Setari Cookie-uri

Sacrificiile in dragoste? oare care este iubirea adevarata? Voi doamnelor ce spuneti?

De la: kudika_11826, la data 2013-01-29 16:59:35[quote name='

Sarumana MissR
Daca se distruge se distruge din interior.




Sunt in asentimentul tau!!! Exista un raport de forte,mai mare sau mic,fortele fiind la fel de distructive pentru acest "cub"!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Ianuarie 2013 17:04
De la: kudika_11826, la data 2013-01-29 16:41:38
De la: Thais13, la data 2013-01-29 16:29:20
Atata vreme cat noi suntem imperfecti nici dragostea nu este.
numeni n-a spus ca e vreun sentiment pur si inaltator peste masura.
Dindragoste se distrug vieti , se mai fac si crime cand incepe sa se amestece cu orgoliu, ura si altele asemenea.
Nici Dumnezeu nu iti promite ca vei trai 100 de ani , vrei ca o femeie sa te iubeasca toata viata si sa-ti si promita asta?
Dar tu ai facut tot ce ti-a stat in putinta sa intretii sentimentul ei viu sau ai crezut ca merge de la sine?


Gresesti. Dragostea nu e limitata doar la legatura dintre un barbat si o femeie. Cand ai copii tot dragoste se cheama.
Oare nu-i iubesti pana la sfarsit si nu ti-ai da viata pt. ei daca ar fi cazul? Vezi cat de inaltator este sa faci un astfel de lucru? :) Noi nu suntem perfecti, dar avem unelte prin care sa ne apropiem de perfectiune si dragostea este unul dintre ele.
Faptul ca unii dintre noi nu am gasit o persoana pe care s-o iubim pana la sfarsit nu inseamna ca nu sunt oameni in lume carora sa nu lise fi intamplat lucrul asta.'
Si ma surprinde sa aud de la o femeie chestii de genul "vrei ca o femeie sa te iubeasca toata viata si sa-ti si promita asta?" cand de obicei femeile viseaza contrariul.


Cati parinti "iubitori"nu-si abandoneaza copii, cati nu-i maltrateaza, cati nu-i violeaza, cati nu-i omoara?
Si asta tot din iubire inaltatoare se intampla?
Nu-i oare imperfectiune si limitare?
Nimneni nu-ti va promite:
Fa-mi tu tot ce vrei( neglijeaza-ma, trateza-ma cu raceala, ignora-ma,inseala-ma) ca eu tot te voi iubi neconditionat si toata viata.
La asta m-am referit .
Sacrificii inutile pentru nimic sau pentru mai rau?
Nu cred ca-ti promite nimeni nimic in cazuri din astea.
Thais13
Postat pe 29 Ianuarie 2013 17:14
http://3.bp.blogspot.com/_G8xIlvKoRSQ/S9f473y9VKI/AAAAAAAAAZQ/TgmzEED2YV8/s1600/poze_haioase_funny_photos_04636880012564894544ae481ee713f1501114038.jpg
Rotty_
Postat pe 29 Ianuarie 2013 18:06
De la: kudika_11826, la data 2013-01-29 16:41:38
De la: Thais13, la data 2013-01-29 16:29:20
Atata vreme cat noi suntem imperfecti nici dragostea nu este.
numeni n-a spus ca e vreun sentiment pur si inaltator peste masura.
Dindragoste se distrug vieti , se mai fac si crime cand incepe sa se amestece cu orgoliu, ura si altele asemenea.
Nici Dumnezeu nu iti promite ca vei trai 100 de ani , vrei ca o femeie sa te iubeasca toata viata si sa-ti si promita asta?
Dar tu ai facut tot ce ti-a stat in putinta sa intretii sentimentul ei viu sau ai crezut ca merge de la sine?


Gresesti. Dragostea nu e limitata doar la legatura dintre un barbat si o femeie. Cand ai copii tot dragoste se cheama.
Oare nu-i iubesti pana la sfarsit si nu ti-ai da viata pt. ei daca ar fi cazul? Vezi cat de inaltator este sa faci un astfel de lucru? :) Noi nu suntem perfecti, dar avem unelte prin care sa ne apropiem de perfectiune si dragostea este unul dintre ele.
Faptul ca unii dintre noi nu am gasit o persoana pe care s-o iubim pana la sfarsit nu inseamna ca nu sunt oameni in lume carora sa nu lise fi intamplat lucrul asta.'
Si ma surprinde sa aud de la o femeie chestii de genul "vrei ca o femeie sa te iubeasca toata viata si sa-ti si promita asta?" cand de obicei femeile viseaza contrariul.

