Setari Cookie-uri

mi se spune ca sunt iubita dar nu stiu ce sa cred

sunt casatorita si am un fiu..relatia mea de acasa nu mai merge de vreo 9 ani insa ma uitam in ochii fiului meu si imi spuneam ca trebuie sa mergem mai departe in formula asta..in timp m-am indragostit nebuneste..ghiciti..de prietenul sotului meu...ocupat cu relatii pasagere...a mers totul ca pe roate pana am realizat ca a ajuns la concluzia ca va trebui sa-si formeze si el o familie ...el imi spune mereu ca..daca sotul meu nu ii era prieten, noi am fi fost impreuna fara nicio problema insa..dupa cum spuneam sunt prieteni foarte buni deci...cred ca voi ramane mereu ''vioara a 2-a''..de aprox 3 ani are o relatie..cred ca se vor casatori...el dupa 6 ani imi spune ca ma iubeste din tot sufletul si ca doar cu mine se simte fericit insa va trebui sa se insoare cu ea....eu simt ca ma sufoc doar la ideea ca altcineva ii va face un bebe ,altcineva ii va fi aproape la nevoie,altcineva ii va spune '' te iubesc'' , altcineva il va mangaia...imi doresc tare o parere pentru ca eu deja nu mai stiu de mine..simt ca o iau pe campie..
secretulmariei
Postat pe 11 Iunie 2013 10:04
De la: kudika_36395, la data 2013-06-11 10:04:35sunt casatorita si am un fiu..relatia mea de acasa nu mai merge de vreo 9 ani insa ma uitam in ochii fiului meu si imi spuneam ca trebuie sa mergem mai departe in formula asta..in timp m-am indragostit nebuneste..ghiciti..de prietenul sotului meu...ocupat cu relatii pasagere...a mers totul ca pe roate pana am realizat ca a ajuns la concluzia ca va trebui sa-si formeze si el o familie ...el imi spune mereu ca..daca sotul meu nu ii era prieten, noi am fi fost impreuna fara nicio problema insa..dupa cum spuneam sunt prieteni foarte buni deci...cred ca voi ramane mereu ''vioara a 2-a''..de aprox 3 ani are o relatie..cred ca se vor casatori...el dupa 6 ani imi spune ca ma iubeste din tot sufletul si ca doar cu mine se simte fericit insa va trebui sa se insoare cu ea....eu simt ca ma sufoc doar la ideea ca altcineva ii va face un bebe ,altcineva ii va fi aproape la nevoie,altcineva ii va spune '' te iubesc'' , altcineva il va mangaia...imi doresc tare o parere pentru ca eu deja nu mai stiu de mine..simt ca o iau pe campie..



Da,vei fi a "n-a" vioara,nu a doua,draga mea,daca continui cu o casnicie deplorabila si cu iubiri fara valoare!!!Fa-ti curatenie in viata personala,crezi ca fiul vostru va va multumi ca ati continuat o casnicie in suferinta ??Nicidecum,draga mea,copiii au viata lor,sunt irevocabili in reprosuri atunci cand sufera din cauza neintelegerilor dintre parinti si ei nu au nicio vina,si,cu siguranta,si fiul tau te va judeca pentru faptul ca ai lasat viata sa se desfasoare asa cum o face in acest moment,ca un tavalug!!!Simti ca o iei pe campie???Draga mea,"ia-o" pe la munte,este mult mai bine ,si aerul oxigenat este un bun remediu pentru refacerea psihicului!!!!Barbati,ca prietenul sotului tau,se gasesc pe toate drumurile,doar sa pocnesti din degete!!!Sa-ti spun ceva!Daca domnul respectiv respecta relatia de prietenie cu sotul tau,nu intra in relatia cu tine,sa iti fie clar acest lucru!!Nu te respecta,nu isi respecta prietenul si iubita reala,care nu esti tu,si nu se respecta pe el insusi!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Iunie 2013 10:19
De la: kudika_36395, la data 2013-06-11 10:04:35sunt casatorita si am un fiu..relatia mea de acasa nu mai merge de vreo 9 ani insa ma uitam in ochii fiului meu si imi spuneam ca trebuie sa mergem mai departe in formula asta..in timp m-am indragostit nebuneste..ghiciti..de prietenul sotului meu...ocupat cu relatii pasagere...a mers totul ca pe roate pana am realizat ca a ajuns la concluzia ca va trebui sa-si formeze si el o familie ...el imi spune mereu ca..daca sotul meu nu ii era prieten, noi am fi fost impreuna fara nicio problema insa..dupa cum spuneam sunt prieteni foarte buni deci...cred ca voi ramane mereu ''vioara a 2-a''..de aprox 3 ani are o relatie..cred ca se vor casatori...el dupa 6 ani imi spune ca ma iubeste din tot sufletul si ca doar cu mine se simte fericit insa va trebui sa se insoare cu ea....eu simt ca ma sufoc doar la ideea ca altcineva ii va face un bebe ,altcineva ii va fi aproape la nevoie,altcineva ii va spune '' te iubesc'' , altcineva il va mangaia...imi doresc tare o parere pentru ca eu deja nu mai stiu de mine..simt ca o iau pe campie..


