Setari Cookie-uri

Duhul lampii ?

De la: kudika_29311, la data 2013-02-20 12:51:28
De la: Eremia_Victoras_1, la data 2013-02-10 15:31:00Eu, personal, mi-as dori sa calatoresc oriunde, oricand unde vreau eu, prin timp si spatiu. Mai sunt dorinte gen, sa pot citi gandurile celorlalti, sa am puteri nelimitate ar fi ceva fain dar nu le-as folosi numai pentru mine.Am facut acest topic tocmai pentru a vedea, cata lume spune acum ca si-ar diori sanatate.Pe multi ii aud ca daca ar alege dintre noroc si sanatate, aceasta din urma e pe primul plan.Dar daca stai sa te gandesti putin, daca ai noroc nu inseamna sa ai numai bani, inseamna sa fii sanatos, sa fii fericit.Toata lumea se gandeste la bani.Pai norocul aduce numai bani? Cand e cineva bolnav ce zic apropiatii, poate are noroc si se insanatoseste.Si va zic eu ca mai mult ca sigur ca in fata "lampii", nimeni nu o sa isi doreasca sanatate si fericire in lume.Barbatii, in mare parte isi vor dori sa fie atrase femeile de ei, sa aibe un penis imens, bani cu carul.Femeile vor dori sa isi mentina silueta oricat ar manca, sa fie pline de bani, sa fie celelalte femei invidioase pe ele, etc. Eu am mentionat cateva dorinte mai diferite dar vad ca nu a venit nimeni cu ceva nou. Chiar acum imi doresc ca ala care facea scandal cu biserica di dumnezeul lui sa traiasca in munti, fara wireless.
Subscriu
subscri ca esti tuta
kudika_28071
Postat pe 20 Februarie 2013 13:31
De la: kudika_28071, la data 2013-02-20 13:31:30
De la: kudika_29311, la data 2013-02-20 12:51:28
De la: Eremia_Victoras_1, la data 2013-02-10 15:31:00Eu, personal, mi-as dori sa calatoresc oriunde, oricand unde vreau eu, prin timp si spatiu. Mai sunt dorinte gen, sa pot citi gandurile celorlalti, sa am puteri nelimitate ar fi ceva fain dar nu le-as folosi numai pentru mine.Am facut acest topic tocmai pentru a vedea, cata lume spune acum ca si-ar diori sanatate.Pe multi ii aud ca daca ar alege dintre noroc si sanatate, aceasta din urma e pe primul plan.Dar daca stai sa te gandesti putin, daca ai noroc nu inseamna sa ai numai bani, inseamna sa fii sanatos, sa fii fericit.Toata lumea se gandeste la bani.Pai norocul aduce numai bani? Cand e cineva bolnav ce zic apropiatii, poate are noroc si se insanatoseste.Si va zic eu ca mai mult ca sigur ca in fata "lampii", nimeni nu o sa isi doreasca sanatate si fericire in lume.Barbatii, in mare parte isi vor dori sa fie atrase femeile de ei, sa aibe un penis imens, bani cu carul.Femeile vor dori sa isi mentina silueta oricat ar manca, sa fie pline de bani, sa fie celelalte femei invidioase pe ele, etc. Eu am mentionat cateva dorinte mai diferite dar vad ca nu a venit nimeni cu ceva nou. Chiar acum imi doresc ca ala care facea scandal cu biserica di dumnezeul lui sa traiasca in munti, fara wireless.
Subscriu
subscri ca esti tuta
Te-ai trezit? ..Nici cu tine nu imi este rusine..
kudika_29311
Postat pe 20 Februarie 2013 15:24
.....fiecare sã zâmbeascã mai mult!!1...o faþã plinã se zîmbet spune totul despre tine însãþi!!!
mia2123
Postat pe 20 Februarie 2013 15:27
De la: kudika_25578, la data 2013-02-07 08:08:32tre s-o frec ?
....nu conteaza!!!!miel sa iasa si sa fie si de rasa!!!
mia2123
Postat pe 3 Martie 2013 20:30
De la: Eremia_Victoras_1, la data 2013-02-07 01:48:05Daca ai avea la dispozitie sa ti se indeplineasca o singura dorinta, oricat de mare ar fi ea, ce ti-ai dori? Inclusiv sa fii un zeu.


As da sanatate la toata lumea.
kudika_32792
Postat pe 30 Aprilie 2013 17:01
De la: rondina, la data 2013-02-07 13:42:34
De la: Eremia_Victoras_1, la data 2013-02-07 01:48:05Daca ai avea la dispozitie sa ti se indeplineasca o singura dorinta, oricat de mare ar fi ea, ce ti-ai dori? Inclusiv sa fii un zeu.

