Setari Cookie-uri

ca sa nu mai existe suferinta ......e mai bine sa nu mai existi deloc???

am sentimentul ca mi-as dori sa nu mai exist.....sa dispar ca sa nu mai sufar ...ca sa uit ...poate ca deja plictisesc cu acelasi subiect ....suferinta din cauza iubirii dar simt nevoia sa ma descarc....ne-am cunoscut intamplator si usor usor a patruns in sufletul meu si a fost primul meu barbat ....au trecut anii poate eram orbita de dragoste dar de fiecare data cand imi facea ceva rau treceam cu vederea ....se enerva foarte repede din nimicuri si la fiecare cearta imi intorcea spatele sau ma jignea foarte tare sau imi dadea o palma...l-am iertat de fiecare data pt ca plangea pt ca imi oferea trandafiri pt ca stiam ca ma iubeste ....au trecut 5 ani in care au fost bune au fost rele dar ma simteam singura in relatia asta pt ca incercam sa il fac sa inteleaga ca greseste si niciodata nu recunoastea zicea ca eu il provoc sa se poarte asa .....ajunsesem sa cred ca eu sunt vinovata pt tot si trebuie sa merg la psiholog sa vad de ce sunt asa nesuferita ori geloasa de il enervez....nu aveam curajul sa pun punct il iubeam prea tare si il vroiam langa mine desi toti imi ziceau ca nu imi e bine langa el ca pierdeam nopti plangand singura si lui nu ii pasa..........nu avea timp de mine decat de 2-3 ori pe saptamana si atunci putin si pt ca eram de una singura mereu ajunsesem sa imi fac conturi pe diverse site-uri si sa caut alinare si sa discut cu straini sa aud pareri obiective sa inteleg ce are de da in mine dupa spusele lui o palma nu inseamna ca dai in cineva...poate ca am gresit mult ca m-am intalnit cu un baiat de pe site care il stiam ca fusesem in acelasi liceu si el imediat a aflat si ne-am despartit intr-o maniera foarte urata.....am zis ok asta a fost si am continuat sa ies cu respectivul care nu ma interesa dar era bine ca imi ocupa timpul sa nu mai plang dupa celalalt....intre timp am aflat ca si el iese cu altcineva si asa au trecut iar cateva luni....nu am rezistat fara el si ne-am impacat inainte ca el sa plece undeva in afara tarii apoi a inceput cu adevarat chinul mereu imi zicea ca l-am inselat tot timpu ca sunt o vagaboanta ...pe mine ma chinuia obsesiv ce auzisem ca a fost cu multe fete si asta chiar in timp de eram impreuna si asa am ajuns sa il insel ...am cunoscut pe cineva care era opusul lui era exact ceea ce imi doream....ce si-ar dori orice femeie dar avea o problema ...aceea e drogurilor si am preferat sa renunt la el....a venit celalalt in tara nu a stiut nimic de ce am facut eu dar cu toate asta continua sa se poarte urat si ca de fiecare data cand treceam printr-un moment cumplit el nu a fost langa mine ...a preferat sa stea cu baietii....era foarte rece ca de fiecare data - 5 ani- dar eram prea oarba sa vad....ne certam, ne impacam ...in care ba ma scuipa si ma facea in toate felurile ba ma impresiona cu plusuri si flori ...eram chinuita sufleteste nu mai stiam ce sa cred ma iubeste sau nu....iar ne-am despartit.....am pus punct dupa a nu stiu cata oara cand ma facea sa tremur de frica langa el si sa imi doresc sa sun pe cineva sa ma ajute.....poate din cauza ca s-a obisnuit cu bautura ca in fiecare seara mereu bea 2 beri si uneori si mai mult poate de asta e asa violent si isi iese repede din fire nu mai stiu....am incercat orice sa il uit sa mi-l scot din inima dar nu reusesc....nu am chef de nimeni, de nimic, orice fac imi amintesc de el si indiferenta lui ma doare si faptul ca ma acuza tot pe mine ca eu l-am lasat ca sigur am pe altcineva si desi ma chinui sa il fac sa inteleaga ca nu am pe nimeni dar m-am saturat sa ma jigneasca si sa dea in mine el zice ca el nu a facut nimic astea sunt pretexte ..............
doar_anonima
Postat pe 9 Noiembrie 2008 01:33
buna anonimo!
interesant si totodata trist ce ai povestit...dar orice sut in fund e un pas inainte!de aceea la intrebarea ta(sa nu mai existi deloc?)o sa-ti raspund ca nu,nu merita sa iti iei viata pt unul care nu a stiut sa te aprecieze,sa te iubeasca(dupa parerea mea,nu te iubeste,scuza-ma ca ti-o spun...)sau daca te iubeste are un mod ciudat de a o face!
cand iubesti...nu vrei ca pers respectiva sa sufere,si nci tu..am trecut si yo prin asemenea experiente,dar fara batai(doamne fereste sa ma loveasca)...dar n-am stat prea mult..sa ajungi sa-ti fie frica de barbatul tau e deja prea mult...te-as intreba cati ani ai,si poate dupa ce aflu mai multe detalii,o sa mai vb!
ai grija de tine si sa ne scriem cu bine
mary_ct
Postat pe 9 Noiembrie 2008 09:11
buna!!! nu prea inteleg eu chestia asta...ma iubeste...dar nu ii pasa cand sufar...adik mi se pare totusi o iubire egoista...sau mai mult nu e iubire...poate tu il iubesti...sau poate mai mult...te-ai obisnuit cu prezenta lui langa tine...si probabil de asta iti este greu sa treci peste...eu zic sa te intaresti si sa treci mai departe...nu se merita la 23 de ani sa stai sa suferi dupa ”unul” care te bate s-ar putea sa ajungi sa te obisnuiesti cu tot si sa nu mai poti renunta la el si nu se merita ...nici o femeie nu merita asta...meriti sa fii fericita si iubita ...viata e frumoasa...traieste-o langa cineva care te merita!!!! si nu te mai gandi nicodata ca ar fi mai bine sa nu mai existi...doar oamenii lasi se retrag din lupta...iar tu nu ai cum sa fii lasa...pupici si ne mai auzim ...si eu am trecut printr-o chestie asemanatoare...si singurul lucru care m-a ajutat sa trec mai departe a fost zambetul pe care nu mi l-am sters de pe fata niciodata...zambeste...maine poate fi mai rau!!!
olly12
Postat pe 9 Noiembrie 2008 09:35
Ce s f a t mai vrei acuma?

