Setari Cookie-uri

o pauza..

Ati avut dreptate in ceea ce priveste "relatia resuscitata".Nu as fi vrut sa va spun asta..dar ati avut mare dreptate.Nici de la o luna de "resuscitare",timp in care ma bombarda cu mesaje si promisiuni cum ca ma iubeste si ca i-am lipsit si ca eu reprezint viitorul lui,dupa o mica disputa s-a razgandit spunand ca nu stie sigur daca mai vrea o relatie si ca are nevoie de timp de gandire.M-a busit rasul sincer sa va spun.Il vedeam cu lacrimi in ochi si imi spunea ca tine la mine insa nu stie daca sa gandeasca cu inima sau sa fie rational..caci s-au consumat multe intre noi si ca eu ii voi reaminti mereu la o simpla cearta despre cea cu care m-a inselat..si va spun sincer ca am incercat din rasputeri sa nu o fac si daca am pomenit de 2-3 ori de ea si asta la inceput,apoi am zis ca o luam de la 0 cum bien v-am zis si am avut forta sa trec mai departe..iar acum nenorocitul vine si imi spune toate astea.Va multumesc pt toate sfaturile voastre si va spun sincer ca regret ca nu am tinut cont de ele.
I-am zis ca nu pot ramane alaturi de o persoana indecisa si cum el se gandeste la el asa trebuie sa fac si eu si sa ma gandesc la mine.A insistat si i-am acordat o zi jumatate de gandire,timp in care nu ne-am mai auzit.Astazi la 3 ramane sa ma sune daca e decis sa continuam ,daca nu i-am zis ca nu are rost sa ma mai caute caci nu vreau sa ii aud scuzele patetice.Inca sunt naiva si cred ca poate tine la mine insa ii e frica sau stiu eu ce..dar naivitatea mea devine paroxistica nu??
fantasie
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:08
Draga mea,,,viata dorita de tine este pura fantezie,,,caci iata cum ai ajuns la cuvintele postarilor noastre!!!!!Ce doresti de fapt???????Ceva,ce nu va mai fi, nicand,ca la inceput???? niciodata nu va mai fi la fel,este o realitate permanenta!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Ianuarie 2013 13:24
Te-a busit rasul sincer sa ne spui...
EXCELENTUL
Postat pe 12 Ianuarie 2013 14:30
barbatul care te iubeste cu adevarat, lupta pana in panzele albe, daca ii arati si tu ca il iubesti si nu il ranesti! Daca nu stie ce sa faca, inseaman ca nu are incredere in relatia asta, nu ati comunicat destul si s aajuns aici. Oare e doar vina lui, gandestete doar... Daca il doare ca te a inselat si ca ii vei reaminti, inseamna ca pe el l a afectat ceva si nu a uitat, poate a placuto pe aia cu care te a inselat, se simte cu musca pe caiula cu ceva..si asta nu miroase a bine.
kudika_595
Postat pe 12 Ianuarie 2013 23:48
De la: kudika_595, la data 2013-01-12 23:48:50barbatul care te iubeste cu adevarat, lupta pana in panzele albe, daca ii arati si tu ca il iubesti si nu il ranesti! Daca nu stie ce sa faca, inseaman ca nu are incredere in relatia asta, nu ati comunicat destul si s aajuns aici. Oare e doar vina lui, gandestete doar... Daca il doare ca te a inselat si ca ii vei reaminti, inseamna ca pe el l a afectat ceva si nu a uitat, poate a placuto pe aia cu care te a inselat, se simte cu musca pe caiula cu ceva..si asta nu miroase a bine.