Total de acord.
kudika_22574
Postat pe 29 Ianuarie 2013 18:32
Invata-ne Doamne iubirea,
Suntem copiii tai,
Arata-ne rostul,menirea,
Si-ale fratiei cai,
Iubirea va fi biruitoare,
Va straluci mereu,
Iubirea nu are hotare,
E insusi DUMNEZEU.
Imi plac mult versurile astea.
kudika_22574
Postat pe 29 Ianuarie 2013 18:38
De la: kudika_22574, la data 2013-01-29 18:38:37Invata-ne Doamne iubirea,
Suntem copiii tai,
Arata-ne rostul,menirea,
Si-ale fratiei cai,
Iubirea va fi biruitoare,
Va straluci mereu,
Iubirea nu are hotare,
E insusi DUMNEZEU.
Imi plac mult versurile astea.



Frumoase si adevarate!!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Ianuarie 2013 19:03
De la: kudika_22127, la data 2013-01-29 11:12:22
De la: kudika_11826, la data 2013-01-23 22:06:11
De la: muza_ta, la data 2013-01-23 22:03:03
De la: kudika_11826, la data 2013-01-23 21:59:35
De la: muza_ta, la data 2013-01-23 21:56:32
De la: kudika_11826, la data 2013-01-23 21:54:43
De la: kudika_15804, la data 2013-01-23 21:51:19
De la: kudika_11826, la data 2013-01-23 21:48:22[quote name='
Daca te iubeste nu o pierzi, dimpotriva o castigi.



Eu,atunci,am preferat sa pierd,stiu,a fost si este o mare,mare tampenie!!!!!Acesta a si fost unul dintre motivele pentru care mi-am incurajat fiicele,sa se duca acolo unde le conduce inima si sufletul!!!!


Un sfat foarte bun.

nu neaparat


De ce?

trebuie mereu avuta in vedere si ratiunea, nu doar inima. inima n-are minte


Nu iubesti cu mintea, iubesti cu sufletul. Cine vrea sa fie robot nu are decat.


Mi-am amintit de o vorba draga mie: "Inima are ratiuni, pe care mintea nu le poate pricepe."

Si eu merg foarte mult pe ceea ce-mi spune inima. :)



toata cartea e legata de dragostea adevarata si ar trebui citita de cat mai multi :)
black3kobra
Postat pe 29 Ianuarie 2013 20:03
si on topic, nu cred ca relatia va fi la fel la intoarcerea baiatului. si nu vad rostul unei despartiri inaintea plecarii lui. veti suferi mai putin in acel moment credeti? va torturati singuri fara rost
black3kobra
Postat pe 29 Ianuarie 2013 20:09
De la: Thais13, la data 2013-01-29 17:14:17
De la: kudika_11826, la data 2013-01-29 16:41:38
De la: Thais13, la data 2013-01-29 16:29:20
Atata vreme cat noi suntem imperfecti nici dragostea nu este.
numeni n-a spus ca e vreun sentiment pur si inaltator peste masura.
Dindragoste se distrug vieti , se mai fac si crime cand incepe sa se amestece cu orgoliu, ura si altele asemenea.
Nici Dumnezeu nu iti promite ca vei trai 100 de ani , vrei ca o femeie sa te iubeasca toata viata si sa-ti si promita asta?
Dar tu ai facut tot ce ti-a stat in putinta sa intretii sentimentul ei viu sau ai crezut ca merge de la sine?


Gresesti. Dragostea nu e limitata doar la legatura dintre un barbat si o femeie. Cand ai copii tot dragoste se cheama.
Oare nu-i iubesti pana la sfarsit si nu ti-ai da viata pt. ei daca ar fi cazul? Vezi cat de inaltator este sa faci un astfel de lucru? :) Noi nu suntem perfecti, dar avem unelte prin care sa ne apropiem de perfectiune si dragostea este unul dintre ele.
Faptul ca unii dintre noi nu am gasit o persoana pe care s-o iubim pana la sfarsit nu inseamna ca nu sunt oameni in lume carora sa nu lise fi intamplat lucrul asta.'
Si ma surprinde sa aud de la o femeie chestii de genul "vrei ca o femeie sa te iubeasca toata viata si sa-ti si promita asta?" cand de obicei femeile viseaza contrariul.


