Setari Cookie-uri

CE AR TREBUIE SA ALEG?

un barbat care lasa totul dupa cum spun eu cu toate ca gresesc uneori sau unul care este incapatanat si orgolios ca si mine?1 primul ma iubeste si al doilea nu stiu,doar faptul ca-i sunt foarte draga si tine foarte mult la relatia noastra.
nickoll4y
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:15
tu p kre il iubeshti?
pussyCat_
Postat pe 13 Noiembrie 2008 10:20
pe cel de al doilea cred ca il iubesc si consider ca el ar putea fi jumatatea mea in timp.ne asemanam foarte mult avem aceleasi obiceiuri,si bune si rele.ambii suntem rece,cald.1 e ca si un copil.
nickoll4y
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:03

eu as spune... pe niciunul
si eu am avut de ales, intr-un fel sau altul, intr-o situatie asemanatoare (primul, ma iubea, pur si simplu (PAREA) ca ma adora, era exact cum as fi vrut eu, tot timpul...dar eu nu ii impartaseam sentimenttele. Iar celalalt, era zapacit, uneori indiferent, alteori ff dragastos, independent...si credeam (sau poate asa e) ca il iubesc).
Si l-am ales pe cel din urma. Ce s-a intamplat? Pai...in primul rand ca primul (avusesem o relatie de un an si jumatate, dar nu ne-am despartit din cauza celuilalt) a crezut ca mi-am batut joc de el(nici el nu stie nici acum de ce), a inceput sa ma controleze, dupa ce ne-am despartit a mers la mine la liceu si a vorbit cu un prof, spunand o minciuna, pentru a-mi vedea, chipurile, notele. Credea ca il mintisem (asta n-am s-o inteleg niciodata....) Profesorul mi-a negat totul, iar dupa cateva luni, scumpul meu fost iubit vine la mine si imi spune ca "stii, proful tau de info nu e singurul din liceu, mai cunosc si alti profi pe acolo"...

Deci? Oricand, si cei pentru care ai baga mana in foc, cei care par sa te iubeasca oricum,asa cum esti, fara sa tina seama de nimic din jur,pot sa te minta, sa te tradeze, sa se schimbe radical... a fost o mare dezamagire...

Iar celalalt... hm...nu numai ca m-am mintit...si minte incontinuare.
S-a folosit de faptul ca tin f mult la el, a vazut ca nu prea tin seama de sfaturile nimanui cand e vorba de el, ca am preferat sa imi ascult inima, cu toate care se intamplau in jurul meu din cauza asta.... si m-a lasat balta, fara nicio explicatie, cand simteam ca, in sfarsit, totul va fi bine pentru noi 2... Ca sa numa spun ce minciuni a putut sa inventeze, pentru ceilalti, numai ca sa para el cel nevinovat...
Apoi, aflu, tot de la altcineva, adica el ii marturisea prietenei mele ca de fapt are o relatie de mult, dar a stat cu mine...pentru ca am insistat eu! si muulte altele...

acum... nu vreau sa mai aud de niciunul.... e cel mai bine
ralukiss
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:17
si...ca sa fiu on topic....
cred ca ar trebui sa-ti asculti in egala masura inima si ratiunea
ralukiss
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:18
Nu cred ca ai vrea sa ai langa tine un carlig de agatzat rufele...un papa lapte,si apoi, dupa razboaie grele...au inflorit si s-au ridicat muulte imperii de-a lungul intregii istorii,ducand civilizatiile d.p.d.v economic,cultural,social...la un real progres.Acum depinde de tine ce alegi...Succes.
magda_65
Postat pe 12 Decembrie 2008 21:18
in ambele cazuri pot fi plusuri si minusuri...alege-l pe cel care crezi tu ca are ce sa iti ofere.daka la primul esti sigur ca te iubeste si la al doilea nu prea atunci vezi cum faci.sti vb aia...nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard.bye
razz
Postat pe 14 Decembrie 2008 00:55
indeparteaza-te un timp de ambii as poti sa vezi lucrurile mai clar
bestiuitza
Postat pe 14 Decembrie 2008 01:02
Alege-l pe al doilea , chiar daca nu esti sigura de ce simte el. Macar nu vei avea regrete in viitor ca ai ramas cu unul pentru care nu simti nimic doar de dragul stabilitatii relatiei , gandindu-te la ce ar fi putut fi cu celalalt.
criss003
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:40
al doilea sau nici unul!
angel_in_disguise
Postat pe 14 Decembrie 2008 15:43
Eu cred ca pe primul ar trebui sa-l alegi fiindca daca il alegi pe al doilea ...parerea mea e ca doua persoane cu acelasi caracter nu se potrivesc
deeadeutza99
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:28
Buna, tuturor. Doamne, dragelor, cum poti sa asculti si inima si ratiunea in acelasi timp ??? Ca nu prea merge
danaf_dana
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:38
si noi de unde sa stim ce simti tu pt fiecare dintre ei?
o_oarecare
Postat pe 20 Februarie 2009 21:49
Parerea mea este ca de primul te vei plictisi..iar cu al doilea vei suferi...asa ca eu zic o alta alegere...
Artemis25
Postat pe 23 Mai 2009 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
servicii medicale si psihologice 1 De la: psiholog 8 Februarie 2011 23:20
Cum faceti fata esecurilor? 4 De la: FRANNNCE 1 Aprilie 2009 09:18
Depresia postnatala.Psihoza sau Nebunie 26 De la: LadyD_ 15 Decembrie 2010 01:39
A vrut doar sex? 75 De la: nicoleta4856 6 Iunie 2009 18:15
barbatii trec prin crize existentiale?vor sa fie liberi, cu una si cu alta? 48 De la: kudika181837 10 August 2010 17:09