Doar scrii ca de 5 ani teai perindat prin forumuri si ti-ai varsat amarul? Si ai primit sfaturi

Dar vad ca problema este la fel. Tu ai parerea ta si modul de viata in care tu te c o m p l a c i! Pe care n u m a i tu poti sa-l schimbi, d a r n u v r e i.
Da, te iubeste iti aduce flori, altadata te scuipa si-ti da peste bot sau iti trage un sut. Asta e defintia ta de iubire.
Ce rost are daca iti spun 99 ca nu este iubire si ca aveti amandoi nevoie de ajutor profesional.
Daca singurul TEL al vietii tale consta in iubirea si relatia cu acest animal, atunci fa ce consideri tu ca trebuie sa faci, ca de sfaturi obictive tot nu te tii.
Stii ce inseamna intradevar nefericire si suferinta?
Copii sufera ca nu au c u m sa schimbe situatia, femeia violata, ca nu a putut fizic s a s e a p e r e, fetitele cu mutilatie genitala, copii obligati sa se prostitueze, copii care lucreaza in fabrici de la 6 ani...copii soldati ....nu am chaf sa enumer toate atrocitatile lumii...
Aia e suferinta...
Iar tu f e m e i e m a j o r a care nu este in stare sa treaca peste o relatie amorasa cu un nemernic betiv si violent vrei sa te sinucizi?
Ca viata nu merita traita ...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:10
ginoxl3000
Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:15
e cnv care vrea s amarita?
ginoxl3000
Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:15
deci...........da/nu
ginoxl3000
Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:17
"bestdevilinside"nu crezi ca esti putin cam dura cu ea?
in primul rand acel individ,k nu se poate numi "barbat"din moment ce a dat intr-o femeie,nu merita nici o lacrima varsata ptr el.sunt barbati in lumea asta!nu cauta si te v-a gasi el intr-un moment in care nici nu te astepti!d c sa suferi ptr un astfel de individ?te cumpara un buchet de flori?nu ti-ar conveni mai mult o vorba frumoasa,respect,dovezi de iubire?
ca sa treci mai usor peste necazuri nu-ti sterge zabmetul de pe fatza,gandeste-te ca v-a fi bine si fa ceva ptr tine!fa-ti tie cate o bucurie!!! mult succes si sa aud ca e lumea mai fericita!!!va pup
Onutza_bby
Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:30
De la: ginoxl3000, la data 2008-11-09 16:15:57e cnv care vrea s amarita?

