Setari Cookie-uri

am ajuns la capatul rabdarii

buna fetelor
am scris la un alt subiect de relatia mea cu un barbat insurat , o relatie ce tine de aprox 1 an; eu divortata, el insurat cu doi copii mici;ea stie ca a vut o relatie cu mine, in acest moment crede ca s-a terminat; m-ati sfatuit atunci ca trebuie sa pun capat acestui cosmar si chiar asta am facut , m-am indepartat, am inchis tel, incepusem sa ies cu un fost barbat cu care m-ai conversam din cand in cand la tel. Dupa aceasta despartire , el a continuat sa incerce sa ma sune, venea la mine acasa, dar aranjam in asa fel incat sa nu ma gaseasca. Incepusem sa ma trezesc , sa realizez ca era o cale anevoioasa; mai ales ca nu imi ies din minte copii lui , viata lui de care ar fi trebuit sa se rupa, sotia lui care il iubeste si incearca acum sa il apropie prin tandrete. Si mi-am spus se merita pentru iubirea noastra sa sacrificam atat de mult? Am suferit dupa despartirea de el , plangeam ziua si noaptea , e o durere in piept pe care ai vrea sa o smulgi si nu poti. Aera el m-a gasit. M-a asteptat in fata blocului. A vrut o discutie zice el matura : sa imi propuna sa ii mai acord cateva luni , pt ca e convins ca vom fi impreuna.Planul lui Planul lui este sa treaca aceste sarbatori pentru copii si fi-ti atente ce mi-a propus. El recunoaste ca e un om slab si ca direct nu ii poate spune sotiei ca nu o mai iubeste si ca ma iubeste pe mine , ii este mila de ea, de reactia ei, ma roaga sa il inteleg ca nu poate sa ii faca atata rau, dar va ramane cu ea incercand un fel de stategie , sa se poarte mai rece cu ea, sa nu se culce cu ea deloc si in felul acesta sa o faca pe ea sa initieze o discutie din care sa reiasa ca ei doi nu mai pot fi impreuna ; el asteapta initiativa ei. Crede ca suferinta ei va fi intr-un fel micsorata pe calea asta. M-a uimit, nu stiu ce sa mai cred, de unde stiu eu ca nu se culca cu ea, cand chiar el mi-a spus ca acum ea incearca sa se apropie de el prin gesturi tandre, el spunand ca nu o respinge brutal ci doar o da usor la o parte , spunand mereu ca e obosit sau nu se simte bine.
Ce sa fac , ca nu mai pot; nu ma lasa nici sa traiesc in pace si acum vine cu chestia asta. Va multumesc fetelor ca m-ati ascultat; nu uitati ca am intrat in situatia asta ca sunt o mare idioata si imi pare rau ca s-a ajuns aici.
kudika332247
Postat pe 9 Decembrie 2010 19:26
Draga mea, fa-ti un bine si tie si lui, si lasa-l sa-si vada de viata lui. Stiu ca suferi dar gandeste-te la copiii lui, care n-au nicio vina. Nu-l mai lasa sa te manipuleze, daca o sa se desparta de sotie si copii, macar sa nu fi tu motivul. Daca va e scris sa fiti impreuna, veti fi. Eu cred ca nu-si va lasa copiii pentru tine, trece doar printr-o criza conjugala si a gasit alinarea in bratele tale. Daca intr-adevar nu se intelege cu sotia, se va desparti de ea oricum. Dar tu stai departe de povestea asta, lasa lucrurile sa vina de la sine, nu-i mai da apa la moara. Daca intr-adevar te iubeste, te va cauta cand isi va rezolva situatia conjugala. Pana atunci, tu vezi-ti de tineretea si de viata ta, nu mai plange cu perna in brate si iesi in lume, distreaza-te.
Ionyssa
Postat pe 9 Decembrie 2010 19:39
Trebuie sa stii foarte bine intai si intai ce vrei tu...
Apoi, gandeste-te ca poate e adevarat ce zice si merge strategia ta...si divorteaza si ramane cu tine...dar trebuie sa te gandesti foarte bine cum va fi dupa...chiar si divortat se va imparti intre tine si copii...pentru ca sigur va vrea sa ajute la cresterea lor. Se va duce mereu acolo...ea va incerca mereu sa se apropie de el...va parea mereu neajutorata...ca doar acum nu mai are barbat in casa si trebuie sa o ajute el...la diverse...montat, platit facturi, etc. Va fi foarte greu mult mai greu decat iti inchipui...
La un moment dat va aduce probabil copii acasa in week-end...veti merge toti impreuna in concedii...depinde foarte foarte mult de ce iti doresti...Eu stiu ca il iubesti si acum ti-e greu, dar s-ar putea sa-ti fie si mai greu...dupa.
Nu ma mai iau si de alte aspecte care m-au uimit...poate o sa revin cu posturi...
pinguina
Postat pe 9 Decembrie 2010 20:26
strategia lui*...scuze
pinguina
Postat pe 9 Decembrie 2010 20:27
De la: kudika332247, la data 2010-12-09 19:26:21 Planul lui este sa treaca aceste sarbatori, recunoaste ca e un om slab si ca direct nu ii poate spune sotiei ca nu o mai iubeste si ca ma iubeste pe mine , ii este mila de ea, de reactia ei, ma roaga sa il inteleg ca nu poate sa ii faca atata rau, dar va ramane cu ea incercand un fel de stategie , sa se poarte mai rece cu ea, sa nu se culce cu ea deloc si in felul acesta sa o faca pe ea sa initieze o discutie din care sa reiasa ca ei doi nu mai pot fi impreuna ; asteapta initiativa ei. M-a uimit, nu stiu ce sa mai cred, de unde stiu eu ca nu se culca cu ea, cand chiar el mi-a spus ca acum ea incearca sa se apropie de el prin gesturi tandre, el spunand ca nu o respinge brutal ci doar o da usor la o parte , spunand mereu ca e obosit sau nu se simte bine.


