Setari Cookie-uri

Sacrificiile in dragoste? oare care este iubirea adevarata? Voi doamnelor ce spuneti?

De la: criszoe, la data 2013-01-23 22:22:35Dragostea ne este scut

Dacã intrãm în aceastã lume cu convingerea cã suntem iubiți și dacã ieșim din ea știind același lucru, putem face fațã la orice se va întâmpla între cele douã momente.

Citat de Michael Jackson despre iubire ºi lume




kudika_21232
Postat pe 23 Ianuarie 2013 22:30
Este ff adevarat ca in 4 ani se pot intampla multe,dar eu merg pe deviza ca daca este sa fiti impreuna veti fi.
Se zice ca ce este al tau este pus deoparte,dar acel al tau care este pus deoparte nu este musai sa fie acea jumatate , si ce faci in acest caz ?? Inveti sa traiesti cu ea/el si apoi te trezesti intr-o buna zi ca iti bate jumatatea la usa

Am avut o relatie la distanta care a durat 3 ani si totusi a durat pana am obosit si am zis STOP. Atunci am crezut ca el este jumatatea mea,dar ceea ce simt azi nu se poate descrie in cuvinte.Acum pot zice cu mana pe inima ca mi-am gasit sufletul pereche.





criszoe
Postat pe 23 Ianuarie 2013 22:30
De la: criszoe, la data 2013-01-23 22:30:56Este ff adevarat ca in 4 ani se pot intampla multe,dar eu merg pe deviza ca daca este sa fiti impreuna veti fi.
Se zice ca ce este al tau este pus deoparte,dar acel al tau care este pus deoparte nu este musai sa fie acea jumatate , si ce faci in acest caz ?? Inveti sa traiesti cu ea/el si apoi te trezesti intr-o buna zi ca iti bate jumatatea la usa

Am avut o relatie la distanta care a durat 3 ani si totusi a durat pana am obosit si am zis STOP. Atunci am crezut ca el este jumatatea mea,dar ceea ce simt azi nu se poate descrie in cuvinte.Acum pot zice cu mana pe inima ca mi-am gasit sufletul pereche.








Da si eu merg pe aceeasi deviza...si de 4 ani spun ca nu s a schimbat iubirea si am trecut prin mlte chiar si o desp de un an dupa cum am mai spus.....ne am despartit pe o anumita perioada...sper ca intr un final sa ne fie bn....
kudika_21232
Postat pe 23 Ianuarie 2013 22:44
Doar timpul va decide asta.
criszoe
Postat pe 23 Ianuarie 2013 22:48
De la: criszoe, la data 2013-01-23 22:48:49Doar timpul va decide asta.


Da stiu:(
kudika_21232
Postat pe 23 Ianuarie 2013 22:51
Atunci multa rabdare ca ai nevoie,dar vezi sa nu te trezesti intr-o buna zi ca a trecut viata pe langa tine tot asteptand.
criszoe
Postat pe 23 Ianuarie 2013 22:55
De la: criszoe, la data 2013-01-23 22:55:29Atunci multa rabdare ca ai nevoie,dar vezi sa nu te trezesti intr-o buna zi ca a trecut viata pe langa tine tot asteptand.


Tocmai ca ne am despartit ..cu gandul ca vom fii iar impreuna peste ceva tmp...dar eu ramai aici ...nuj cum sa gandesc...vreau sa mi vad de viata mea...nu vreau sa gandesc ca se intoarce si vom relua relatie...un an totusi nu sunt cateva saptamani.....:(
kudika_21232
Postat pe 23 Ianuarie 2013 23:00
De la: kudika_21232, la data 2013-01-23 23:00:12
De la: criszoe, la data 2013-01-23 22:55:29Atunci multa rabdare ca ai nevoie,dar vezi sa nu te trezesti intr-o buna zi ca a trecut viata pe langa tine tot asteptand.


Tocmai ca ne am despartit ..cu gandul ca vom fii iar impreuna peste ceva tmp...dar eu ramai aici ...nuj cum sa gandesc...vreau sa mi vad de viata mea...nu vreau sa gandesc ca se intoarce si vom relua relatie...un an totusi nu sunt cateva saptamani.....:(


Deci timpul le rezolva pe toate si va vindeca orice rana.Nu-i un capat de tara o sa-ti treaca.Toate sunt trecatoare ,toate.
criszoe
Postat pe 23 Ianuarie 2013 23:10
De la: criszoe, la data 2013-01-23 23:10:02
De la: kudika_21232, la data 2013-01-23 23:00:12
De la: criszoe, la data 2013-01-23 22:55:29Atunci multa rabdare ca ai nevoie,dar vezi sa nu te trezesti intr-o buna zi ca a trecut viata pe langa tine tot asteptand.


