Setari Cookie-uri

Familia mea !

Amurgul s-a lasat peste acest mic oras. In zare eu acasa la mine intr-un patuc scriind cateva ganduri ,tu in patucul tau dormind.

Cineva mi-a zis ca am "numai prostii in cap" si adesea am stat si m-am gandit sa despic acest fir in patru ca tot nu am altceva de facut. .In fine acele "prostii" din capusorul meu nu-s ele in zadar ca de acum am si eu o viata traita intr-un numar de anisori.Hmm... ar putea fii mult sau putin ,dar cert este ca ele exista si sunt.

In fine,mergem mai departe...FAMILIA MEA ...hy...punct ochit.Pur si simplu in viziunea mea o familei s-ar forma asa : familia data de D-zeu ,parintii,fratii,surorile apoi Doamne sa-mi gasesc un sot iubitor sa formez o familie sa ne iubim si sa ne respectam reciproc si apoi cum este frumos sa ne inmultim,dap asta este familia pe care eu trebuie sa o formez si pentru care trebuie sa lupt,dar in cazul meu ,familia mea la ora actuala se compune dintr-un singur membru MAMA sau daca mai pun si la socoteala cei doi pitici(pisici)as putea zice ca am si eu ceva in plus.:) Un sot am avut si eu ,dar cum barbatii vin si pleaca m-am trezit eu singura in doi si m-am gandit ca na...de cat singura in doi mai bine eu singura ,singurica.

Cineva mi-a zis ca familia lui se compune din mama si fratii sai,de acord parerea lui si eu nu pot de cat sa io respect,dar am stat si m-am gandit cum si-ar putea intemeia familia lui compusa din sotie si copii daca el este dedicat numai familiei de sange?Oare familia care si-o intemeiaza el nu ar putea fii niciodata pe primul loc?Trebuie sa recunosc ca acesta discutie m-a pus mult pe ganduri si cum imi place sa despic firul in patru chiar voi analiza bine ce perspective de viitor sunt in acest context.

Mai departe este doar vorbarie.
Vyioleta
Postat pe 25 Ianuarie 2013 20:16
Armain
Postat pe 25 Ianuarie 2013 20:28
:)
Vyioleta
Postat pe 25 Ianuarie 2013 20:28
De la: kudika_27546, la data 2013-01-25 20:28:52:)
ce faci iubita ce nr ai?
kudika_25225
Postat pe 25 Ianuarie 2013 20:30
Care familie este mai importanta pentru voi ,cea de sange sau cea formata de-a lungul vieti?
Vyioleta
Postat pe 25 Ianuarie 2013 20:55
Ar putea familia de sange sa treaca pe locul doi si cea formata de tine sa vina pe locul intai?
Ce faci in cazul in care sotul tau nu poate face asta si pentru el conteaza doar familia de sange?
Vyioleta
Postat pe 25 Ianuarie 2013 20:56
De la: kudika_27546, la data 2013-01-25 20:56:33Ar putea familia de sange sa treaca pe locul doi si cea formata de tine sa vina pe locul intai?
Ce faci in cazul in care sotul tau nu poate face asta si pentru el conteaza doar familia de sange?

Ar trebui sa conteze, in egala masura...poate ca vor exista mici exceptii, dar atat!
Sangele apa nu se face niciodata!
rondina
Postat pe 25 Ianuarie 2013 21:12
Inseamna ca trebuia sa-si vada de treaba si nu sa se insoare.
Kiddo_
Postat pe 25 Ianuarie 2013 21:12
De la: kudika_27546, la data 2013-01-25 20:55:26Care familie este mai importanta pentru voi ,cea de sange sau cea formata de-a lungul vieti?



Ambele sunt importante,dar sunt situate pe paliere diferite!!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Ianuarie 2013 21:18
In acest caz noi vom fi mereu pe locul doi pt ca sangele apa nu se face niciodata?
Vyioleta
Postat pe 25 Ianuarie 2013 21:29
De la: kudika_27546, la data 2013-01-25 21:29:14In acest caz noi vom fi mereu pe locul doi pt ca sangele apa nu se face niciodata?



