Setari Cookie-uri

Imi doresc sa ma impac cu fosta iubita

Buna ziua, am 20 de ani.Prietena mea are 22 de ani iar de 3 saptamani ne-am despartit.Toate erau bune si frumoase pana cand am citit o conversatie pe facebook-ul ei(ramasese logata de pe pc-ul meu)care ma deranjat, am exagerat si eu jignind-o, insa pt mine asta a fost doar un pretext.A mai vorbit cu mine cateva zile, insa distant dar intr-o seara mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna.A doua zi m-am dus la munca la ea, am incercat sa stau de vorba cu ea, mi-a spus ca nu mai se poate, ca a realizat ca nu are viitor cu mine, ca sunt controlat de parinti dar i-am demonstrat de multe ori ca nu e asa.Trecuse o saptamana si urma sa vina ziua ei, gandindu-ma ca acesta este un prilej bun sa ii arat inca odata cat de mult o iubesc, i-am cumparat un cadou si i l-am dus la munca intr-o inimioara, prima data cand ma vazut nu vroia sa iasa din incinta unde lucreaza spunandu-mi ca nu vrea nimic de la mine, dar intr-un final a venit, a inceput sa planga, am strans-o in brate, am vorbit cu ea, si am stat cu ea la munca pana a iesit de la munca.Ajunsa acasa ea deja imi dadea de inteles ca nu mai vrea, dar a mai vorbit cu mine cam o zi, eu ii luasem cadoul cu 2 zile inainte de ziua ei, iar de ziua ei i-am cumparat un tort si m-am dus la ea acasa.Nu am gasit-o acasa, totusi am fost invitat in casa de catre mama ei.I-am lasat tortu acolo si am plecat, afland de ce am facut ea a inceput sa-mi spuna ca n-are nevoie iar, ma jignit,etc.La cateva ore primesc add pe mess in care isi cere scuze pt purtarea ei, credeam ca si-a dat si ea seama ca gresise si ca totul va fi bine.Insa lucrurile n-au stat asa, am lasat-o in pace dar intr-o zi n-am mai rezistat si m-am dus din nou la ea la munca in speranta ca ne vom impaca, am discutat ce am discutat insa n`am putut sa rezolv nimic, pe deasupra mi-a spus ca si-a gasit pe altcineva.E o persoana orgolioasa, incapatanata, este zodia balanta.Acum o saptamana am primit un mesaj de la ea in care ma intrebat ce mai fac, i-am raaspuns, am purtat o mica conversatie iar ea a fost ultima care a trimis mesaj.Cineva cunoscut si de mine si de catre ea mi-a spus ca nu este fericita, ca nu e in apele ei, ca se gandeste la mine.De la ultimu mesaj a trecut o saptamana si n-am mai primit nici un semn de la ea.Am avut o relati de 4 ani, cu bune si cu rele, am fost si gelos, si rau, am si vorbit urat cu ea, dar credeti-ma ca nimic din ce am facut eu nu se compara cu cate mi-a facut ea, insa eu tot mi-o doresc alaturi de mine.In ultima jumatate de an au fost niste schimbari majore la mine, printre astea gasirea si unui loc de munca.Pentru ca si asta o deranja, ca nu muncesc, insa nu i-a lipsit nimic, am facut tot posibilul sa ii fie bine ei.Imi doresc din tot sufletu sa ma impac cu ea, insa nu prea mai stiu cum sa procedez, am incercat totul, nu mai mi-a ramas decat speranta ca voi gasi o solutie suficient de inteligenta sa ma ajute in problema mea.
kudika_18439
Postat pe 15 Octombrie 2012 13:10
De la: kudika_18439, la data 2012-10-15 13:10:17Buna ziua, am 20 de ani.Prietena mea are 22 de ani iar de 3 saptamani ne-am despartit.Toate erau bune si frumoase pana cand am citit o conversatie pe facebook-ul ei(ramasese logata de pe pc-ul meu)care ma deranjat, am exagerat si eu jignind-o, insa pt mine asta a fost doar un pretext.A mai vorbit cu mine cateva zile, insa distant dar intr-o seara mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna.....................................