Tocmai ca ne am despartit ..cu gandul ca vom fii iar impreuna peste ceva tmp...dar eu ramai aici ...nuj cum sa gandesc...vreau sa mi vad de viata mea...nu vreau sa gandesc ca se intoarce si vom relua relatie...un an totusi nu sunt cateva saptamani.....:(


Deci timpul le rezolva pe toate si va vindeca orice rana.Nu-i un capat de tara o sa-ti treaca.Toate sunt trecatoare ,toate.



Nu stiu cum sa gandesc...acum nu mi mai vine sa fiu cu nimeni ... desii nu vreau asta...nu vreau sa stau cu gandul ca se va intoarce la un momentdat si poate cine stie cum ramn eu aia cu buza umflata...offf dar el are incredere ca m a v a recastiga..e sigur pe dragostea nostra...dar eu nuj ce sa mai fac:( aseara plangeam amndoi...eu i am zs ca nu nu vreau desii trebuie dar simt ca nu vreau pana ar fii sa plece mai este cv timp...simt ca inebunesc..
kudika_21232
Postat pe 24 Ianuarie 2013 14:26
Poate sunt eu mai demodat in gandire, insa nu inteleg cum poti sa iubesti pe cineva si sa te combini cu altii in timp ce sunteti departe unul de celalalt.
Pai ce iubire ami e si aia in care iti imparti femeia/ barbatul cu alte persoane?
Kiddo_
Postat pe 24 Ianuarie 2013 14:33
De la: kudika_21232, la data 2013-01-24 14:26:24[quote name=
Nu stiu cum sa gandesc...acum nu mi mai vine sa fiu cu nimeni ... desii nu vreau asta...nu vreau sa stau cu gandul ca se va intoarce la un momentdat si poate cine stie cum ramn eu aia cu buza umflata...offf dar el are incredere ca m a v a recastiga..e sigur pe dragostea nostra...dar eu nuj ce sa mai fac:( aseara plangeam amndoi...eu i am zs ca nu nu vreau desii trebuie dar simt ca nu vreau pana ar fii sa plece mai este cv timp...simt ca inebunesc..



Adica,cum????Nu iti vine sa incepi o alta relatie,dar vrei asta,si,in acelasi timp,sper la revenirea fostului in viata ta!!!! Ceva nu se leaga asa cum ar trebui!!!!! Atunci cand iubesti,o faci pentru o singura persoana,fara a-ti asigura spatele ,pentru a nu ramane "cu buza umflata",in cazul in care....nu ar functiona lucrurile asa cum visezi!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Ianuarie 2013 15:17
De la: kudika_15804, la data 2013-01-24 15:17:30
De la: kudika_21232, la data 2013-01-24 14:26:24[quote name=
Nu stiu cum sa gandesc...acum nu mi mai vine sa fiu cu nimeni ... desii nu vreau asta...nu vreau sa stau cu gandul ca se va intoarce la un momentdat si poate cine stie cum ramn eu aia cu buza umflata...offf dar el are incredere ca m a v a recastiga..e sigur pe dragostea nostra...dar eu nuj ce sa mai fac:( aseara plangeam amndoi...eu i am zs ca nu nu vreau desii trebuie dar simt ca nu vreau pana ar fii sa plece mai este cv timp...simt ca inebunesc..



Adica,cum????Nu iti vine sa incepi o alta relatie,dar vrei asta,si,in acelasi timp,sper la revenirea fostului in viata ta!!!! Ceva nu se leaga asa cum ar trebui!!!!! Atunci cand iubesti,o faci pentru o singura persoana,fara a-ti asigura spatele ,pentru a nu ramane "cu buza umflata",in cazul in care....nu ar functiona lucrurile asa cum visezi!!!!!!


