Setari Cookie-uri

ce se intampla?

Am o relatie de cateva luni,aproximativ 5..ne-am cunoscut intamplator,la un restaurant.A fost dragoste la prima vedere,sunt convinsa;cea mai mare parte a timpului o petrecem impreuna.Mereu imi face complimente,mereu ma face sa ma simt iubita.Mentionez ca amandoi venim dintr-o relatie de lunga durata(5ani).ce-i drept eu mai demult ,el- la 2 luni m-a cunoscut pe mine.Problema majora este gelozia.Mereu e suspicios,crede ca sunt abordata de multi barbati..desi nu stiu de ce.Nu ii dau motive,am renuntat sa mai ies si cu prietenele singure.Prefer sa il iau si pe el.Mereu pune intrebari despre trecutul meu,fiind foarte curios sa afle orice detaliu.Eu nu ii fac asa.Pana si atunci cand vreau sa fac sex,el riposteaza.Adevarat ca am o pofta mai crescuta,insa nu inteleg de ce de fiecare data cand am chef imi spune ca "ma obosesti psihic".Ma gandesc daca toate nebuniile astea ale lui sunt cauza relatiei lui trecute,sau daca se simte cumva vinovat cu ceva in prezent.
Voi ce credeti?
larisan
Postat pe 29 Octombrie 2012 14:42
De la: larisan, la data 2012-10-29 14:42:14Am o relatie de cateva luni,aproximativ 5..ne-am cunoscut intamplator,la un restaurant.A fost dragoste la prima vedere,sunt convinsa;cea mai mare parte a timpului o petrecem impreuna.Mereu imi face complimente,mereu ma face sa ma simt iubita.Mentionez ca amandoi venim dintr-o relatie de lunga durata(5ani).ce-i drept eu mai demult ,el- la 2 luni m-a cunoscut pe mine.Problema majora este gelozia.Mereu e suspicios,crede ca sunt abordata de multi barbati..desi nu stiu de ce.Nu ii dau motive,am renuntat sa mai ies si cu prietenele singure.Prefer sa il iau si pe el.Mereu pune intrebari despre trecutul meu,fiind foarte curios sa afle orice detaliu.Eu nu ii fac asa.Pana si atunci cand vreau sa fac sex,el riposteaza.Adevarat ca am o pofta mai crescuta,insa nu inteleg de ce de fiecare data cand am chef imi spune ca "ma obosesti psihic".Ma gandesc daca toate nebuniile astea ale lui sunt cauza relatiei lui trecute,sau daca se simte cumva vinovat cu ceva in prezent.
Voi ce credeti?



Inteleg,ca "il obosesti psihic",ti-a spus-o destul de clar!!!!Esti hiperactiva din punct de vedere sexual,eiiiiiii,asta s-ar putea sa-l nemultumeasca pe iubitul tau,caci nu este in stare sa te multumeasca!!!Renunti la prea multe aspecte de viata personala pentru domnia sa,,merita acest lucru???Este si gelos,curios peste masura,deci indiscretia face casa buna ,cu el!!!Probabil exista diferente majore, intre fosta iubita si tine ,fapt ce il pune in incurcatura,dar ar trebui sa se modeleze usor ,caci este barbat!!Ai incercat sa discuti cu el tot ceea ce te framanta acum?Incearca si ai sa vezi rezultatul discutiei voastre!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Octombrie 2012 14:52
Probabil e cu pitici pe creier. L-o fi inselat fosta si acum are impresia ca la fel o sa faci si tu. Ciudat e ce-ai zis legat de sex N-am mai auzit chestia asta... barbat sa se planga ca femeia vrea prea mult In sfarsit, da-i timp omului... O sa se convinga cu vremea ca poate sa aiba incredere in tine. daca nu se convinge, ai doua variante: il accepti asa cum e sau ii dai papucii si iti cauti unul mai putin gelos.
Micaell
Postat pe 29 Octombrie 2012 17:19
sa nu iesi cu prietenele, sa nu vorbesti cu barbati, sex sa faceti doar de 2 ori pe luna apoi sa vedem cine se plange ca-i obosit psihic!
kudika_19008
Postat pe 29 Octombrie 2012 17:25
De la: kudika_19008, la data 2012-10-29 17:25:18sa nu iesi cu prietenele, sa nu vorbesti cu barbati, sex sa faceti doar de 2 ori pe luna apoi sa vedem cine se plange ca-i obosit psihic!