Duap cum observ,ai fost precoce in amor,dar mai ai multe de invatat!!!Numai faptul ca ai jignit-o,mie,una,imi este suficient!!!Cine iti da dreptul sa te porti astfel cu o femeie,indiferent daca actiunea ta este justificata sau nu???? Si indiscretia costa foarte mult!!!Esti inca un copil,varsta avuta isi spune cuvantul!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Octombrie 2012 13:18
De la: kudika_18439, la data 2012-10-15 13:10:17Buna ziua, am 20 de ani.Prietena mea are 22 de ani iar de 3 saptamani ne-am despartit.Toate erau bune si frumoase pana cand am citit o conversatie pe facebook-ul ei(ramasese logata de pe pc-ul meu)care ma deranjat, am exagerat si eu jignind-o, insa pt mine asta a fost doar un pretext.A mai vorbit cu mine cateva zile, insa distant dar intr-o seara mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna.A doua zi m-am dus la munca la ea, am incercat sa stau de vorba cu ea, mi-a spus ca nu mai se poate, ca a realizat ca nu are viitor cu mine, ca sunt controlat de parinti dar i-am demonstrat de multe ori ca nu e asa.Trecuse o saptamana si urma sa vina ziua ei, gandindu-ma ca acesta este un prilej bun sa ii arat inca odata cat de mult o iubesc, i-am cumparat un cadou si i l-am dus la munca intr-o inimioara, prima data cand ma vazut nu vroia sa iasa din incinta unde lucreaza spunandu-mi ca nu vrea nimic de la mine, dar intr-un final a venit, a inceput sa planga, am strans-o in brate, am vorbit cu ea, si am stat cu ea la munca pana a iesit de la munca.Ajunsa acasa ea deja imi dadea de inteles ca nu mai vrea, dar a mai vorbit cu mine cam o zi, eu ii luasem cadoul cu 2 zile inainte de ziua ei, iar de ziua ei i-am cumparat un tort si m-am dus la ea acasa.Nu am gasit-o acasa, totusi am fost invitat in casa de catre mama ei.I-am lasat tortu acolo si am plecat, afland de ce am facut ea a inceput sa-mi spuna ca n-are nevoie iar, ma jignit,etc.La cateva ore primesc add pe mess in care isi cere scuze pt purtarea ei, credeam ca si-a dat si ea seama ca gresise si ca totul va fi bine.Insa lucrurile n-au stat asa, am lasat-o in pace dar intr-o zi n-am mai rezistat si m-am dus din nou la ea la munca in speranta ca ne vom impaca, am discutat ce am discutat insa n`am putut sa rezolv nimic, pe deasupra mi-a spus ca si-a gasit pe altcineva.E o persoana orgolioasa, incapatanata, este zodia balanta.Acum o saptamana am primit un mesaj de la ea in care ma intrebat ce mai fac, i-am raaspuns, am purtat o mica conversatie iar ea a fost ultima care a trimis mesaj.Cineva cunoscut si de mine si de catre ea mi-a spus ca nu este fericita, ca nu e in apele ei, ca se gandeste la mine.De la ultimu mesaj a trecut o saptamana si n-am mai primit nici un semn de la ea.Am avut o relati de 4 ani, cu bune si cu rele, am fost si gelos, si rau, am si vorbit urat cu ea, dar credeti-ma ca nimic din ce am facut eu nu se compara cu cate mi-a facut ea, insa eu tot mi-o doresc alaturi de mine.In ultima jumatate de an au fost niste schimbari majore la mine, printre astea gasirea si unui loc de munca.Pentru ca si asta o deranja, ca nu muncesc, insa nu i-a lipsit nimic, am facut tot posibilul sa ii fie bine ei.Imi doresc din tot sufletu sa ma impac cu ea, insa nu prea mai stiu cum sa procedez, am incercat totul, nu mai mi-a ramas decat speranta ca voi gasi o solutie suficient de inteligenta sa ma ajute in problema mea.


