Setari Cookie-uri

Barbatii mai inclinati spre insuratoare sunt...

Am citit de curand intr-o revista destinata femeilor ca barbatii din familiile traditionale sunt mai inclinati spre insuratoare decat cei care provin din case destramate...
Eu cunosc un baiat care desi face parte dintr-o familie normala(si aici ma refer ca ai lui sunt impreuna) nu prea avea si nici acum nu prea are de gand sa se insoare,ba chiar ideea ca va fi legat de o femeie ce probabil ii va acapara viata cu regulile ei il sperie,preferand deocamdata sa nu se gandeasca la casatorie.Deci,in cunoscutii mei aceasta regula fost contrazisa.
Voi ce parere aveti?
lookinforu
Postat pe 23 August 2008 15:00
io-s de parere ca aia care a facut articolu', e virgina!

Postat pe 23 August 2008 15:21
Nu stiu cat de adevarate sunt sondajele astea...Cred ca depinde de fiecare barbat in parte , dar ceea ce am observat este ca din ce in ce mai multi barbati , dar si femei , decid sa se casatoreasca mai tarziu , constientizand ca independenta financiara si cariera sunt foarte importante ...si acest lucri mi se pare foarte ok
Kittynelle
Postat pe 25 August 2008 21:31
De la: lookinforu, la data 2008-08-23 15:00:18Am citit de curand intr-o revista destinata femeilor ca barbatii din familiile traditionale sunt mai inclinati spre insuratoare decat cei care provin din case destramate...
Eu cunosc un baiat care desi face parte dintr-o familie normala(si aici ma refer ca ai lui sunt impreuna) nu prea avea si nici acum nu prea are de gand sa se insoare,ba chiar ideea ca va fi legat de o femeie ce probabil ii va acapara viata cu regulile ei il sperie,preferand deocamdata sa nu se gandeasca la casatorie.Deci,in cunoscutii mei aceasta regula fost contrazisa.
Voi ce parere aveti?

nu e o regula generala aici.....depinde si de momentul potrivit....in ziua de azi te zbati intai sa fii realizat profesional si apoi sa te gandesti la casatorie.
mkdisk
Postat pe 12 Decembrie 2008 10:53
hai frate....in ce revista ai citit cosmo?
anderson
Postat pe 12 Decembrie 2008 14:57
De la: lookinforu, la data 2008-08-23 15:00:18Am citit de curand intr-o revista destinata femeilor ca barbatii din familiile traditionale sunt mai inclinati spre insuratoare decat cei care provin din case destramate...
Eu cunosc un baiat care desi face parte dintr-o familie normala(si aici ma refer ca ai lui sunt impreuna) nu prea avea si nici acum nu prea are de gand sa se insoare,ba chiar ideea ca va fi legat de o femeie ce probabil ii va acapara viata cu regulile ei il sperie,preferand deocamdata sa nu se gandeasca la casatorie.Deci,in cunoscutii mei aceasta regula fost contrazisa.
Voi ce parere aveti?
ba am intalnit si barbati care,desi proveneau din familii destramate,erau niste tati si soti extraordinari
kassandry
Postat pe 12 Decembrie 2008 15:03
dar asta nu e o regula ci un mod de a gandi care se regaseste atat la barbati cat si la femei. multi pun casatoria pe planul doi, pe primul plan fiind cariera si siguranta zilei de maine. si daca stam sa ne gandim, e mai important sa stii ca ai unde sa te duci dupa un eventual divort si cu un copil in brate, decat sa crezi ca vei fi cu acel barbat pana la adanci batraneti!
bangla_soul
Postat pe 12 Decembrie 2008 15:04
Asta NU e o regula. Ce e drept e ca STIINTIFIC s-a demonstrat ca exista o gena care se gaseste la 40% dintre barbati si femei.Aceasta gena ii face mai zburdalnici in sensul ca ori NU au chef de relatii serioase ori daca au asa ceva, ca si cum ar fi ceva normal "schimba caii la caruta". Daca el nu vrea gata. Nu trebuie sa te rogi de el.Asta e valabil si pentru femei. Teoretic, gena curviei ar putea fi transmisibila genetic, nu?

Postat pe 15 Decembrie 2008 05:07
nu cred nimic
am intalnit pe parcursul vietii si barbati ce provin din familii destramata si din familii intregi (hai sa nu le spune anormale pt anormala este la gilipollas care a postat topicul-vaya una mierda tia) si nu exista o regula............
la gilipollas sa se mai informeze ce este normal si ce inseamna anormal (specimene ca ea) si sa mai dea putina apa la creier.ç
flipo
Lunera
Postat pe 15 Decembrie 2008 16:47
De la: sandra26, la data 2008-12-12 15:03:54
De la: lookinforu, la data 2008-08-23 15:00:18Am citit de curand intr-o revista destinata femeilor ca barbatii din familiile traditionale sunt mai inclinati spre insuratoare decat cei care provin din case destramate...
Eu cunosc un baiat care desi face parte dintr-o familie normala(si aici ma refer ca ai lui sunt impreuna) nu prea avea si nici acum nu prea are de gand sa se insoare,ba chiar ideea ca va fi legat de o femeie ce probabil ii va acapara viata cu regulile ei il sperie,preferand deocamdata sa nu se gandeasca la casatorie.Deci,in cunoscutii mei aceasta regula fost contrazisa.
Voi ce parere aveti?
ba am intalnit si barbati care,desi proveneau din familii destramate,erau niste tati si soti extraordinari


observ ca si in cazul sandrei 26 aceasta "regula" a fost contrazisa...
lookinforu
Postat pe 15 Decembrie 2008 20:23
De la: geo32, la data 2008-08-23 15:21:36io-s de parere ca aia care a facut articolu', e virgina!

