Setari Cookie-uri

Sunt geloasa pe copilul prietenului meu

Sa fiu sincera mie cam rusine sa scriu acest mesaj,mie teama ca o sa spuneti ca sunt egoista si rasfatata.Incerc sa ma tratez eu singura de aceasta boala dar nu reusesc de aceea apelez la voi poate reuseste cineva sa ma ajute!O sa va povestesc pe scurt:am o relatie cu un barbat cu 10 ani mai mare ca mine care este divortat si are un baiat de 9 ani,suntem impreuna de 4 ani.Copilul nu locuieste cu noi dar vine la noi cam de 2 ori pe saptamana,aproape de fiecare data ne certam din cauza lui.Este prost crescut,rasfatat si pe mine acest lucru ma deranjeaza.Copilul nu ma suporta asa cum nu-l suport nici eu pe el,mi-am dat seama de acest lucru dupa felul cum ma priveste.Este si el gelos si de fiecare data cand taicasu imi da mie atentie el incearca sa-i distraga atentia cu fel si fel de nimicuri ca sa fie el in centrul atentiei si sa nu ma mai bage pe mine in seama.Daca eu stau in bratele prietenului vine si el si se baga peste mine cum ar veni ca sa ma dea la o parte.Mama copilului este plecata in stainatate de un an si ceva el sta cu bunica lui,dar aceasta nu are nici un fel de autoritate asupra lui,el face ce vrea cu dansa.Nu stiu daca sunt eu nebuna spuneti-mi ce parere aveti voi dar nu credeti ca un copil la 9 ani ar trebui sa stie sa se imbrace,sa-si lege sireturile(asta a invatat de abia cand avea 8 ani),sa fie cat de cat independent(ma refer la lucrurile astea simple)nu sa stea toata ziua cineva dupa fundul lui sa i le faca!Poate sunt eu prea tanara,sau am fost crescuta altfel pt ca multi spun ca vremurile sau schimbat si copiii din ziua de azi nu sunt cum eram noi(generatia cu cheia la gat)dar astept sa-mi spuneti voi ce parere aveti despre problema asta e mea pt ca m-am gandit de multe ori sa ma despart de prietenul meu dar nu pot pt ca il iubesc prea mult dar nu pot sa-l vad cum sufera pt ca vad ca sufera pt ca nu pot sa-i accept copilul si imi spune de fiecare data ca nu stie cum sa faca sa fie bn ca nu poate sa impace si varza si capra!ast sfaturile voastre va multumesc.
kudika495020
Postat pe 27 Decembrie 2012 20:31
De la: kudika495020, la data 2012-12-27 20:31:51Sa fiu sincera mie cam rusine sa scriu acest mesaj,mie teama ca o sa spuneti ca sunt egoista si rasfatata.Incerc sa ma tratez eu singura de aceasta boala dar nu reusesc de aceea apelez la voi poate reuseste cineva sa ma ajute!O sa va povestesc pe scurt:am o relatie cu un barbat cu 10 ani mai mare ca mine care este divortat si are un baiat de 9 ani,suntem impreuna de 4 ani.Copilul nu locuieste cu noi dar vine la noi cam de 2 ori pe saptamana,aproape de fiecare data ne certam din cauza lui....................


Nu o sa-i accepti nicodata copilul,deci este cazul sa-ti cauti alt partener,fara responsabilitati de acest gen,oricat de greu ar fi in acest moment!Pentru ce sa va chinuiti si de ce trebuie sa sufere acel copilas???
kudika_15804
Postat pe 27 Decembrie 2012 20:43
De la: kudika_15804, la data 2012-12-27 20:43:22
De la: kudika495020, la data 2012-12-27 20:31:51Sa fiu sincera mie cam rusine sa scriu acest mesaj,mie teama ca o sa spuneti ca sunt egoista si rasfatata.Incerc sa ma tratez eu singura de aceasta boala dar nu reusesc de aceea apelez la voi poate reuseste cineva sa ma ajute!O sa va povestesc pe scurt:am o relatie cu un barbat cu 10 ani mai mare ca mine care este divortat si are un baiat de 9 ani,suntem impreuna de 4 ani.Copilul nu locuieste cu noi dar vine la noi cam de 2 ori pe saptamana,aproape de fiecare data ne certam din cauza lui....................


