Setari Cookie-uri

Sampon&Balsam pt par uscat, dar cae se ingrasa repede la radacini

Buna fetelor!
Ma intind cu placa de 3 ani. Parul meu nu este foarte lung, pana la umeri, da varfurile sunt foarte uscate si putin despicate(pt ca ma indrept cu o placa destul de buna si imi tai lunar varfurile), dar mi se ingrasa foarte repede la radacina, de aceea imi spal parul in fiecare zi.
Imi puteti recomanda un sampon&balsam care sa imi protejeze cat de cat parul de actiunile placii, sa-l faca mai catifelat si mai putin gras? Poate va-ti confruntat si voi cu o astfel de problema si imi recomandati produse folosite de voi!
Multumesc anticipat!:)
kudika198517
Postat pe 6 Septembrie 2012 14:03
Bun gasit! Spui ca iti speli parul zilnic. Sa inteleg ca si placa o folosesti zilnic ? Atunci e grav de tot! Eu te-as sfatuit sa renunti o vreme la placa, dar si la spalatul zilnic. Eu am inlocuit placa de par cu bigudiurile cu scai. Parul curat si aproape uscat il pun pe aceste bigudiuri (au diametrul de 4 cm, deci sunt mari) si astfel pe langa intinderea parului obtin si volum. Parul il spal de 2-3 pe saptamana, folosesc o masca hranitoare si sunt multumita de coafura mea.
Claudia_Lady_s_Cosmetice_1
Postat pe 6 Septembrie 2012 15:01
Buna! poti sa incerci produsele speciale pentru par Biosilk. Le gasesti in farmaciile sensiblu, poti sa intrebi acolo farmacista de problema ta si ea iti va recomanda ceva special pentru tine. Eu mi-am luat de curand un sampon uscat sub forma de spray (am aceeasi problema cu ingrasatul parului la radacina si ma saturasem sa imi spal parul zilnic).Bafta!
kudika_15761
Postat pe 6 Septembrie 2012 19:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
..... 1 De la: angelrebel0000 24 Septembrie 2011 21:34
schimbarea culorii parului...HELP ME!!:( 4 De la: yyannitsa 16 Octombrie 2013 19:37
New Look: extensiile de par natural 1 De la: kudika_4151 29 Martie 2012 12:57
E adevarat ca o anumita apa poate afecta parul? 9 De la: balrog 14 Martie 2011 13:06
Ulei pt par cu argan, cu cristale sau cu silcon? 4 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 12:13