Setari Cookie-uri

Castiga cupcakes-uri delicioase de la Stephany's.ro!

Kudika si Stephany's te invita la concurs!

Spune-ne pe Forumul Kudika.ro care este cea mai draga amintire a ta legata de o aroma e toamna si poti castiga una dintre cele 3 cutii a cate 6 cupcakes oferite de Stephany’s – the cupcake company.

Concursul se desfasoara in perioada 25 septembrie – 9 octombrie iar castigatorii vor fi afisati in data de 10 octombrie, ora 16:00.

Premiul trebuie ridicat pana la data de 31 octombrie 2012.

Castigatorul va contacta Stephany’s si va programa ziua si ora ridicarii premiului cu minim 24 de ore in avans. Stephany’s va surprinde momentul ridicarii premiului cu o fotografie pe care compania o va afisa pe contul sau Facebook, mentionand concursul Kudika si castigatorul acestuia. Fotografia va putea fi utilizata de Stephany’s in vederea promovarii si comunicarii marcii sale.

Castigatorii concursului vor fi alegi prin tragere la sorti, cu ajutorul serviciului Tragerilasorti.ro.

Mult succes!
concursKudika
Postat pe 25 Septembrie 2012 16:29
Aroma nucilor lasata de nucul din curtea bunicilor este una dintre amintirile mele preferate.
kudika408449
Postat pe 25 Septembrie 2012 18:16
cea mai placuta amintire legata de toamna pt mine este faptul ca atunci cand eram mica,adunam tot felul de frunze alaturi de sora mea,si apoi le puneam in carti printre foi,sa se usuce:)si dupa aceea pictam cu ele,iesea asa frumos:x mi-e dor de anii copilariei:)
Atanasiu_Mariana_1
Postat pe 25 Septembrie 2012 20:06
pt mine toamna mereu a fost un mister,pt ca deodata multe culori se adunau la un loc:galben,verde,maro,rosu,mov,albastru,negru.le gasim peste tot,fructe colorate,legume,frunzele copacilor,etc.cel mai mult imi placea toamna cand eram la bunica,sa culegem nucile cazute pe jos,dupa ce ea"batea"pomul si asa aveam nuci din plin,dar si cand mancam struguri din via bunicii,pere,gutui,si tot felul de dulceturi si gemuri preparate de ea,erau o minunatie:x nu exista ceva mai frumos decat copilaria.
TINA89
Postat pe 25 Septembrie 2012 20:14
Im amintesc cu drag de un incaput de toamna, cand matusa mi-a oferit dulceata de cirese amare.
Desi nu sunt mare amatoare de gemuri si dulceturi, am savurat portia primita.
felicidade
Postat pe 26 Septembrie 2012 06:52
aroma dulcetii de gutui pregatita acasa!
kudika_16978
Postat pe 26 Septembrie 2012 08:00
ador in acest anotimp o ceasca de cafea facuta la ibric ...servita la o terasa , pe o alee cu castani....
kudika465923
Postat pe 26 Septembrie 2012 09:08
Imi aduc aminte cu drag de anii copilariei cind asteptam sa se coaca prunele ca sa faca mama dulceata.Parca si acum simt mirosul parfumat al prunilor din gradina si sl daliilor care cresteau si infloreau pina dadea bruma
mariana_pata_sv
Postat pe 26 Septembrie 2012 09:50
aroma mea "de suflet" este mirosul de struguri copti.. imi aminteste de verile tarzii cand inca eram la bunici...
adrianas18
Postat pe 26 Septembrie 2012 13:07
pffffuuuuai...prea complicat, altfel nu se poate? Io' am blocaj ..nada amintiri...
rondina
Postat pe 26 Septembrie 2012 14:45
Cea mai draga amintire legata de o aroma de toamna este: aroma de castane coapte.
Intr-o delegatie acum cativa , ma aflam pentru prima oara la Timisoara. Frumosul oras m-a lasat sa-i admir arhitectura deosebita, sa intalnesc oameni calmi,sa ascult muzica buna si sa imi umplu narile de aroma de castane coapte.
De cate ori simt aceasta aroma imi amintesc cu drag de frumosul oras de pe Bega: Timisoara.
pnicole
Postat pe 26 Septembrie 2012 14:50
Cea mai draga amintire de toamna este inceputul scolii. Probabil ca la vremea respectiva nu eram la fel de incantata, insa acum chiar mi se par niste amintiri tare frumoase :).
Oana06
Postat pe 26 Septembrie 2012 16:10
Obiceiul familiei din zona de unde provin este aceea de a face din culesul strugurilor un adevarat festin la care participa toata familia, de la mic la mare.
Imi amintesc cand eram copil, cu cat drag culegeam ciorchinii mari de struguri. Cu cat drag culegeam mere de toamna si gutui. Strugurii, gutuii si merele aveau o aroma deosebita. Asteptam cu nerabdare sa prajim slanina la focul facut in aer liber si sa luam pranzul. Bucatele facute in casa de mama, cum ar fi zacusca de vinete, de fasole si de sarmale care mai erau puse pe masa....mai e nevoie sa le descriu ? :)
