Setari Cookie-uri

am nevoie de parerea voastra

Am o relatie de 4 ani si ne-am inteles f bine. Am plecat la munca in Germania si m-a inselat cu o femeie care sta la parintii lui in gazda. Mi-a spus si m-am intors ca sa o luam de la capat, dar dupa o scurta vreme dupa ce m-am intors am vazut ca si-au scris mesaje care pe mine m-au durut enorm. Am cerut ca macar sa plece din scara blocului (pentru ca inca locuieste in aceeasi scara cu noi), dar mama iubitului meu in calitate de proprietar a spus ca doar nu mai e mult pana i se expira contractul si doar mai pot astepta atat. Voi ce parere aveti? Cer eu prea mult sau nu sunt inteleasa? Voi ce ati face in locul meu? Ați putea accepta asa ceva? Multumesc anticipat pentru sfaturi !
kudika369746
Postat pe 2 Martie 2013 19:00
Imi pare rau.Nu mi se pare ca ceri prea mult,dar poate nu esti inteleasa.Eu zic ca ar trebui a le explici ca nu-ti place de aceea femeie,ca te deranjeaza,iar daca te intreaba de ce nu-ti place spui ca ti se pare nepotrivit sa stea cu voi.Sper ca te am ajutat:D
kudika_12522
Postat pe 2 Martie 2013 19:26
Confrunt-o pe tipa! Poate intelege ea si pleaca de buna voie
kudika_32624
Postat pe 29 Martie 2013 02:37
nu ai ce face, astepti... asta daca crezi ca el merita. parerea mea e ca tu meriti mai mult decat ai primit.
kudi10
Postat pe 29 Martie 2013 18:41
De la: kudika_32624, la data 2013-03-29 02:37:00Confrunt-o pe tipa! Poate intelege ea si pleaca de buna voie



Dezonoranta atitudine, aceea de a se adresa femeii rivale... Ce legatura are femeia cu relatia ta?! Niciuna! Stii tu ce i-a spus despre tine, stii tu ca ea nu este mintita ca si tine?!
Mai grav imi pare mie usirunta cu care ti se cere sa accepti infidelitatea partenerului tau, precum si larga intelegere a familiei lui.
Pai, daca acum, cand numai iubirea va tine impreuna, esti inselata, tarata intr-o promiscuitate morala, cum va fi peste zece, cinsprezece ani?!
Eu m-as gandi serios in ce familie urmeaza sa intru...
Nu chiriasa trebuie alungata!
Parerea mea.
maybe
Postat pe 29 Martie 2013 20:21
Bineinteles ca ai dreptate, femeia respectiva nu are nici o legatura: daca nu era ea, putea fi alta. Asa e si soacra-mea, ea nu condamna barbatul care a inselat , condamna intodeauna 'curva' care s-a bagat in relatia altuia. Dar s-a bagat unde i-a permis el sa se bage.Ea era libera sa faca ce vroia. El nu. Sunt o fire toleranta in general, dar adulterul, nici nu l-as putea tolera, nici nu l-as putea ierta. Daca ma inseala o data, a doua oara nu ii mai dau sansa sa o faca!Deci parerea mea e sa iti vezi de viata ta in Germania. Nici nu mai merita sa te intorci.
Content_Manager
Postat pe 30 Martie 2013 03:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inceputul unei relatii de infidelitate 53 De la: animallover 19 Iunie 2011 08:54
Buna! Am nevoie de un sfat! 28 De la: kudika023770 26 Septembrie 2011 23:29
am nevoie de un sfat.... 30 De la: leu_shukar 23 Februarie 2009 10:32
Sa ii spui sau nu...? 39 De la: arahne 17 August 2014 11:03
si amantii sunt oameni.........ce parere aveti despre amanti........ati fost la randul vostru,cunoasteti cazuri? 198 De la: dindirel 24 Noiembrie 2009 13:59