februarie 2009 10:22
Va mai aduceti aminte de liceu? 31 De la: lao_kudika 22 Noiembrie 2009 15:46