Cati parinti "iubitori"nu-si abandoneaza copii, cati nu-i maltrateaza, cati nu-i violeaza, cati nu-i omoara?
Si asta tot din iubire inaltatoare se intampla?
Nu-i oare imperfectiune si limitare?
Nimneni nu-ti va promite:
Fa-mi tu tot ce vrei( neglijeaza-ma, trateza-ma cu raceala, ignora-ma,inseala-ma) ca eu tot te voi iubi neconditionat si toata viata.
La asta m-am referit .
Sacrificii inutile pentru nimic sau pentru mai rau?
Nu cred ca-ti promite nimeni nimic in cazuri din astea.


Parintii care-si abuzeaza copiii, nu o fac din iubire. Cine-si iubeste copiii nu este capabil de un astfel de rau.
Viorica_Franziska
Postat pe 30 Ianuarie 2013 11:44
De la: yneedlove, la data 2013-01-29 15:44:23atatea intrebari , fara a naste si mai multe intrebari....

dragostea este doar o pura imaginatie zamislita din propriul egoism....si niciodaa nu va fi egal impartasita....iubesti tu,nu te iubeste el...sau invers....

insa dragoste 100% ma indoiesc ca exista...sau ..poate tu iubesti 10 ani...el te-a iubit doar primii 3....


Daca dragostea ar fi doar o festa a imaginatiei, festa izvorata dintr-un egoism pur, dupa cum sustii tu, cum se face, ca, daca omului pe care il iubesti nu-i merge bine, simti ca nici tie nu-ti este deloc bine? Cum se face ca ne facem griji mai ales pentru oamenii la care tinem? Cum se face ca mai sunt oameni care-si doneaza o bucata de ficat sau un rinichi ca sa salveze viata omului drag? Cum se face ca ne este dor de omul pe care il iubim, atunci cand nu este langa noi? Cum se face ca fiecare lacrima pe care o varsa omul drag te arde si pe tine pe suflet? Din egoism, zici tu?! Eu zic ca iubirea este unul dintre cele mai generoase sentimente si e capabila sa te transforme asa cum putine sentimente pe lumea asta vor reusi s-o faca vreodata.

Mai exista dragoste 100% veritabila, iti spun asta din proprie experienta, pentru ca traiesc o astfel de relatie langa un om minunat, si nu suntem de ieri sau azi impreuna, ci de 13 ani ne iubim la fel de mult. Si crede-ma ca afirmatiile mele sunt sustinute de realitatea pe care o traim amandoi, eu si el.

Iti doresc si tie sa intalnesti o astfel de dragoste si sper sa fii capabil s-o apreciezi la justa ei valoare.

O zi buna!
Viorica_Franziska
Postat pe 30 Ianuarie 2013 11:58
fiecare barbat, fiecare femeie are langa elea o mina de aur...si ca orice resursa epuizabila, trebuie exploatata judicios...aviz amatorilor, pardon, cautatorilor de comori in... vestul salbatic!!
mia2123
Postat pe 30 Ianuarie 2013 12:08
De la: mia2123, la data 2013-01-30 12:08:47fiecare barbat, fiecare femeie are langa elea o mina de aur...si ca orice resursa epuizabila, trebuie exploatata judicios...aviz amatorilor, pardon, cautatorilor de comori in... vestul salbatic!!



Toti,fie ca vorbim de femei sau barbati,avem nevoie unii de ceilalti,singura problema fiind legata de gasirea partenerului potrivit!!!Zacamintele pretioase exista,numai ca trebuie sa existe cautatorii potriviti,priceputi!!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Ianuarie 2013 12:15
De la: kudika_15804, la data 2013-01-30 12:15:06
De la: mia2123, la data 2013-01-30 12:08:47fiecare barbat, fiecare femeie are langa elea o mina de aur...si ca orice resursa epuizabila, trebuie exploatata judicios...aviz amatorilor, pardon, cautatorilor de comori in... vestul salbatic!!