ar trebui sa discute cu domnul care se plangea pe forum ca nevasta-sa vrea de doua ori pe luna
Micaell
Postat pe 29 Octombrie 2012 17:28
dar nu-i dragoste la prima vedere.
kudika_19008
Postat pe 29 Octombrie 2012 17:38
multumesc pt sfat!
larisan
Postat pe 29 Octombrie 2012 19:17
De la: Micaell, la data 2012-10-29 17:28:58
De la: kudika_19008, la data 2012-10-29 17:25:18sa nu iesi cu prietenele, sa nu vorbesti cu barbati, sex sa faceti doar de 2 ori pe luna apoi sa vedem cine se plange ca-i obosit psihic!


ar trebui sa discute cu domnul care se plangea pe forum ca nevasta-sa vrea de doua ori pe luna


Nu stiu cum se gaseste mereu cate unul sa rada de problemele altora. Nostim, nu?!
kudika_19465
Postat pe 29 Octombrie 2012 21:10
Mai in gluma, mai in serios ai putea sa faci si tu pe geloasa cu el, poate chiar mult mai urat. Este posibil ca in momentul in care va realiza ce pacoste e gelozia s-o lase mai moale.
Important, cred eu, este sa nu renunti la nimic din ce faceai pana acum, intalniri cu prietenele, etc. Nu cred ca are rost sa il menajezi deloc din punctul asta de vedere, nu faci decat sa-i inspiri un fals sentiment de siguranta si pana la urma sa te trezesti cu reactii si mai urate din partea lui. Gelozia pleaca de la lipsa sigurantei in sine, deci acesta ar fi punctul la care ar trebui sa lucreze/lucrati.
Cat despre pofta crescuta sper ca a fost o gluma (doar nu ai pofta dupa fiecare masa), e foarte normal sa ai dorinte si e foarte bine ca esti constienta de ele. Lucrurile astea sunt convins ca sunt amplificate si de insatisfactia refuzului lui. Este adevarat ca stresul si oboseala in cazul barbatilor pot conduce la probleme de performanta, iar refuzul putand fi un pretext pentru evitarea unui esec (aici tu stii daca sunt probleme sau nu).
Poate ar trebui sa incerci sa fii mai provocatoare, gaseste diferite metode sa il inciti, oricum barbatii sunt mai usor de accesat la butoane decat femeile, nu o sa-ti fie foarte greu.
kudika_19465
Postat pe 29 Octombrie 2012 21:46
De la: Micaell, la data 2012-10-29 17:28:58
De la: kudika_19008, la data 2012-10-29 17:25:18sa nu iesi cu prietenele, sa nu vorbesti cu barbati, sex sa faceti doar de 2 ori pe luna apoi sa vedem cine se plange ca-i obosit psihic!


ar trebui sa discute cu domnul care se plangea pe forum ca nevasta-sa vrea de doua ori pe luna


uite ca s-au intalnit. am zis tac...dar... e alt topic...
kudika_19008
Postat pe 29 Octombrie 2012 21:54
Asta cu butoanele barbatiilor.... merge la cei tineri. Dupa o varsta,poti sa apesi pe orice tasta, ca e ,,logout''. Daca acum ca esti tanara si apetisanta nu il inciti, peste 10 ani ce o sa faceti ??!
GHEISA_
Postat pe 29 Octombrie 2012 21:56
De la: GHEISA_, la data 2012-10-29 21:56:23Asta cu butoanele barbatiilor.... merge la cei tineri. Dupa o varsta,poti sa apesi pe orice tasta, ca e ,,logout''. Daca acum ca esti tanara si apetisanta nu il inciti, peste 10 ani ce o sa faceti ??!


probabil ca asa sunt unii si d-aia l-o fi lasat si cealalta!
care e moale de tanar, sigur e moale si la batranete
vad in ultimile zile o invazie de femei care se vaita
Pun pe seama toamnei acest lucru pentru ca din experienta stiu ca toamna apar femeile nesatisfacute pe forum unele vor discretie, altele vor orice
picard-jean-luc
Postat pe 29 Octombrie 2012 22:24
De la: kudika_19008, la data 2012-10-29 21:54:43
De la: Micaell, la data 2012-10-29 17:28:58
De la: kudika_19008, la data 2012-10-29 17:25:18sa nu iesi cu prietenele, sa nu vorbesti cu barbati, sex sa faceti doar de 2 ori pe luna apoi sa vedem cine se plange ca-i obosit psihic!


ar trebui sa discute cu domnul care se plangea pe forum ca nevasta-sa vrea de doua ori pe luna


uite ca s-au intalnit. am zis tac...dar... e alt topic...


nu mai tace! zi ce ai de zis tare!
picard-jean-luc
Postat pe 29 Octombrie 2012 22:25
nu-i voie! nu-i frumos sa se gaseasca mereu cate unul...una care sa glumeasca.