Daca el este prea las ca sa initieze divortul, vei astepta mult si bine... Asta cu mila e de fapt o scuza penibila! Ea n-o sa divorteze de el, poti sa-i intelegi motivele, are 2 copii cu el!
De unde stii ca nu se culca cu ea? Pai nu stii! Si cu siguranta se va mai culca, atata timp cat locuiesc sub acelasi acoperis! Incearca sa ti-o inchipui iesind goala de la dus, sau intr-o tinuta sexi, intr-o seara cand el a baut cam mult... crezi ca va zice nu?
Poti sa ramai tare pe pozitii si sa-i spui ca nu mai discuti cu el decat in momentul cand iti prezinta patalamaua, sa vezi negru pe alb ca a divortat. Dar, chiar si-asa, are dreptate Pinguina, in calitate de ´´mama a copiilor lui´´ va gasi tot timpul pretexte sa ti-l ia din pat la orice ora din noapte, ba ca are febra micutul, ba ca a inghitit nu stiu ce surub, etc. Si asta inca n-ar fi nimic! O sa inceapa sa faca tot felul de aluzii la felul cum arati, ca sa-ti demonstreze ca-ti este superioara (chiar daca nu e adevarat), ca de fapt eaaaaaa e cea care a intentat divortul fiindca se saturase de el, bla, bla, bla DAR... ca il poate avea oricand vrea ea, nu trebuie decat sa pocneasca din degete! Daca tu crezi ca poti suporta asa ceva, baga-te! Eu iti garantez ca nu vei face altceva decat sa-ti macini nervii si sa imbatranesti inainte de vreme.
Nu mai bine iti gasesti alt partener si va cresteti impreuna copilasii vostri? Barbati sunt destui pe lumea asta.
mika76
Postat pe 9 Decembrie 2010 21:10
Sa-ti spun parerea mea.
Faptul ca ai pretentii sa nu se culce cu sotia lui mi se pare prea mult,nu stiu n-am fost pusa in situatia asta,dar mi se pare cam aberant sa-i ceri asta.Tu esti amanta lui,si nu trebuie sa uiti care ti-e locul.
Ca despre copiii lui,vad ca fetele aduc in discutie asta,sunt mil de barbati divortati in lumea asta,si probabil sute de femei inscrise pe Kudica care-s maritate cu barbati divortati care au copiii,acu` doar tu-l cunosti,sti daca poti avea incredere in el atunci cand(ar) merge sa-i viziteze.
Nu putem condamna pe oameni sa ramana intr-o casnicie fara nici un viitor doar pt ca au copiii.
Ti-a spus ca-i este mila de sotia lui,,e posibil sa aiba dreptate.
Mai departe,lasa-l sa-si rezolve problemele cu sotia lui,spune-i sa nu te caute pana nu divorteaza.Daca te iubeste,si dupa ce vad,eu cred ca DA te iubeste,va venii la tine liber ca pasarea cerului(asta daca are incredere in tn).Pana atunci nu-l influenta cu nimic si nici sa nu ''pici la el''.
Mai departe e treaba vostra ce vreti sa faceti....


