Setari Cookie-uri

Sa ma impac cu fostul?

Buna! Ma numesc Cristina. Pe timpul vacantei de vara fostul meu iubit s-a despartit de mine pe motivul distantei. Apoi am aflat de la o prietena comuna adevaratul motiv, si anume ca voia sa stea cu alta, care l-a refuzat de altfel si ca a stat cu mine doar pentru a se culca cu mine, ceea ce a si reusit. Vacanta a trecut si cand am inceput iar scoala (suntem clasa a 12a si invatam in acelasi liceu) am preferat sa il ignor. Ne salutam doar din politete. In toata acesata perioada s-a mai interesat de mine la prietenele mele. Acum aproximativ doua luni, vazandu-ma des cu un coleg credea ca suntem impreuna si m-a intrebat daca este ceva intre noi. I-am spus ca nu. Iar de atunci pana saptamana trecuta am revenit la obisnuitul "Buna" dat din politete. Eu in aceasta perioada am inceput sa ma intalnesc cu altul. Fostul observand aceasta, m-a abordat iar, spunanadu-mi ca fara sa vrea a vazut ca mi-am facut un iubit... Eu i-am spus ca nu este problema lui ce fac si ca nu trebuie sa ii dau explicatii. Atunci el mi-a raspuns ca nu il intereseaza, ca a intrebat doar asa...ca fapt divers. Dupa acest incident, urmatoarele zile ma intreba ce mai fac, ce-mi face iubitul... De specificat este ca eu i-am cerut iubitul meu o pauza, deoarece sunt foarte confuza. Inca il iubesc pe fostul si nu vreau sa ii fac rau. Acum nu stiu ce ar trebui sa fac: sa las lucrurile asa sau sa imi calc pe orgoliu si sa vorbesc cu fostul ceea ce cand ne-am despartit nu am vorbit? Iar el de ce face toate aceste faze cand ma vede cu altul? Este gelos sau nu vrea sa ma vada fericita alaturi de altul? Astept cu mare drag sfaruri si pareri. Multumesc anticipat! :)
kudika_24021
Postat pe 23 Decembrie 2012 19:53
De la: kudika_24021, la data 2012-12-23 19:53:10Buna! Ma numesc Cristina. Pe timpul vacantei de vara fostul meu iubit s-a despartit de mine pe motivul distantei. Apoi am aflat de la o prietena comuna adevaratul motiv, si anume ca voia sa stea cu alta, care l-a refuzat de altfel si ca a stat cu mine doar pentru a se culca cu mine, ceea ce a si reusit. Vacanta a trecut si cand am inceput iar scoala (suntem clasa a 12a si invatam in acelasi liceu) am preferat sa il ignor. Ne salutam doar din politete. In toata acesata perioada s-a mai interesat de mine la prietenele mele. Acum aproximativ doua luni, vazandu-ma des cu un coleg credea ca suntem impreuna si m-a intrebat daca este ceva intre noi. I-am spus ca nu. Iar de atunci pana saptamana trecuta am revenit la obisnuitul "Buna" dat din politete. Eu in aceasta perioada am inceput sa ma intalnesc cu altul. Fostul observand aceasta, m-a abordat iar, spunanadu-mi ca fara sa vrea a vazut ca mi-am facut un iubit... Eu i-am spus ca nu este problema lui ce fac si ca nu trebuie sa ii dau explicatii. Atunci el mi-a raspuns ca nu il intereseaza, ca a intrebat doar asa...ca fapt divers. Dupa acest incident, urmatoarele zile ma intreba ce mai fac, ce-mi face iubitul... De specificat este ca eu i-am cerut iubitul meu o pauza, deoarece sunt foarte confuza. Inca il iubesc pe fostul si nu vreau sa ii fac rau. Acum nu stiu ce ar trebui sa fac: sa las lucrurile asa sau sa imi calc pe orgoliu si sa vorbesc cu fostul ceea ce cand ne-am despartit nu am vorbit? Iar el de ce face toate aceste faze cand ma vede cu altul? Este gelos sau nu vrea sa ma vada fericita alaturi de altul? Astept cu mare drag sfaruri si pareri. Multumesc anticipat! :)

Lasã trecutul în urmã, fostul face parte din el. E ca ºi cum dupã ce ai aruncat cenuºa te trezeºti sã cauþi în ea în speranþa cã vei gasi ceva. Nu are sens ºi sãrbãtori fericite ºi sã iei decizia cea mai bunã!
yumy
Postat pe 23 Decembrie 2012 19:57
De la: yumy, la data 2012-12-23 19:57:12
De la: kudika_24021, la data 2012-12-23 19:53:10Buna! Ma numesc Cristina. Pe timpul vacantei de vara fostul meu iubit s-a despartit de mine pe motivul distantei. Apoi am aflat de la o prietena comuna adevaratul motiv, si anume ca voia sa stea cu alta, care l-a refuzat de altfel si ca a stat cu mine doar pentru a se culca cu mine, ceea ce a si reusit. Vacanta a trecut si cand am inceput iar scoala (suntem clasa a 12a si invatam in acelasi liceu) am preferat sa il ignor. Ne salutam doar din politete. In toata acesata perioada s-a mai interesat de mine la prietenele mele. Acum aproximativ doua luni, vazandu-ma des cu un coleg credea ca suntem impreuna si m-a intrebat daca este ceva intre noi. I-am spus ca nu. Iar de atunci pana saptamana trecuta am revenit la obisnuitul "Buna" dat din politete. Eu in aceasta perioada am inceput sa ma intalnesc cu altul. Fostul observand aceasta, m-a abordat iar, spunanadu-mi ca fara sa vrea a vazut ca mi-am facut un iubit... Eu i-am spus ca nu este problema lui ce fac si ca nu trebuie sa ii dau explicatii. Atunci el mi-a raspuns ca nu il intereseaza, ca a intrebat doar asa...ca fapt divers. Dupa acest incident, urmatoarele zile ma intreba ce mai fac, ce-mi face iubitul... De specificat este ca eu i-am cerut iubitul meu o pauza, deoarece sunt foarte confuza. Inca il iubesc pe fostul si nu vreau sa ii fac rau. Acum nu stiu ce ar trebui sa fac: sa las lucrurile asa sau sa imi calc pe orgoliu si sa vorbesc cu fostul ceea ce cand ne-am despartit nu am vorbit? Iar el de ce face toate aceste faze cand ma vede cu altul? Este gelos sau nu vrea sa ma vada fericita alaturi de altul? Astept cu mare drag sfaruri si pareri. Multumesc anticipat! :)