Toti,fie ca vorbim de femei sau barbati,avem nevoie unii de ceilalti,singura problema fiind legata de gasirea partenerului potrivit!!!Zacamintele pretioase exista,numai ca trebuie sa existe cautatorii potriviti,priceputi!!!!
....uneori sunt chiar langa noi!!!....dar cine sa vada!!!...te-ntorci un pic...si ramai cu mana goala!!!
mia2123
Postat pe 30 Ianuarie 2013 12:27
De la: mia2123, la data 2013-01-30 12:27:19
De la: kudika_15804, la data 2013-01-30 12:15:06
De la: mia2123, la data 2013-01-30 12:08:47fiecare barbat, fiecare femeie are langa elea o mina de aur...si ca orice resursa epuizabila, trebuie exploatata judicios...aviz amatorilor, pardon, cautatorilor de comori in... vestul salbatic!!



Toti,fie ca vorbim de femei sau barbati,avem nevoie unii de ceilalti,singura problema fiind legata de gasirea partenerului potrivit!!!Zacamintele pretioase exista,numai ca trebuie sa existe cautatorii potriviti,priceputi!!!!
....uneori sunt chiar langa noi!!!....dar cine sa vada!!!...te-ntorci un pic...si ramai cu mana goala!!!



Da,asa este,orice regret ulterior fiind tardiv!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Ianuarie 2013 12:48
Daa!!!!...exista dragostea...atat timp cat exista respectul, increderea, prietenia, cooperarea si pasiuni comune impartasite....restul e singuratate si pierdere de timp...sentimente irosite!!!
mia2123
Postat pe 30 Ianuarie 2013 13:21
De la: mia2123, la data 2013-01-30 13:21:05Daa!!!!...exista dragostea...atat timp cat exista respectul, increderea, prietenia, cooperarea si pasiuni comune impartasite....restul e singuratate si pierdere de timp...sentimente irosite!!!



Este un complex de sentimente,Mia,fiecare dintre ele este important pentru ambele parti,dispare unul dintre ele,totul este compromis!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Ianuarie 2013 13:47
De la: black3kobra, la data 2013-01-29 20:09:24si on topic, nu cred ca relatia va fi la fel la intoarcerea baiatului. si nu vad rostul unei despartiri inaintea plecarii lui. veti suferi mai putin in acel moment credeti? va torturati singuri fara rost


da stiu ne chinuim singuri fara rost..incercand sa ne obisnuim unul fara altul sa fim cu mintea limpede mai trz(cand v a pleca)de fapt mai mlt el ..pt ca el vrea s plece cu mintea limpede ...este f dreu sa ne abtinem sa nu vorbim...mie zilele mi se par oribile acum...ma gandesc numai la el..nici la servici nu mi iese din cap....si el este mai puternic din fire si cand isi pune cv in cap reuseste...si si a pus in cap sa incercam sa ne desp..sa nu mai vorbim s ne vedem...este greu:(...nu stiu cum sa fac ... imi vine sa ma duc peste el :)) mai ales acum ca vine si ziua indragostitilor ma demoralizeaza maxim...sa vad lumea fericita...:(...vreau sa mai petrec cu el clipe ..putine dar VREAU !
kudika_21232
Postat pe 30 Ianuarie 2013 16:40
De la: Thais13, la data 2013-01-29 16:29:20
De la: yneedlove, la data 2013-01-29 15:44:23atatea intrebari , fara a naste si mai multe intrebari....

dragostea este doar o pura imaginatie zamislita din propriul egoism....si niciodaa nu va fi egal impartasita....iubesti tu,nu te iubeste el...sau invers....

insa dragoste 100% ma indoiesc ca exista...sau ..poate tu iubesti 10 ani...el te-a iubit doar primii 3....


Atata vreme cat noi suntem imperfecti nici dragostea nu este.
numeni n-a spus ca e vreun sentiment pur si inaltator peste masura.
Dindragoste se distrug vieti , se mai fac si crime cand incepe sa se amestece cu orgoliu, ura si altele asemenea.
Nici Dumnezeu nu iti promite ca vei trai 100 de ani , vrei ca o femeie sa te iubeasca toata viata si sa-ti si promita asta?
Dar tu ai facut tot ce ti-a stat in putinta sa intretii sentimentul ei viu sau ai crezut ca merge de la sine?


sa nu intram in detalii....U don't know me....

dar pt cultura ta generala , da , am facut tot ce era omeneste posibil , de la negocieri la umilintza , am trecut prin toate....

dar merg pe ideea cea mai simpla: nu a fost sa fie !!!

nu se merita sa stai sa iti pierzi vremea , parerea mea este ca e cea mai mare imbecilitate pe care o poti face , frate nu vrei , haidi pa pa ....alta/altu la rand...

dragoste cu sila nu se poate , si atunci cand el/ea gaseste pe altcineva , poti sa te pui cum vrei ca tot nasol iese...deci....nu se merita sa investesti inutil pana la urma...
so....
No hidden catch !!!