kudika318477
Postat pe 10 Decembrie 2010 21:43
tu ai de gand sa inghiti gogosile vandute de el?
size_back
Postat pe 10 Decembrie 2010 23:15
De la: pinguina, la data 2010-12-09 20:26:33Trebuie sa stii foarte bine intai si intai ce vrei tu...
Apoi, gandeste-te ca poate e adevarat ce zice si merge strategia ta...si divorteaza si ramane cu tine...dar trebuie sa te gandesti foarte bine cum va fi dupa...chiar si divortat se va imparti intre tine si copii...pentru ca sigur va vrea sa ajute la cresterea lor. Se va duce mereu acolo...ea va incerca mereu sa se apropie de el...va parea mereu neajutorata...ca doar acum nu mai are barbat in casa si trebuie sa o ajute el...la diverse...montat, platit facturi, etc. Va fi foarte greu mult mai greu decat iti inchipui...
La un moment dat va aduce probabil copii acasa in week-end...veti merge toti impreuna in concedii...depinde foarte foarte mult de ce iti doresti...Eu stiu ca il iubesti si acum ti-e greu, dar s-ar putea sa-ti fie si mai greu...dupa.
Nu ma mai iau si de alte aspecte care m-au uimit...poate o sa revin cu posturi...
Subscriu
Valy90
Postat pe 10 Decembrie 2010 23:22
De la: kudika332247, la data 2010-12-09 19:26:21buna fetelor
am scris la un alt subiect de relatia mea cu un barbat insurat , o relatie ce tine de aprox 1 an; eu divortata, el insurat cu doi copii mici;ea stie ca a vut o relatie cu mine, in acest moment crede ca s-a terminat; m-ati sfatuit atunci ca trebuie sa pun capat acestui cosmar si chiar asta am facut , m-am indepartat, am inchis tel, incepusem sa ies cu un fost barbat cu care m-ai conversam din cand in cand la tel. Dupa aceasta despartire , el a continuat sa incerce sa ma sune, venea la mine acasa, dar aranjam in asa fel incat sa nu ma gaseasca. Incepusem sa ma trezesc , sa realizez ca era o cale anevoioasa; mai ales ca nu imi ies din minte copii lui , viata lui de care ar fi trebuit sa se rupa, sotia lui care il iubeste si incearca acum sa il apropie prin tandrete. Si mi-am spus se merita pentru iubirea noastra sa sacrificam atat de mult? Am suferit dupa despartirea de el , plangeam ziua si noaptea , e o durere in piept pe care ai vrea sa o smulgi si nu poti. Aera el m-a gasit. M-a asteptat in fata blocului. A vrut o discutie zice el matura : sa imi propuna sa ii mai acord cateva luni , pt ca e convins ca vom fi impreuna.Planul lui Planul lui este sa treaca aceste sarbatori pentru copii si fi-ti atente ce mi-a propus. El recunoaste ca e un om slab si ca direct nu ii poate spune sotiei ca nu o mai iubeste si ca ma iubeste pe mine , ii este mila de ea, de reactia ei, ma roaga sa il inteleg ca nu poate sa ii faca atata rau, dar va ramane cu ea incercand un fel de stategie , sa se poarte mai rece cu ea, sa nu se culce cu ea deloc si in felul acesta sa o faca pe ea sa initieze o discutie din care sa reiasa ca ei doi nu mai pot fi impreuna ; el asteapta initiativa ei. Crede ca suferinta ei va fi intr-un fel micsorata pe calea asta. M-a uimit, nu stiu ce sa mai cred, de unde stiu eu ca nu se culca cu ea, cand chiar el mi-a spus ca acum ea incearca sa se apropie de el prin gesturi tandre, el spunand ca nu o respinge brutal ci doar o da usor la o parte , spunand mereu ca e obosit sau nu se simte bine.
Ce sa fac , ca nu mai pot; nu ma lasa nici sa traiesc in pace si acum vine cu chestia asta. Va multumesc fetelor ca m-ati ascultat; nu uitati ca am intrat in situatia asta ca sunt o mare idioata si imi pare rau ca s-a ajuns aici.