Data viitoare cand vrei sa-ti mearga bine in relatie nu-ti mai jigni iubitia, ci poarta-te cu ea ca si cu un bibelou.
kudika_10817
Postat pe 29 Octombrie 2012 10:54
buna... chiar m-a impresionat povestea ta... si stii de ce?... fiindca unui barbat ii trebuie mult curaj , chiar foarte mult... ca sa ajunga sa ceara ajutor... FELICITARI PT ASTA!!! majoritatea barbatilor vor sa para duri si insensibili... dar tu... NU...INCA ODATA FELICITARI!!!http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/55577.html#
cred ca a venit timpul sa te respecti mai mult pe tine insuti http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/55577.html#, si sa nu mai cauti o cale sa te impaci cu ea, ci ... mai bine .... parerea mea... e sa iti vezi de drumul tau...
stii... un pahar spart, oricat de mult incerci sa il repari, nu va mai fi la fel...DECI, chiar daca ajunge-ti sa va impaca-ti , nu va mai fi la fel, ci mai rau, fiindca apar reprosurile, neincrederea, gelozia etc...
te inteleg perfect pt ca si eu am trait o astfel de poveste...si e atat de greu sa renunti la o persoana care o consider-ai VIITORUL TAU(intrun cuvant)...
si ca sa inchei..PE PARCURSUL VIETII AI SA INTALNESTI MOMENTE DIFICILE, POATE AI SA ZICI ATUNCI CA NU MAI POTI ... DAR NU E ASA... ABIA DUPA CE TRECI DE MOMENTELE ACELEA AI SA ITI DAI SEAMA CAT DE PUTERNIC AI DEVENIT...!!!!


http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/55577.html#
MULTA BAFTA!!!!
o_ea
Postat pe 1 Noiembrie 2012 11:56
Un barbat care la 20 de ani are taria sa isi recunoasca slabiciunile este un barbat care, aproape sigur, va sti sa aprecieze o relatie afectiva cu o femeie. O experienta afectiva ajunsa la final, cum este aceasta despre care povestesti, te va ajuta in evolutia viitoare. Vei sti sa nu mai faci numite greseli, la fel cum, vei sti sa apreciezi cu adevarat anumite calitati ale femeii iubite si acelea sa conteze mai mult decat defectele sale. Eu nu m-as intoarce intr-o dragoste care si-a avut gloria ei, dar acum e plina de indoieli, de frustrari si nervozitate. La aceasta varsta nu isi au loc compromisurile. Dar, pana la urma, fiecare alege pentru sine ce-l face fericit, indiferent de varsta.
maybe
Postat pe 3 Noiembrie 2012 14:35
De la: kudika_18439, la data 2012-10-15 13:10:17Buna ziua, am 20 de ani.Prietena mea are 22 de ani iar de 3 saptamani ne-am despartit.Toate erau bune si frumoase pana cand am citit o conversatie pe facebook-ul ei(ramasese logata de pe pc-ul meu)care ma deranjat, am exagerat si eu jignind-o, insa pt mine asta a fost doar un pretext.A mai vorbit cu mine cateva zile, insa distant dar intr-o seara mi-a spus ca nu mai vrea sa fim impreuna.A doua zi m-am dus la munca la ea, am incercat sa stau de vorba cu ea, mi-a spus ca nu mai se poate, ca a realizat ca nu are viitor cu mine, ca sunt controlat de parinti dar i-am demonstrat de multe ori ca nu e asa.Trecuse o saptamana si urma sa vina ziua ei, gandindu-ma ca acesta este un prilej bun sa ii arat inca odata cat de mult o iubesc, i-am cumparat un cadou si i l-am dus la munca intr-o inimioara, prima data cand ma vazut nu vroia sa iasa din incinta unde