Nu am zis ca nu as avea nici o parte din vina.Ea era din cate am inteles indiferenta si nu il "batea la cap" ca si mine.Mi-a spus ca el pe mine ma vrea caci tine la mine si tot timpul asta de 6 luni in care am fost despartiti s-a gandut la mine,dar totusi si-ar dori o relatie linistita,lipsita de certuri.Sunt constienta ca sunt si eu imposibila,dar uneori el ma aduce la disperare.Adevarul ca sunt confuza..si nici nu am avut vreodata incredere cu adevarat in el,dar nu vreau sa ii gasesc scuze.Nu stiu acum daca el chiar vorbea serios si vroia o relatie de durata cu mine,sau poate sunt doar o plasa de siguranta
fantasie
Postat pe 13 Ianuarie 2013 15:37
De la: fantasie, la data 2013-01-13 15:37:11[quote name=
Nu am zis ca nu as avea nici o parte din vina.Ea era din cate am inteles indiferenta si nu il "batea la cap" ca si mine.Mi-a spus ca el pe mine ma vrea caci tine la mine si tot timpul asta de 6 luni in care am fost despartiti s-a gandut la mine,dar totusi si-ar dori o relatie linistita,lipsita de certuri.Sunt constienta ca sunt si eu imposibila,dar uneori el ma aduce la disperare.Adevarul ca sunt confuza..si nici nu am avut vreodata incredere cu adevarat in el,dar nu vreau sa ii gasesc scuze.Nu stiu acum daca el chiar vorbea serios si vroia o relatie de durata cu mine,sau poate sunt doar o plasa de siguranta



Increderea reciproca este liantul unei relatii,in momentul in care aceasta dispare,indiferent din care parte,,totul se va indrepta spre un esec!!!Tine la tine??????Dar,,,cu sentimentul de iubire cum se prezinta???? Incearca sa-ti temperezi iesirile vulcanice,chiar daca sunt justificate,asta spre binele viitorului tau si pentru imaginea ta!!!!Plasa de siguranta?????Domnului ii place echilibristica la mare inaltime????In acest caz,,,sa-si asume riscul fara ajutorul tau!!!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Ianuarie 2013 15:43
Totul se intampla din cauza firii tale permisive fata de comportamentul lui nonconformist....Nu te deranjeaza sa fii folosita numai atunci cand il apuca pe el amocu' de ...toate cele si-atat?!
rondina
Postat pe 13 Ianuarie 2013 18:50
De la: rondina, la data 2013-01-13 18:50:52Totul se intampla din cauza firii tale permisive fata de comportamentul lui nonconformist....Nu te deranjeaza sa fii folosita numai atunci cand il apuca pe el amocu' de ...toate cele si-atat?!



Ba da ma deranjeaza..am inteles acum ca acest om nu va putea iubi vreodata cel putin nu asa pe cat spune.Sper doar ca isi va primi rasplata pentru toata suferinta adusa.I-am permis prea multe..chiar sa reintre in viata mea..am inchis ochii pentru ca il iubeam.Dar vreau sa ma iubesc mai mult pe mine.Nu am mai vorbit de sambata..oricum toate banuielile s-au dovedit adevarate,toate sfaturile voastre si cele ale prietenilor..dar m-am incapatanat sa cred in ce nu exista si anume intr-o inima ce s-ar fi presupus ca bate pentru mine cum el imi spunea.Cazusem iar intr-o depresie..insa nu a mai fost atat de rau ca prima data.Am considerat ca o relatie "resuscitata"are sanse de reusita atat timp cat ambii isi doresc.Banuiesc ca s-a impacat cu cealalta dar sincer nu vreau sa ma mai gandesc nici macar ca exista caci imi fac singura rau.Regret ca nu am asculatat de voi si de ceilalti..si ca mi-am facut rau efectiv cu mana mea.
fantasie
Postat pe 15 Ianuarie 2013 12:14
De la: fantasie, la data 2013-01-15 12:14:18[quote name=
Ba da ma deranjeaza..am inteles acum ca acest om nu va putea iubi vreodata cel putin nu asa pe cat spune.Sper doar ca isi va primi rasplata pentru toata suferinta adusa.I-am permis prea multe..chiar sa reintre in viata mea..am inchis ochii pentru ca il iubeam.Dar vreau sa ma iubesc mai mult pe mine.Nu am mai vorbit de sambata..oricum toate banuielile s-au dovedit adevarate,toate sfaturile voastre si cele ale prietenilor..dar m-am incapatanat sa cred in ce nu exista si anume intr-o inima ce s-ar fi presupus ca bate pentru mine cum el imi spunea.Cazusem iar intr-o depresie..insa nu a mai fost atat de rau ca prima data.Am considerat ca o relatie "resuscitata"are sanse de reusita atat timp cat ambii isi doresc.Banuiesc ca s-a impacat cu cealalta dar sincer nu vreau sa ma mai gandesc nici macar ca exista caci imi fac singura rau.Regret ca nu am asculatat de voi si de ceilalti..si ca mi-am facut rau efectiv cu mana mea.