Parerea mea: daca te-ar fi iubit, nu ar fi acceptat sa te imparta cu sotul tau si ar fi facut tot ce-i sta in putinta sa fiti impreuna si oficial.

Faptul ca se casatoreste cu o alta femeie si vrea sa aiba copii cu ea, nu sunt dovezi de iubire din partea lui, nici pentru acea femeie, dar nici pentru tine. El este doar un alt individ egoist, care se joaca de-a iubirea cu oameni nevinovati.

In ceea ce priveste casnicia ta, daca tu consideri ca nu mai poate fi reparata, poate ca ar fi bine, pentru tine si pentru copilul tau, sa pui punct si sa mergi pe drumul tau.

Sterge-ti lacrimile si mergi mai departe demna, nemaiacceptand suferinta in viata ta.
kudika_32792
Postat pe 11 Iunie 2013 10:56
multu pentru sfaturi... .. poate aveti dreptate sa fac curatenie in viata-mi si ca unul ca el gasesc oriunde...sunt constienta de lucrul asta..la fel cred ca daca as pune capat casniciei ne-ar fi bine mie si fiului meu insa..va intreb....voi mai credeti in iubire? in chestia aia ce-ti arde sufletul...aia ce te trezeste in toiul noptii..aia care te pune in situatia de a renunta la viata-ti pt pers iubita///...eh.de el stiu..termin repede..gasesc un motiv oarecare si gata insa......eu de iubirea asta as scapa dar nu stiu cum...
....aah..uitasem sa va spun...acum 3 ani am pus capat acestei relatii extra (cand el a cunoscut pe iubita lui a evitat sa treaca pe la noi aprox un an)....eu mi-am vazut de viata iar el de noua achizitie...a facut greseala de a-i povesti si ei despre cat si cu cate putere credeam unul in celalalt..etc...ulterior m-a cautat sa-mi reproseze ca nu poate s-o iubeasca pe ea pt ca nu poate sa ma uite pe mine..apoi..incet incet am reluat relatia...acum mi-a spus ca nu mai are 20 de ani sa-si mai permita relatii dupa relatii si ca pt asta si-ar intemeia o familie cu respectiva d-soara...in fine...probabil sa fiu mintita...cine mai stie..
secretulmariei
Postat pe 11 Iunie 2013 13:07
Sigur ca eu cred in iubire din moment ce sunt casatorita cu omul pe care il iubesc.


Tu ai cumva impresia ca intr-o casnicie nu e loc si de iubire sau cum? Crezi ca doar intr-un amantlac poti avea parte de iubire?

In fine, daca tu te astepti sa te sustin in relatia pe care o ai cu amantul tau, n-o s-o fac, pentru ca nu va vad impreuna nici in 100 de ani de acum incolo. Daca tu nu realizezi ca, oricat de mult l-ai iubi si dori pe amantul tau, relatia voastra e fara viitor, noi ce putem face? Unii oameni, care nu pot accepta realitatea, isi merita soarta, fara suparare.

N-ai decat sa te lasi mistuita de "iubire", noaptea in pat, visand la cai verzi pe pereti si iubiri imposibile, cand viata trece pe langa tine.