Nu ma intelegeti gresit....am zs ca la un mom stiu ca se v a reintoarce...dar pana atunci eu ce fac?nu stiu cum sa privesc lucrurile...cum sa mi vad de viata mea linistita ..simt ca mi am pierdut sufletul o data cu despartirea asta....:(..daca pt el e mai usor caci este baiat pt mn e mai greu :(...ne am despartit cu cateva luni inainte de plecare pt a nu suferii mai mlt atunci...dar in sufletul meu nu vreau asta deloc desii stiu ca e si mai greu atunci...dar il iubesc si simt acum ca nu am aer asa..cand totul mergea excelent a intervenit asta...pt xca e f ambitios si a zs ca el nu vrea o viata normala vrea mai mlt pt el..si bineintekes si pt noi...cum sa gandesc eu acum spuneti voi?....sa mi refac viata?sa ce?
kudika_21232
Postat pe 24 Ianuarie 2013 15:45
De la: kudika_21232, la data 2013-01-24 15:45:02[quote name='
Nu ma intelegeti gresit....am zs ca la un mom stiu ca se v a reintoarce...dar pana atunci eu ce fac?nu stiu cum sa privesc lucrurile...cum sa mi vad de viata mea linistita ..simt ca mi am pierdut sufletul o data cu despartirea asta....:(..daca pt el e mai usor caci este baiat pt mn e mai greu :(...ne am despartit cu cateva luni inainte de plecare pt a nu suferii mai mlt atunci...dar in sufletul meu nu vreau asta deloc desii stiu ca e si mai greu atunci...dar il iubesc si simt acum ca nu am aer asa..cand totul mergea excelent a intervenit asta...pt xca e f ambitios si a zs ca el nu vrea o viata normala vrea mai mlt pt el..si bineintekes si pt noi...cum sa gandesc eu acum spuneti voi?....sa mi refac viata?sa ce?




Nu te inteleg gresit,dara asa ceva reiese din postarea ta!!!

Draga mea,daca inca il iubesti pe acel tanar,nu vei putea sa te indragostesti de alt barbat curand,iti garantez acest lucru,decat daca vei dori sa traiesti o relatie in minciuna!!

Pe de alta parte,te intreb,chiar crezi in reintoarcerea fostului,si,in cazul in care va reveni,crezi ca va mai fi totul ca la inceput,iar iti garantez ca nu!!!Cum vrea sa faca o viata pentru voi doi,,,de la distanta???Este fals,nu valoreaza nimic viata creata de el in atare conditii!!!

Sfatul meu este acela de a te lasa "prada" timpului,vorba romanului,"vei trai si vei vedea"!!!!Il iubesti,,incearca sa te detasezi si as te relaxezi,timpul va lucra in locul tau!!!Si iti vei da seama,la un moment dat,de ceea ce simti pentru domnul respectiv!!!Timpul,,,fa-ti-l prieten,nu are rost sa te chinui in asteptari sumbre!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Ianuarie 2013 15:57
De la: kudika_15804, la data 2013-01-24 15:57:26
De la: kudika_21232, la data 2013-01-24 15:45:02[quote name='
Nu ma intelegeti gresit....am zs ca la un mom stiu ca se v a reintoarce...dar pana atunci eu ce fac?nu stiu cum sa privesc lucrurile...cum sa mi vad de viata mea linistita ..simt ca mi am pierdut sufletul o data cu despartirea asta....:(..daca pt el e mai usor caci este baiat pt mn e mai greu :(...ne am despartit cu cateva luni inainte de plecare pt a nu suferii mai mlt atunci...dar in sufletul meu nu vreau asta deloc desii stiu ca e si mai greu atunci...dar il iubesc si simt acum ca nu am aer asa..cand totul mergea excelent a intervenit asta...pt xca e f ambitios si a zs ca el nu vrea o viata normala vrea mai mlt pt el..si bineintekes si pt noi...cum sa gandesc eu acum spuneti voi?....sa mi refac viata?sa ce?




Nu te inteleg gresit,dara asa ceva reiese din postarea ta!!!

Draga mea,daca inca il iubesti pe acel tanar,nu vei putea sa te indragostesti de alt barbat curand,iti garantez acest lucru,decat daca vei dori sa traiesti o relatie in minciuna!!

Pe de alta parte,te intreb,chiar crezi in reintoarcerea fostului,si,in cazul in care va reveni,crezi ca va mai fi totul ca la inceput,iar iti garantez ca nu!!!Cum vrea sa faca o viata pentru voi doi,,,de la distanta???Este fals,nu valoreaza nimic viata creata de el in atare conditii!!!