Cei aia? Nu am inteles
Full_Metal_Jacket
Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:39
Draga onutza
Nu sunt dura. Mi-am exprimat doar parerea mea.
Iar daca adevarul doare sau e crud si dur, asa este.
Nu p o t sa-i plang de m i l a, doearece este majora si numai ea poate sa schimbe situatia, nu sfatul meu. Asta e suferinta care si-o face cineva cu mana.
Nu crezi ca primit destule sfaturi in aceasta perioada de 5 ani, sau pe alte forumuri?
Sa zambeasca, sa fie fericita ca traieste intr-o lume civilizata, ca e sanatoasa fizic? Si c a l u m e a si v i a t a nu se termina cu asa un animal? DAR ea p r e f e r a sa sa de deplanga singura si sa arunce tot ce are mai scump [viata] pentru un nenorocit si o relatie nefericita.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:46
multumesc tuturor de mesaje si vorbe e bine ca mi am mai deschis ochii si stiu ca aveti dreptate nu poti trai cu un om in asa stres desi poate te iubeste in felul lui..si nici nu merita sa iti dai viata pt el ...sunt convinsa ca nu sunt singura care trece prin asa ceva si sunt sigura ca exista lucruri mult mai grave si oameni mult mai chinuiti ....dragoste perfecta nu exista , fiecare avem defecte si fiecare cuplu are neintelegeri oricat ar vrea sa para perechea ideala...dar depinde de fiecare in parte cu ce e de acord sa traiasca toata viata...unii accepta un iubit care nu comunica deloc si sta numai la pc, unii accepta gelozia, unii sa stea incuiati in casa intr-un "bol de cristal" si sa iasa numai cu bilet de voie.....unii accepta violenta ...si tot asa...eu pentru ca eram terorizata de ce vedeam in juru meu si anume numai relatii problematice incepusem sa cred ca mai bine de atat nu exista ...imi ziceam "bine ca nu face mai rau ca la stirile de la 5."....ma consolam singura ca daca 5 ani nu am primit decat cate o palma mai mult de atat nu face....acum imi dau seama ca orice ar fi imi e greu singura imi e greu sa il uit dar nu pot sa il iert ....poate cel mai greu e ca inainte sa fie asa rau a fost si o parte frumoasa si aceea ca m-a cerut de sotie si eu am zis da....intr-o noapte superba am primit cel mai frumos inel de logodna dar am zis noi sa asteptam cu nunta ....si asa a trecut timpu si a inceput si partea urata ....nu imi explic de ce se purta asa poate si eu am gresit mult si recunosc eram poate cicalitoare eram poate geloasa...ne era greu ca nu aveam casa noastra si de aici iar certuri si tot asa...intr-adevar am cerut pareri si pe alte site-uri dar erau site-uri cate promovau doar cat mai multe poze senzuale sa zic asa.....si primeam doar drept coment "o poza nu ai"?.....poate ca nu e de inteles povestea mea poate si mie imi vine greu sa ma pun in situatia altora ...dar pe undeva incerc sa inteleg ca dumnezeu le aseaza cum stie el mai bine si roate se invarte si poate undeva am gresit si eu de se purta asa...cine mai stie .....trebuie sa invatam din greseli si poate trebuie sa inteleg ca nu e bine in viata sa iubesti cu tot sufletul si sa pui pe celalalt pe primul loc pt ca nu faci altceva decat sa il sufoci si de aici toate problemele.....
doar_anonima
Postat pe 9 Noiembrie 2008 17:39
sincer si eu am avut o relatie asemanatoare ca a ta.si acum sunt in aceeasi postura...as vrea sa mi-l scot din suflet si sa il uit dar nu pot.relatia mea a durat 3 ani si a fost primul baiat din viata mea.de ficare data cand ne certam ma lovea sau imi vorbea urat..intotdeauna numai eu eram de vina orice ar fi fost.l-am cautat si am incercat sa fac ca totul sa fie bine,am uitat de orgoliu si de tot am lasat tot de o parte si l-am cautat,dar el e indiferent nu ii pasa..sincer nu mai pot sa continui asa.da-ti-mi un sfat orice m-ar putea ajuta
ally_sweetbaby
Postat pe 7 Decembrie 2008 16:05
De la: ally_sweetbaby, la data 2008-12-07 16:05:00sincer si eu am avut o relatie asemanatoare ca a ta.si acum sunt in aceeasi postura...as vrea sa mi-l scot din suflet si sa il uit dar nu pot.relatia mea a durat 3 ani si a fost primul baiat din viata mea.de ficare data cand ne certam ma lovea sau imi vorbea urat..intotdeauna numai eu eram de vina orice ar fi fost.l-am cautat si am incercat sa fac ca totul sa fie bine,am uitat de orgoliu si de tot am lasat tot de o parte si l-am cautat,dar el e indiferent nu ii pasa..sincer nu mai pot sa continui asa.da-ti-mi un sfat orice m-ar putea ajuta



