Setari Cookie-uri

simptome de sarcina sau provocate de imaginatia mea?

buna mamici si viitoare mamici.sunt noua aici sper sa ma integrez repede cu ajutorul vostru bineinteles.eu am avut ultimul cm pe 2 august,pe 15 iulie am avut contact neprotejat.urmatoare zi de la contact am avut o intepatura puternica la ovare,apoi zi de zi am intepaturi dar suportabile.imi simt burtica umflata si mai tare decat de obicei,si senzatie de greata dar nu vomit.ma simt foarte slabita iar zilele trecute am avut frisoane.nu m-am putt abtine si am fc un test ieri care a iesit negativ....stiu e prea devreme pt teste...dar vroiam sa aflu daca cineva dintre voi a simtit asa in primele saptamani de sarcina...sau imi provoc eu starile acestea?oricum o sa mai fac un test dupa presupusa data a urmat cm(30 august)...poate poate o sa fie cu ochisori..dar e greu cu asteptarea asta..:P va multumesc ca m-ati citit
kudika_14906
Postat pe 25 August 2012 05:29
De la: kudika_14906, la data 2012-08-25 05:29:50buna mamici si viitoare mamici.sunt noua aici sper sa ma integrez repede cu ajutorul vostru bineinteles.eu am avut ultimul cm pe 2 august,pe 15 iulie am avut contact neprotejat.urmatoare zi de la contact am avut o intepatura puternica la ovare,apoi zi de zi am intepaturi dar suportabile.imi simt burtica umflata si mai tare decat de obicei,si senzatie de greata dar nu vomit.ma simt foarte slabita iar zilele trecute am avut frisoane.nu m-am putt abtine si am fc un test ieri care a iesit negativ....stiu e prea devreme pt teste...dar vroiam sa aflu daca cineva dintre voi a simtit asa in primele saptamani de sarcina...sau imi provoc eu starile acestea?oricum o sa mai fac un test dupa presupusa data a urmat cm(30 august)...poate poate o sa fie cu ochisori..dar e greu cu asteptarea asta..:P va multumesc ca m-ati citit



NU!!!!Cel mai simplu mod de a verifica probabilitatea existentei unei sarcini,,,este acela de a te prezenta la un control ginecologic,dar sa faci acest lucru in functie de confirmarea sau infirmarea urmatorului ciclu menstrual.Starile de rau,,pot fi generate si de alte cauze,nu neaparat sarcina!!!!
MissRainbow
Postat pe 25 August 2012 07:43
De la: MissRainbow, la data 2012-08-25 07:43:58
De la: kudika_14906, la data 2012-08-25 05:29:50buna mamici si viitoare mamici.sunt noua aici sper sa ma integrez repede cu ajutorul vostru bineinteles.eu am avut ultimul cm pe 2 august,pe 15 iulie am avut contact neprotejat.urmatoare zi de la contact am avut o intepatura puternica la ovare,apoi zi de zi am intepaturi dar suportabile.imi simt burtica umflata si mai tare decat de obicei,si senzatie de greata dar nu vomit.ma simt foarte slabita iar zilele trecute am avut frisoane.nu m-am putt abtine si am fc un test ieri care a iesit negativ....stiu e prea devreme pt teste...dar vroiam sa aflu daca cineva dintre voi a simtit asa in primele saptamani de sarcina...sau imi provoc eu starile acestea?oricum o sa mai fac un test dupa presupusa data a urmat cm(30 august)...poate poate o sa fie cu ochisori..dar e greu cu asteptarea asta..:P va multumesc ca m-ati citit



NU!!!!Cel mai simplu mod de a verifica probabilitatea existentei unei sarcini,,,este acela de a te prezenta la un control ginecologic,dar sa faci acest lucru in functie de confirmarea sau infirmarea urmatorului ciclu menstrual.Starile de rau,,pot fi generate si de alte cauze,nu neaparat sarcina!!!!

apropo am gresit contactul l-am avut pe 15 august nu iulie:D....mda probabil e vreo afectiune ceva deja ma doare burtica pe 30 ar trebui sa imi vina....asteptam multumesc pt raspuns....tu esti mamica sau viit mamica?eu poate nu sunt dar vreau sa aflu cat mai multe nu sa ma trezesc gravida si nestiutoare:)ms o zi faina
kudika_14906
Postat pe 25 August 2012 15:06
De la: kudika_14906, la data 2012-08-25 15:06:58[quote name='
apropo am gresit contactul l-am avut pe 15 august nu iulie:D....mda probabil e vreo afectiune ceva deja ma doare burtica pe 30 ar trebui sa imi vina....asteptam multumesc pt raspuns....tu esti mamica sau viit mamica?eu poate nu sunt dar vreau sa aflu cat mai multe nu sa ma trezesc gravida si nestiutoare:)ms o zi faina



