Setari Cookie-uri

Un sfat, o parere ,va rog mult...

Buna...Am 23 ani...in urma cu 1 an si 1 luna am aflat ca sotul meu, la ora aceea (am fost casatoriti aproape 3 ani) ma inseala de 1 an...am incercat toate modalitatile sa il fac sa renunte la acea fata si sa isi vada de familie dar nu am reusit...in aprilie 2012 am cunoscut un barbat de 33 ani cu care m-am intalnit de cateva ori si am ramas impreuna...cu sotul meu nu ma intelegeam deloc si in iunie am divortat si m-am mutat la parintii mei. Dupa un timp l-au cunoscut si ai mei pe S. actualul meu iubit...au avut o parere destul de buna despre el...la inceput doar...S. a fost casatorit si are 2 fete in urma casatoriei carora le da o pensie lunara. In septembrie am decis sa ne mutam impreuna cu chirie in ciuda faptului ca parintii mei...brusc...nu il vor cu nici un chip...ei sustin ca el nu face de mine...eu sunt asist de farmacie iar el este bodyguard...ne intelegem foarte bine, parintii lui sunt foarte de treaba, surorile lui sunt super si cu fetele lui ma inteleg ft bine (una are 11 ani si cealalta 9 ani)...insa ai mei nu vor sa ma vada langa el si mi-au interzis sa mai merg acasa daca sunt cu el...fratele meu se intelege bine cu el...veri mei spun ca este de treaba....nu stiu cum sa ii fac pe ai mei sa inteleaga ca imi este bine cu el si ca vreau sa raman cu el...voi ce ziceti? apelez din suflet la mame de fete...daca am uitat sa scriu ceva...puteti sa imi mai puneti intrebari...Va multumesc mult!

Postat pe 2 Ianuarie 2013 15:52
ti-au interzis si la varsta asta?
muza_ta
Postat pe 2 Ianuarie 2013 15:56
Cred ca parintilor tai, mai degraba le este frica sa nu suferi inca o deceptie. Eu am divortat tot la varsta ta si la inceput si parintii mei erau sceptici in ceea ce priveste noul barbat, insa, crede-ma ca se vor obisnui. Este si normal sa fie reticenti, pentru ca ei au suferit si mai mult decat tine din cauza divortului.
Am trecut prin asta si parintii mei au suferit mai mult decat mine, caci eu, de fapt ma eliberasem. Pana si lor le vine greu sa se obisnuiasca sa te vada cu un alt barbat.
Incearca sa vorbesti cu ei si explica-le ca tie iti este bine. Bafta!
Ghicicummacheama
Postat pe 2 Ianuarie 2013 16:02
De la: kudika_14322, la data 2013-01-02 16:02:41Cred ca parintilor tai, mai degraba le este frica sa nu suferi inca o deceptie. Eu am divortat tot la varsta ta si la inceput si parintii mei erau sceptici in ceea ce priveste noul barbat, insa, crede-ma ca se vor obisnui. Este si normal sa fie reticenti, pentru ca ei au suferit si mai mult decat tine din cauza divortului.
Am trecut prin asta si parintii mei au suferit mai mult decat mine, caci eu, de fapt ma eliberasem. Pana si lor le vine greu sa se obisnuiasca sa te vada cu un alt barbat.
Incearca sa vorbesti cu ei si explica-le ca tie iti este bine. Bafta!

scuze, dar una e sa fii sceptic si alta e sa interzici.
iar ca parinte trebuie sa respecti decizia copilului tau, oricare ar fi ea, asta dand dovada de incredere si de respect.
muza_ta
Postat pe 2 Ianuarie 2013 16:05
Atata vreme cat tu esti fericita langa el,a ok!!!
Nu uita cand ai imp,sa mai treci pe la ei din cand in cand sau sa-i suni.Iar daca te intreaba de el,cauta sa le povestesti cat este de tandru cu tine si cat de bine va intelegeti si va iubiti!In timp ,babacii se vor muia si daca te vede pe tine multumita si fericia alaturi de el,le-ai inchis gura pt totdeauna!!!
Titanika
Postat pe 2 Ianuarie 2013 16:15
pastreazati dragostea alaturi de tine si lasa furtuna sa se raspandeasca!!!
Titanika
Postat pe 2 Ianuarie 2013 16:17
De la: muza_ta, la data 2013-01-02 16:05:31
De la: kudika_14322, la data 2013-01-02 16:02:41Cred ca parintilor tai, mai degraba le este frica sa nu suferi inca o deceptie. Eu am divortat tot la varsta ta si la inceput si parintii mei erau sceptici in ceea ce priveste noul barbat, insa, crede-ma ca se vor obisnui. Este si normal sa fie reticenti, pentru ca ei au suferit si mai mult decat tine din cauza divortului.
Am trecut prin asta si parintii mei au suferit mai mult decat mine, caci eu, de fapt ma eliberasem. Pana si lor le vine greu sa se obisnuiasca sa te vada cu un alt barbat.
Incearca sa vorbesti cu ei si explica-le ca tie iti este bine. Bafta!

scuze, dar una e sa fii sceptic si alta e sa interzici.
iar ca parinte trebuie sa respecti decizia copilului tau, oricare ar fi ea, asta dand dovada de incredere si de respect.


Parintii spun multe la nervi. Stirea ca a fost inseltata, divortul, cunoasterea, mutarea impreuna cu un alt barbat, pana si urmarile unui divort atrag dupa sine frustrare si frica unui nou esec. Toate s-au intamplat intr-un timp foarte scurt si la o varsta frageda.
Sunt sigura ca, chiar si daca i-a interzis acest lucru, nu va dura mult.
Am trecut prin asta, stiu ce vorbesc.
Ghicicummacheama
Postat pe 2 Ianuarie 2013 16:22
De la: , la data 2013-01-02 15:52:08Buna...Am 23 ani...in urma cu 1 an si 1 luna am aflat ca sotul meu, la ora aceea (am fost casatoriti aproape 3 ani) ma inseala de 1 an...am incercat toate modalitatile sa il fac sa renunte la acea fata si sa isi vada de familie dar nu am reusit...in aprilie 2012 am cunoscut un barbat de 33 ani cu care m-am intalnit de cateva ori si am ramas ...........................................


Iti spun doar atat:asculta-ti parintii!!!!!Stiu,pare demodat,invechit sa acorzi importanta dreptului parental,dar revin,,,respecta-i ascultandu-i,mai tarziu le vei multumi,stiu foarte bine ceea ce spun aici!!!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Ianuarie 2013 16:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Provocare: atunci cand trucurile femeiesti nu mai sunt de ajuns... 32 De la: yza79 20 Iunie 2010 22:50
Ce ati alege intre ratiune si sentimente? 70 De la: Valitza88 26 Octombrie 2009 20:02
nu pot sa merg mai departe.. 4 De la: criss_sweet 6 Iulie 2009 16:58
ns 16 De la: dragalasa_g 21 Iunie 2012 10:23
Divorteaza vreodata un barbat pt amanta? 137 De la: GURI_1981 12 Iunie 2014 15:51