Setari Cookie-uri

Un sfat va rog

As avea nevoie de un sfat.Sunt derutata,inca socata.Suntem casatoriti de un an de zile.Toate buna si frumoase.Noi stam in strainatate,de trei saptamani am venit in concediu in tara.Acum o saptamana a inceput sotul meu sa primeasca telefoane noaptea.L-am intrebat cine e mi-a zis ca un prieten,ceea ce avea trecut la nr respectiv nume de baiat.Chiar a primit si un mesaj dar nu am apucat sa il vad ca repede la sters spunandu-mi ca prietenul acela ia cerut niste bani imprumut.Acum 3zile dimineata m-am uitat la telefonul lui si am vazut ca nu mai avea la nr acela trecut numele acelui baiat ca a sters si in aceea noapte la ora 2 a raspuns la telefon.Am sunat la acel nr si mi-a raspuns o voce de femeie si am inchis dupa care mi-am luat curaj si am sunato din nou de pe nr meu de telefon si am intrebato de ce suna pe barbati insurati noaptea,ea raspunzandu-mi ca cum ca ea e cu el de 2saptamani si el ia zis ca nu e insurat dar ea a auzit ca el e insurat si de aceea suna si noaptea sa il prinda,Si ca acum 2saptamani el a fost la ea acasa,sa culcat cu ea si de atunci nu ii mai raspundea la telefoane.Ea a vrut sa se reazbune pe el ca amintito si de aceea tot suna la anumite ore si sa il convinga sa se intalneasca din nou sai faca niste poze sa i le trimita nevestei.A inceput sa imi explice cum a decurs amorul lor.I_am spus lui ca am vb cu ..prietenul..lui care tot il stresa care de fapt sa dovedit o ea.El mia zis ca ea e o nebuna ca a facut o obesesie pt el,ca a fost internata la psihatrie ca e mai invarsta ca nu a avut nimic cu ea.Ea din ziua care am vb cu ea nu la mai sunat pe el,dar ainceput sa ma sune pe mine noaptea sa imi zica sa ma intalnesc cu ea sa imi povesteasca mai multe ca el ma minte si ea nu e sg cu care ma inselat,si ca vrea sai faca un flagrant cica sami demonstreze ca ma inseala.Iam povesttit sotului si iam zis ca ma duc sa ma intalnesc cu ea,el mia zis ca daca ma duc unde o prinde o bate de mama focului,ca e nebuna si vrea sa ne faca rau.Nu stiu ce sa fac ce sa mai cred
kudika_15432
Postat pe 1 Septembrie 2012 14:19
Nu poti fi chiar atat de credula si sa-l crezi pe el... Este clar ca te-a inselat cu alta, faptul e consumat... obisnuieste-te cu ideea ca te va insela toata viata!
rondina
Postat pe 1 Septembrie 2012 14:24
De la: kudika_15432, la data 2012-09-01 14:19:40As avea nevoie de un sfat.Sunt derutata,inca socata.Suntem casatoriti de un an de zile.Toate buna si frumoase.Noi stam in strainatate,de trei saptamani am venit in concediu in tara.Acum o saptamana a inceput sotul meu sa primeasca telefoane noaptea.L-am intrebat cine e mi-a zis ca un prieten,ceea ce avea trecut la nr respectiv nume de baiat.Chiar a primit si un mesaj dar nu am apucat sa il vad ca repede la sters spunandu-mi ca prietenul acela ia cerut niste bani imprumut.Acum 3zile dimineata m-am uitat la telefonul lui si am vazut ca nu mai avea la nr acela trecut numele acelui baiat ca a sters si in aceea noapte la ora 2 a raspuns la telefon.Am sunat la acel nr si mi-a raspuns o voce de femeie si am inchis dupa care mi-am luat curaj si am sunato din nou de pe nr meu de telefon si am intrebato de ce suna pe barbati insurati noaptea,ea raspunzandu-mi ca cum ca ea e cu el de 2saptamani si el ia zis ca nu e insurat dar ea a auzit ca el e insurat si de aceea suna si noaptea sa il prinda,Si ca acum 2saptamani el a fost la ea acasa,sa culcat cu ea si de atunci nu ii mai raspundea la telefoane.Ea a vrut sa se reazbune pe el ca amintito si de aceea tot suna la anumite ore si sa il convinga sa se intalneasca din nou sai faca niste poze sa i le trimita nevestei.A inceput sa imi explice cum a decurs amorul lor.I_am spus lui ca am vb cu ..prietenul..lui care tot il stresa care de fapt sa dovedit o ea.El mia zis ca ea e o nebuna ca a facut o obesesie pt el,ca a fost internata la psihatrie ca e mai invarsta ca nu a avut nimic cu ea.Ea din ziua care am vb cu ea nu la mai sunat pe el,dar ainceput sa ma sune pe mine noaptea sa imi zica sa ma intalnesc cu ea sa imi povesteasca mai multe ca el ma minte si ea nu e sg cu care ma inselat,si ca vrea sai faca un flagrant cica sami demonstreze ca ma inseala.Iam povesttit sotului si iam zis ca ma duc sa ma intalnesc cu ea,el mia zis ca daca ma duc unde o prinde o bate de mama focului,ca e nebuna si vrea sa ne faca rau.Nu stiu ce sa fac ce sa mai cred