Nu o sa-i accepti nicodata copilul,deci este cazul sa-ti cauti alt partener,fara responsabilitati de acest gen,oricat de greu ar fi in acest moment!Pentru ce sa va chinuiti si de ce trebuie sa sufere acel copilas???

subscriu
yumy
Postat pe 27 Decembrie 2012 20:44
De la: yumy, la data 2012-12-27 20:44:20
De la: kudika_15804, la data 2012-12-27 20:43:22
De la: kudika495020, la data 2012-12-27 20:31:51Sa fiu sincera mie cam rusine sa scriu acest mesaj,mie teama ca o sa spuneti ca sunt egoista si rasfatata.Incerc sa ma tratez eu singura de aceasta boala dar nu reusesc de aceea apelez la voi poate reuseste cineva sa ma ajute!O sa va povestesc pe scurt:am o relatie cu un barbat cu 10 ani mai mare ca mine care este divortat si are un baiat de 9 ani,suntem impreuna de 4 ani.Copilul nu locuieste cu noi dar vine la noi cam de 2 ori pe saptamana,aproape de fiecare data ne certam din cauza lui....................


Nu o sa-i accepti nicodata copilul,deci este cazul sa-ti cauti alt partener,fara responsabilitati de acest gen,oricat de greu ar fi in acest moment!Pentru ce sa va chinuiti si de ce trebuie sa sufere acel copilas???

subscriu
sybscri ca mi faci o mu ie
kudika_23875
Postat pe 27 Decembrie 2012 20:46
De la: kudika_15804, la data 2012-12-27 20:43:22
De la: kudika495020, la data 2012-12-27 20:31:51Sa fiu sincera mie cam rusine sa scriu acest mesaj,mie teama ca o sa spuneti ca sunt egoista si rasfatata.Incerc sa ma tratez eu singura de aceasta boala dar nu reusesc de aceea apelez la voi poate reuseste cineva sa ma ajute!O sa va povestesc pe scurt:am o relatie cu un barbat cu 10 ani mai mare ca mine care este divortat si are un baiat de 9 ani,suntem impreuna de 4 ani.Copilul nu locuieste cu noi dar vine la noi cam de 2 ori pe saptamana,aproape de fiecare data ne certam din cauza lui....................


Nu o sa-i accepti nicodata copilul,deci este cazul sa-ti cauti alt partener,fara responsabilitati de acest gen,oricat de greu ar fi in acest moment!Pentru ce sa va chinuiti si de ce trebuie sa sufere acel copilas???
din nou le zici oamenilor ca n au solutii,si le zici sa se desparta,sa ti fie rusine,,sa nu te miri daca o sa ti cada vreo bomba in cap vreodata,,n au fost solutii
kudika_23875
Postat pe 27 Decembrie 2012 20:50
Copilul lui va fi intotdeauna pe primul loc, sau tu ai gandit cumva ca va fi invers? Cat de naiva poti fi?! Si da, esti rea si egoista, daca esti geloasa pe un copil de 9 ani si te comporti in halul asta, dar daca ar fi locuit cu voi, ai fi ajuns sa-l si bati poate? Te cred in stare....oricum, nu te vad impreuna cu el, pana la urma se va satura omu' de ifosile si fitzele tale rasuflate! Stii cum e, totul are o limita si totul pana la copil, iar tu ai depasit nu o singura data limita bunului simt si nu numai in acesti 4 ani....
rondina
Postat pe 27 Decembrie 2012 21:30
De unde sti tu ce am facut eu in astia 4 ani?si da e usor sa vb pt ca nu esti in situatia mea!.mie mi se pare absurd ca cei care au copii sa aiba pretentia ca aceia care nu au sa inteleaga subit sentimentele materne si paterne si daca s-ar putea sa si le si insuseasca tot atat de subit fiindca in relatia respectiva esti pusa in fata faptului implinit.
kudika495020
Postat pe 28 Decembrie 2012 14:30
Ma faci sa rad rondina!nici nu ma cunosti si spui ca as fi in stare sa-l bat.cum ti-ai dat seama de acest lucru?
kudika495020
Postat pe 28 Decembrie 2012 14:35
De la: kudika495020, la data 2012-12-28 14:30:04De unde sti tu ce am facut eu in astia 4 ani?si da e usor sa vb pt ca nu esti in situatia mea!.mie mi se pare absurd ca cei care au copii sa aiba pretentia ca aceia care nu au sa inteleaga subit sentimentele materne si paterne si daca s-ar putea sa si le si insuseasca tot atat de subit fiindca in relatia respectiva esti pusa in fata faptului implinit.

