Setari Cookie-uri

el e alesul ?

buna, am 24 de ani si am o relatie cu un baiat de aceeasi varsa. Suntem impreuna de 6 ani.De curand m-a cerut de sotie si am aceeptat , eram foarte incantata...dar de atunci m-a macina o intrebare : este oare el alesul, este el barbatul cu care imi voi petrece toata viata . Il iubesc , cred, si el ma iubeste, dar cum iti dai seama daca este iubire sau este obisnuinta si teama de nou, teama de a spune " nu stiu daca te iubesc ".
sunt foarte confuza...
kudika317201
Postat pe 6 Februarie 2011 13:21
De la: kudika317201, la data 2011-02-06 13:21:06buna, am 24 de ani si am o relatie cu un baiat de aceeasi varsa. Suntem impreuna de 6 ani.De curand m-a cerut de sotie si am aceeptat , eram foarte incantata...dar de atunci m-a macina o intrebare : este oare el alesul, este el barbatul cu care imi voi petrece toata viata . Il iubesc , cred, si el ma iubeste, dar cum iti dai seama daca este iubire sau este obisnuinta si teama de nou, teama de a spune " nu stiu daca te iubesc ".
sunt foarte confuza...

Este firesc sa fi confuza la varsta ta si cu atat mai mult( relatia ta exclusiva a debutat la 18 ani)
Sentimentul acesta are sa te bantuie pana cand vei "constata certitudinea" evaluarii tale in societate, mai precis nu ai sistem de comparatie, nu sti cum te va "iubi" alt barbat. Inca poti fi "ispita".
Dupa 40 de ani nici vantul nu iti mai ridica fusta
visavis
Postat pe 6 Februarie 2011 13:48
eu as zice ca te-ai cam pripit atunci cand ai acceptat . faptul ca ai spus " il iubesc, cred" ridica semne de intrabare .
eu zic sa incerci sa iti dai seama ce simti cu adevarat pt el, si apoi sa faci pasul decisiv.
zdup
Postat pe 8 Februarie 2011 17:16
De la: kudika317201, la data 2011-02-06 13:21:06buna, am 24 de ani si am o relatie cu un baiat de aceeasi varsa. Suntem impreuna de 6 ani.De curand m-a cerut de sotie si am aceeptat , eram foarte incantata...dar de atunci m-a macina o intrebare : este oare el alesul, este el barbatul cu care imi voi petrece toata viata . Il iubesc , cred, si el ma iubeste, dar cum iti dai seama daca este iubire sau este obisnuinta si teama de nou, teama de a spune " nu stiu daca te iubesc ".
sunt foarte confuza...
Locuiti impreuna??
Valy90
Postat pe 8 Februarie 2011 17:26
De la: kudika317201, la data 2011-02-06 13:21:06buna, am 24 de ani si am o relatie cu un baiat de aceeasi varsa. Suntem impreuna de 6 ani.De curand m-a cerut de sotie si am aceeptat , eram foarte incantata...dar de atunci m-a macina o intrebare : este oare el alesul, este el barbatul cu care imi voi petrece toata viata . Il iubesc , cred, si el ma iubeste, dar cum iti dai seama daca este iubire sau este obisnuinta si teama de nou, teama de a spune " nu stiu daca te iubesc ".
sunt foarte confuza...

Eu m-am luat dupa urmatoarele criterii: 1. Vreau sa ma trezesc alaturi de el mereu?
2. Am discutat chestii plictisitoare gen finante, copii, planuri de viitor, dupa ce valori ne conducem fiecare. Sunt asemanatoare sau nu?
Raspunsul meu a fost da la ambele, deci .... "here comes the bride, all dressed in whiiiite"
kudika_pudika
Postat pe 8 Februarie 2011 20:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intra!!! site psihologie :) 9 De la: powersinziana 14 Aprilie 2009 21:01
prietena iubitului meu 16 De la: oana84onutza 22 Februarie 2010 18:22
Increderea... 3 De la: Osmopos 16 Octombrie 2014 12:27
profesorul de fizica-albert andrei 37 De la: cel_cu_barba_sura 7 Noiembrie 2010 13:58
de ce depinde relatia noastra 15 De la: steffy91 21 Septembrie 2011 13:11