Sfatul meu este acela de a te lasa "prada" timpului,vorba romanului,"vei trai si vei vedea"!!!!Il iubesti,,incearca sa te detasezi si as te relaxezi,timpul va lucra in locul tau!!!Si iti vei da seama,la un moment dat,de ceea ce simti pentru domnul respectiv!!!Timpul,,,fa-ti-l prieten,nu are rost sa te chinui in asteptari sumbre!!!!


El vrea sa se realizeze...dar asta implica despartirea noastra si isi asuma si riscul de pierdere..dar este prea sigur pe noi..amandoi simtim ca suntem facuti sa ramanem impreuna..simte ca eu voi fii mama copiilor lui si invers simt la fel.am trecut orin mlte si nu s a schimbat iubirea dintre noi...doar ca suntem la inceput de drum avem 22 de ani mergem pe 23 suntem si tyineri sa ne implicam in ceea ce se numeste casatorie...de aceea vrea intai sa fie stapan pe picioarele lui....
kudika_21232
Postat pe 24 Ianuarie 2013 16:20
De la: kudika_21232, la data 2013-01-24 16:20:34[quote name='
El vrea sa se realizeze...dar asta implica despartirea noastra si isi asuma si riscul de pierdere..dar este prea sigur pe noi..amandoi simtim ca suntem facuti sa ramanem impreuna..simte ca eu voi fii mama copiilor lui si invers simt la fel.am trecut orin mlte si nu s a schimbat iubirea dintre noi...doar ca suntem la inceput de drum avem 22 de ani mergem pe 23 suntem si tyineri sa ne implicam in ceea ce se numeste casatorie...de aceea vrea intai sa fie stapan pe picioarele lui....



Nu este nimic gresit in dorinta lui,este de apreciat daca este responsabil si te iubeste atat de mult,dar o spun cu rezerva de rigoare!!!Ideea casatoriei,,eliminati-o din start,mai aveti multe de facut pana sa fiti apti sa formati o familie!!!Respecta-i decizia si ,in acest caz,nu ai ce sa faci,decat sa-l astepti,nu???Daca iubirea voastra este fara margini,cu siguranta nu il vei putea insela si nici sa-i murdaresti amintirea!!!Referitor la el,,,am dubii,nu cred ca va rezista fara sa te tradeze!!!Repet,relatiile la distanta nu sunt,intotdeauna,reusite!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Ianuarie 2013 16:33

De la: kudika_15804, la data 2013-01-24 16:33:05
De la: kudika_21232, la data 2013-01-24 16:20:34[quote name='
El vrea sa se realizeze...dar asta implica despartirea noastra si isi asuma si riscul de pierdere..dar este prea sigur pe noi..amandoi simtim ca suntem facuti sa ramanem impreuna..simte ca eu voi fii mama copiilor lui si invers simt la fel.am trecut orin mlte si nu s a schimbat iubirea dintre noi...doar ca suntem la inceput de drum avem 22 de ani mergem pe 23 suntem si tyineri sa ne implicam in ceea ce se numeste casatorie...de aceea vrea intai sa fie stapan pe picioarele lui....



Nu este nimic gresit in dorinta lui,este de apreciat daca este responsabil si te iubeste atat de mult,dar o spun cu rezerva de rigoare!!!Ideea casatoriei,,eliminati-o din start,mai aveti multe de facut pana sa fiti apti sa formati o familie!!!Respecta-i decizia si ,in acest caz,nu ai ce sa faci,decat sa-l astepti,nu???Daca iubirea voastra este fara margini,cu siguranta nu il vei putea insela si nici sa-i murdaresti amintirea!!!Referitor la el,,,am dubii,nu cred ca va rezista fara sa te tradeze!!!Repet,relatiile la distanta nu sunt,intotdeauna,reusite!!!