... in ultima fraza ai spus tot ce trebuia sa iti intre in cap ... deja .... tu chiar vrei sa iti nenorocesti viata si pe altora ? ...

marco918
Postat pe 10 Decembrie 2010 23:29
As fi preferat sa se poarte ca un om matur, nu doar sa vrea sa discute ca unul. Nu-i asa ca tot ce ti-a spus in seara asta, ai mai auzit deja din gurita lui? Bla, bla, bla, o sa fac si o sa dreg. N-o s-o faca. Daca sotia il iubeste, o sa se agate de el precum scaiul (vezi atatea exemple pe Kudika) si va impinge copilasii in fata. Dupa cateva luni, o sa vina domnul "maturizat" si mai mult si o sa-ti spuna: nu vrea sotia si pace. Iar eu nu pot sa-mi fac copiii sa sufere.

Tu, intre timp, daca cedezi din nou, nu vei face decat sa-ti maresti suferinta. Pentru inca o perioada te vei amagi.
Lasa-l. Cu sau fara patalamaua de divort, nu cred ca asemenea barbat iti doresti.
rashela
Postat pe 10 Decembrie 2010 23:29
Vad ca te cauta si insista,ba chiar se umileste.Rar fac barbatii gesturi de astea,probabil chiar tine la tine.
Multi spun din start ca NU,cand vine vorba de un barbat/femeie casatorit/a dar nu-i o regula.Daca-i insurat nu inseamna ca n-ar putea iubii alta femeie.Crede-ma ca(,)cunosc atatia......atatia.....daca are nevasta nu inseamna ca-i o sfanta si n-ar putea fi niciodata lasata....

Nu-l vad umilindu-se in halul asta doar pt cateva minute de axtaz,cred ca simte ceva pt tine...

Spune-i ca nu-l accepti insurat,sa-si vada de problemele cu nevasta-sa(din cate-mi dau seama nici la stat cu cracii in sus nu-i buna,daca-ti plange tie pe sub balcon)si dupa sa te caute.....
Editzu
Postat pe 10 Decembrie 2010 23:54
De la: Editzu, la data 2010-12-10 23:54:06Vad ca te cauta si insista,ba chiar se umileste.Rar fac barbatii gesturi de astea,probabil chiar tine la tine.
Multi spun din start ca NU,cand vine vorba de un barbat/femeie casatorit/a dar nu-i o regula.Daca-i insurat nu inseamna ca n-ar putea iubii alta femeie.Crede-ma ca(,)cunosc atatia......atatia.....daca are nevasta nu inseamna ca-i o sfanta si n-ar putea fi niciodata lasata....

Nu-l vad umilindu-se in halul asta doar pt cateva minute de axtaz,cred ca simte ceva pt tine...

Spune-i ca nu-l accepti insurat,sa-si vada de problemele cu nevasta-sa(din cate-mi dau seama nici la stat cu cracii in sus nu-i buna,daca-ti plange tie pe sub balcon)si dupa sa te caute.....
marco918
Postat pe 10 Decembrie 2010 23:59
Ce atata teorie???
Daca vrea sa divorteze sa divorteze...spune-i ca nu doresti sa continui in felul asta.Daca te iubeste face asta si vine la tine,doar daca,cum spune cineva mai sus,are incredere in tine,nu sa-si lase soata si dupa tu sa-i intorci spatele,ca din cate vad asta ar vrea o asigurare de la tine ca dupa nu o sa-i intorci spatele,alfel nu s-ar mai injosii in halul asta.....

Eu cred ca tine la tine,nu vad de ce n-ar divorta....poate doar daca nu l-ar ameninta nevasta cu suicidul....
kudika324144
Postat pe 11 Decembrie 2010 00:06
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 00:06:28Ce atata teorie???
Daca vrea sa divorteze sa divorteze...spune-i ca nu doresti sa continui in felul asta.Daca te iubeste face asta si vine la tine,doar daca,cum spune cineva mai sus,are incredere in tine,nu sa-si lase soata si dupa tu sa-i intorci spatele,ca din cate vad asta ar vrea o asigurare de la tine ca dupa nu o sa-i intorci spatele,alfel nu s-ar mai injosii in halul asta.....

Eu cred ca tine la tine,nu vad de ce n-ar divorta....poate doar daca nu l-ar ameninta nevasta cu suicidul....