nu stiu cat de mult te ajuta sfaturile daca zici ca e o relatie asemanatoare cu a mea poti sa citesti ce mi-au zis mie mai sus......stiu ca e greu dar incearca sa iti gasesesti puterea interioara de a rezista asa cum am facut si eu...incearca sa iti centrezi atentia asupra unui lucru care iti place ....poate vb sunt in zadar....venirea sarbatorile ne agita si mai mult...si vrem sa nu fim singuri plangand.....el a venit acum iar in viata mea si m-a ravasit iar spunand ca va fi bine ....nu mai cred nimic...dar din dorinta de a mai da o sansa am incercat iar....ceea ce ma aduce la realitate mereu e gandul ca nu imi doresc o viata in batai si injuraturi....poate ei ne iubesc in felul lor care noi nu o sa il intelegem.....dar mie mi e groaza ca pe viitor va fi mai rau.....nu stiu ce as putea sa iti zic....daca zici ca e indiferent si nu ii pasa......asa era si al meu mereu si dupa aia era de zahar....trecea de la o stare la alta ca imi bulversa sufletul.....ca si acum.......eu insumi trec iar prin asa ceva .....mi as dori sa ne incurajam una pe alta si sa fugim de ei cat se poate de departe...exista lucruri mai frumoase in viata si singuratatea a inceput sa nu ma mai sperie ....te pup si sper sa ne auzim curand
doar_anonima
Postat pe 8 Decembrie 2008 23:24
De la: ally_sweetbaby, la data 2008-12-07 16:05:00sincer si eu am avut o relatie asemanatoare ca a ta.si acum sunt in aceeasi postura...as vrea sa mi-l scot din suflet si sa il uit dar nu pot.relatia mea a durat 3 ani si a fost primul baiat din viata mea.de ficare data cand ne certam ma lovea sau imi vorbea urat..intotdeauna numai eu eram de vina orice ar fi fost.l-am cautat si am incercat sa fac ca totul sa fie bine,am uitat de orgoliu si de tot am lasat tot de o parte si l-am cautat,dar el e indiferent nu ii pasa..sincer nu mai pot sa continui asa.da-ti-mi un sfat orice m-ar putea ajuta