No strïngs attached !!!

Just free love !!!!
yneedlove
Postat pe 31 Ianuarie 2013 17:08
De la: kudika_21232, la data 2013-01-23 19:54:19In iubire treci prin multe...Am ajuns la concluzia ca viata este f complicata...si niciodata nu stii ce ti rezerva...azi esti bine,maine nu...si tot asa...in dragoste v ati sacrificat?ati renuntat la el/ea pt un timp ca apoi sa va fie bine la amndoi...ati plecat pe alte meleaguri lasandu-va iubirea aici,asumnadu-va riscul pierderii ei pt totdeauna....v ati regasit prima iubire pierduta dupa mlti ani?Doamnelor sunteti fericite?Iubirea adevarata mai exista? e acea iubire complicata unde trebuie sa treci peste mai mlte hopuri?unde sunt mlte despartiri dar impacari din dragoste?si poate despartiri din nevoie ca asa trebuie nu ca asa vreti?


oricum , ce intrebari pui aici suna mai mult a 1 necunostinta de cauza 2 a masokism

poi cum vine asta: multe despartiri si impacari...poi ori e ori nu e...vine momentul plictiseli , si fiind liber/a ca taxi-ul ...te duci la primul semn din faruri a unei persoane de care te simti atras/a sau mai calci si tu in strachini...

ca cine imi zice mie ca vai am fost un/o sfant/a il iau de par si ai dau genunchi in gura....

hai sa fim seriosi si de preferat maturi in gandire si realisti in analizarea ideilor si a faptelor , dar ceva ce pot asigura din propriile mele experiente este ca: oricat ai iubii ceafa de porc , reincalzita , nu mai are acelash gust...

deci daca e sa plece...plecat/a sa ramana !!!
yneedlove
Postat pe 31 Ianuarie 2013 17:12
De la: yneedlove, la data 2013-01-31 17:12:41
De la: kudika_21232, la data 2013-01-23 19:54:19In iubire treci prin multe...Am ajuns la concluzia ca viata este f complicata...si niciodata nu stii ce ti rezerva...azi esti bine,maine nu...si tot asa...in dragoste v ati sacrificat?ati renuntat la el/ea pt un timp ca apoi sa va fie bine la amndoi...ati plecat pe alte meleaguri lasandu-va iubirea aici,asumnadu-va riscul pierderii ei pt totdeauna....v ati regasit prima iubire pierduta dupa mlti ani?Doamnelor sunteti fericite?Iubirea adevarata mai exista? e acea iubire complicata unde trebuie sa treci peste mai mlte hopuri?unde sunt mlte despartiri dar impacari din dragoste?si poate despartiri din nevoie ca asa trebuie nu ca asa vreti?


oricum , ce intrebari pui aici suna mai mult a 1 necunostinta de cauza 2 a masokism

poi cum vine asta: multe despartiri si impacari...poi ori e ori nu e...vine momentul plictiseli , si fiind liber/a ca taxi-ul ...te duci la primul semn din faruri a unei persoane de care te simti atras/a sau mai calci si tu in strachini...

ca cine imi zice mie ca vai am fost un/o sfant/a il iau de par si ai dau genunchi in gura....

hai sa fim seriosi si de preferat maturi in gandire si realisti in analizarea ideilor si a faptelor , dar ceva ce pot asigura din propriile mele experiente este ca: oricat ai iubii ceafa de porc , reincalzita , nu mai are acelash gust...

deci daca e sa plece...plecat/a sa ramana !!!


Nu prea ai inteles dar nu i paguba!
kudika_21232
Postat pe 1 Februarie 2013 15:16
De la: kudika_22127, la data 2013-01-30 11:44:31
De la: Thais13, la data 2013-01-29 17:14:17
De la: kudika_11826, la data 2013-01-29 16:41:38
De la: Thais13, la data 2013-01-29 16:29:20
Atata vreme cat noi suntem imperfecti nici dragostea nu este.
numeni n-a spus ca e vreun sentiment pur si inaltator peste masura.
Dindragoste se distrug vieti , se mai fac si crime cand incepe sa se amestece cu orgoliu, ura si altele asemenea.
Nici Dumnezeu nu iti promite ca vei trai 100 de ani , vrei ca o femeie sa te iubeasca toata viata si sa-ti si promita asta?
Dar tu ai facut tot ce ti-a stat in putinta sa intretii sentimentul ei viu sau ai crezut ca merge de la sine?