lucreaza spunandu-mi ca nu vrea nimic de la mine, dar intr-un final a venit, a inceput sa planga, am strans-o in brate, am vorbit cu ea, si am stat cu ea la munca pana a iesit de la munca.Ajunsa acasa ea deja imi dadea de inteles ca nu mai vrea, dar a mai vorbit cu mine cam o zi, eu ii luasem cadoul cu 2 zile inainte de ziua ei, iar de ziua ei i-am cumparat un tort si m-am dus la ea acasa.Nu am gasit-o acasa, totusi am fost invitat in casa de catre mama ei.I-am lasat tortu acolo si am plecat, afland de ce am facut ea a inceput sa-mi spuna ca n-are nevoie iar, ma jignit,etc.La cateva ore primesc add pe mess in care isi cere scuze pt purtarea ei, credeam ca si-a dat si ea seama ca gresise si ca totul va fi bine.Insa lucrurile n-au stat asa, am lasat-o in pace dar intr-o zi n-am mai rezistat si m-am dus din nou la ea la munca in speranta ca ne vom impaca, am discutat ce am discutat insa n`am putut sa rezolv nimic, pe deasupra mi-a spus ca si-a gasit pe altcineva.E o persoana orgolioasa, incapatanata, este zodia balanta.Acum o saptamana am primit un mesaj de la ea in care ma intrebat ce mai fac, i-am raaspuns, am purtat o mica conversatie iar ea a fost ultima care a trimis mesaj.Cineva cunoscut si de mine si de catre ea mi-a spus ca nu este fericita, ca nu e in apele ei, ca se gandeste la mine.De la ultimu mesaj a trecut o saptamana si n-am mai primit nici un semn de la ea.Am avut o relati de 4 ani, cu bune si cu rele, am fost si gelos, si rau, am si vorbit urat cu ea, dar credeti-ma ca nimic din ce am facut eu nu se compara cu cate mi-a facut ea, insa eu tot mi-o doresc alaturi de mine.In ultima jumatate de an au fost niste schimbari majore la mine, printre astea gasirea si unui loc de munca.Pentru ca si asta o deranja, ca nu muncesc, insa nu i-a lipsit nimic, am facut tot posibilul sa ii fie bine ei.Imi doresc din tot sufletu sa ma impac cu ea, insa nu prea mai stiu cum sa procedez, am incercat totul, nu mai mi-a ramas decat speranta ca voi gasi o solutie suficient de inteligenta sa ma ajute in problema mea.
kudika395695
Postat pe 6 Ianuarie 2013 09:40
DRAGULE IN VIATA VEI MAI AVEA DEZAMAGIRI,CE POT SA ITI SPUN....ACTUALUL MEU SOT A AVUT INAINTEA MEA O FEMEIE DE TIPARUL CELEI DESCRISE DE TINE.SAU CUNOSCUT,IUBIRE MAXIMA...EA A MAI "SOCIALIZAT" PE DIFERITE CONTURI,EL A IERTAT,SAU CASATORIT,AU AVUT O FETITA SI DUPA 11 ANI AU DIVORTAT.....MOTIVUL ....SI IN TIMPUL CASATORIEI "DOAMNA" A SOCIALIZAT IN TOATE METODELE POSIBILE.CONCLUZIA SPER SA O INTELEGI (CAND IUBESTI AI GRIJA CU CINE SAU CE VORBESTI -FARA "SOCIALIZARI" DE PROST GUST).DACA A AVUT GRESELI(TU AI IERTAT) SI SA SUPARAT DIN CEEA CE AI SPUS TU NU TE MERITA
kudika395695
Postat pe 6 Ianuarie 2013 09:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despartire dupa 16 ani. 9 De la: kudika_22929 16 Ianuarie 2013 11:33
vreau sa ma despart de el 27 De la: kudika409507 11 August 2011 07:51
i-am spus ca vreau sa ma marit si a fugit de mine, am nevoie de un sfat !!! 58 De la: kudika227429 16 Iulie 2010 09:46
my ex... 16 De la: andreea_9 22 Octombrie 2010 22:24
VIOLENTA? AGRESAT/A??? 25 De la: kudika017596 30 August 2009 15:08