Care "noi"???????????Despre cine vorbesti??Daca nu esti explicita,nu am cum sa ma exprim cu un post!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Ianuarie 2013 21:44


Eu si copilul.
Vyioleta
Postat pe 25 Ianuarie 2013 23:34
De la: Ioonut, la data 2013-01-25 20:16:14Amurgul s-a lasat peste acest mic oras. In zare eu acasa la mine intr-un patuc scriind cateva ganduri ,tu in patucul tau dormind.

Cineva mi-a zis ca am "numai prostii in cap" si adesea am stat si m-am gandit sa despic acest fir in patru ca tot nu am altceva de facut. .In fine acele "prostii" din capusorul meu nu-s ele in zadar ca de acum am si eu o viata traita intr-un numar de anisori.Hmm... ar putea fii mult sau putin ,dar cert este ca ele exista si sunt.

In fine,mergem mai departe...FAMILIA MEA ...hy...punct ochit.Pur si simplu in viziunea mea o familei s-ar forma asa : familia data de D-zeu ,parintii,fratii,surorile apoi Doamne sa-mi gasesc un sot iubitor sa formez o familie sa ne iubim si sa ne respectam reciproc si apoi cum este frumos sa ne inmultim,dap asta este familia pe care eu trebuie sa o formez si pentru care trebuie sa lupt,dar in cazul meu ,familia mea la ora actuala se compune dintr-un singur membru MAMA sau daca mai pun si la socoteala cei doi pitici(pisici)as putea zice ca am si eu ceva in plus.:) Un sot am avut si eu ,dar cum barbatii vin si pleaca m-am trezit eu singura in doi si m-am gandit ca na...de cat singura in doi mai bine eu singura ,singurica.

Cineva mi-a zis ca familia lui se compune din mama si fratii sai,de acord parerea lui si eu nu pot de cat sa io respect,dar am stat si m-am gandit cum si-ar putea intemeia familia lui compusa din sotie si copii daca el este dedicat numai familiei de sange?Oare familia care si-o intemeiaza el nu ar putea fii niciodata pe primul loc?Trebuie sa recunosc ca acesta discutie m-a pus mult pe ganduri si cum imi place sa despic firul in patru chiar voi analiza bine ce perspective de viitor sunt in acest context.

Mai departe este doar vorbarie.


Dar de cand barbatii au sot?
kudika_32792
Postat pe 11 Aprilie 2013 11:25
De la: Ioonut, la data 2013-01-25 23:34:52

Eu si copilul.


Parca ziceai ca familia ta e formata din maica-ta si doua pisici, brusc a aparut si un copil in peisaj.

Ai scos copilul din joben, doamna Ioonut?

Iar cei doi de "oo" din nickname-ul ales de tine, vin de la numarul cu sot al bijuteriilor de familie?

kudika_32792
Postat pe 11 Aprilie 2013 11:29
De la: Ioonut, la data 2013-01-25 23:34:52

Eu si copilul.



Daca sotul tau nu stie sa faca diferenta intre cele doua realitati,imi pare rau pentru tine!!!!Nu exista grad de apreciere intre manifestarile fata de cele doua tipuri de familie,caci nu se pot compara!!!Familia de origine ramane familia mama,iar familia personala este cea ,care va merge mai departe!!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Aprilie 2013 11:33
De la: Ioonut, la data 2013-01-25 21:29:14In acest caz noi vom fi mereu pe locul doi pt ca sangele apa nu se face niciodata?


Sangele contine apa!

Inainte de a-i ataca aiurea pe altii, pune mana si informeaza-te, si nu mai face pe desteptul cand nu e cazul! Sa stii ca n-am uitat ce circ ai facut la adresa mea de Pasti, aici pe forum!

Indiferent de pe ce cont intri, pentru mine ramai acelasi penibil frustrat!

kudika_32792
Postat pe 11 Aprilie 2013 11:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-ti seduci partenerul in pat 11 De la: thadoogback 10 Septembrie 2010 09:48
DE POZA ASTA CE ZICETI ? E NOUL TRENDY-FRENDY ? 10 De la: jean_luc_picard 26 Martie 2012 14:55
ªtiaþi cã românii au fost pãcãliþi nu numai la referendum, ci ºi la memorandum? 11 De la: Georgevici_Mihail_1 13 Decembrie 2013 16:25
NUSH 1 De la: BieeBianca 21 August 2015 13:49
Am nevoie.. 26 De la: mallena 26 Iunie 2014 15:41