Iar daca ma mai gandesc si la aroma strugurilor tocati pentru a obtine mustul....ma apuca melancolia :(
Ghicicummacheama
Postat pe 26 Septembrie 2012 17:44
AROMA DULCETII DE GUTUI SI A MUSTULUI PROASPAT DE STRUGURI.
liuka29
Postat pe 26 Septembrie 2012 18:07
Aroma nucilor lasata de nucul din curtea bunicilor este una dintre amintirile mele preferate.
kudika408449
Postat pe 26 Septembrie 2012 21:29
Copilaria mea a fost intr-o Casa de copii.O amintire placuta de atunci o am cand cadeau nucile din copac si-mi umpleam poala rochitei cu ele, ori asteptam ca ciorile sa le scape din cioc.
kudika467548
Postat pe 27 Septembrie 2012 09:04
Venirea toamnei in copilarie era mult mai aromata.Tarta cu prune facuta de bunica mea sau galusti cu prune nu mai gasesc in toata lumea asta facute ca ea.Gustul si aroma lor nu le voi uita nicicand.
kudika090053
Postat pe 27 Septembrie 2012 10:24
In copilarie, toamna, mergeam sa adun nuci de la toti vecinii... Uneori mai aruncam si cu pietre in copaci daca nu erau suficiente pe jos. :D
andreea_andreutza_92
Postat pe 27 Septembrie 2012 13:16
Aroma toamnei....pentru mine e unica imi aminteste de mirosul intepetor al mustului proaspat,de strugurii dulci si aurii...de toate roadele ce se culeg toamana!
lumi_ni_ta
Postat pe 27 Septembrie 2012 13:53
dovleacul copt, magiunul de prune, mirosul focului din curte, seara, cand coceam porumb pe jar...
irish05
Postat pe 27 Septembrie 2012 16:02
Aroma de scortisoara dintr-o bautura calda in timp ce ma plimb cu sotul meu pe malul lacului.
partygirl
Postat pe 27 Septembrie 2012 16:06
Cea mai draga amintire prezenta in fiecare toamna este ziua in care faceam magiunul de prune cu sora mea si inainte de al termina ne "imbaram " cu acel miros deosebit (numai cine face gem de prune stie ce aroma deosebita are).
rusescu_georgeta
Postat pe 27 Septembrie 2012 16:40
Aroma nucilor lasata de nucul din curtea bunicilor este una dintre amintirile mele preferate.
kudika408449
Postat pe 27 Septembrie 2012 17:36
aroma gutuilor puse la ferestre!
maribaciu
Postat pe 27 Septembrie 2012 18:04
Toamna...anotimp drag.In luna septembrie m-am casatorit.Simt si acum mireasma aceea de zi de toamna,nici prea calda,nici prea rece.Fructele coapte,strugurii parfumati,crizantemele...astea sunt cele mai dragi amintiri de toamna.
kudika379879
Postat pe 27 Septembrie 2012 20:51
N-am sa uit cat voi trai dulceata de gutui cu nuci, pe care o facea mama in fiecare toamna.
polleta
Postat pe 27 Septembrie 2012 21:13
Pentru mine toamna este reprezentata prin mirosul de struguri negri parfumati copti
andreia_ag
Postat pe 27 Septembrie 2012 22:03
Cea mai placuta amintire legata de o aroma de toamna e aceea cand mama facea zacusca si toata casa mirosea a legume. Abia asteptam sa o termine sa gust si eu.
mysa20
Postat pe 28 Septembrie 2012 07:40
Eu nu am bunici la tara si de aceea imi amintesc cand am fost prima data la tara la rudele sotiei toamna si era culesul strugurilor. Imi amintesc ce parfum de struguri copti si aromati era in casa rudelor cand a adus un castron mare plin .Am mancat cu pofta de parca su mai vazusem pana atunci. Mi s-au parut cei mai buni.
uka13
Postat pe 28 Septembrie 2012 07:44
Toamna anotimpul cel mai drag mie .E anotimpul in care ma-m nascut si imi inspira frumusete,nostalgie,melancolie si peisaje de neimaginat al copacilor.Mireasma crizantemelor ,fosnetul frunzelor si culoarea lor aramie ma face cea mai fericita .
pusurica
Postat pe 28 Septembrie 2012 07:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Hermax te invita la concurs! Participa si poti castiga o peruca Ellen Wille. 366 De la: naty34 8 Ianuarie 2010 19:24
Castiga una dintre cele doua rochii de zi oferite de Sense! 549 De la: concursKudika 24 Iulie 2014 18:17
Reteta de ciocolata pentru destinatia ta de vis 52 De la: concursKudika 5 Septembrie 2012 19:56
Redecoreaza-ti camera cu Dulux ! 146 De la: concursKudika 16 Martie 2011 16:20
Castiga 10 seturi Eucerin pentru tine si jumatatea ta! 250 De la: concursKudika 21 Decembrie 2010 18:27