Setari Cookie-uri

certuri

Sunt foarte trista deoarece m-am certat ca mama urat rau, iar ea nu mai vorbeste cu mine, Chestia dificila este ca nici eu nu pot vorbii cu ea despre acest lucru suntem doua orgolioase si dak deschidem subiectul iese urat. Este vorba de un baiat cu care nu este deloc de acord , de aceea i-am ascuns k am avut o relatie cu el, noi nu mai suntem impreuna dar el imi mai cere sa ne vede , si azi a inimerit maicamea o conversatie knd imi spunea ca ii este dor de mine iar eu am negat ca este el. In principiu nu vreau sa recunsc ca am stat q el dar imi doresc din tot suflteul sa nu mai fie suparata pe mine:(
kudika330797
Postat pe 2 Decembrie 2012 18:42
De la: kudika330797, la data 2012-12-02 18:42:43Sunt foarte trista deoarece m-am certat cu mama urat rau, iar ea nu mai vorbeste cu mine, Chestia dificila este ca nici eu nu pot vorbii cu ea despre acest lucru suntem doua orgolioase si dak deschidem subiectul iese urat. Este vorba de un baiat cu care nu este deloc de acord , de aceea i-am ascuns k am avut o relatie cu el, noi nu mai suntem impreuna dar el imi mai cere sa ne vede este complicat deoarece sunt implicata intr-o relatie destul de lejera dar totusi conteaza, si azi a inimerit maicamea o conversatie knd imi spunea ca ii este dor de mine iar eu am negat ca este el. In principiu nu vreau sa recunsc ca am stat q el dar imi doresc din tot suflteul sa nu mai fie suparata pe mine:(
kudika330797
Postat pe 2 Decembrie 2012 18:44
S-AINTELES DIN PRIMA...SCRIE-I PE CEVA SAU PREZINTA-I-L PE URMATORUL...ASA INCHIZI DISCUTIA DESPRE PRIMUL...SI POAT IL ACCEPTA PE AL DOILEA...
kudika_22593
Postat pe 2 Decembrie 2012 18:49
De la: kudika_22593, la data 2012-12-02 18:49:13S-AINTELES DIN PRIMA...SCRIE-I PE CEVA SAU PREZINTA-I-L PE URMATORUL...ASA INCHIZI DISCUTIA DESPRE PRIMUL...SI POAT IL ACCEPTA PE AL DOILEA...
kudika_22593
Postat pe 2 Decembrie 2012 18:49
De la: kudika330797, la data 2012-12-02 18:42:43Sunt foarte trista deoarece m-am certat ca mama urat rau, iar ea nu mai vorbeste cu mine, Chestia dificila este ca nici eu nu pot vorbii cu ea despre acest lucru suntem doua orgolioase si dak deschidem subiectul iese urat. Este vorba de un baiat cu care nu este deloc de acord , de aceea i-am ascuns k am avut o relatie cu el, noi nu mai suntem impreuna dar el imi mai cere sa ne vede , si azi a inimerit maicamea o conversatie knd imi spunea ca ii este dor de mine iar eu am negat ca este el. In principiu nu vreau sa recunsc ca am stat q el dar imi doresc din tot suflteul sa nu mai fie suparata pe mine:(


Incearca sa-ti convingi mama de ce acel baiat ar fi potrivit pentru tine. Si sa-ti mai spun ceva: orgoliul e una dintre cele mai nocive atitudini, atat pentru persoana orgolioasa, cat si pentru persoanele din jurul ei.

Lasa mandria deoparte si comunica, spune tot ceea ce ai pe suflet, tot ceea ce simti si tot ceea ce te deranjeaza. Intotdeauna.
Viorica_Franziska
Postat pe 3 Decembrie 2012 11:44
De la: kudika330797, la data 2012-12-02 18:42:43Sunt foarte trista deoarece m-am certat ca mama urat rau, iar ea nu mai vorbeste cu mine, Chestia dificila este ca nici eu nu pot vorbii cu ea despre acest lucru suntem doua orgolioase si dak deschidem subiectul iese urat. Este vorba de un baiat cu care nu este deloc de acord , de aceea i-am ascuns k am avut o relatie cu el, noi nu mai suntem impreuna dar el imi mai cere sa ne vede , si azi a inimerit maicamea o conversatie knd imi spunea ca ii este dor de mine iar eu am negat ca este el. In principiu nu vreau sa recunsc ca am stat q el dar imi doresc din tot suflteul sa nu mai fie suparata pe mine:(