Regreta,caci ai ce,,,pe tine insati!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Ianuarie 2013 12:18
De la: fantasie, la data 2013-01-15 12:14:18
De la: rondina, la data 2013-01-13 18:50:52Totul se intampla din cauza firii tale permisive fata de comportamentul lui nonconformist....Nu te deranjeaza sa fii folosita numai atunci cand il apuca pe el amocu' de ...toate cele si-atat?!



Ba da ma deranjeaza..am inteles acum ca acest om nu va putea iubi vreodata cel putin nu asa pe cat spune.Sper doar ca isi va primi rasplata pentru toata suferinta adusa.I-am permis prea multe..chiar sa reintre in viata mea..am inchis ochii pentru ca il iubeam.Dar vreau sa ma iubesc mai mult pe mine.Nu am mai vorbit de sambata..oricum toate banuielile s-au dovedit adevarate,toate sfaturile voastre si cele ale prietenilor..dar m-am incapatanat sa cred in ce nu exista si anume intr-o inima ce s-ar fi presupus ca bate pentru mine cum el imi spunea.Cazusem iar intr-o depresie..insa nu a mai fost atat de rau ca prima data.Am considerat ca o relatie "resuscitata"are sanse de reusita atat timp cat ambii isi doresc.Banuiesc ca s-a impacat cu cealalta dar sincer nu vreau sa ma mai gandesc nici macar ca exista caci imi fac singura rau.Regret ca nu am asculatat de voi si de ceilalti..si ca mi-am facut rau efectiv cu mana mea.

Nu-i nimic Fantasie, in cazul tau regretele nu sunt tardive, cel putin ai invatat din propriile-ti greseli!
rondina
Postat pe 15 Ianuarie 2013 12:33
Din pacate da..ar fi fost totusi mai bine pt starea mea pshica daca nu as fi retrait acest episod..caci practic asta simt ca fac.Oricum am vb si cu mama pana la urma..nu pot sa nu o admir pentru forta de care da dovada.Cu toate ca am dezamagit-o..ea continua sa ma sustina si sa imi zica o vorba buna si incurajatoare.Din pacate nu cred ca voi mai avea incredere in vreun barbat de acumm inainte..si nu cred ca voi mai iubi cu atat patos gandindu-ma doar la binele lui.Ma voi pune pe mine pe primul plan si voi inceta sa ma mai lamentez.
fantasie
Postat pe 15 Ianuarie 2013 14:19
De la: fantasie, la data 2013-01-15 14:19:42Din pacate da..ar fi fost totusi mai bine pt starea mea pshica daca nu as fi retrait acest episod..caci practic asta simt ca fac.Oricum am vb si cu mama pana la urma..nu pot sa nu o admir pentru forta de care da dovada.Cu toate ca am dezamagit-o..ea continua sa ma sustina si sa imi zica o vorba buna si incurajatoare.Din pacate nu cred ca voi mai avea incredere in vreun barbat de acumm inainte..si nu cred ca voi mai iubi cu atat patos gandindu-ma doar la binele lui.Ma voi pune pe mine pe primul plan si voi inceta sa ma mai lamentez.