Imi pare rau ca sunt atat de directa, dar nu pot fi nici intr-o mie de ani de acord cu atitudinea ta. In fine, e viata ta, cum iti asterni, asa vei dormi.

kudika_32792
Postat pe 11 Iunie 2013 13:47
buna,
iubire dragoste exista, acum depinde de om cum percepe aceasat iubire.Dar la tine nu este vb de iubire ,este vorba de TINE ,TU esti cea care nu vrea sa -si gaseasca linistea ,Tu esti cea care doreste altceva de la viata.Poate ceea ce ai acum nu te multumeste cu absolut nimic chiar daca ai un copil care sa-ti traiasca si o casnicie ratata.Acum intrebarile mele sunt:
cat de mult ai luptat pentru casnicia ta?
daca ai incercat sa vb cu sotul tau ce te apasa?
cedaca poti sa faci singura pasul de a meerge inainte singura pe un alt drum.
Eu consider ca astea sunt intrebarile la care ar trebui sa te gandesti.
Cat despre celalalt barbat ..esti doar o Aventura ,probabil buna la pat si il satisfaci exact cum isi doreste el..dar iubire dion partea lui nu exista si nici nu a existat ,doar respect pentru ca esti sotia asa zisului lui prieten.
hmmsimpatica
Postat pe 23 Iunie 2013 09:25
De la: secretulmariei, la data 2013-06-11 10:04:35sunt casatorita si am un fiu..relatia mea de acasa nu mai merge de vreo 9 ani insa ma uitam in ochii fiului meu si imi spuneam ca trebuie sa mergem mai departe in formula asta..in timp m-am indragostit nebuneste..ghiciti..de prietenul sotului meu...ocupat cu relatii pasagere...a mers totul ca pe roate pana am realizat ca a ajuns la concluzia ca va trebui sa-si formeze si el o familie ...el imi spune mereu ca..daca sotul meu nu ii era prieten, noi am fi fost impreuna fara nicio problema insa..dupa cum spuneam sunt prieteni foarte buni deci...cred ca voi ramane mereu ''vioara a 2-a''..de aprox 3 ani are o relatie..cred ca se vor casatori...el dupa 6 ani imi spune ca ma iubeste din tot sufletul si ca doar cu mine se simte fericit insa va trebui sa se insoare cu ea....eu simt ca ma sufoc doar la ideea ca altcineva ii va face un bebe ,altcineva ii va fi aproape la nevoie,altcineva ii va spune '' te iubesc'' , altcineva il va mangaia...imi doresc tare o parere pentru ca eu deja nu mai stiu de mine..simt ca o iau pe campie..

Scuza-ma dar tu deja ai UN fiu ce te intereseaza cine ii face bebe amantului tau? Familia ta merita ce ii faci? De ce nu te desparti de sotul tau si ii spui adevarul fiului tau si apoi vezi ce mai poti face!?
Va complicati viata singuri si apoi va intrebati ce se intampla...se intampla ca de la bun inceput ati stiut amandoi ce sunteti...amanti si atat! Acum s-a terminat cu joaca si vrea sa fie linistit si sa-si construiasca o familie ca tu deja ai una pe care nu o mai vezi! Nu ar trebui sa fii o mama responsabila? Asa cu totii putem face copii!
verraa
Postat pe 23 Iunie 2013 20:29
De la: secretulmariei, la data 2013-06-11 10:04:35sunt casatorita si am un fiu..relatia mea de acasa nu mai merge de vreo 9 ani insa ma uitam in ochii fiului meu si imi spuneam ca trebuie sa mergem mai departe in formula asta..in timp m-am indragostit nebuneste..ghiciti..de prietenul sotului meu...ocupat cu relatii pasagere...a mers totul ca pe roate pana am realizat ca a ajuns la concluzia ca va trebui sa-si formeze si el o familie ...el imi spune mereu ca..daca sotul meu nu ii era prieten, noi am fi fost impreuna fara nicio problema insa..dupa cum spuneam sunt prieteni foarte buni deci...cred ca voi ramane mereu ''vioara a 2-a''..de aprox 3 ani are o relatie..cred ca se vor casatori...el dupa 6 ani imi spune ca ma iubeste din tot sufletul si ca doar cu mine se simte fericit insa va trebui sa se insoare cu ea....eu simt ca ma sufoc doar la ideea ca altcineva ii va face un bebe ,altcineva ii va fi aproape la nevoie,altcineva ii va spune '' te iubesc'' , altcineva il va mangaia...imi doresc tare o parere pentru ca eu deja nu mai stiu de mine..simt ca o iau pe campie..