ete fas...cine te-a pus sa te cuplezi cu un barbat cu obligatii?Omu ala are un copil de 9 ani pe care il iubeste deoarece e sange din sangele lui........da tu esti patetica rau de tot..auzi la ea geloasa pe copilas se pare ca tu esti un copil razgaiat .nu cred ca ti so impus sa ai sentimente materne ...orcum nu vei fi mama pentru acel copil...dar daca erai mai matura puteai incerca sa fi prietena lui.
alandalaportocala
Postat pe 28 Decembrie 2012 14:38
Daca stiam ce inseamna un barbat cu un copil nu ma bagam in asa ceva!ce usor e sa judeci pe cineva cand habar n-ai ce e in sufletul lui
kudika495020
Postat pe 28 Decembrie 2012 16:34
"pt ca m-am gandit de multe ori sa ma despart de prietenul meu dar nu pot pt ca il iubesc prea mult dar nu pot sa-l vad cum sufera pt ca vad ca sufera pt ca nu pot sa-i accept copilul si imi spune de fiecare data ca nu stie cum sa faca sa fie bn ca nu poate sa impace si varza si capra!ast sfaturile voastre va multumesc."

A iubi ]nseamnã a acc. Nu-i cazu' tãu.
Sfaturi ai vrut...ai primit.
Rebekka_
Postat pe 28 Decembrie 2012 17:15
De la: kudika495020, la data 2012-12-28 16:34:39Daca stiam ce inseamna un barbat cu un copil nu ma bagam in asa ceva!ce usor e sa judeci pe cineva cand habar n-ai ce e in sufletul lui



Nu te judeca nimeni,singura problema este ca trebuie sa inveti sa primesti dragoste de la un barbat,care este si parinte ,nu numai iubit!!!Invata sa nu mai fii egoista si imparte iubirea ta in doua parti egale,altfel ,va continua dezechilibrul sentimental deja instalat!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Decembrie 2012 17:16
*înseamnã
Rebekka_
Postat pe 28 Decembrie 2012 17:16
Parerea mea e ca ar trebui sa te porti frumos cu copilul, foarte frumos, chiar daca nu iti da motive sa o faci. Ai o varsta, trebuie sa incerci sa il intelegi si sa lasi de la tine. Nu uita ca e copilul lui, nu e o persoana la care poate renunta daca nu iti place tie, din contra. Lasa-i singuri daca poti, nu interveni in relatia lor, cu timpul, copilul va intelege ca faci parte din viata lui si nu pleci nicaieri.
kudi10
Postat pe 1 Ianuarie 2013 15:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 5 De la: bb_89 24 Octombrie 2009 22:39
"Happy Valentine Day" 29 De la: anastasia_m 14 Februarie 2011 18:01
:(.. 4 De la: razz 9 Iunie 2010 18:20
Exista sufletul pereche? 16 De la: ipahebirowtnod 28 Februarie 2011 09:16
buna fetelor 6 De la: metal 8 Decembrie 2008 16:11