Cat timp ati petrecut ,impreuna,de la incheierea casatoriei???Un an???????? Si pana la oficializarea acesteia,,cat timp ati fost prieteni,iubiti???? Nu am ce sfat sa-ti dau,,,chiar nu imi plac astfel de casnicii,,facute,doar de dragul de a se bate joc de partener!!Ce pot sa-ti spun?????Nu stii ce sot ai langa tine??????Ti-a dovedit-o!!!
MissRainbow
Postat pe 1 Septembrie 2012 14:25
alta poveste inventata.. UE pudika!

Postat pe 1 Septembrie 2012 14:32
De la: kudika_13106, la data 2012-09-01 14:24:09eeee iti zice acum curcubeaica ce sa faci

Foarte bine face
kudika_nikole
Postat pe 1 Septembrie 2012 20:15
Buna, ceva similar am patit si eu si nu stiu ce sa fac... Am o relatie de aproape 10 ani !!! iar el mi-a propus sa facem nunta la anu'. Toate bune si frumoase, asa facem. Pana cand a plecat intr-o seara de acasa cu baietii la fotbal si a lasat tel acasa, se comporta ciudat asa ca i-am luat tel si am crezut ca-mi fuge pamamntul de sub picioare cand i-am citit mesajele: " Ce faci iubire? - Bine iepuras- Cand ne intalnim si noi sa ne iubim cu foc fara sa fie nevoie sa ne mai ascumdem?- cat de repede pt ca ai proble acasa momentan ( ea fiind casatorita si avand si copil) si nu se poate dar iti promit ca foarte curand.- Spune-mi ca vei face ceva ca nu mai suport!- Iti promit. - Te pup.

Il confrunt si-mi spune ca e o clienta ca avea sa-i dea niste bani si a crezut ca asa ii da mai usor, apoi ca nu are nimic cu ea si nu s-a intamplat nimic pt ca nu s-au intalnit decat intr-un magazin, el fiind agent vanzari si ea patroana de magazin. Nu a vrut sa o sune cu mine de fata insa mi-a spus ca o suna si rezolva el , ca nu am dece sa o sun si ca acum realizeaza ca ar fi putut pierde tot. Spune ca nu stie cum a ajuns aici dar a fost de comun acord si ca n-am dece sa o sun eu sa-i fac ei probleme ca asa va avea si el pb si isi poate pierde loc de munca.... Ar fi sunat-o sa intrerupa tot ce se intamplase dar i-a spus sa-si dea totusi tel pe silent ca e posibil sa o sun sa ma razbun si e posibil sa ii prinda sotul ei. Mi-a sters nr ei de tel pt ca a auzit ca vreau sa o sun, l-a sters si din te ei si mi-a promis ca rezolva el. Dupa nenumarate discutii il rog sa o sune de fata cu mine insa a plecat spunand ca e prea dimineata si o suna la pranz cand e singura. A sunat-o dupa 5 min doar sa nu aud eu ce vorbeau.

Imi vine sa plec ( locuim impreuna) dar ma gandesc ca e posibil sa exagere, sa renunt la prima mea dragoste dupa 10 ani de relatie. Nu stiu ce sa fac !!!!
kudika_15536
Postat pe 3 Septembrie 2012 11:17
De la: kudika_15536, la data 2012-09-03 11:17:29Buna, ceva similar am patit si eu si nu stiu ce sa fac... Am o relatie de aproape 10 ani !!! iar el mi-a propus sa facem nunta la anu'. Toate bune si frumoase, asa facem. Pana cand a plecat intr-o seara de acasa cu baietii la fotbal si a lasat tel acasa, se comporta ciudat asa ca i-am luat tel si am crezut ca-mi fuge pamamntul de sub picioare cand i-am citit mesajele: " Ce faci iubire? - Bine iepuras- Cand ne intalnim si noi sa ne iubim cu foc fara sa fie nevoie sa ne mai ascumdem?- cat de repede pt ca ai proble acasa momentan ( ea fiind casatorita si avand si copil) si nu se poate dar iti promit ca foarte curand.- Spune-mi ca vei face ceva ca nu mai suport!- Iti promit. - Te pup.

