Setari Cookie-uri

M-a parasit fara motiv!!!

Buna,
Cu aproximativ 2 luni in urma am inceput o relatie cu un baiat. El se despartise de fost lui prietena cu cateva zile inainte sa ma cunoasca pe mine. Totul a fost ok.,am petrecut sarbatorile impreuna,nu a fost nici o problema. Acu' o saptamana mi-a marturisit ca inca mai tine la fosta prietena, ca nu stie ce s-a intamplat cu el , dar a inceput sa-si aduca aminte de ea si m-a rugat sa am rabdare cu el ca o sa-si revina. Duminica trecuta mi-a dat ignor total, m-a scos chiar si din lista de facebook, si nu-mi mai raspunde la telefon, mi-a trimis un mesaj prin care mi-a spus ca noi nu putem sa avem o relatie si sa-mi caut pe altcineva.
Nu stiu cum sa procedez, recunosc ca tin la el si ca m-am indragostit de el si nu suport gandul ca nu mai vrea sa auda de mine. Nu i-am gresit cu nimic, ba din potriva am fost de acord sa am rabdare pana o sa treaca peste toate problemele legate de fosta relatie.
Spunet-mi voi ce sa fac, nu mai suport gandul ca ma ignora asa, fara nici un motiv.Multumesc
kudika_28038
Postat pe 30 Ianuarie 2013 18:35
De la: kudika_28038, la data 2013-01-30 18:35:44Buna,
Cu aproximativ 2 luni in urma am inceput o relatie cu un baiat. El se despartise de fost lui prietena cu cateva zile inainte sa ma cunoasca pe mine. Totul a fost ok.,am petrecut sarbatorile impreuna,nu a fost nici o problema. Acu' o saptamana mi-a marturisit ca inca mai tine la fosta prietena, ca nu stie ce s-a intamplat cu el , dar a inceput sa-si aduca aminte de ea si m-a rugat sa am rabdare cu el ca o sa-si revina. Duminica trecuta mi-a dat ignor total, m-a scos chiar si din lista de facebook, si nu-mi mai raspunde la telefon, mi-a trimis un mesaj prin care mi-a spus ca noi nu putem sa avem o relatie si sa-mi caut pe altcineva.
Nu stiu cum sa procedez, recunosc ca tin la el si ca m-am indragostit de el si nu suport gandul ca nu mai vrea sa auda de mine. Nu i-am gresit cu nimic, ba din potriva am fost de acord sa am rabdare pana o sa treaca peste toate problemele legate de fosta relatie.
Spunet-mi voi ce sa fac, nu mai suport gandul ca ma ignora asa, fara nici un motiv.Multumesc



Nu-l mai cauta,acesta este sfatul meu!!!!!Te ignora??Foarte bine,raspunde-i cu aceeasi moneda!!!!!!Doua luni de relatie sunt ca o ploaie de Vara,care incepe brusc,este ravasitoare si dispare la fel de repede!!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Ianuarie 2013 18:41

Daca a spus ca nu o poate uita pe fosta prietena , este clar .

Vezi de viata ta .
Si ai grija sa nu mai pui prea mult suflet intr-o alta relatie , daca nu vrei sa suferi .
Ai grija de tine , pentru ca nimeni altcineva , in afara de parinti , nu iti va purta de grija.
Argentina_Malcea_1
Postat pe 19 Februarie 2013 07:45
fata draga daca nu a uitat-o pe prima este clar:Tu ai fost doar o pauza si asa ca lasa-l in plata domnului
kudika_25247
Postat pe 19 Februarie 2013 08:50
Asta e despartire fara motiv?!?
Eu zic ca ar trebui sa-i multumesti ca s-a dezmeticit la timp,ca daca se trezea dupa ce te lua de nevasta era mai rau pentru tine.
N-are rost sa plangi dupa un barbat care era cu gandul la alta in timp ce era cu tine,alege-l pe ala care o sa te vrea pe tine,care o sa alerge dupa tine,o sa faca totul ca sa fie cu tine.