Numai iubindu-te mai mult, respectandu-te, avand mai multa incredere in instictul tau si ascultand de glasul ratiunii decat cel de al inimii...adica exact cum ai spus si tu, punandu-te pe primul plan, vei reusi sa te menajeji de astfel de "persoane", vei face pace cu tine insati si mai presus de toate...vei avea o relatie sanatoasa!
Sunt sigura ca vei intalni dragostea adevarata si barbatul care sa te merite la justa ta valoare...pentru ca esti o femeie plina de calitati!
rondina
Postat pe 15 Ianuarie 2013 14:26
De la: fantasie, la data 2013-01-15 14:19:42Din pacate da..ar fi fost totusi mai bine pt starea mea pshica daca nu as fi retrait acest episod..caci practic asta simt ca fac.Oricum am vb si cu mama pana la urma..nu pot sa nu o admir pentru forta de care da dovada.Cu toate ca am dezamagit-o..ea continua sa ma sustina si sa imi zica o vorba buna si incurajatoare.Din pacate nu cred ca voi mai avea incredere in vreun barbat de acumm inainte..si nu cred ca voi mai iubi cu atat patos gandindu-ma doar la binele lui.Ma voi pune pe mine pe primul plan si voi inceta sa ma mai lamentez.



Nu vorbi astfel,caci nu vei putea sa respecti asta,caci constructia ta psihica este predispusa la sacrificii de genul celui,pe care tocmai l-ai facut!!!Comportamentul mamei tale este normal,firesc si tipic tuturor mamelor preocupate de copiii lor!!Te-a incurajat in mod exemplar,ascult-o!!!!In ceea ce priveste increderea in partener,aici iti dau dreptate,dar trebuie sa ai rabdare,vei mai cunoaste barbati,si va trebui sa iti recapeti increderea in acel ales de catre sufletul tau,va fi foarte greu,dar se mai intampla si minuni!!!!Egoismul in ceea ce priveste preocuparea primordiala a proprie-ti persoane,poti sa-l dezvolti,dar intre limite normale,nu exagera in aceasta directie!!!!Ai retrait acel episod,numai si numai din vina ta,nu te lamenta inutil,neascultarea se plateste intotdeauna!!!!! Incearca sa descoperi noul,nu sa retraiesti din cenusa vechiului!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Ianuarie 2013 14:31
De la: rondina, la data 2013-01-15 14:26:59
De la: fantasie, la data 2013-01-15 14:19:42Din pacate da..ar fi fost totusi mai bine pt starea mea pshica daca nu as fi retrait acest episod..caci practic asta simt ca fac.Oricum am vb si cu mama pana la urma..nu pot sa nu o admir pentru forta de care da dovada.Cu toate ca am dezamagit-o..ea continua sa ma sustina si sa imi zica o vorba buna si incurajatoare.Din pacate nu cred ca voi mai avea incredere in vreun barbat de acumm inainte..si nu cred ca voi mai iubi cu atat patos gandindu-ma doar la binele lui.Ma voi pune pe mine pe primul plan si voi inceta sa ma mai lamentez.

Numai iubindu-te mai mult, respectandu-te, avand mai multa incredere in instictul tau si ascultand de glasul ratiunii decat cel de al inimii...adica exact cum ai spus si tu, punandu-te pe primul plan, vei reusi sa te menajeji de astfel de "persoane", vei face pace cu tine insati si mai presus de toate...vei avea o relatie sanatoasa!
Sunt sigura ca vei intalni dragostea adevarata si barbatul care sa te merite la justa ta valoare...pentru ca esti o femeie plina de calitati!