Aceasta atitudine este tipica comportamentului tinerelor din ziua de astazi si cu precadere,caracterizata de lipsa de comunicare dintre fiica si parinti.Este foarte gresit si rau acest lucru,caci inainte de alti afirmatori de opinie,mama este cea mai apropiata si cea mai potrivita persoana in a -si sfatui fiica.Chiar daca mama ta nu a fost de acord cu acea relatie,trebuia sa astepti momentul potrivit pentru a discuta cu ea,fara retinere sau teama.Mamele au un instinct suplimentar,de regula sesizeaza cand cineva nu este pe masura fiicei lor si reactioneaza in consecinta,rareori se inseala in acest demers.Nu-ti mai minti mama,caci nu este corect,fii onesta si spune-i adevarul,nimic nu ucide ,mai mult ca lipsa de incredere reciproca.Chiar daca ai gresit cu ceva,discuta cu mama ta,acesta este sfatul meu!!Sunt convinsa ca te va asculta!!!Poate ea are dreptate,te-ai gandit la acest lucru???? Mandria,orgoliul sunt defecte majore,renunta la ele!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Decembrie 2012 12:00
stiu ca are dreptate sunt constienta de acest lucru deoarece am descoperit singura. Nu am sa mai tin legatura ca acel baiat insa si asa ea tot nu m-ar asculta de ce am stat cu el pentru k ea vede numai partea ei si atat. De aceea prefer sa trecem peste lucrul asta asa...
kudika330797
Postat pe 3 Decembrie 2012 14:14
De la: kudika330797, la data 2012-12-03 14:14:02stiu ca are dreptate sunt constienta de acest lucru deoarece am descoperit singura. Nu am sa mai tin legatura ca acel baiat insa si asa ea tot nu m-ar asculta de ce am stat cu el pentru k ea vede numai partea ei si atat. De aceea prefer sa trecem peste lucrul asta asa...


Asta e defectul major al unor mame, si anume ca nu stiu sa empatizeze cu propriul lor copil, si-si trateaza in continuare copilul cu multa neincredere si foarte multa autoritate.
Viorica_Franziska
Postat pe 3 Decembrie 2012 14:16
De la: kudika330797, la data 2012-12-03 14:14:02stiu ca are dreptate sunt constienta de acest lucru deoarece am descoperit singura. Nu am sa mai tin legatura ca acel baiat insa si asa ea tot nu m-ar asculta de ce am stat cu el pentru k ea vede numai partea ei si atat. De aceea prefer sa trecem peste lucrul asta asa...



Ai rabdare cu mama ta ,asa cum si domnia sa ar trebui sa aiba rabdare cu tine!!!Chiar daca iti face observatie,impune-ti tacerea in reactii si ascult-o,este mama ta!!!!Nu reusesti astazi,,incearca maine,fii perseverenta!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Decembrie 2012 14:22
Vorbeste cu ea, spune-i sa te ierte,ca nu-ti place sa fiti certate, ca altadata vei tine cont de parerea ei, ca ea este importanta pentru tine, imbratiseaz-o... Ce n-as da eu sa mai am pe cine imbratisa!
luchianramona
Postat pe 3 Decembrie 2012 14:34
De la: luchianramona, la data 2012-12-03 14:34:07Vorbeste cu ea, spune-i sa te ierte,ca nu-ti place sa fiti certate, ca altadata vei tine cont de parerea ei, ca ea este importanta pentru tine, imbratiseaz-o... Ce n-as da eu sa mai am pe cine imbratisa!


Imi pare foarte rau, Ramo! :((((
Viorica_Franziska
Postat pe 4 Decembrie 2012 14:03
Buna Vio! Eh, asta e! Cine inca mai are parinti sa se bucure de ei!
luchianramona
Postat pe 4 Decembrie 2012 14:07
De la: luchianramona, la data 2012-12-04 14:07:10Buna Vio! Eh, asta e! Cine inca mai are parinti sa se bucure de ei!


Asa e, ai dreptate! Te pup si eu, Ramo!
Viorica_Franziska
Postat pe 4 Decembrie 2012 14:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa merg inainte sau sa ma despart... 11 De la: kudika_pudika 22 Septembrie 2011 01:58
heii...am si eu o prb:D 47 De la: valy90 30 Noiembrie 2010 14:31
lentile de contact 4 De la: kudika075700 26 Iunie 2012 13:19
picioare in x 8 De la: pasztaizoltan 2 Septembrie 2011 10:17
copilul la 6 anisori greutate 4 De la: angy71 31 Martie 2012 13:56