si daca a fost primul barbat din viata ta,trebuie sa fie si ultimul? doamne,fetelor...daca am sta langa primul barbat din viata noastra..prima alegere nu e intotdeauna buna...
Sa te loveasca si sa te jigneasca la orice pas...asta nu e iubire si nci o relatie frumoasa...esti tanara,fato,trezeste-te!
iti mananci viata cu o jigodie care nu stie sa te apreciezeze!o sa te trezesti la 50 de ani,de ex( daca nu se plictiseste de tine pana atunci)si ai sa te intrebi tu pe tine:oare ce-am facut cu viata mea?si n-o sa iti placa raspunsul pe care o sa ti-l dai...
singuratatea nu e chiar asa grea,daca stii sa o folosesti pt tine...iesi in oras,cunoaste lume noua...ocupa-te de chestii pe care nu le-ai facut inca,dar pe care vroiai de mult sa le faci,citeste cartea aia care ti s-a parut interesanta etc!
TRAIESTE!SI NU-TI PIERDE speranta ca te asteapta ceva mult mai bun...daca stii cum sa ceri,ti se va da cu siguranta!
mary_ct
Postat pe 9 Decembrie 2008 09:32
Mary_ct: "prima alegere nu este niciodata buna.." LOL Interesanta perspectiva. La asta nu m-am gandit. dar tind sa cred ca ai dreptate!

Dar cum iti explici treaba asta ? Te-ai gandit oare de ce prima alegere nu e niciodata cea corecta ?!

Postat pe 13 Decembrie 2008 14:20
Ce l-as mai fi batut eu pe baiatul asta ...
Sa am unul asa,cred ca as face diabet pe sistem nervos.Fii puternica si da-l naibii,ca isi bate joc de tine si te ia de proasta!!!

Postat pe 15 Decembrie 2008 10:54
De la: Coman_, la data 2008-12-13 14:20:13Mary_ct: "prima alegere nu este niciodata buna.." LOL Interesanta perspectiva. La asta nu m-am gandit. dar tind sa cred ca ai dreptate!

Dar cum iti explici treaba asta ? Te-ai gandit oare de ce prima alegere nu e niciodata cea corecta ?!



yo am zis ca prima alegere nu e intotdeauna cea buna...nu ca asa e mereu!
prima data cand alegi,nu prea stii cu ce se ,ananca treaba asta,care-i faza cu relatiile si cu tot desertul....de-abia cand capeti ceva experienta poti sa ai idee despre ce e vb....si daca ar fi primul si singurul....cum draq ai putea sa compari?ala e intr-un fel,celalalt altfel!
PAREREA MEA!
mary_ct
Postat pe 15 Decembrie 2008 17:56
Esti femeie deci trebuie sa fii peternica,ambitioasa,sa ai mandrie, sa nu lasi pe nimeni sa-ti spuna ce sa faci. Parerea mea ca nu merita o a doua sansa barbatul care a batut sau a inselat. Poate sa zica el ce vrea..s-a intamplat o data se va intampla si a 5 oara. Ai grija de tine si gandeste-te ca un barbat care te iubeste iti arata ca te iubeste.
ralu2323
Postat pe 16 Decembrie 2008 04:09
draga mea,

eu consider ca tu suferi de fapt pe langa amintiri dureroase, remuscari (de genul "dupa ce ca a gresit, tot el isi bate joc in continuare" sau "oare n-ar fi fost mai bine sa procedez altfel atunci" etc etc), vise spulberate langa ale caroro cioburi ai impietrit

ei bine

eu cred ca tu tanjesti dupa

A TE DESCOPERI PE TINE INSATI
CUM VREI SA FII, CATE COMPROMISURI POTI FACE, CATA RABDARE AI
CE AI MAI BUN DE OFERIT LUMII, TIE, VIETII
CE AI VREA (daca e cazul... :)) SA SCHIMBI LA TINE

Vei invinge!
bunafetelor
Postat pe 18 Decembrie 2008 21:53
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 28 Decembrie 2008 22:40
anonima draga...daca pentru o clipa te-ai opri din loc si ai privi in jurul tau....n uai idee cate persoane au atatea probleme.....daca as putea sa alin o parte din suferinta altora as face-o fara sa stau o clipa in loc...... viata intr-adevar e grea.... e grea mai ales fara iubire..... dar ...nu asta e tot i nviata..... felul in care e lse comporta cu tine...e de neconceput. Spune-mi u ca femeie ce varasta ai, cu ce te ocupi, ce planuri de viitor ai? crezi ca viitorul tau sta i nel? crezi ca toata viata ta sta in el? TREZESTE-TE LA REALITATE. exista foartemulte cupluri foarte multe probleme dar u priveste-te pe tine in primul rand n upe el, priveste-te pe tine ca femeie, ca fiinta.... nu te poti ascunde mereu in asa zisa iubire pe care zici ca i-o porti. aceea nu e iubire,,,, cand iubesti nu ranesti, iar daca ranesti nu iubesti,,,,, priveste-te pe tine ca pe o femeie puternica, ca pe o femeie care n udepinde de un barbat...nici macar de dragostea lui.....