Scuza-ma dar tu deja ai UN fiu ce te intereseaza cine ii face bebe amantului tau? Familia ta merita ce ii faci? De ce nu te desparti de sotul tau si ii spui adevarul fiului tau si apoi vezi ce mai poti face!?
Va complicati viata singuri si apoi va intrebati ce se intampla...se intampla ca de la bun inceput ati stiut amandoi ce sunteti...amanti si atat! Acum s-a terminat cu joaca si vrea sa fie linistit si sa-si construiasca o familie ca tu deja ai una pe care nu o mai vezi! Nu ar trebui sa fii o mama responsabila? Asa cu totii putem face copii!
verraa
Postat pe 23 Iunie 2013 20:29
De la: secretulmariei, la data 2013-06-11 13:07:39multu pentru sfaturi... .. poate aveti dreptate sa fac curatenie in viata-mi si ca unul ca el gasesc oriunde...sunt constienta de lucrul asta..la fel cred ca daca as pune capat casniciei ne-ar fi bine mie si fiului meu insa..va intreb....voi mai credeti in iubire? in chestia aia ce-ti arde sufletul...aia ce te trezeste in toiul noptii..aia care te pune in situatia de a renunta la viata-ti pt pers iubita///...eh.de el stiu..termin repede..gasesc un motiv oarecare si gata insa......eu de iubirea asta as scapa dar nu stiu cum...
....aah..uitasem sa va spun...acum 3 ani am pus capat acestei relatii extra (cand el a cunoscut pe iubita lui a evitat sa treaca pe la noi aprox un an)....eu mi-am vazut de viata iar el de noua achizitie...a facut greseala de a-i povesti si ei despre cat si cu cate putere credeam unul in celalalt..etc...ulterior m-a cautat sa-mi reproseze ca nu poate s-o iubeasca pe ea pt ca nu poate sa ma uite pe mine..apoi..incet incet am reluat relatia...acum mi-a spus ca nu mai are 20 de ani sa-si mai permita relatii dupa relatii si ca pt asta si-ar intemeia o familie cu respectiva d-soara...in fine...probabil sa fiu mintita...cine mai stie..

Eu ma intreb daca tu crezi in iubire! Nu cred ca stii ce este aia iubire pt ca altfel nu ai fii in Situatia asta! Tu esti innebunita Acum ca este misterul asta si ca nu stati impreuna ...va parliti pe unde apucati si e palpitant si incitant pt ca in casnicia ta nu mai exista asta...si e normal ca aveti un fiu care v-a rapit timp pe care ar trebui sa il pierzi de placere ca ti-ai dorit asta!
Tu confunzi Iubirea cu sexul si desi esti mama nu stii ce vrei de la viata! E timpul sa treci peste si sa-ti gasesti alt amant sau sa faci curatenie la tine in ograda si sa tegandesti bn ce vrei sa pastrezi si ce nu! Succes
verraa
Postat pe 23 Iunie 2013 20:44
Nu consider ca sunt in masura sa judec,insa imi pot exprima liber opinia despre situatia d-voastra,avand in vedere faptul ca ati postat acest subiect pe forum.Din punctul meu de vedere,cel pe care il iubiti ,manifesta o frica enorma de a ramane singur.Daca nu se va casatori cu ea,ce garantie are ca d-voastra veti divorta,ca sa fiti impreuna cu el?Aici este vorba doar despre a-si asigura un viitor,din punct de vedere sentimental,desi,in sufletul sau,pare a fi neresemnat si nemultumit.Incercati sa il intelegeti,chiar daca doare enorm,ati luat decizia de a merge mai departe pentru copil,de aceea ajutati-l sa isi urmeze drumul.Fireste,ceea ce spun eu acum este crima curata,dar,intrebati-va daca riscati,el va va urma?Vreti sa riscati?Sau vreti sa pastrati si familia,dar si pe el?Care estedrumul de mijloc?Daca nu doriti sa divortati,atunci,incercati sa il lasati sa isi creeze un parcurs firesc al vietii.Poate chiar isi doreste o casnicie,un copil,chiar daca va iubeste,poate si-ar fi dorit toate acestea cu d-voastra!Iubirea adevarata ofera libertate...Succes mai departe si fiti tare!
emanuela_v
Postat pe 25 Iunie 2013 23:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Asta-i pohta ce-am pohtit:-) 51 De la: criszoe 10 Aprilie 2012 14:36
caut coafeza 12 De la: kudika_12473 27 Iulie 2012 10:00
buna 4 De la: Deep 23 Iulie 2010 16:19
De ce nu imi da inelul? 18 De la: kudika_969829 29 Iulie 2014 16:08
kudika 1 De la: kudika400169 9 Mai 2011 22:43