Setari Cookie-uri

O Problema!!!

Am auzit din ce in ce mai multe persoane povestind ca, copiii lor au probleme cu scaunul...spuneau ca cei micuti sunt constipati..si fac foarte greu...
voi ce parere aveti?..ce putem folosii in vederea acestui lucru?
Dea03
Postat pe 3 Iulie 2009 09:01
De la: Dea, la data 2009-07-03 09:01:55Am auzit din ce in ce mai multe persoane povestind ca, copiii lor au probleme cu scaunul...spuneau ca cei micuti sunt constipati..si fac foarte greu...
voi ce parere aveti?..ce putem folosii in vederea acestui lucru?

"Detergentul" tubului digestiv(aloe vera) si active probiotic .
enemgabriel
Postat pe 3 Iulie 2009 09:05
TRANSFER FACTOR RIOVIDA
http://4life-romania.blogspot.com
4Life
Postat pe 3 Iulie 2009 09:06
De la: Dea, la data 2009-07-03 09:01:55Am auzit din ce in ce mai multe persoane povestind ca, copiii lor au probleme cu scaunul...spuneau ca cei micuti sunt constipati..si fac foarte greu...
voi ce parere aveti?..ce putem folosii in vederea acestui lucru?


trebuie schimbata alimentatia. renuntati la dulciuri, dati-le copiilor cat mai multe fructe sau sucuri de fructe, facute in casa nu cumparate, acelea sunt chimizate.. de cate ori are copilul probleme de sanatate pe care le tratati cu antibiotice, ganditi-va ca ii distrugeti si microbii prietenosi(saprofiti) din intestine. existenta acelei flore e esentiala pt reglarea tranzitului. cate mamici le-au dat puiutilor lor suplimente pt refacerea florei saprofite dupa tratamentul cu antibiotice? pt a avea scaun normal trebuie schimbat in primul rand stilul de hranire, apoi vazut ce nu merge. sfaturi la obiect, specifice fiecarui copil pot da pe adresa de mail, camelia_focsani@yahoo.com. asta pt ca nu exista un panaceu universal, fiecare copil e o persoana distincta si trebuie tratata ca atare. la fiecare exista o alta cauza pt care tranzitul intestinal e tulburat. o zi buna va doresc!
camiflorea
Postat pe 27 Septembrie 2009 09:49
Doctorita nostra pediatra ne-a recomandat: daca copilul este constipat si face scaunele greu in fiecare dimineata pe stomacul gol suc proaspat stors de portocale...la noi asta a fost singurul lucru care ne-a ajutat...fetita mea a inceput sa aiba probleme cu constipatia la 7-8 saptamani...atunci am inceput in fiecare dimineata maxim 10-20 ml suc de porto...si in masura in care ne-am inaintat in saptamani am crescut doza...si acum la 1 an si 7 luni in fiecare dimineata ii dau suc de porto 120-140 de ml, cum cere ea...n-am mai avut probleme nici cu constipatia, nici cu raceli, cu nici-o boala...sucul de porto prospat stors contine foarte multa vitamina C...si asta dimineata pe stomacul gol se absoarbe cel mai bine...multa sanatate va doresc...
healthy003603
Postat pe 31 Ianuarie 2010 12:52
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 24 Martie 2010 09:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lasa destule urme pe corpul unei femei 3 De la: infacol 7 Noiembrie 2009 21:11
Drilling ovarian 28 De la: gia_corina 22 Ianuarie 2010 16:13
COLICI LA BEBELUSI 4 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 12:27
metode pt combaterea racelii in sarcina 25 De la: RalucaRalu 10 Martie 2011 17:18
SALINA ARTIFICIALA 1 De la: office_salinasusesi_ro 14 Februarie 2010 21:34