Postat pe 18 Februarie 2009 18:06
De la: diana_astra, la data 2009-02-18 18:06:01anonima draga...daca pentru o clipa te-ai opri din loc si ai privi in jurul tau....n uai idee cate persoane au atatea probleme.....daca as putea sa alin o parte din suferinta altora as face-o fara sa stau o clipa in loc...... viata intr-adevar e grea.... e grea mai ales fara iubire..... dar ...nu asta e tot i nviata..... felul in care e lse comporta cu tine...e de neconceput. Spune-mi u ca femeie ce varasta ai, cu ce te ocupi, ce planuri de viitor ai? crezi ca viitorul tau sta i nel? crezi ca toata viata ta sta in el? TREZESTE-TE LA REALITATE. exista foartemulte cupluri foarte multe probleme dar u priveste-te pe tine in primul rand n upe el, priveste-te pe tine ca femeie, ca fiinta.... nu te poti ascunde mereu in asa zisa iubire pe care zici ca i-o porti. aceea nu e iubire,,,, cand iubesti nu ranesti, iar daca ranesti nu iubesti,,,,, priveste-te pe tine ca pe o femeie puternica, ca pe o femeie care n udepinde de un barbat...nici macar de dragostea lui.....

sunt constienta ca ai dreptate si as vrea sa fie totul un vis urat si sa ma trezesc linistita si cu alta viata.........am 24 de ani si intr-adevar e o dependenta.....sora mea de 5 ani e plecata in alta tara si nu am vazut o, verisoarele mele sunt toate in alte localitati, prietenele mele la fel.......sunt singura pur si simplu iar asa zisele fete de aici din oras s au dovedit niste false persoane......am crescut cu el si am stat cu el mereu pt ca nu gaseam pe altcineva e un oras mic scarbos ca la tara in care toti stiu tot ce faci......cu ce ma ocup? pot sa zic ca lucrez la stat pe bani foarte putini si mi a terminat psihicu stau si plang mereu din cauza stresului.........cat am stat fara el am incercat sa ies sa cunosc alte persoane alti baieti alt anturaj dar toti s au dovedit poate mai rai .......fiecare are un defect nu mai gasim in ziua de azi vreun print calare iar eu nu am fost niciodata genu de fata sociabila, care sa filtrez, sa ma bag pe sub pielea omului si nici una care sa stie sa isi urmareasca vreun scop si sa umble cu baieti cu bani, eu am fost chiar "prostuta" si am stat in banca mea si pentru asta am platit scump.....in ziua de azi trebuie sa ai tupeu sa ai curaj si sa nu te porti frumos cu nimeni.....m am purtat frumos si m a luat de fraiera a zis ca asa va fi mereu si cand nu a mai fost asa a zis ca sigur am pe altul.....ce planuri de viitor am? as avea multe dar ce pot face intr o tara in care totul e pe pile si nu poti ajunge nicaieri fara bani.........ne am impacat pentru a nu stiu cata oara si de data asta este el cel care trage de mine si se poarta chiar foarte frumos si eu sunt rece........nu imi doresc nimic altceva decat liniste......vreau curaj de la dumnezeu sa fac altceva si sa pun punct la tot ce e rau....dar probabil va mai trece ceva timp nu stiu......oricum multumesc mult pentru vorbe
doar_anonima
Postat pe 20 Februarie 2009 20:31
Stiu cum e sa fii singur, nu pot spune k e usor, dar crede-ma ca daca iti vei intari Credinta in Dumnezeu , vei merge la biserica ,vei face fapte bune, te vei simti mai bine cu tine..si te va ajuta El !
Vei capata mai multa incredere.. uite un prim pas spre o stare interioara mai buna ....

