Setari Cookie-uri

Stomac perforat

Buna ziua ma numesc Adina si anul acesta am fost operata de stomac perforat sau mai bine zis Ulcer duodenal.Regim alimentar nu am prea tinut doar in jur de 2 luni.Acum de ceva perioada am cam aceleasi simtome ca si inainte de operatie.La mine sa manifestat ca si durere de spate in ceea mai mare parte dar si de durerere la gura stomacului.Cine ma poate ajuta sa-mi spuna ce regim alimentar ar trebui sa fac pentru a nu recidiva acel ulcer duodenal.Va multumesc
kudika_22658
Postat pe 3 Decembrie 2012 11:21
De la: kudika_22658, la data 2012-12-03 11:21:14Buna ziua ma numesc Adina si anul acesta am fost operata de stomac perforat sau mai bine zis Ulcer duodenal.Regim alimentar nu am prea tinut doar in jur de 2 luni.Acum de ceva perioada am cam aceleasi simtome ca si inainte de operatie.La mine sa manifestat ca si durere de spate in ceea mai mare parte dar si de durerere la gura stomacului.Cine ma poate ajuta sa-mi spuna ce regim alimentar ar trebui sa fac pentru a nu recidiva acel ulcer duodenal.Va multumesc



Trebuie sa stii ca durerea radiaza in zonele invecinate!!Foarte rau ai procedat,in ceea ce priveste tratarea ulcerului duodenal,regimul alimentar este strict si de lunga durata,s-ar pareea ca,in cazul tau,acesta a recidivat,prezinta-te la medicul ,care te-a operat !!!Prezinta-te la medicul gastroenterolog si acesta iti va reface toate investigatiile de inceput,dupa care,,va trebui sa urmezi dieta specifica!!!In orice caz,va trebui sa recurgi la o alimentatie ,ce exclude carnea de porc,prajelile,alcoolul,tigara,condimentele,excitantele,sucurile acidulate,cafeaua,preferandu-se alimentele inabusite sau fierte sub forma de sote,carnea de pasare,dar fara pic de grasime,etc.Medicul iti va prescrie intregul regim alimentar,insotit de tratamentul medicamentos de rigoare.
kudika_15804
Postat pe 3 Decembrie 2012 11:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oxiori 2 De la: stem_29 16 Septembrie 2010 15:02
ajutor 8 De la: Barbie30 31 Octombrie 2010 10:28
Excitatia in lipsa barbatului! 123 De la: a_quest 31 Martie 2012 20:29
games 4 De la: ViSuRi_DuLcI 27 Iulie 2010 00:58
IMI CADE PARUL FOARTE TARE !! 10 De la: healthy014814 31 Martie 2012 22:57