am zis tare.
kudika_19008
Postat pe 29 Octombrie 2012 22:31
De la: kudika_10951, la data 2012-10-29 22:24:05
De la: GHEISA_, la data 2012-10-29 21:56:23Asta cu butoanele barbatiilor.... merge la cei tineri. Dupa o varsta,poti sa apesi pe orice tasta, ca e ,,logout''. Daca acum ca esti tanara si apetisanta nu il inciti, peste 10 ani ce o sa faceti ??!


probabil ca asa sunt unii si d-aia l-o fi lasat si cealalta!
care e moale de tanar, sigur e moale si la batranete
vad in ultimile zile o invazie de femei care se vaita
Pun pe seama toamnei acest lucru pentru ca din experienta stiu ca toamna apar femeile nesatisfacute pe forum unele vor discretie, altele vor orice


kudika_19008
Postat pe 29 Octombrie 2012 22:32
Pic, de la zacusca ni se trage.....Daca stam si mestecam mereu in oala de fiert zacusca, cand sa mai fim satisfacute
GHEISA_
Postat pe 29 Octombrie 2012 22:46
gata zacusca, acum punem varza la murat. si suntem mai acre...un pic.
kudika_19008
Postat pe 29 Octombrie 2012 22:50
De la: larisan, la data 2012-10-29 14:42:14Am o relatie de cateva luni,aproximativ 5..ne-am cunoscut intamplator,la un restaurant.A fost dragoste la prima vedere,sunt convinsa;cea mai mare parte a timpului o petrecem impreuna.Mereu imi face complimente,mereu ma face sa ma simt iubita.Mentionez ca amandoi venim dintr-o relatie de lunga durata(5ani).ce-i drept eu mai demult ,el- la 2 luni m-a cunoscut pe mine.Problema majora este gelozia.Mereu e suspicios,crede ca sunt abordata de multi barbati..desi nu stiu de ce.Nu ii dau motive,am renuntat sa mai ies si cu prietenele singure.Prefer sa il iau si pe el.Mereu pune intrebari despre trecutul meu,fiind foarte curios sa afle orice detaliu.Eu nu ii fac asa.Pana si atunci cand vreau sa fac sex,el riposteaza.Adevarat ca am o pofta mai crescuta,insa nu inteleg de ce de fiecare data cand am chef imi spune ca "ma obosesti psihic".Ma gandesc daca toate nebuniile astea ale lui sunt cauza relatiei lui trecute,sau daca se simte cumva vinovat cu ceva in prezent.
Voi ce credeti?


il obosesti psihic? mi-a placut asta. in loc sa zica, mai ce iubita am.. toata ziua ma "solicita" :)))

nu stiu daca e corect fata de tine sa renunti la ceea ce iti place tie sa faci. sa nu te intalnesti cu prietenile, pentru ca este gelos?! gelos pe ce, doar nu esti lesbianca :)) thuamne.

ia mai da-i incolo de barbati

cine se cred

daca nebuniile astea-cum zici tu- sunt cauzele unei relatii trecute, atunci sa le lase in trecut, pt ca de aia se cheama TRECUT si nu altcumva :))

ia schimba si tu placa, daca il obosesti psihic, lasa-l sa te roage in genunchi data viitoare:)))
muza_ta
Postat pe 29 Octombrie 2012 23:04
prieteneleeee
muza_ta
Postat pe 29 Octombrie 2012 23:04
De la: kudika_19008, la data 2012-10-29 22:50:15gata zacusca, acum punem varza la murat. si suntem mai acre...un pic.


ia hai fi-ti mai optimiste ca sunteti tinere
picard-jean-luc
Postat pe 29 Octombrie 2012 23:05
De la: GHEISA_, la data 2012-10-29 22:46:22Pic, de la zacusca ni se trage.....Daca stam si mestecam mereu in oala de fiert zacusca, cand sa mai fim satisfacute


parca si vad cum mesteci tu cu facaletul
foarte incitant imi pare mie
picard-jean-luc
Postat pe 29 Octombrie 2012 23:07
De la: muza_ta, la data 2012-10-29 23:04:57prieteneleeee


las-o asa cum a cazut ca nu conteaza
picard-jean-luc
Postat pe 29 Octombrie 2012 23:09
De la: kudika_10951, la data 2012-10-29 23:09:09
De la: muza_ta, la data 2012-10-29 23:04:57prieteneleeee


las-o asa cum a cazut ca nu conteaza

hello si buna sara
muza_ta
Postat pe 29 Octombrie 2012 23:09
De la: kudika_10951, la data 2012-10-29 23:05:48
De la: kudika_19008, la data 2012-10-29 22:50:15gata zacusca, acum punem varza la murat. si suntem mai acre...un pic.


ia hai fi-ti mai optimiste ca sunteti tinere


optimismul meu poate-l solicita prea mult psihic.
kudika_19008
Postat pe 29 Octombrie 2012 23:11
mie mi se pare penibil sa renunti la ceva ce iti place sa faci si mai ales la a te intalni cu prietenii ca nu-i place lui Mr. el nu are prieteni sau nu stiu ce-s aia?