Si eu sunt singura (adik locuiesc singura) ,si in plus, intr-un oras nou, relativ strain pt mine, si COMPLICAT pe deasupra.. dar gasesc cai prin care sa ma pot simti bine .Poate conjunctura e mai norocoasa pt mine. eu una nu m pot plange de lipsa de bani (cat sa ma descurc) ,si nici de prietene care s m asculte, cu care sa ma distrez.

Deci te inteleg perfect,aici vreau s ajung . Repet : primu pas : Intareste credinta in Dumnezeu !

POTI SA REUSESTI DACA VREI !
Sweetie88
Postat pe 20 Februarie 2009 22:14
buna tu defapt te chinui de una singura :uita-te in oglinga si ai incredere in tine vei trece si peste aceasta despartire cu timpul si scz ca iti zic dar la prima palma trebuia sa pui punctul pe i si gata ai vazut bine de la o palma sa ajuns la atele si asa nu e viata nu meriti tu asa ceva
totul e sa ai incredere in tine
probabil ai si tu macar o prietena sau pe cineva cu care sa iesi din casa sa vezi ca viata nnu e asa
stiu ca il iubesti si e greu prin ce treci dar ce poti face ::;;pana cand
vei plange de mila ta avem doar o viata
el acum poate nu realizeaza ce a pierdut dar poate cu timpul va fii bine
iti doresc multa bafta
si capul sus
nu esti singura
alexandra_sziga
Postat pe 16 Mai 2009 17:59
esti cam rau sa stii
e si ea om
alexandra_sziga
Postat pe 16 Mai 2009 18:01
Stii cum e cu gelozia? "Hotului ii e frica de hot!" Cand intalniti un barbat gelos,nu va ganditi ca reactioneaza asa fiindca va iubeste si nu vrea sa va piarda...Nu...El se stie pe el cat e de infidel si se gandeste ca si femeia de langa el ar face la fel...Deci,fugiti cat va tin picioarele!
kudika019386
Postat pe 16 Mai 2009 18:36
Sper sa-ri rezolvi problemele personale si sa fii fericita.Doamne ajuta
Mada02
Postat pe 5 Iulie 2009 20:13
Sunt de acord ca o persoana care sufera trebuie ajutata. La inceput cu un umar pe care sa-si verse suferinta, apoi cu un sfat.. uneori cu o usa deschisa. Dar, sunt sigura ca macar una dintre voi a trait sau vazut situatia in care.. o persoana ajutata.. se impaca cu agresorul si scuipa apoi pe cel ce i-a dat o mana de ajutor.
In cazuri ca cel de pe topicul asta.. (si alte n-spe mii)... orice sfat dat care intra in dezacord cu sufletul victimei.. e absolut intuil. A-i spune: paraseste-l! inseamna a te pregati de un scuipat in obraz.
Ce e mai grav este ca nu va realiza niciodata cat timp pierdut, cate clipe de viata irosite pentru NIMIC! Si nu va reazliza niciodata unde i-au disparut prietenii.. unul cate unul.., familia, de ce vecinii susotesc pe la colturi cand o vad, de ce se tace intr-un grup cand se aproprie... s.a.m.d.