De aceea ne si despartim...sa nu suferim nici inainte de plecare...nici pe timpul plecarii..el mai putin caci pe vapor este de munca ii trebuie mintea limpede...dar eu daca vom continua relatia as sta trista tot timpulk...cu frikca...m as gandii ce face ..oare ma inseala?si o relatie la asa distanta se raceste...este greu sa fii plecat 8 luni ...de exemplu ca fata e mai usor totusi sa rezisti fara sex decat un baiat...e mai greu....lasam iubirea in mana destinului....de aceea nu stiu eu una cum s procedez dupa aceasta despartire...dar ai f mare dreoptate sa ma las prada timpului...
kudika_21232
Postat pe 24 Ianuarie 2013 16:41
....."Iubirea adevarata mai exista? e acea iubire complicata unde trebuie sa treci peste mai mlte hopuri?unde sunt mlte despartiri dar impacari din dragoste?si poate despartiri din nevoie ca asa trebuie nu ca asa vreti?"....dragostea exista dintotdeauna...fara ea nimic n-ar avea farmec si nici rost..este atunci cand ai nevoie sa te bucuri si nu te poti bucura de unul singur, este atunci cand ai un umar pe care sa te poti sprijini....si cum nimic nu-i usor pe lumea asta, de ca ar fi simplu si sa iubesti!???!!!
mia2123
Postat pe 24 Ianuarie 2013 17:25
De la: kudika_21232, la data 2013-01-24 16:41:36
[quote name='
De aceea ne si despartim...sa nu suferim nici inainte de plecare...nici pe timpul plecarii..el mai putin caci pe vapor este de munca ii trebuie mintea limpede...dar eu daca vom continua relatia as sta trista tot timpulk...cu frikca...m as gandii ce face ..oare ma inseala?si o relatie la asa distanta se raceste...este greu sa fii plecat 8 luni ...de exemplu ca fata e mai usor totusi sa rezisti fara sex decat un baiat...e mai greu....lasam iubirea in mana destinului....de aceea nu stiu eu una cum s procedez dupa aceasta despartire...dar ai f mare dreoptate sa ma las prada timpului...



Ai alta solutie,varianta de rezolvare ???Nu este indicat sa traiesti timorata de acele intrebari,care denota lipsa de incredere,atat in tine,cat si in partenerul tau!!!Astfel de joburi,desfasurate departe de fiinta iubita,aduc si astfel de probleme,care se nasc pe un fond instabil al sentimentelor si increderii reciproce!!!Fii prietena cu tine si cu timpul!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Ianuarie 2013 18:32
De la: kudika_15804, la data 2013-01-24 18:32:01
De la: kudika_21232, la data 2013-01-24 16:41:36
[quote name='
De aceea ne si despartim...sa nu suferim nici inainte de plecare...nici pe timpul plecarii..el mai putin caci pe vapor este de munca ii trebuie mintea limpede...dar eu daca vom continua relatia as sta trista tot timpulk...cu frikca...m as gandii ce face ..oare ma inseala?si o relatie la asa distanta se raceste...este greu sa fii plecat 8 luni ...de exemplu ca fata e mai usor totusi sa rezisti fara sex decat un baiat...e mai greu....lasam iubirea in mana destinului....de aceea nu stiu eu una cum s procedez dupa aceasta despartire...dar ai f mare dreoptate sa ma las prada timpului...



Ai alta solutie,varianta de rezolvare ???Nu este indicat sa traiesti timorata de acele intrebari,care denota lipsa de incredere,atat in tine,cat si in partenerul tau!!!Astfel de joburi,desfasurate departe de fiinta iubita,aduc si astfel de probleme,care se nasc pe un fond instabil al sentimentelor si increderii reciproce!!!Fii prietena cu tine si cu timpul!!!!
.....bine spus!!...daca esti prieten cu tine insuti....nimic nu ti poate zdruncina increderea....si timpul aduce toate clarificarile
mia2123
Postat pe 24 Ianuarie 2013 18:43
nici femeile nu pot rezista tetatiei de a se combina cu un barbat
kudika_26242
Postat pe 27 Ianuarie 2013 10:46
Grea dragostea asta!!!!!!!! Si decat sa sufar din dragoste mai bine sa ma doara ceva fizic...
kudika_21232
Postat pe 27 Ianuarie 2013 14:27
De la: kudika_26242, la data 2013-01-27 10:46:03nici femeile nu pot rezista tetatiei de a se combina cu un barbat
.... .pai...cu cine s-ar mai combina barbatii!!!???
mia2123
Postat pe 27 Ianuarie 2013 15:11
De la: kudika_21232, la data 2013-01-27 14:27:50Grea dragostea asta!!!!!!!! Si decat sa sufar din dragoste mai bine sa ma doara ceva fizic...