Sanatate!


Acum am citit ce-ai scris ca-ti doresti si tu, Rondi!
kudika_32792
Postat pe 30 Aprilie 2013 17:02
De la: Eremia_Victoras_1, la data 2013-02-10 15:31:00Eu, personal, mi-as dori sa calatoresc oriunde, oricand unde vreau eu, prin timp si spatiu. Mai sunt dorinte gen, sa pot citi gandurile celorlalti, sa am puteri nelimitate ar fi ceva fain dar nu le-as folosi numai pentru mine.Am facut acest topic tocmai pentru a vedea, cata lume spune acum ca si-ar diori sanatate.Pe multi ii aud ca daca ar alege dintre noroc si sanatate, aceasta din urma e pe primul plan.Dar daca stai sa te gandesti putin, daca ai noroc nu inseamna sa ai numai bani, inseamna sa fii sanatos, sa fii fericit.Toata lumea se gandeste la bani.Pai norocul aduce numai bani? Cand e cineva bolnav ce zic apropiatii, poate are noroc si se insanatoseste.Si va zic eu ca mai mult ca sigur ca in fata "lampii", nimeni nu o sa isi doreasca sanatate si fericire in lume.Barbatii, in mare parte isi vor dori sa fie atrase femeile de ei, sa aibe un penis imens, bani cu carul.Femeile vor dori sa isi mentina silueta oricat ar manca, sa fie pline de bani, sa fie celelalte femei invidioase pe ele, etc. Eu am mentionat cateva dorinte mai diferite dar vad ca nu a venit nimeni cu ceva nou. Chiar acum imi doresc ca ala care facea scandal cu biserica di dumnezeul lui sa traiasca in munti, fara wireless.


Repet, eu imi doresc sanatate, pentru toata lumea. As fi egoista daca as cere doar pentru mine. Daca esti sanatos, poti sa-ti faci norocul cu mana ta, poti sa-ti construiesti fericirea, poti sa ridici si muntii, ce sa mai.

In niciun caz nu mi-as dori chestii materiale. Nu mi-am legat niciodata fericirea, visele si dorintele de un obiect sau de bani.
kudika_32792
Postat pe 30 Aprilie 2013 17:07


Nu cer nimic,caci ori de cate ori am cerut,nu am primit,in schimb,mi s-au oferit adevaruri,care m-au ajutat sa ma ridic si sa razbat in viata!!!!Trebuie sa stii sa ceri,ce anume sa ceri si sa meriti cerinta respectiva!!!!Restul este una dintre povestile lui Aladin!!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Aprilie 2013 18:24
De la: kudika_15804, la data 2013-04-30 18:24:07

Nu cer nimic,caci ori de cate ori am cerut,nu am primit,in schimb,mi s-au oferit adevaruri,care m-au ajutat sa ma ridic si sa razbat in viata!!!!Trebuie sa stii sa ceri,ce anume sa ceri si sa meriti cerinta respectiva!!!!Restul este una dintre povestile lui Aladin!!!!
...si ale franciskai...cu coacaze negre si elemente de soc...de care a avut parte acolo unde mai este si acum
INTELIGENTUL
Postat pe 30 Aprilie 2013 18:31
Mi-as dori ff mult ca in acest moment sa plec la mare
criszoe
Postat pe 30 Aprilie 2013 19:11
Se zice ca noi nu trebuie sa cerem nimic pentru-ca D-zeu stie de ceea ce avem nevoie si daca trebuie si este bine pentru noi ne va da.Noi trebuie doar sa multumim pentru ceea ce primim.

Norocul iti este data si el si daca nu ai pic de noroc nu poti face nimic si la fel si cu fericirea.Unii sunt predestinati doar sa sufere si altii sa se bucure.Noi suntem doar niste pioni.

CE ITI ESTE SCRIS IN FRUNTE ITI ESTE PUS.
criszoe
Postat pe 30 Aprilie 2013 19:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum amenajez un living? 18 De la: soraflorentina 16 Decembrie 2009 00:07
caut femeie de servici ....cu experienta !! 19 De la: diana1981 11 Noiembrie 2010 23:38
Pentru doamnele si domnisoarele din Timisoara 1 De la: carmen_joy 7 Ianuarie 2011 12:47
Hristos a Inviat! 24 De la: ramona_ursuleanu 21 Aprilie 2009 18:41
Un subiect mai neserios ... 240 De la: Achillesluv 12 Noiembrie 2011 11:32