Setari Cookie-uri

sot solitar

buna,sotul meu este o persoana introvertita,nu comunica decat la serviciu si atunci daca vrea,mama lui mi-a spus ca asa e el,cu copilul relationeaza foarte bine,numai ca placandu-i sa faca totul singur,am ajuns intr-un final sa divortam,am incercta sa ne impacam,numai ca capitolul comunicare e 0,si de ceva timp am devenit cei mai buni amici.nu mai pot spune ca suntem un cuplu,am devenit amici cu mult timp inainte sa divortam.iar intrebarea mea este,de ce ii place sa fie singur?va multumesc.
amrita
Postat pe 21 Septembrie 2012 21:37
De la: amrita, la data 2012-09-21 21:37:37buna,sotul meu este o persoana introvertita,nu comunica decat la serviciu si atunci daca vrea,mama lui mi-a spus ca asa e el,cu copilul relationeaza foarte bine,numai ca placandu-i sa faca totul singur,am ajuns intr-un final sa divortam,am incercta sa ne impacam,numai ca capitolul comunicare e 0,si de ceva timp am devenit cei mai buni amici.nu mai pot spune ca suntem un cuplu,am devenit amici cu mult timp inainte sa divortam.iar intrebarea mea este,de ce ii place sa fie singur?va multumesc.



Draga mea,asa este constructia lui psihica,nu i-o poti modifica,decat poate foarte putin,insa,cu acordul lui!!!Imi pare rau,dar acesta este adevarul!!Caracterul de introvertit este mostenit pe viata,nu ai ce ajustari sa-i faci!!!Casatoria voastra s-a transformat intr-o amicitie frumoasa,este inutil sa te intreb de ce a fost necesar sa ajungeti aici,cand lisa de comunicare se putea observa de la inceputul prieteniei voastre,nu este ceva ,care se naste si dezvolta in timp!!!!!!!Fiti buni amici,daca soti nu ati putut sa va completati in niciun fel!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Septembrie 2012 21:44
Nici tu nu l-ai mai vrut... asta se simte si el a simtit ca nu va mai potriveati. Lasa-l si traieste-ti viata si nu te mai plange.
rondina
Postat pe 22 Septembrie 2012 13:30
De la: amrita, la data 2012-09-21 21:37:37buna,sotul meu este o persoana introvertita,nu comunica decat la serviciu si atunci daca vrea,mama lui mi-a spus ca asa e el,cu copilul relationeaza foarte bine,numai ca placandu-i sa faca totul singur,am ajuns intr-un final sa divortam,am incercta sa ne impacam,numai ca capitolul comunicare e 0,si de ceva timp am devenit cei mai buni amici.nu mai pot spune ca suntem un cuplu,am devenit amici cu mult timp inainte sa divortam.iar intrebarea mea este,de ce ii place sa fie singur?va multumesc.

asa a fost si cand v-ati casatorit?
alandalaportocala
Postat pe 22 Septembrie 2012 13:53
ii place sa fie singur pentru ca asa e el facut... asa cum unii se simt bine numai daca sunt inconjurati de lume, altii cauta singuratatea. nu are rost sa te-ntrebi de ce si pentru ce... voi doi pur si simplu nu sunteti compatibili.
Micaell
Postat pe 5 Octombrie 2012 19:24
De la: Micaell, la data 2012-10-05 19:24:17ii place sa fie singur pentru ca asa e el facut... asa cum unii se simt bine numai daca sunt inconjurati de lume, altii cauta singuratatea. nu are rost sa te-ntrebi de ce si pentru ce... voi doi pur si simplu nu sunteti compatibili.


doar el nu este compatibil cu nimeni in sensul unei relatii de casatorie.
Ea poate fi compatibila chiar si cu el dar cu mare greutate
picard-jean-luc
Postat pe 5 Octombrie 2012 19:39
Pic taticutzule... ce face aia mica ?
Rotty_
Postat pe 5 Octombrie 2012 19:41
http://b3st.mw.lt intrii cu opera
kudika_13428
Postat pe 5 Octombrie 2012 19:42
De la: amrita, la data 2012-09-21 21:37:37buna,sotul meu este o persoana introvertita,nu comunica decat la serviciu si atunci daca vrea,mama lui mi-a spus ca asa e el,cu copilul relationeaza foarte bine,numai ca placandu-i sa faca totul singur,am ajuns intr-un final sa divortam,am incercta sa ne impacam,numai ca capitolul comunicare e 0,si de ceva timp am devenit cei mai buni amici.nu mai pot spune ca suntem un cuplu,am devenit amici cu mult timp inainte sa divortam.iar intrebarea mea este,de ce ii place sa fie singur?va multumesc.


Pentru ca asa sunt unii oameni, pur si simplu le prieste singuratatea din varii motive.

Daca tu esti o fire mai degraba extrovertita e mai bine ca ai hotarat sa divortezi de el.
kudika_10817
Postat pe 8 Octombrie 2012 13:11
Offf da e trist. Am avut si eu un iubit de genul asta. Pana la urma a facut el compromisuri dar parca tot nu-mi ajungea. Asta e, cand nu merge si nu poti accepta, treci mai departe..
kudika_17683
Postat pe 1 Noiembrie 2012 00:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa-ti visezi alesul... in noaptea de sanziene 28 De la: stephaniecarmen 15 Septembrie 2009 18:02
Credeti ca intr-adevar exista o jumatate pentru fiecare? 47 De la: monaram 28 Iunie 2009 13:49
parerea vostra despre barbatii care le parasesc inainte de nunta 32 De la: __LL__ 1 Aprilie 2009 14:02
pretexte 23 De la: kudika344657 30 Decembrie 2010 07:05
ajutor!!! 8 De la: Calin_ 13 Octombrie 2010 14:53