Multumesc pentru cuvintele frumoase si incurajatoare.
fantasie
Postat pe 16 Ianuarie 2013 19:48
De la: kudika_15804, la data 2013-01-15 14:31:59
De la: fantasie, la data 2013-01-15 14:19:42Din pacate da..ar fi fost totusi mai bine pt starea mea pshica daca nu as fi retrait acest episod..caci practic asta simt ca fac.Oricum am vb si cu mama pana la urma..nu pot sa nu o admir pentru forta de care da dovada.Cu toate ca am dezamagit-o..ea continua sa ma sustina si sa imi zica o vorba buna si incurajatoare.Din pacate nu cred ca voi mai avea incredere in vreun barbat de acumm inainte..si nu cred ca voi mai iubi cu atat patos gandindu-ma doar la binele lui.Ma voi pune pe mine pe primul plan si voi inceta sa ma mai lamentez.



Nu vorbi astfel,caci nu vei putea sa respecti asta,caci constructia ta psihica este predispusa la sacrificii de genul celui,pe care tocmai l-ai facut!!!Comportamentul mamei tale este normal,firesc si tipic tuturor mamelor preocupate de copiii lor!!Te-a incurajat in mod exemplar,ascult-o!!!!In ceea ce priveste increderea in partener,aici iti dau dreptate,dar trebuie sa ai rabdare,vei mai cunoaste barbati,si va trebui sa iti recapeti increderea in acel ales de catre sufletul tau,va fi foarte greu,dar se mai intampla si minuni!!!!Egoismul in ceea ce priveste preocuparea primordiala a proprie-ti persoane,poti sa-l dezvolti,dar intre limite normale,nu exagera in aceasta directie!!!!Ai retrait acel episod,numai si numai din vina ta,nu te lamenta inutil,neascultarea se plateste intotdeauna!!!!! Incearca sa descoperi noul,nu sa retraiesti din cenusa vechiului!!!!




Iti multumesc frumos..ai dreptate in ceea ce afirmi..sunt constienta de vina ce o am.Voi incerca sa ma respect mai mult pe mine si sa nu ma mai dezamagesc
fantasie
Postat pe 16 Ianuarie 2013 19:49
De la: fantasie, la data 2013-01-16 19:49:43[quote name='
Iti multumesc frumos..ai dreptate in ceea ce afirmi..sunt constienta de vina ce o am.Voi incerca sa ma respect mai mult pe mine si sa nu ma mai dezamagesc



Asa sa faci,iti doresc sa ai succes in demersul tau!!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Ianuarie 2013 20:13
Il iubesti? fa=o dar de la distanta. Nu iti bloca sentimentele pe care le ai fata de el.Nu va merge si daca va fi sa fie doar cu tine. Tot timpul iti vei aminti de ce s-a intamplat. Increderea este unul din cele mai importante ingrediente din relatia de cuplu. Fara ea e ca si cum ai manca mancarea fara sare. Poti face asta? Poti merge mai departe? Ce vrei de la viata? De la un barbat? de la o relatie? cum vrei sa fie viata ta?
Aceste intrebari te vor ajuta sa iti clarifici situatia in care te afli. Doar daca vrei sa ti le pui, aici este o problema.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 20 Ianuarie 2013 14:18
In dragoste ca si intr-un razboi,luptam pt ceva anume,pt durerea din inima care ne macina,deci ar fi timpul sa nu mai gandesti cu inima ci cu capul si ai sa vezi ca iubindute mai mult pe tine vei avea de castigat!
Bafta si capul sus,totul este trecator in viata si pana nu ne impiedicam de pragul de sus nu-l vedem pe cel de jos!Astai viata,esti inca tanara si mai ai ai inca multe de tras pana-l vei gasi pe cel adevarat care te merita!!!

Titanika
Postat pe 20 Ianuarie 2013 16:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatia capricorn-gemeni?? 25 De la: ioanab90 14 Ianuarie 2011 12:50
Increderea... 3 De la: Osmopos 16 Octombrie 2014 12:27
ce sa fac..?? 15 De la: erosita 9 Mai 2010 16:48
iubire la distanta? 24 De la: steffy91 16 Noiembrie 2011 22:41
Pro sau contra ? 15 De la: lexxya88 28 Iulie 2014 22:28