Esti mortal frate

romanticbabe
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:54
De la: lookinforu, la data 2008-08-23 15:00:18Am citit de curand intr-o revista destinata femeilor ca barbatii din familiile traditionale sunt mai inclinati spre insuratoare decat cei care provin din case destramate...
Eu cunosc un baiat care desi face parte dintr-o familie normala(si aici ma refer ca ai lui sunt impreuna) nu prea avea si nici acum nu prea are de gand sa se insoare,ba chiar ideea ca va fi legat de o femeie ce probabil ii va acapara viata cu regulile ei il sperie,preferand deocamdata sa nu se gandeasca la casatorie.Deci,in cunoscutii mei aceasta regula fost contrazisa.
Voi ce parere aveti?
bati saua sa priceapa calu????
sarutama
Postat pe 16 Decembrie 2008 18:58
dragul mosului sarutama , ma gandii ce ma gandii ce cadou sa-ti fac. in final tot tu mi-ai dat ideea, am sa-ti fac cunostinta cu o profesoara de romana. e fata tanara , la locul ei, o mica avere de la printi si peste toate , poate te mai invata si pe tine cate ceva.

Postat pe 16 Decembrie 2008 19:02
De la: mos_craciun, la data 2008-12-16 19:02:56dragul mosului sarutama , ma gandii ce ma gandii ce cadou sa-ti fac. in final tot tu mi-ai dat ideea, am sa-ti fac cunostinta cu o profesoara de romana. e fata tanara , la locul ei, o mica avere de la printi si peste toate , poate te mai invata si pe tine cate ceva.
ma bucur da a provina din familie de bogatasi
sarutama
Postat pe 16 Decembrie 2008 19:04
si poate k e invers,cei care provin dint-o fam normala.....nu stiu s pretuiask,iar cei care provin dintr-o fam destramata stiu si skopul lor in viatza e sa-si intemeize fam d care a dus lipsa.........
nirvana_cukramel
Postat pe 17 Ianuarie 2009 00:09
Conteaza cum traiesti in familie,cum evolueaza ambii parteneri in viata,si conteazace astepti de la viata.Familia in sine nu este un scop.Trebuie sa fii fericit,sa fie partenerul fericit,sa stii ca merita sa ai familie.Daca nu,degeaba ai familie,cand nu esti fericit nici tu,nici partenerul.
TEODORRD
Postat pe 17 Ianuarie 2009 11:53
De la: lookinforu, la data 2008-08-23 15:00:18Am citit de curand intr-o revista destinata femeilor ca barbatii din familiile traditionale sunt mai inclinati spre insuratoare decat cei care provin din case destramate...
Eu cunosc un baiat care desi face parte dintr-o familie normala(si aici ma refer ca ai lui sunt impreuna) nu prea avea si nici acum nu prea are de gand sa se insoare,ba chiar ideea ca va fi legat de o femeie ce probabil ii va acapara viata cu regulile ei il sperie,preferand deocamdata sa nu se gandeasca la casatorie.Deci,in cunoscutii mei aceasta regula fost contrazisa.
Voi ce parere aveti?


Una e familie "traditionala", alta familie "normala" - adica sotii sunt impreuna...si alta o familie FERICITA...
deci daca ii e frica de potentiale reguli si altele de genul, inseamna ca mama lui l-a cam tinut sub papuc pe tatal lui si.....familia aia "normala" de fapt nu a fost chiar normala daca l-a "marcat" intr-un mod negativ....
ocs
Postat pe 12 Februarie 2009 19:03
no shit! voi mai credeti ce scriu jurnalistii? tatal meu a provenit dintr-o familie destramata,si tocmai de aia si-a dorit una unita. deci daca 2 oameni nu se inteleg si decid sa se desparta asta nu inseamna ca se va transmite copiilor. nu e o regula..
dorina_77
Postat pe 14 Septembrie 2009 16:37
total anapoda
scriu si astia sa se afle in treaba, depinde si de educatia care o primesti, si de anturaj....si de personalitatea ta .... nu de exemplu de acasa .

Cherry_bob
Postat pe 15 Septembrie 2009 11:16
eu cred k dak te iubeste cu adevarat e in stare sa faca pasu asta cu tn,orice-ar fi....daca nu te iubeste intr-atat cat zice el atunci,salut casatorie...
kudika051401
Postat pe 13 Octombrie 2009 09:29
Conteaza si familia, dar cred ca ai dat peste vreun minor. Ei se maturizeaza mai greu deci, cred ca varsta e un argument mai bun daca vor sau nu insuratoare.
oana84onutza
Postat pe 13 Octombrie 2009 19:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mam indragostit 46 De la: roz5blue6lila7 16 Ianuarie 2011 17:55
vise spulberate... 49 De la: stem_29 27 August 2010 13:11
prima discutie p forum :P 6 De la: felixcat 30 Iulie 2009 17:32
Diferenta de varsta.... 35 De la: hystria1 25 Iulie 2010 19:29
Mai este ceva de facut?S-au gata...este totul pierdut desi il iubesc... 21 De la: Adella92 7 Ianuarie 2012 21:38