Setari Cookie-uri

un sfat daca se poate

Sunt cu prietena mea de 2 ani, ne-am cunoscut in liceu si e mai mare cu 1 an jumate ca mine, eu am 20 ea 21 jumate.
Problema e ca de 7 luni m-am angajat sofer pe TIR, practic asta era visul meu de cand eram mic, si prietei mele nu ii convine de loc, in primele 5 luni am lucrat numai intern prin romania ca nu aveam experienta si nu era chiar asa rau, pentru ca plecam duminica noaptea si vineri eram acasa, si recuperam tot in weekend.
Acuma de 2 luni lucrez pe extern, pe comunitate, adica plec 5 saptamani si o saptamana acasa, si asta nu i-a picat bine prietenei care nu prea suporta sa fiu atata timp plecat, si saptamana cand vin acasa deja incepe sa ma enerveze pentru imi zice ca pe la televizor numai accidente vede, si ca nu se poate concentra la facultaate cand stiu ca is tot pe drum, practic tot timpul se gandeste sa nu mi se intample ceva, si inca o problema ar fi ca nu mai are incredere in mine si se gandeste ca o insel, probabil ca parintii ei iau bagat in cap ca soferii de tir is curvari si de astea...
Eu tot incerc sa ii explic ca nu pt renunta la soferie pemtru ca de asta nu am mers nici la facultaate, pentru ca am vrut sa fac bani ca sofer pe tir.
Intr-un fel o inteleg pentru ca stiu ca ma iubeste si nah..., cred ca orice fata daca ar avea un iubit care sa fie atata timp singur pe drum...nu i-ar pica bine. Si acuma duminica am sa plec din nou 5 saptamani, si de craciun si revelion nu am sa fiu acasa, si tot ma gandesc ca e o chestiune de timp pana ma va parasi.

Cred ca ati inteles care e problema, si daca se poate sa imi dati ceva sfaturi cum sa o fac sa nu mai fie asa ingrijorata si stresata, si sa o fac sa inteleaga ca nu pot renunta la meseria asta, pentru ca in alea 5 saptamani cat sunt plecat iau cam 1.800 euro, greu faci banii astia in romania.
kudika_22811
Postat pe 5 Decembrie 2012 05:22
De la: kudika_22811, la data 2012-12-05 05:22:07Sunt cu prietena mea de 2 ani, ne-am cunoscut in liceu si e mai mare cu 1 an jumate ca mine, eu am 20 ea 21 jumate.
Problema e ca de 7 luni m-am angajat sofer pe TIR, practic asta era visul meu de cand eram mic, si prietei mele nu ii convine de loc, in primele 5 luni am lucrat numai intern prin romania ca nu aveam experienta si nu era chiar asa rau, pentru ca plecam duminica noaptea si vineri eram acasa, si recuperam tot in weekend.
Acuma de 2 luni lucrez pe extern, pe comunitate, adica plec 5 saptamani si o saptamana acasa, si asta nu i-a picat bine prietenei care nu prea suporta sa fiu atata timp plecat, si saptamana cand vin acasa deja incepe sa ma enerveze pentru ca imi zice ca pe la televizor numai accidente vede, si ca nu se poate concentra la facultaate cand stie ca is tot pe drum, practic tot timpul se gandeste sa nu mi se intample ceva, si inca o problema ar fi ca nu mai are incredere in mine si se gandeste ca o insel, probabil ca parintii ei iau bagat in cap ca soferii de tir is curvari si de astea...
Eu tot incerc sa ii explic ca nu pt renunta la soferie pemtru ca de asta nu am mers nici la facultaate, pentru ca am vrut sa fac bani ca sofer pe tir.
Intr-un fel o inteleg pentru ca stiu ca ma iubeste si nah..., cred ca orice fata daca ar avea un iubit care sa fie atata timp singur pe drum...nu i-ar pica bine. Si acuma duminica am sa plec din nou 5 saptamani, si de craciun si revelion nu am sa fiu acasa, si tot ma gandesc ca e o chestiune de timp pana ma va parasi.

