Setari Cookie-uri

Ii iubesc oare pe ambii ???

Sunt intr-o relatie deja de 3 ani de zile. O relatie destul de dificila: certuri continu, contraziceri la fiecare pas, atitudine nepasatoare unul fata de celalalt. Totusi cu acest om am avut parte de tot ce e mai frumos: prima dragoste, primul si unicul barbat, precum si eu pentru el.
S-a ajuns la o perioada de criza in relatia noastra. Nici unul nu vroia sa cedeze, sa schimbe ceva. Ambii plin de orgoliu si mindrie. Nu mai rezistam,eram apuizata total. El trecea mai usor peste asta si fara prea multa bataie de cap. La un moment dat a aparut cineva in viata mea: un tinar chipes ce a inceput sa-mi faca curte si cica s-a indragostit de mine.
Faza proasta e ca ei se cunosc foarte bine. Si datorita prietenului meu l-am cunoscut pe acest tip. I-am permis sa-mi faca curte si m-am lasat dusa de valuri...Iar soarta vicleana si ea, ne-a creat conditii foarte bune pentru a petrece timpul impreuna o perioada si fara a fi deranjati, prinsi, 'executati'.
Cand s-a intors prietenul meu in oras, am simtit nevoia sa-i povestesc, nu puteam sa tac, ma simteam oarecum vinovata ca l-am tradat.. A ramas socat. Am ajuns la concluzia ca amindoi suntem vinovati de ceea ce s-a intimplat. In fine...detalii.
Acum am hotarat sa mergem mai departe, sa incercam sa lipim cioburile. Eu la rindul meu nu vreau sa ma despart de el, dar gindul imi fuge la celalt si ma doare.
Simt ca zicandu-le si unuia si altuia 'te iubesc' nu mint. Totusi idila cu tipul nou s-a terminat, doar comunicam acum...
Vreau o parere si poate in special de la cei ce au trait asa ceva.
Multumesc anticipat.
kudika_27354
Postat pe 24 Ianuarie 2013 00:57
parerea mea este ca nu-i iubesti pe niciunul, daca il iubeai pe cel cu care ai o relatie nu ajungeai sa crezi ca il iubesti pe celalalt, iar daca il iubeai pe celalalt nu te impacai cu cel cu care ai o relatie.
Iar cu lipitul cioburilor, o sa se vada intotdeauna urmele
kudika_25581
Postat pe 24 Ianuarie 2013 01:35
De la: kudika_25581, la data 2013-01-24 01:35:01parerea mea este ca nu-i iubesti pe niciunul, daca il iubeai pe cel cu care ai o relatie nu ajungeai sa crezi ca il iubesti pe celalalt, iar daca il iubeai pe celalalt nu te impacai cu cel cu care ai o relatie.
Iar cu lipitul cioburilor, o sa se vada intotdeauna urmele


Multumesc...
kudika_27354
Postat pe 24 Ianuarie 2013 01:36
De la: kudika_27354, la data 2013-01-24 00:57:20Sunt intr-o relatie deja de 3 ani de zile. O relatie destul de dificila: certuri continu, contraziceri la fiecare pas, atitudine nepasatoare unul fata de celalalt. Totusi cu acest om am avut parte de tot ce e mai frumos: prima dragoste, primul si unicul barbat, precum si eu pentru el.
S-a ajuns la o perioada de criza in relatia noastra. Nici unul nu vroia sa cedeze, sa schimbe ceva. Ambii plin de orgoliu si mindrie. Nu mai rezistam,eram apuizata total. El trecea mai usor peste asta si fara prea multa bataie de cap. La un moment dat a aparut cineva in viata mea: un tinar chipes ce a inceput sa-mi faca curte si cica s-a indragostit de mine.
Faza proasta e ca ei se cunosc foarte bine. Si datorita prietenului meu l-am cunoscut pe acest tip. I-am permis sa-mi faca curte si m-am lasat dusa de valuri...Iar soarta vicleana si ea, ne-a creat conditii foarte bune pentru a petrece timpul impreuna o perioada si fara a fi deranjati, prinsi, 'executati'.
Cand s-a intors prietenul meu in oras, am simtit nevoia sa-i povestesc, nu puteam sa tac, ma simteam oarecum vinovata ca l-am tradat.. A ramas socat. Am ajuns la concluzia ca amindoi suntem vinovati de ceea ce s-a intimplat. In fine...detalii.
Acum am hotarat sa mergem mai departe, sa incercam sa lipim cioburile. Eu la rindul meu nu vreau sa ma despart de el, dar gindul imi fuge la celalt si ma doare.
Simt ca zicandu-le si unuia si altuia 'te iubesc' nu mint. Totusi idila cu tipul nou s-a terminat, doar comunicam acum...
Vreau o parere si poate in special de la cei ce au trait asa ceva.
Multumesc anticipat.