kudika_10361
Postat pe 20 Februarie 2013 10:28
Asta e despartire fara motiv?!?
Eu zic ca ar trebui sa-i multumesti ca s-a dezmeticit la timp,ca daca se trezea dupa ce te lua de nevasta era mai rau pentru tine.
N-are rost sa plangi dupa un barbat care era cu gandul la alta in timp ce era cu tine,alege-l pe ala care o sa te vrea pe tine,care o sa alerge dupa tine,o sa faca totul ca sa fie cu tine.

kudika_10361
Postat pe 20 Februarie 2013 10:28
Din puntul meu de vedere, ceea ce se intampla acum in viata ta nu este asa cum spui tu FARA MOTIV. El ti=a spus adevarul, insa tu nu vrei sa il vezi. Deschide ochii mari, si da piept cu adevarul. Mie mi se pare clar din ceea ce ti-a zis ca este cu fosta. De ce vrei tu sa lupti cu norii sa plece, cu soarele sa nu mai straluceasca? De ce incerci sa impingi noaptea sa se faca zi? Pur si simplu lucrurile in viata trebuie sa isi urmeze calea. A lupta pentru a face lumina este inutil si fara sens. Centreza-te pe tine si viata ta, asta este ceea ce trebuie tu sa faci acum. Respul va veni de la sine.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 20 Februarie 2013 15:31
De la: kudika_28038, la data 2013-01-30 18:35:44Buna,
Cu aproximativ 2 luni in urma am inceput o relatie cu un baiat. El se despartise de fost lui prietena cu cateva zile inainte sa ma cunoasca pe mine. Totul a fost ok.,am petrecut sarbatorile impreuna,nu a fost nici o problema. Acu' o saptamana mi-a marturisit ca inca mai tine la fosta prietena, ca nu stie ce s-a intamplat cu el , dar a inceput sa-si aduca aminte de ea si m-a rugat sa am rabdare cu el ca o sa-si revina. Duminica trecuta mi-a dat ignor total, m-a scos chiar si din lista de facebook, si nu-mi mai raspunde la telefon, mi-a trimis un mesaj prin care mi-a spus ca noi nu putem sa avem o relatie si sa-mi caut pe altcineva.
Nu stiu cum sa procedez, recunosc ca tin la el si ca m-am indragostit de el si nu suport gandul ca nu mai vrea sa auda de mine. Nu i-am gresit cu nimic, ba din potriva am fost de acord sa am rabdare pana o sa treaca peste toate problemele legate de fosta relatie.
Spunet-mi voi ce sa fac, nu mai suport gandul ca ma ignora asa, fara nici un motiv.Multumesc


Cum nu are motiv sa te ignore din moment ce si-a dat seama ca tine mai mult la cealalta fata?!

Cand ai intrat in relatia cu el, stiai ca tocmai se despartise de altcineva, deci ti-ai asumant cu buna stiinta riscul unei relatii cu el. Acum ar trebui sa-ti accepti greseala si sa mergi mai departe.

Incearca sa inveti din experienta avuta faptul ca nu e bine sa intri intr-o relatie cu o persoana care tocmai s-a despartit de altcineva.
kudika_32792
Postat pe 11 Aprilie 2013 08:32
*asumat
kudika_32792
Postat pe 11 Aprilie 2013 08:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SFAT PENTRU FEMEI PRIVIND DREPTURILE FEMEI GRAVIDE 4 De la: franziska_eu 13 Februarie 2012 13:22
am o problema 10 De la: puiut_77 22 Februarie 2011 11:45
De ce facem copii?! 60 De la: kudika193305 14 Iulie 2012 17:39
De ce nu divorteaza Ashton Kutcher de Demi Moore? 18 De la: kudika_16982 8 Noiembrie 2012 09:41
Prima data fara orgasm 6 De la: megan2012 17 Iunie 2013 19:52