Spunea cineva ca suntem dure..!! La naiba!!! Asemenea femei trebuie scuturate bine nicidecum.. compatimite. Ca nu le ajutati cu nimic.. spunandu-le la infinit: te inteleg, si eu sunt la fel de proasta.. ce sa facem? asta ne e soarta!!!
rashela
Postat pe 5 Iulie 2009 20:28
Drqaga mea,am trecut prin multe necazuri si am avut momente in care ma gandeam ca nu pot depasi si daca are rost sa mai traiesc,numai ca se pare ca optimismul m-a ajutat sa trewc mai departe.viata e o continua incercare.Eu merg pe ideea ca renuntand la lupta cu viata sunt lasa.Vreau si te sfatuiesc sa incerci si tu ,sa -ti doresti sa treci ziua,cu bune sau rele si sa fi curioasa sa vezi ce aduce zuia de maine.Si maine este o zi care poate aduce soare pe strada ta si poate aduce fericirea ravnita.Cauta sa-ti faci prieteni veseli,optimisti si nu te mai lasa dusa de sfaturile pesimistilor.Cand simti ca clachezi,da drumul la muzica antrenanta,danseaza,uitate doar la comedii,chiar desene amimate sau filme muzicale si vei vedea cum se va schimba totul in jur.Iar cand revin gandurile urate,iesi la plimbare si asculta pasarile,caci ciripitul lor te aduce la viata.Traieste cu speranta in suflet si lasa prostiile ,,,Multa bafta si fi cuminte.
dalimi
Postat pe 6 Iulie 2009 10:29
De la: kudika046697, la data 2009-07-06 10:29:57Drqaga mea,am trecut prin multe necazuri si am avut momente in care ma gandeam ca nu pot depasi si daca are rost sa mai traiesc,numai ca se pare ca optimismul m-a ajutat sa trewc mai departe.viata e o continua incercare.Eu merg pe ideea ca renuntand la lupta cu viata sunt lasa.Vreau si te sfatuiesc sa incerci si tu ,sa -ti doresti sa treci ziua,cu bune sau rele si sa fi curioasa sa vezi ce aduce zuia de maine.Si maine este o zi care poate aduce soare pe strada ta si poate aduce fericirea ravnita.Cauta sa-ti faci prieteni veseli,optimisti si nu te mai lasa dusa de sfaturile pesimistilor.Cand simti ca clachezi,da drumul la muzica antrenanta,danseaza,uitate doar la comedii,chiar desene amimate sau filme muzicale si vei vedea cum se va schimba totul in jur.Iar cand revin gandurile urate,iesi la plimbare si asculta pasarile,caci ciripitul lor te aduce la viata.Traieste cu speranta in suflet si lasa prostiile ,,,Multa bafta si fi cuminte.


multumesc....nici nu iti dai seama cat de greu a inceput sa imi fie.....de cand am scris topicul asta a trecut mult timp....de atunci din noiembrie anul trecut ne-am impacat si am mai fost impreuna pana in mai.anul asta ....si uite asa s-au facut 6 ani jumate din viata.alaturi de el....in mai am pus capat relatiei .....la inceput cu gandul de a vedea ce reactie are el si daca se schimba....nu m-am gandit cat imi vafi de greu.....traiam zilnic cu speranta ca ma va cauta ....imi venea sa mor ca nu imi da nici un semn....ba mai mult o ducea bine......au trecut 2 luni si tremur numai cu gandu la el si l-as vrea inapoi......l-am iubit mai presus de mine si mai presus decat pot exprima vreodata......simt ca mor ma sting si nu am nici un rost in viata....dar am invatat sa ma prefac sa ma ascund ca sunt bine ....si toata lumea are impresia ca gata mi-am revenit si nu exista sansa sa ma gandesc la el.....imi ascund emotiile trairile de teama ca lumea sa nu ma mai judece ..de teama ca lumea sa nu imi zica ca el nu merita si tot asa.....in sufletul meu a meritat....e atat de greu sa imi duc viata inainte incat mi se pare ca sunt doar o papusa care merge inainte fara nici un scop.....nu stiu daca imi voi reveni nu stiu ce voi face......si o persoana aflata intr-o depresie ca mine nu cred ca are nevoie sa fie scuturata dar nici pupata......nimic nu ii poate ajuta .....poate doar dumnezeu .....poate doar terapeutul la care ma duc.....dar am ajuns sa nu mai am incredere.....
doar_anonima
Postat pe 14 Iulie 2009 18:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ne-am despartit .. dar nu stiu ce vreau 18 De la: this_is_the_life 24 Iulie 2009 12:26
Cum sa trec peste? 35 De la: emmely 21 August 2010 12:31
Eu prost ea desteapta ! 92 De la: xandru 12 Iunie 2014 13:40
Buna.. 7 De la: mimi_ca29 19 Martie 2011 12:35
Tacere sau marturisire??? 2 De la: ella_c 11 Martie 2009 16:14