Cred ca ati inteles care e problema, si daca se poate sa imi dati ceva sfaturi cum sa o fac sa nu mai fie asa ingrijorata si stresata, si sa o fac sa inteleaga ca nu pot renunta la meseria asta, pentru ca in alea 5 saptamani cat sunt plecat iau cam 1.800 euro, greu faci banii astia in romania.
kudika_22811
Postat pe 5 Decembrie 2012 05:24
De la: kudika_22811, la data 2012-12-05 05:22:07Sunt cu prietena mea de 2 ani, ne-am cunoscut in liceu si e mai mare cu 1 an jumate ca mine, eu am 20 ea 21 jumate.
Problema e ca de 7 luni m-am angajat sofer pe TIR, practic asta era visul meu de cand eram mic, si prietei mele nu ii convine de loc, in primele 5 luni am lucrat numai intern prin romania ca nu aveam experienta si nu era chiar asa rau, pentru ca plecam duminica noaptea si vineri eram acasa, si recuperam tot in weekend.
Acuma de 2 luni lucrez pe extern, pe comunitate, adica plec 5 saptamani si o saptamana acasa, si asta nu i-a picat bine prietenei care nu prea suporta sa fiu atata timp plecat, si saptamana cand vin acasa deja incepe sa ma enerveze pentru imi zice ca pe la televizor numai accidente vede, si ca nu se poate concentra la facultaate cand stiu ca is tot pe drum, practic tot timpul se gandeste sa nu mi se intample ceva, si inca o problema ar fi ca nu mai are incredere in mine si se gandeste ca o insel, probabil ca parintii ei iau bagat in cap ca soferii de tir is curvari si de astea.................................................


Problema de baza,si anume lipsa increderii in tine,este cea care o framanta pe iubita ta,si,mai putin,serviciul in sine!!!Putine cupluri,in care barbatul lucreaza in acest domeniu de activitate,rezista in timp,tocmai din lipsa increderii in partener,la care se adauga lipsa indelungata,a acestuia,de la domicilu,ceea ce aduce multe probleme in viata de cuplu,chiar daca aceasta nu este legalizata.

Nu vad o alta cale de rezolvare a situatiei de disconfort,decat dialogul,comunicarea si acceptarea acestei realitati!!!Sa stii ca nu banii sunt totul intr-o relatie,mai ales cand vorbim de doi tineri cu nevoi si necesitati,de multe ori,acestia destramand legatura respectiva!!!Putine femei sunt puternice in astfel de conditii,barbatii neluandu-se in calcul,caci ei sunt inventivi si descurcareti in orice imprejurare de acest gen,recurgand la inlocuitoarele de partenere pasagere.Sa nu-mi spui ca nu este asa ,caci te voi contrazice.

Discuta cu iubita ta,ar trebui sa inteleaga regulamentul jobului tau,putine femei o fac insa!!!Nu o poti condamna,nici judeca,rezistenta tine de o oarecare doza de maturitate,dar pe care nu o detineti niciunul dintre voi doi.Orice problema se poate rezolva pe calea dialogului deschis,depinzand,totusi,si de deschiderea purtatorilor de dialog!!

Sincer,chiar m-as bucura sa aflu ca iubirea voastra a rezistat ,in ciuda tuturor aspectelor negative,aduse de viata.
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2012 07:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie discreta bazata pe sex 8 De la: kudika_17128 28 Septembrie 2012 13:18
Oare relatia sexuala ne va indeparta? 174 De la: bruneagra25 2 Iunie 2009 08:22
INCOMPATIBILITATE SEXUALA!!! HELP PLS!!! 29 De la: joannalittle 11 Octombrie 2012 12:48
testul vederii culorilor 1 De la: kudika326402 27 Iunie 2011 11:07
Ce nu trebuie un barbat sa ii spuna niciodata unei femei ? 102 De la: criszoe 12 Martie 2013 23:50