Il confrunt si-mi spune ca e o clienta ca avea sa-i dea niste bani si a crezut ca asa ii da mai usor, apoi ca nu are nimic cu ea si nu s-a intamplat nimic pt ca nu s-au intalnit decat intr-un magazin, el fiind agent vanzari si ea patroana de magazin. Nu a vrut sa o sune cu mine de fata insa mi-a spus ca o suna si rezolva el , ca nu am dece sa o sun si ca acum realizeaza ca ar fi putut pierde tot. Spune ca nu stie cum a ajuns aici dar a fost de comun acord si ca n-am dece sa o sun eu sa-i fac ei probleme ca asa va avea si el pb si isi poate pierde loc de munca.... Ar fi sunat-o sa intrerupa tot ce se intamplase dar i-a spus sa-si dea totusi tel pe silent ca e posibil sa o sun sa ma razbun si e posibil sa ii prinda sotul ei. Mi-a sters nr ei de tel pt ca a auzit ca vreau sa o sun, l-a sters si din te ei si mi-a promis ca rezolva el. Dupa nenumarate discutii il rog sa o sune de fata cu mine insa a plecat spunand ca e prea dimineata si o suna la pranz cand e singura. A sunat-o dupa 5 min doar sa nu aud eu ce vorbeau.

Imi vine sa plec ( locuim impreuna) dar ma gandesc ca e posibil sa exagere, sa renunt la prima mea dragoste dupa 10 ani de relatie. Nu stiu ce sa fac !!!!



ESte dificil,ca dupa o coabiatre de zece ani de zile,sa renunti la tot ceea ce te leaga de domnul respectiv!!Dar,,tocmai aceasta si,probabil,diminuarea lipsei de interes fata de tine,l-a determinat sa joace necinstit,caci la asemenea maniera s-a comportat vis-a-vis de tine!!!Nu este usor sa acceptiasa ceva,dar ar trebui sa te gandesti la motivele,care l-au impins la flirtul cu alta femeie!!Poate,si,tu,ai o mica parte din vina sau obisnuinta adusa de coabitarea indelungata,,a avut aportul sau ,destul de transant in relatia voastra!!!Cauta sa afli cauzele,si elimina-le din viata voastra,aveti,totusi,multi ani petrecuti impreuna!!Depinde de amandoi sa treceti peste acest episod dureros pentru tine,nu numai tu esti cea ,care trebuie sa se gandeasca la viitorul vostru!!!

Daca poti ierta aceasta nebunie,si crezi ,ca va fi bine in viitor,fa-o!!!Nu faptul ca a avut o legatura extra concubinaj,este atat de grav,,barbatii practica,frecvent ,asa ceva,ci minciuna este cea ,care v-a intunecat relatia,si aceasta poate recidiva!!!!Iti cunosti iubitul cel mai bine,,discuta cu el,si clarificati toate aspectele nefericite,,asta daca este posibil si daca ai cu cine!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Septembrie 2012 12:00
Nu iese fum fara foc! E clar ca a avut o aventura cu femeia respectiva si acum nu stie cum sa dreaga busuiocul. Parerea mea e ca ar trebui sa te desparti de el. Daca dupa doar un an de convietuire iti face asta...iti dai seama ce-o sa faca peste vreo 5-6 ani, cand o sa mai fie si-un copil la mijloc! Crezi ca mai poti avea incredere in el? Mereu o sa stai cu teama ca te-nsala etc.
Micaell
Postat pe 3 Septembrie 2012 13:38
Multumesc mult pt sfat, incerc sa trec peste... imi vine extrem de greu insa incerc sa aflu cum putem trece impreuna peste...
kudika_15536
Postat pe 5 Septembrie 2012 16:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pot Insela din prea mult bine...? 79 De la: denis_3d25 27 Octombrie 2010 01:48
Ce sa fac? 44 De la: Titanika 12 Ianuarie 2012 23:21
relatie cu ardei iute 42 De la: MrsSunshine 4 Decembrie 2011 17:04
intalniri pe net=infidelitate? 53 De la: deya_22 29 Aprilie 2010 17:23
ce retete culinare mai stiti? 34 De la: denis_roxana 26 Februarie 2011 13:09