Setari Cookie-uri

Alarma falsa?

Am avut un contact sexual neprotejat acum doua saptamani. De trei zile am o stare de greata permanenta,de dimineata pana seara,nu am energie,nu pot sa mananc,dorm de dimineata pana seara...maxim 7 ore pe zi stau treaza si am si diaree. Sa fie vorba de o sarcina sau de altceva?Ca tin sa mentionez ca am mancat un snitel de la fast-food acum trei zile si l-am mancat cam cu greata si ma gandesc sa fie si aceasta cauta.
Alexandra04
Postat pe 7 Noiembrie 2012 17:36
Si imi simt si burta mare,desi nu am mancat,simt ca-mi explodeaza!
Alexandra04
Postat pe 7 Noiembrie 2012 17:39
cati ani ai fetito?

Urmeaza sa ne zici ca poimanie nasti.
Sfat. Pune mana si citeste despte sex, sarcina si tot ce implica acest subiect.
Dupa ce te informezi, FACI sau ma rog, mai faci sex.
stem_29
Postat pe 9 Noiembrie 2012 08:43
De la: Alexandra04, la data 2012-11-07 17:39:02Si imi simt si burta mare,desi nu am mancat,simt ca-mi explodeaza!



Ceea ce ti se intampla,,,este din cauza ingurgitarii acelui snitel,care,probabil,,nu era proaspat pregatit,nu esti insarcinata!!!Diareea instalata confirma afirmatia mea!!Urmeaza un regim alimentar antidiareic si vei scapa de disconfortul instalat1!Si in paza dintre scaunele diareice,,,poti citi despre sex si prevenirea aparitiei sarcinilor neplanificate,,,asta daca mai ai timp!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Noiembrie 2012 08:52
Desi cam dur raspunsul colegei Stem_29 sunt de acord cu ea. Daca nu esti destul de constienta de ceea ce faci, nu mai face sex. Pe vremea bunicii nu exista Google sau cursuri scolare despre sex, dar tot stiau ,atunci cand se maritau, ce le asteapta.Intrebau in dreapta si stanga, cautau experienta femeilor din sat. Tu de ce nu vorbesti cu mama ta, cu diriginta sau si mai bine o consultatie la cabinetele de planificare familiala (sunt acum peste tot).
GHEISA_
Postat pe 9 Noiembrie 2012 09:01
De la: Alexandra04, la data 2012-11-07 17:36:39Am avut un contact sexual neprotejat acum doua saptamani. De trei zile am o stare de greata permanenta,de dimineata pana seara,nu am energie,nu pot sa mananc,dorm de dimineata pana seara...maxim 7 ore pe zi stau treaza si am si diaree. Sa fie vorba de o sarcina sau de altceva?Ca tin sa mentionez ca am mancat un snitel de la fast-food acum trei zile si l-am mancat cam cu greata si ma gandesc sa fie si aceasta cauta.


Pare a fi de la stomac problema ta. Sa incerci sa-ti rezolvi problema la stomac mancand sticksuri sau orez fiert si sa bei ceai de menta.

Multa sanatate iti doresc!
kudika_10817
Postat pe 9 Noiembrie 2012 10:03
Pt.cultura ta generala...exista teste de sarcina si pilula de a doua zi.Ai putea face un test sa fii sigura si pe viitor,nu mai face sex neprotejat decat daca ai arsenalul pregatit.Dar in principiu...evita sexul neprotejat,o sa fie mai putine dureri de cap!
kudika_20351
Postat pe 9 Noiembrie 2012 10:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
infertilitatea - tratamente 170 De la: 2 Iunie 2019 15:32
Buna! 3 De la: Ingeras_Mik_1 2 Aprilie 2012 11:12
poate fi sarcina? 30 De la: nykky 22 Noiembrie 2012 10:43
brida amniotica 2 De la: fericire 25 Ianuarie 2010 12:23
buna seara 8 De la: kudika540718 15 Octombrie 2012 21:26