... pacalicilor ... lasati povestile ... ala e o paparuda ... se milogeste de oricine ii poate da putina atentie ... a gasit-o pe gaina asta oparita ... si ea ia dat ce ii trebuia ... iar acum nu stiu cum sa scape unul de altul ... ala vrea sa mai aiba un gogosar la indemina ... gaina asta vrea si ea din ce are el ... si cu toate lacrimile ei de crocodil ... nu o deranjeaza sa dea cu sutul la doi copii ... ce sa mai spun de femeia aia peste care s-a bagat si ia innebunit paparuda ... mamaaaa, ce curvaraseala ... aproape ca ma apuca plinsul ...


marco918
Postat pe 11 Decembrie 2010 00:12
Uite eu stiu un caz.....o tipa a asteptat 4ani dupa unul sa divorteze.Timp de un an el a fost plecat afara,s-a intors odata sau de 2ori in perioada asta,si ea l-a asteptat,nu l-a inselat nici macar un minut,desii el era plecat cu sotia afara.Si cand s-a intors,dupa cateva luni a divoratat si acum sunt impreuna.
Dar femeia a rabdat 4ani...nu gluma!
Editzu
Postat pe 11 Decembrie 2010 00:12
De la: marco918, la data 2010-12-11 00:12:22
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 00:06:28Ce atata teorie???
Daca vrea sa divorteze sa divorteze...spune-i ca nu doresti sa continui in felul asta.Daca te iubeste face asta si vine la tine,doar daca,cum spune cineva mai sus,are incredere in tine,nu sa-si lase soata si dupa tu sa-i intorci spatele,ca din cate vad asta ar vrea o asigurare de la tine ca dupa nu o sa-i intorci spatele,alfel nu s-ar mai injosii in halul asta.....

Eu cred ca tine la tine,nu vad de ce n-ar divorta....poate doar daca nu l-ar ameninta nevasta cu suicidul....






... pacalicilor ... lasati povestile ... ala e o paparuda ... se milogeste de oricine ii poate da putina atentie ... a gasit-o pe gaina asta oparita ... si ea ia dat ce ii trebuia ... iar acum nu stiu cum sa scape unul de altul ... ala vrea sa mai aiba un gogosar la indemina ... gaina asta vrea si ea din ce are el ... si cu toate lacrimile ei de crocodil ... nu o deranjeaza sa dea cu sutul la doi copii ... ce sa mai spun de femeia aia peste care s-a bagat si ia innebunit paparuda ... mamaaaa, ce curvaraseala ... aproape ca ma apuca plinsul ...




Te-ai gandit tu,a?
IA gandeste repede cum s-a bagat?Ca presupun ca nu cu mana goala....sabie ca Mihai Viteaza,baltag ca Vitoria Lipan sau tanc la Hitler???
kudika324144
Postat pe 11 Decembrie 2010 00:17
De la: Editzu, la data 2010-12-11 00:12:44Uite eu stiu un caz.....o tipa a asteptat 4ani dupa unul sa divorteze.Timp de un an el a fost plecat afara,s-a intors odata sau de 2ori in perioada asta,si ea l-a asteptat,nu l-a inselat nici macar un minut,desii el era plecat cu sotia afara.Si cand s-a intors,dupa cateva luni a divoratat si acum sunt impreuna.
Dar femeia a rabdat 4ani...nu gluma!







... mda ... se poate spune ca nu a ''rabdat'' degeaba ... cit a ''luptat'' sa ii deschida ochii pacaliciului ... oricum, lucrurile nu sint simple deloc ... femeia aia are mult mai multe obstacole de trecut decit oricine altcineva ... si mai conteaza cit dureaza ? ... stiu si eu un astfel de caz ... inghitea femeia la bataie de ii mergeau fulgii ... ea il insela pe el ... el o bumbacea ... ca sa fie singur ca nu fuge dupa ce l-a facut sa divorteze ...
marco918
Postat pe 11 Decembrie 2010 00:18
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 00:17:25
De la: marco918, la data 2010-12-11 00:12:22
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 00:06:28Ce atata teorie???
Daca vrea sa divorteze sa divorteze...spune-i ca nu doresti sa continui in felul asta.Daca te iubeste face asta si vine la tine,doar daca,cum spune cineva mai sus,are incredere in tine,nu sa-si lase soata si dupa tu sa-i intorci spatele,ca din cate vad asta ar vrea o asigurare de la tine ca dupa nu o sa-i intorci spatele,alfel nu s-ar mai injosii in halul asta.....