daca maine-poimaine ii da un sut si constata ca a ramas si fara prieteni, cum e?

muza_ta
Postat pe 29 Octombrie 2012 23:12
azi imi fug dejtele pe taste
muza_ta
Postat pe 29 Octombrie 2012 23:13
De la: kudika_19008, la data 2012-10-29 23:11:43
De la: kudika_10951, la data 2012-10-29 23:05:48
De la: kudika_19008, la data 2012-10-29 22:50:15gata zacusca, acum punem varza la murat. si suntem mai acre...un pic.


ia hai fi-ti mai optimiste ca sunteti tinere


optimismul meu poate-l solicita prea mult psihic.


pai atunci incearca cu domnu, cu domnu, cu domnu pana cand vei gasi unu nesolicitat psihic
picard-jean-luc
Postat pe 29 Octombrie 2012 23:38
am plecat...
la culcare...
kudika_19008
Postat pe 29 Octombrie 2012 23:47
De la: kudika_19465, la data 2012-10-29 21:46:39Mai in gluma, mai in serios ai putea sa faci si tu pe geloasa cu el, poate chiar mult mai urat. Este posibil ca in momentul in care va realiza ce pacoste e gelozia s-o lase mai moale.
Important, cred eu, este sa nu renunti la nimic din ce faceai pana acum, intalniri cu prietenele, etc. Nu cred ca are rost sa il menajezi deloc din punctul asta de vedere, nu faci decat sa-i inspiri un fals sentiment de siguranta si pana la urma sa te trezesti cu reactii si mai urate din partea lui. Gelozia pleaca de la lipsa sigurantei in sine, deci acesta ar fi punctul la care ar trebui sa lucreze/lucrati.
Cat despre pofta crescuta sper ca a fost o gluma (doar nu ai pofta dupa fiecare masa), e foarte normal sa ai dorinte si e foarte bine ca esti constienta de ele. Lucrurile astea sunt convins ca sunt amplificate si de insatisfactia refuzului lui. Este adevarat ca stresul si oboseala in cazul barbatilor pot conduce la probleme de performanta, iar refuzul putand fi un pretext pentru evitarea unui esec (aici tu stii daca sunt probleme sau nu).
Poate ar trebui sa incerci sa fii mai provocatoare, gaseste diferite metode sa il inciti, oricum barbatii sunt mai usor de accesat la butoane decat femeile, nu o sa-ti fie foarte greu.



Un sfat venit din partea unui barbat,nu strica,nu??? Este obiectiv punctul tau de vedere!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Octombrie 2012 07:32
De la: larisan, la data 2012-10-29 14:42:14Am o relatie de cateva luni,aproximativ 5..ne-am cunoscut intamplator,la un restaurant.A fost dragoste la prima vedere,sunt convinsa;cea mai mare parte a timpului o petrecem impreuna.Mereu imi face complimente,mereu ma face sa ma simt iubita.Mentionez ca amandoi venim dintr-o relatie de lunga durata(5ani).ce-i drept eu mai demult ,el- la 2 luni m-a cunoscut pe mine.Problema majora este gelozia.Mereu e suspicios,crede ca sunt abordata de multi barbati..desi nu stiu de ce.Nu ii dau motive,am renuntat sa mai ies si cu prietenele singure.Prefer sa il iau si pe el.Mereu pune intrebari despre trecutul meu,fiind foarte curios sa afle orice detaliu.Eu nu ii fac asa.Pana si atunci cand vreau sa fac sex,el riposteaza.Adevarat ca am o pofta mai crescuta,insa nu inteleg de ce de fiecare data cand am chef imi spune ca "ma obosesti psihic".Ma gandesc daca toate nebuniile astea ale lui sunt cauza relatiei lui trecute,sau daca se simte cumva vinovat cu ceva in prezent.
Voi ce credeti?
Riposteaza? Vaginul tau produce curent electric atunci cand este excitat ? poate ai amperajul dat prea mare si il electrocutezi mai redu din tensiune
kudika_13420
Postat pe 30 Octombrie 2012 08:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
young or mature 10 De la: scorpyoW 21 Ianuarie 2011 21:29
ejacularea intarziata... 13 De la: vulturulalb 28 Iunie 2009 02:38
CE PARERE AVETI VOI DESPRE BARBATII CARE UMBLA DUPA FEMEI CU BANI 147 De la: oana84onutza 17 Noiembrie 2009 17:59
Fetelor, voi aveti chef de sex tot timpul? 32 De la: jowanna2006 10 Iunie 2009 03:46
E prea devreme? 56 De la: ramona02 25 Decembrie 2009 22:54