Dupa terminarea menstrei,,ar trebui sa-ti faci un control medical!!Da ,sunt mama!!!!In momentul in care vei fi insarcinata,,poti afla informatii direct de la medicul ginecologic ,care te va monitoriza!!!La care se adauga toate celelalte surse de informare in domeniul graviditatii!!!Si mama ta ,este un izvor de sfaturi utile, pentru tine!!!!
MissRainbow
Postat pe 25 August 2012 15:24
De la: MissRainbow, la data 2012-08-25 15:24:59
De la: kudika_14906, la data 2012-08-25 15:06:58[quote name='
apropo am gresit contactul l-am avut pe 15 august nu iulie:D....mda probabil e vreo afectiune ceva deja ma doare burtica pe 30 ar trebui sa imi vina....asteptam multumesc pt raspuns....tu esti mamica sau viit mamica?eu poate nu sunt dar vreau sa aflu cat mai multe nu sa ma trezesc gravida si nestiutoare:)ms o zi faina



Dupa terminarea menstrei,,ar trebui sa-ti faci un control medical!!Da ,sunt mama!!!!In momentul in care vei fi insarcinata,,poti afla informatii direct de la medicul ginecologic ,care te va monitoriza!!!La care se adauga toate celelalte surse de informare in domeniul graviditatii!!!Si mama ta ,este un izvor de sfaturi utile, pentru tine!!!!
numai menstra ai in cap
kudika_13106
Postat pe 25 August 2012 15:27
De la: MissRainbow, la data 2012-08-25 15:24:59
De la: kudika_14906, la data 2012-08-25 15:06:58[quote name='
apropo am gresit contactul l-am avut pe 15 august nu iulie:D....mda probabil e vreo afectiune ceva deja ma doare burtica pe 30 ar trebui sa imi vina....asteptam multumesc pt raspuns....tu esti mamica sau viit mamica?eu poate nu sunt dar vreau sa aflu cat mai multe nu sa ma trezesc gravida si nestiutoare:)ms o zi faina



Dupa terminarea menstrei,,ar trebui sa-ti faci un control medical!!Da ,sunt mama!!!!In momentul in care vei fi insarcinata,,poti afla informatii direct de la medicul ginecologic ,care te va monitoriza!!!La care se adauga toate celelalte surse de informare in domeniul graviditatii!!!Si mama ta ,este un izvor de sfaturi utile, pentru tine!!!!
numai menstra ai in cap
kudika_13106
Postat pe 25 August 2012 15:27
De la: MissRainbow, la data 2012-08-25 15:24:59
De la: kudika_14906, la data 2012-08-25 15:06:58[quote name='
apropo am gresit contactul l-am avut pe 15 august nu iulie:D....mda probabil e vreo afectiune ceva deja ma doare burtica pe 30 ar trebui sa imi vina....asteptam multumesc pt raspuns....tu esti mamica sau viit mamica?eu poate nu sunt dar vreau sa aflu cat mai multe nu sa ma trezesc gravida si nestiutoare:)ms o zi faina



Dupa terminarea menstrei,,ar trebui sa-ti faci un control medical!!Da ,sunt mama!!!!In momentul in care vei fi insarcinata,,poti afla informatii direct de la medicul ginecologic ,care te va monitoriza!!!La care se adauga toate celelalte surse de informare in domeniul graviditatii!!!Si mama ta ,este un izvor de sfaturi utile, pentru tine!!!!

eheheh stiu ca mami al meu e util dar inca nu vreau sa fac alarma falsa:P ms frumos mai astept si te tin la curent cu noutatile ms ca imi esti alaturi
kudika_14906
Postat pe 27 August 2012 09:10
De la: kudika_14906, la data 2012-08-27 09:10:38[quote name=eheheh stiu ca mami al meu e util dar inca nu vreau sa fac alarma falsa:P ms frumos mai astept si te tin la curent cu noutatile ms ca imi esti alaturi



Inteleg ca vrei sa fie o surpriza,daca va fi cazul!!!! In regula,oricand,cu placere!!!
MissRainbow
Postat pe 27 August 2012 09:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nasterea normala 44 De la: noi3 30 Iunie 2011 20:35
Ovare polichistice 10 De la: dorina27 11 Martie 2010 10:22
Ce se intampla ? 26 De la: kudika_12467 30 August 2012 14:01
varicele 35 De la: kudika061824 3 Iulie 2012 00:14
vezica hiperactiva 3 De la: cody 3 Februarie 2010 15:09