Eu cred ca tine la tine,nu vad de ce n-ar divorta....poate doar daca nu l-ar ameninta nevasta cu suicidul....






... pacalicilor ... lasati povestile ... ala e o paparuda ... se milogeste de oricine ii poate da putina atentie ... a gasit-o pe gaina asta oparita ... si ea ia dat ce ii trebuia ... iar acum nu stiu cum sa scape unul de altul ... ala vrea sa mai aiba un gogosar la indemina ... gaina asta vrea si ea din ce are el ... si cu toate lacrimile ei de crocodil ... nu o deranjeaza sa dea cu sutul la doi copii ... ce sa mai spun de femeia aia peste care s-a bagat si ia innebunit paparuda ... mamaaaa, ce curvaraseala ... aproape ca ma apuca plinsul ...




Te-ai gandit tu,a?
IA gandeste repede cum s-a bagat?Ca presupun ca nu cu mana goala....sabie ca Mihai Viteaza,baltag ca Vitoria Lipan sau tanc la Hitler???







... cu ... gaurica ... inainte ...

marco918
Postat pe 11 Decembrie 2010 00:20
De la: marco918, la data 2010-12-11 00:12:22
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 00:06:28Ce atata teorie???
Daca vrea sa divorteze sa divorteze...spune-i ca nu doresti sa continui in felul asta.Daca te iubeste face asta si vine la tine,doar daca,cum spune cineva mai sus,are incredere in tine,nu sa-si lase soata si dupa tu sa-i intorci spatele,ca din cate vad asta ar vrea o asigurare de la tine ca dupa nu o sa-i intorci spatele,alfel nu s-ar mai injosii in halul asta.....

Eu cred ca tine la tine,nu vad de ce n-ar divorta....poate doar daca nu l-ar ameninta nevasta cu suicidul....






... pacalicilor ... lasati povestile ... ala e o paparuda ... se milogeste de oricine ii poate da putina atentie ... a gasit-o pe gaina asta oparita ... si ea ia dat ce ii trebuia ... iar acum nu stiu cum sa scape unul de altul ... ala vrea sa mai aiba un gogosar la indemina ... gaina asta vrea si ea din ce are el ... si cu toate lacrimile ei de crocodil ... nu o deranjeaza sa dea cu sutul la doi copii ... ce sa mai spun de femeia aia peste care s-a bagat si ia innebunit paparuda ... mamaaaa, ce curvaraseala ... aproape ca ma apuca plinsul ...




A venit marco cu varianta lui.

Daca e insurat asta nu inseamna ca n-ar putea iubii alta femeie?Sti tu ce damblagie are acasa?
Parca a prezis Vanga ca o sa-si iubeasca nevasta toata viata,orice e posibil....`ai sa ne indoim un pic sa nu mai fim asa fixati
kudika322371
Postat pe 11 Decembrie 2010 00:22
De la: marco918, la data 2010-12-11 00:18:32
De la: Editzu, la data 2010-12-11 00:12:44Uite eu stiu un caz.....o tipa a asteptat 4ani dupa unul sa divorteze.Timp de un an el a fost plecat afara,s-a intors odata sau de 2ori in perioada asta,si ea l-a asteptat,nu l-a inselat nici macar un minut,desii el era plecat cu sotia afara.Si cand s-a intors,dupa cateva luni a divoratat si acum sunt impreuna.
Dar femeia a rabdat 4ani...nu gluma!







... mda ... se poate spune ca nu a ''rabdat'' degeaba ... cit a ''luptat'' sa ii deschida ochii pacaliciului ... oricum, lucrurile nu sint simple deloc ... femeia aia are mult mai multe obstacole de trecut decit oricine altcineva ... si mai conteaza cit dureaza ? ... stiu si eu un astfel de caz ... inghitea femeia la bataie de ii mergeau fulgii ... ea il insela pe el ... el o bumbacea ... ca sa fie singur ca nu fuge dupa ce l-a facut sa divorteze ...


Eu stiu un caz Dan Sucu a renuntat la 50mil E cand a divoratat de nevasta-sa(camelia)sa poata sa se insoare cu amanta(diana lascarescu)orice e posibil.In dragoste nu exista bariera!

