Setari Cookie-uri

Scolioza

Buna ! As putea intra la Academia de Politie daca am scolioza? Nu este foarte accentuata , deci nu mi s-a recomandat operatia . Port un corset de 4 ani si il mai am de purtat inca 2 , de asemenea mai fac inot si gimnastica medicala . As avea vreo sansa sa intru? Proba fizica nu ar fi o problema ,deoarece as vrea sa ma apuc din vara de antrenament pentru a putea trece examenul . Nu obosesc chiar atat de repede , imi place sa urc pe munte + locuiesc la etajul 4 si urc , cobor scarile de cel putin 3 4 ori pe zi . Dureri de spate nu am , iar corsetul il port cat de mult pot . Mi-am facut si un control de respiratie ,si nu am nicio problema . Imi doresc foarte mult sa intru si bineinteles ca as munci foarte mult , insa daca nu se poate nu vreau sa ma iluzionez degeaba si sa ma orientez spre o alta facultate. Un sfat va rog ! Va multumesc mult .
katina93
Postat pe 15 Ianuarie 2013 18:56
De la: Vivi96, la data 2013-01-15 18:56:43Buna ! As putea intra la Academia de Politie daca am scolioza? Nu este foarte accentuata , deci nu mi s-a recomandat operatia . Port un corset de 4 ani si il mai am de purtat inca 2 , de asemenea mai fac inot si gimnastica medicala . As avea vreo sansa sa intru? Proba fizica nu ar fi o problema ,deoarece as vrea sa ma apuc din vara de antrenament pentru a putea trece examenul . Nu obosesc chiar atat de repede , imi place sa urc pe munte + locuiesc la etajul 4 si urc , cobor scarile de cel putin 3 4 ori pe zi . Dureri de spate nu am , iar corsetul il port cat de mult pot . Mi-am facut si un control de respiratie ,si nu am nicio problema . Imi doresc foarte mult sa intru si bineinteles ca as munci foarte mult , insa daca nu se poate nu vreau sa ma iluzionez degeaba si sa ma orientez spre o alta facultate. Un sfat va rog ! Va multumesc mult .



Intereseaza-te care sunt probele fizice eliminatorii si in ce masura sunt afectate de problema ta de sanatate!!Incepe,intai,cu medicul ,care te tine sub observatie,apoi,secretariatul Academiei de Politie,stiam ca exista niste bariere ,pe care nu le poti depasi, decat daca esti sanatos!!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Ianuarie 2013 19:51
si eu am aceeasi problema dar nu treci la examenul medical....
stelianaxxx
Postat pe 10 Februarie 2013 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Credeti cumva ca un partid este puternic prin averile membrilor sai p-s-d-isti? 4 De la: Georgevici_Mihail_1 17 August 2014 19:58
pt viitoarele mamici 5 De la: gabisimari 15 Decembrie 2010 17:00
Barbatii astia 7 De la: kudika363724 24 Aprilie 2016 07:19
Vrei sa devi reprezentant AVON? 1 De la: AvonBusiness 6 Noiembrie 2010 09:08
Cadou pentru nasi!!! 4 De la: kudika_941494 25 Noiembrie 2013 09:33