Lasã trecutul în urmã, fostul face parte din el. E ca ºi cum dupã ce ai aruncat cenuºa te trezeºti sã cauþi în ea în speranþa cã vei gasi ceva. Nu are sens ºi sãrbãtori fericite ºi sã iei decizia cea mai bunã!
tu nu poti da vreun sfat sau sa indemni pe cnva sa faca cva atata timp cat ii indemni sa creada in zodii
kudika_23875
Postat pe 23 Decembrie 2012 20:13
De la: yumy, la data 2012-12-23 19:57:12
De la: kudika_24021, la data 2012-12-23 19:53:10Buna! Ma numesc Cristina. Pe timpul vacantei de vara fostul meu iubit s-a despartit de mine pe motivul distantei. Apoi am aflat de la o prietena comuna adevaratul motiv, si anume ca voia sa stea cu alta, care l-a refuzat de altfel si ca a stat cu mine doar pentru a se culca cu mine, ceea ce a si reusit. Vacanta a trecut si cand am inceput iar scoala (suntem clasa a 12a si invatam in acelasi liceu) am preferat sa il ignor. Ne salutam doar din politete. In toata acesata perioada s-a mai interesat de mine la prietenele mele. Acum aproximativ doua luni, vazandu-ma des cu un coleg credea ca suntem impreuna si m-a intrebat daca este ceva intre noi. I-am spus ca nu. Iar de atunci pana saptamana trecuta am revenit la obisnuitul "Buna" dat din politete. Eu in aceasta perioada am inceput sa ma intalnesc cu altul. Fostul observand aceasta, m-a abordat iar, spunanadu-mi ca fara sa vrea a vazut ca mi-am facut un iubit... Eu i-am spus ca nu este problema lui ce fac si ca nu trebuie sa ii dau explicatii. Atunci el mi-a raspuns ca nu il intereseaza, ca a intrebat doar asa...ca fapt divers. Dupa acest incident, urmatoarele zile ma intreba ce mai fac, ce-mi face iubitul... De specificat este ca eu i-am cerut iubitul meu o pauza, deoarece sunt foarte confuza. Inca il iubesc pe fostul si nu vreau sa ii fac rau. Acum nu stiu ce ar trebui sa fac: sa las lucrurile asa sau sa imi calc pe orgoliu si sa vorbesc cu fostul ceea ce cand ne-am despartit nu am vorbit? Iar el de ce face toate aceste faze cand ma vede cu altul? Este gelos sau nu vrea sa ma vada fericita alaturi de altul? Astept cu mare drag sfaruri si pareri. Multumesc anticipat! :)

Lasã trecutul în urmã, fostul face parte din el. E ca ºi cum dupã ce ai aruncat cenuºa te trezeºti sã cauþi în ea în speranþa cã vei gasi ceva. Nu are sens ºi sãrbãtori fericite ºi sã iei decizia cea mai bunã!
tu nu poti da vreun sfat sau sa indemni pe cnva sa faca cva atata timp cat ii indemni sa creada in zodii
kudika_23875
Postat pe 23 Decembrie 2012 20:13
E doar curios nu iti fa sperante, daca te vroia inapoi ai fi stiut deja.
kudi10
Postat pe 1 Ianuarie 2013 15:36
De la: kudika_24021, la data 2012-12-23 19:53:10Buna! Ma numesc Cristina. Pe timpul vacantei de vara fostul meu iubit s-a despartit de mine pe motivul distantei. ..................


Nu este gelos si nici rautacios,manifesta acea curiozitate ,specifica noilor relatii ale fostei iubite a unui tanar!Nimic mai mult!!!Trateaza-l cu indiferenta,daca te-ar fi iubit cu adevarat,ar fi luptat pentru tine!!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Ianuarie 2013 15:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac?Pe care il iubesc? 26 De la: manumarius 31 Mai 2010 20:20
not str8 10 De la: Barbie39 12 Aprilie 2010 11:57
relatie sau nu ? 13 De la: kudika_19796 31 Octombrie 2012 23:06
Sa le punem in ordine 13 De la: pamela_1 14 Aprilie 2009 10:38
traim in Romania si asta ne mananca tot timpul 86 De la: 4Life 22 Decembrie 2010 19:28