Spune-i fata(draga)ca daca vrea sa divorteze s-o faca oricum esti free...
kudika322371
Postat pe 11 Decembrie 2010 00:27
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 00:06:28Ce atata teorie???
Daca vrea sa divorteze sa divorteze...spune-i ca nu doresti sa continui in felul asta.Daca te iubeste face asta si vine la tine,doar daca,cum spune cineva mai sus,are incredere in tine,nu sa-si lase soata si dupa tu sa-i intorci spatele,ca din cate vad asta ar vrea o asigurare de la tine ca dupa nu o sa-i intorci spatele,alfel nu s-ar mai injosii in halul asta.....

Eu cred ca tine la tine,nu vad de ce n-ar divorta....poate doar daca nu l-ar ameninta nevasta cu suicidul....

Sodoma si Gomora...va amintiti?...piciulici pe langa batrana Europa
kudika195501
Postat pe 11 Decembrie 2010 00:29
...si cu capatul rabdarii...stai ca-ti dau un link...o gluma....da...
kudika195501
Postat pe 11 Decembrie 2010 00:30
http://fun.kappa.ro/index.php?module=perla&page=61
cam asa sta treaba...ia nu mai aburiti voi...
kudika195501
Postat pe 11 Decembrie 2010 00:31
De la: kudika195501, la data 2010-12-11 00:31:59http://fun.kappa.ro/index.php?module=perla&page=61
cam asa sta treaba...ia nu mai aburiti voi...


tare:)))
In special asta:)''Cred ca totul se intampla cu un motiv pe lumea asta''
:))))
kudika324144
Postat pe 11 Decembrie 2010 00:37
De la: marco918, la data 2010-12-11 00:20:35
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 00:17:25
De la: marco918, la data 2010-12-11 00:12:22
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 00:06:28Ce atata teorie???
Daca vrea sa divorteze sa divorteze...spune-i ca nu doresti sa continui in felul asta.Daca te iubeste face asta si vine la tine,doar daca,cum spune cineva mai sus,are incredere in tine,nu sa-si lase soata si dupa tu sa-i intorci spatele,ca din cate vad asta ar vrea o asigurare de la tine ca dupa nu o sa-i intorci spatele,alfel nu s-ar mai injosii in halul asta.....

Eu cred ca tine la tine,nu vad de ce n-ar divorta....poate doar daca nu l-ar ameninta nevasta cu suicidul....






... pacalicilor ... lasati povestile ... ala e o paparuda ... se milogeste de oricine ii poate da putina atentie ... a gasit-o pe gaina asta oparita ... si ea ia dat ce ii trebuia ... iar acum nu stiu cum sa scape unul de altul ... ala vrea sa mai aiba un gogosar la indemina ... gaina asta vrea si ea din ce are el ... si cu toate lacrimile ei de crocodil ... nu o deranjeaza sa dea cu sutul la doi copii ... ce sa mai spun de femeia aia peste care s-a bagat si ia innebunit paparuda ... mamaaaa, ce curvaraseala ... aproape ca ma apuca plinsul ...




Te-ai gandit tu,a?
IA gandeste repede cum s-a bagat?Ca presupun ca nu cu mana goala....sabie ca Mihai Viteaza,baltag ca Vitoria Lipan sau tanc la Hitler???







... cu ... gaurica ... inainte ...



Aaaa,raspunsul spune multe despre tine.....vei devenii primar (de sectorul5) in noapte asta!
kudika324144
Postat pe 11 Decembrie 2010 00:58
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 00:58:02
De la: marco918, la data 2010-12-11 00:20:35
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 00:17:25
De la: marco918, la data 2010-12-11 00:12:22
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 00:06:28Ce atata teorie???
Daca vrea sa divorteze sa divorteze...spune-i ca nu doresti sa continui in felul asta.Daca te iubeste face asta si vine la tine,doar daca,cum spune cineva mai sus,are incredere in tine,nu sa-si lase soata si dupa tu sa-i intorci spatele,ca din cate vad asta ar vrea o asigurare de la tine ca dupa nu o sa-i intorci spatele,alfel nu s-ar mai injosii in halul asta.....

Eu cred ca tine la tine,nu vad de ce n-ar divorta....poate doar daca nu l-ar ameninta nevasta cu suicidul....






... pacalicilor ... lasati povestile ... ala e o paparuda ... se milogeste de oricine ii poate da putina atentie ... a gasit-o pe gaina asta oparita ... si ea ia dat ce ii trebuia ... iar acum nu stiu cum sa scape unul de altul ... ala vrea sa mai aiba un gogosar la indemina ... gaina asta vrea si ea din ce are el ... si cu toate lacrimile ei de crocodil ... nu o deranjeaza sa dea cu sutul la doi copii ... ce sa mai spun de femeia aia peste care s-a bagat si ia innebunit paparuda ... mamaaaa, ce curvaraseala ... aproape ca ma apuca plinsul ...