O vaza refacuta din cioburi lipite intre ele,la prima atingere cu nervozitate,se va face praf si pulbere!!Asa si cu relatia ta,la urmatoarea discutie iscata,vor veni reprosurile si frustrarile,si o va distruge fara tagada!!Nu cred in iubirea fata de doi barbati,manifestata in acelasi timp,nu exista asa ceva!!Singurul pagubit in toata aceasta "afacere" ,esti tu!!!Nu,nu am trait asa ceva,caci nu sunt duplicitara!!!!Nu poti minti iubirea,aceasta este clar pentru mine si ar trebui sa o constientizezi si tu,dat fiind faptul ca esti femeie!!!Ti-ai inselat iubitul cu prietenul lui,nu conteaza motivul pentru care ai facut-o,dar gustul cu care ai ramas dupa actul respectiv,nu este unul dintre cele placute,si fii convinsa ca fapta ta nu va fi uitata de catre iubitul tau,faptul ca ti-a acceptat "spovedania" nu denota ca va sti sa ierte si sa uite,ma indoiesc de asta,barbatii nu iarta nimic din ceea ce intervine in defavoarea lor!!!Ce sfat doresti???Continua-ti relatia,daca ti se permite de catre partener,rupe orice legatura cu cel de-al doilea iubit si incearca sa-i fii fidela,daca consideri ca merita ,totusi,dragostea ta,aceea care este!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Ianuarie 2013 07:05
Cred ca nu te iubesti decat pe tine insati ca altfel nu ti-ai fi inselat prietenul.
Micaell
Postat pe 24 Ianuarie 2013 09:13
De la: kudika_27354, la data 2013-01-24 00:57:20Sunt intr-o relatie deja de 3 ani de zile. O relatie destul de dificila: certuri continu, contraziceri la fiecare pas, atitudine nepasatoare unul fata de celalalt. Totusi cu acest om am avut parte de tot ce e mai frumos: prima dragoste, primul si unicul barbat, precum si eu pentru el.
S-a ajuns la o perioada de criza in relatia noastra. Nici unul nu vroia sa cedeze, sa schimbe ceva. Ambii plin de orgoliu si mindrie. Nu mai rezistam,eram apuizata total. El trecea mai usor peste asta si fara prea multa bataie de cap. La un moment dat a aparut cineva in viata mea: un tinar chipes ce a inceput sa-mi faca curte si cica s-a indragostit de mine.
Faza proasta e ca ei se cunosc foarte bine. Si datorita prietenului meu l-am cunoscut pe acest tip. I-am permis sa-mi faca curte si m-am lasat dusa de valuri...Iar soarta vicleana si ea, ne-a creat conditii foarte bune pentru a petrece timpul impreuna o perioada si fara a fi deranjati, prinsi, 'executati'.
Cand s-a intors prietenul meu in oras, am simtit nevoia sa-i povestesc, nu puteam sa tac, ma simteam oarecum vinovata ca l-am tradat.. A ramas socat. Am ajuns la concluzia ca amindoi suntem vinovati de ceea ce s-a intimplat. In fine...detalii.
Acum am hotarat sa mergem mai departe, sa incercam sa lipim cioburile. Eu la rindul meu nu vreau sa ma despart de el, dar gindul imi fuge la celalt si ma doare.
Simt ca zicandu-le si unuia si altuia 'te iubesc' nu mint. Totusi idila cu tipul nou s-a terminat, doar comunicam acum...
Vreau o parere .
Multumesc anticipat.


De ce te-ai impacat cu un om care nu te mai facea fericita de ceva timp?

Viorica_Franziska
Postat pe 24 Ianuarie 2013 11:08
De la: kudika_27354, la data 2013-01-24 00:57:20
Multumesc anticipat.


esti o c00rva , flacarile iadului te asteapta
Cotoiu_ucigas
Postat pe 24 Ianuarie 2013 11:30
De la: kudika_23843, la data 2013-01-24 11:30:21
De la: kudika_27354, la data 2013-01-24 00:57:20
Multumesc anticipat.


esti o c00rva , flacarile iadului te asteapta



si daca o sa-i placa?!
kiss_my_ass
Postat pe 24 Ianuarie 2013 14:12
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-24 14:12:19
De la: kudika_23843, la data 2013-01-24 11:30:21
De la: kudika_27354, la data 2013-01-24 00:57:20
Multumesc anticipat.


esti o c00rva , flacarile iadului te asteapta



si daca o sa-i placa?!


nimanui nu-i va pasa ...
Cotoiu_ucigas
Postat pe 24 Ianuarie 2013 15:15
Este Mai greu sa repari ceea ce e stricat decat sa pleci dintr o relatie in ideea ca numai poti face nimic. Daca ati hotarat sa reparati relatia....respect si mult succes. Escapadele amoroase pot distruge iremediabil relatia sau pot Reaprinde un foc stins.Depinde de voi ce va doriti.
bea79
Postat pe 27 Ianuarie 2013 10:34
Buna.Eu am trecut prin ceea ce ai trecut tu si crede-ma nu a fost ceva placut.Relatia dintre tine si cel cu care ai 3 ani nu o sa dureze mult pentru ca aveti idei contradictorii si va certati mult ceea ce nu este bine intr-o relatie.Chiar daca te-a iertat ,nu are cum sa uite ceea ce i-ai facut si intr-o zi cand o sa va certati din nou o sa iti reproseze acest lucru.Eu nu te sfatuiesc sa te desparti de el ci doar daca simti tu ca asa e mai bine pentru tine.Cat despre celalalt...cu toate ca il iubesti incearca sa il uiti pentru ca e prietenul iubitului tau.Stiu ca este greu,dar nu poti trai in trecut.Viata merge mai departe.
come2me
Postat pe 28 Ianuarie 2013 16:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tatuaj la ochi + operatie + lentile de contact 2 De la: valy90 12 Octombrie 2010 15:58
dece nu mai pot avea incredere in barbati cred ca toti sunt la fel ? 19 De la: stardancer 30 Octombrie 2009 13:02
a disparut 13 De la: kudika068825 19 Septembrie 2009 14:08
vreau pareri 23 De la: kudika056476 9 Noiembrie 2009 20:20
BARBATUL TAUR 2 De la: micnegrusiurat4 28 August 2009 10:48