Si durerea fizica, este departe de a fi ceva placut pentru om,nu vorbi astfel!!!!Durerile fac parte din viata si trebuie sa invatam sa traim cu ele,daca nu le putem indeparta din existenta noastra!!!Bucuria te inalta,pe cand dureres ,suferinta te calesc!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2013 15:17
- Tot cu atita sinceritate trebuie sa-i raspund si eu d-nei/d-rei, ca "porcii" care suntem, nu am putea fi porci fara scroafe...
kudika_26880
Postat pe 27 Ianuarie 2013 16:07
De la: kudika_26880, la data 2013-01-27 16:07:27- Tot cu atita sinceritate trebuie sa-i raspund si eu d-nei/d-rei, ca "porcii" care suntem, nu am putea fi porci fara scroafe...



Nu ai incurcat topicurile????
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2013 16:12
De la: kudika_26242, la data 2013-01-27 10:46:03nici femeile nu pot rezista tetatiei de a se combina cu un barbat


nu stiu de ce cred ca femeile sunt mult mai bine adaptate unei relatii de cuuplu decit barbatii... au ceva ce nu se poate exprima si nu se vede, ..., din punct de vedere sufletesc sunt complete,...., au darul de a face un barbat, vioara... si o vioara , barbat... Ce atinge ea cu mina, inforeste... Ne cam intorc cum vor ele daca nu suntem atenti, dar si cind li se infunda, trece mult timp sa-si revina... si cind o fac vor alege o victima sigura... vai de capul ei
kudika_26880
Postat pe 27 Ianuarie 2013 16:16
De la: kudika_15804, la data 2013-01-27 16:12:23
De la: kudika_26880, la data 2013-01-27 16:07:27- Tot cu atita sinceritate trebuie sa-i raspund si eu d-nei/d-rei, ca "porcii" care suntem, nu am putea fi porci fara scroafe...



Nu ai incurcat topicurile????



daca am gresit, lumineaza-ma
kudika_26880
Postat pe 27 Ianuarie 2013 16:21
8 luni fara sex, ceva nemaipomenit. Cum sa rezisti atat timp departe de persoana iubita. E monstruos. Musai sex sa-si aline suferintele.

Faina treaba. Si mai ziceti ca va iubiti.
Kiddo_
Postat pe 27 Ianuarie 2013 16:32
De la: kudika_26880, la data 2013-01-27 16:21:31
De la: kudika_15804, la data 2013-01-27 16:12:23
De la: kudika_26880, la data 2013-01-27 16:07:27- Tot cu atita sinceritate trebuie sa-i raspund si eu d-nei/d-rei, ca "porcii" care suntem, nu am putea fi porci fara scroafe...



Nu ai incurcat topicurile????



daca am gresit, lumineaza-ma



Nu-i nicio problema,doar ca exista topicul cu pricina,trebuie doar sa-l cauti!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Ianuarie 2013 16:38
De la: kudika_26880, la data 2013-01-27 16:16:58
De la: kudika_26242, la data 2013-01-27 10:46:03nici femeile nu pot rezista tetatiei de a se combina cu un barbat


nu stiu de ce cred ca femeile sunt mult mai bine adaptate unei relatii de cuuplu decit barbatii... au ceva ce nu se poate exprima si nu se vede, ..., din punct de vedere sufletesc sunt complete,...., au darul de a face un barbat, vioara... si o vioara , barbat... Ce atinge ea cu mina, inforeste... Ne cam intorc cum vor ele daca nu suntem atenti, dar si cind li se infunda, trece mult timp sa-si revina... si cind o fac vor alege o victima sigura... vai de capul ei
.....exista barbatii minunati....pana cand femeile ii ridica pe un piedestal ...si de acolo uita sa mai priveasca in jos!!
mia2123
Postat pe 27 Ianuarie 2013 17:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma mai iubeste oare?????? 1 De la: kudika096023 26 Iulie 2010 23:06
mi se spune ca sunt iubita dar nu stiu ce sa cred 10 De la: secretulmariei 25 Iunie 2013 23:25
Pauza binemeritata de nepasare 8 De la: Arno_28 18 Iulie 2015 12:39
Cozonaci bio 1 De la: missuri9 17 Martie 2011 13:17
ma mai iubeste oare?????? 1 De la: kudika096023 26 Iulie 2010 23:05