Te-ai gandit tu,a?
IA gandeste repede cum s-a bagat?Ca presupun ca nu cu mana goala....sabie ca Mihai Viteaza,baltag ca Vitoria Lipan sau tanc la Hitler???







... cu ... gaurica ... inainte ...



Aaaa,raspunsul spune multe despre tine.....vei devenii primar (de sectorul5) in noapte asta!





... super ... o sa fac un economat pentru unii ca tine ... cei foarte pudici in fatza ... evidentzelor ...

marco918
Postat pe 11 Decembrie 2010 01:03
De la: marco918, la data 2010-12-11 01:03:49
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 00:58:02
De la: marco918, la data 2010-12-11 00:20:35
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 00:17:25
De la: marco918, la data 2010-12-11 00:12:22
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 00:06:28Ce atata teorie???
Daca vrea sa divorteze sa divorteze...spune-i ca nu doresti sa continui in felul asta.Daca te iubeste face asta si vine la tine,doar daca,cum spune cineva mai sus,are incredere in tine,nu sa-si lase soata si dupa tu sa-i intorci spatele,ca din cate vad asta ar vrea o asigurare de la tine ca dupa nu o sa-i intorci spatele,alfel nu s-ar mai injosii in halul asta.....

Eu cred ca tine la tine,nu vad de ce n-ar divorta....poate doar daca nu l-ar ameninta nevasta cu suicidul....






... pacalicilor ... lasati povestile ... ala e o paparuda ... se milogeste de oricine ii poate da putina atentie ... a gasit-o pe gaina asta oparita ... si ea ia dat ce ii trebuia ... iar acum nu stiu cum sa scape unul de altul ... ala vrea sa mai aiba un gogosar la indemina ... gaina asta vrea si ea din ce are el ... si cu toate lacrimile ei de crocodil ... nu o deranjeaza sa dea cu sutul la doi copii ... ce sa mai spun de femeia aia peste care s-a bagat si ia innebunit paparuda ... mamaaaa, ce curvaraseala ... aproape ca ma apuca plinsul ...




Te-ai gandit tu,a?
IA gandeste repede cum s-a bagat?Ca presupun ca nu cu mana goala....sabie ca Mihai Viteaza,baltag ca Vitoria Lipan sau tanc la Hitler???







... cu ... gaurica ... inainte ...



Aaaa,raspunsul spune multe despre tine.....vei devenii primar (de sectorul5) in noapte asta!





... super ... o sa fac un economat pentru unii ca tine ... cei foarte pudici in fatza ... evidentzelor ...



Fa ce vrei,nu-ti distrug eu visele!
kudika324144
Postat pe 11 Decembrie 2010 01:13
Mare ignorant trebuie sã fie omul care dã rãspuns la toate problemele!(Voltaire)
kudika324144
Postat pe 11 Decembrie 2010 01:14
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 01:14:38Mare ignorant trebuie sã fie omul care dã rãspuns la toate problemele!(Voltaire)






... asa e ... nu-i asa u stii mai bine despre ce e vorba ? ...
marco918
Postat pe 11 Decembrie 2010 01:19
De la: marco918, la data 2010-12-11 01:19:17
De la: kudika324144, la data 2010-12-11 01:14:38Mare ignorant trebuie sã fie omul care dã rãspuns la toate problemele!(Voltaire)






... asa e ... nu-i asa u stii mai bine despre ce e vorba ? ...


:-?? N-am procesor de constiinta...
kudika324144
Postat pe 11 Decembrie 2010 01:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat... 9 De la: kudika_19976 4 Noiembrie 2012 10:25
AM NEVOIE DE UN SFAT!!! 2 De la: nadiuta25 21 Martie 2015 07:40
Help ...un sfat:D!!!!!!!!!!!!rapid 54 De la: Camelia_08 2 Februarie 2012 09:43
va invit la o lectura. gasiti postul meu pe blog sau cautand prin propunerile pentru concurs 1 De la: suzanne13 28 August 2008 14:57
Ce principii vi-ati stabilit pentru noul an? 73 De la: pickard 16 Ianuarie 2011 17:43