Gresesti. Dragostea nu e limitata doar la legatura dintre un barbat si o femeie. Cand ai copii tot dragoste se cheama.
Oare nu-i iubesti pana la sfarsit si nu ti-ai da viata pt. ei daca ar fi cazul? Vezi cat de inaltator este sa faci un astfel de lucru? :) Noi nu suntem perfecti, dar avem unelte prin care sa ne apropiem de perfectiune si dragostea este unul dintre ele.
Faptul ca unii dintre noi nu am gasit o persoana pe care s-o iubim pana la sfarsit nu inseamna ca nu sunt oameni in lume carora sa nu lise fi intamplat lucrul asta.'
Si ma surprinde sa aud de la o femeie chestii de genul "vrei ca o femeie sa te iubeasca toata viata si sa-ti si promita asta?" cand de obicei femeile viseaza contrariul.


Cati parinti "iubitori"nu-si abandoneaza copii, cati nu-i maltrateaza, cati nu-i violeaza, cati nu-i omoara?
Si asta tot din iubire inaltatoare se intampla?
Nu-i oare imperfectiune si limitare?
Nimneni nu-ti va promite:
Fa-mi tu tot ce vrei( neglijeaza-ma, trateza-ma cu raceala, ignora-ma,inseala-ma) ca eu tot te voi iubi neconditionat si toata viata.
La asta m-am referit .
Sacrificii inutile pentru nimic sau pentru mai rau?
Nu cred ca-ti promite nimeni nimic in cazuri din astea.


Parintii care-si abuzeaza copiii, nu o fac din iubire. Cine-si iubeste copiii nu este capabil de un astfel de rau.



Ghilimelele sunt sugestive , nu?
Thais13
Postat pe 2 Februarie 2013 18:39
asa am faut si eu si regret toata viata, asta este
kudika081088
Postat pe 3 Februarie 2013 10:29
Poate ca ai dreptate, dupa zeci de ani am aflat pe cine iubesc cu adevarat.
kudika081088
Postat pe 3 Februarie 2013 10:51
DA !!!!!
kudika081088
Postat pe 3 Februarie 2013 10:53
inima n-are minte si mintea n-are inima si atunci intotdeauna trebuie sa folosesti ratiunea.
kudika127260
Postat pe 3 Februarie 2013 15:43
...iar dragostea prosteste cateodata!
rondina
Postat pe 3 Februarie 2013 15:47
in toate si in tot trebuie sa gasim si sa fie echilibru.asta e iubirea adevarata.echilibru!daca vrem mai mult avem mai mult adica dezechilibru!
kudika127260
Postat pe 3 Februarie 2013 15:47
De la: kudika127260, la data 2013-02-03 15:43:26inima n-are minte si mintea n-are inima si atunci intotdeauna trebuie sa folosesti ratiunea.


Imi pare rau sa te contrazic dar poti ramane si cerebrala si sa iubesti in acelasi timp la nebunie pe cineva.
Thais13
Postat pe 3 Februarie 2013 16:51
De la: rondina, la data 2013-02-03 15:47:19...iar dragostea prosteste cateodata!


Cand dragostea intra pe usa , logica iese pe fereastra!
Thais13
Postat pe 3 Februarie 2013 16:52
De la: Thais13, la data 2013-02-03 16:52:54
De la: rondina, la data 2013-02-03 15:47:19...iar dragostea prosteste cateodata!


Cand dragostea intra pe usa , logica iese pe fereastra!

..dupa ce-a tranzitat prin stomac, cica!
rondina
Postat pe 3 Februarie 2013 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
probleme cu pornirea 16 De la: broscoiu 17 Octombrie 2011 22:18
Despre fericirea femeii 71 De la: kudika_957928 20 Mai 2014 10:40
anticonceptionale 5 De la: kudika_24917 16 August 2013 15:18
luati vitamine/minerale cand alaptati? 1 De la: kudika_13321 7 Decembrie 2012 18:06
Expozitia "OGLINZI POST - MODERNISME" - o noua forma de recontextualizare a valorilor artistice 2 De la: arlechinbtro 29 Aprilie 2012 13:42