Setari Cookie-uri

Sfat

Sunteti nefericite cu iubitul? Va simtiti ignorate de el? Nu mai e ca la inceput? A aparut un Fat Frumos care va e alaturi cand va certati cu iubitul? Va asculta, va sterge lacrimile si va alina suferinta? Pare foarte dornic sa iti fie alaturi cand celalalt te-a ranit? FUGITI CAT VA TIN PICIOARELE de acest specimen de barbat! Nu va vrea decat raul! Am avut ghinionul de a da peste un astfel de specimen. Regret cu toata fiinta mea ca mi-am deschis sufletul in fata unei asemenea persoane si ca mi-am batut joc de relatia mea. Daca aveti probleme in relatii NICIODATA nu vbiti cu o persoana de sex opus, e foarte posibil sa aiba intentii ascunse. Apelati la prietene, dar cel mai bine e sa nu ziceti nimanui. Numai voi stiti ce se petrece in intimitatea relatiei voastre, numai voi puteti lua deciziile corecte. Oricum va dau sfaturi gresite! NU EXISTA PRIETENIE INTRE DOUA PERSOANE DE SEX OPUS!
undergo77777
Postat pe 15 August 2008 16:48
asa e!

Postat pe 15 August 2008 17:03
BA EXISTA DACA EXISTA SI IUBIRE..

Postat pe 15 August 2008 17:07
Ba sa ma scuzi dar nu-s de acord ! Este adevarat ca atunci cand esti dezamagit/a de partener/a ai tentinta sa lasi garda jos mai usor decat daca nu ai avea probleme dar al saselea simt tot ar trebui sa functioneze chiar daca esti suparat/a
iris_4_ever
Postat pe 15 August 2008 17:10
De la: atarnache, la data 2008-08-15 16:48:03Sunteti nefericite cu iubitul? Va simtiti ignorate de el? Nu mai e ca la inceput? A aparut un Fat Frumos care va e alaturi cand va certati cu iubitul? Va asculta, va sterge lacrimile si va alina suferinta? Pare foarte dornic sa iti fie alaturi cand celalalt te-a ranit? FUGITI CAT VA TIN PICIOARELE de acest specimen de barbat! Nu va vrea decat raul! Am avut ghinionul de a da peste un astfel de specimen. Regret cu toata fiinta mea ca mi-am deschis sufletul in fata unei asemenea persoane si ca mi-am batut joc de relatia mea. Daca aveti probleme in relatii NICIODATA nu vbiti cu o persoana de sex opus, e foarte posibil sa aiba intentii ascunse. Apelati la prietene, dar cel mai bine e sa nu ziceti nimanui. Numai voi stiti ce se petrece in intimitatea relatiei voastre, numai voi puteti lua deciziile corecte. Oricum va dau sfaturi gresite! NU EXISTA PRIETENIE INTRE DOUA PERSOANE DE SEX OPUS!


Eu zic ca nu-i de generalizat!Prietenul meu cel mai bun e...barbat si nu a fost niciodata nimic intre noi,dar nu a aparut ca "specimenul"-cunosc si eu genul asta de "prieten",dar si prietenele cele mai bue pot "sa ti-o traga"-scuzat-mi iesirea dar m-am revoltat-cand ti-e lumea mai draga!
sweetpink
Postat pe 15 August 2008 17:14
De la: atarnache, la data 2008-08-15 16:48:03Sunteti nefericite cu iubitul? Va simtiti ignorate de el? Nu mai e ca la inceput? A aparut un Fat Frumos care va e alaturi cand va certati cu iubitul? Va asculta, va sterge lacrimile si va alina suferinta? Pare foarte dornic sa iti fie alaturi cand celalalt te-a ranit? FUGITI CAT VA TIN PICIOARELE de acest specimen de barbat! Nu va vrea decat raul! Am avut ghinionul de a da peste un astfel de specimen. Regret cu toata fiinta mea ca mi-am deschis sufletul in fata unei asemenea persoane si ca mi-am batut joc de relatia mea. Daca aveti probleme in relatii NICIODATA nu vbiti cu o persoana de sex opus, e foarte posibil sa aiba intentii ascunse. Apelati la prietene, dar cel mai bine e sa nu ziceti nimanui. Numai voi stiti ce se petrece in intimitatea relatiei voastre, numai voi puteti lua deciziile corecte. Oricum va dau sfaturi gresite! NU EXISTA PRIETENIE INTRE DOUA PERSOANE DE SEX OPUS!



In mare masura sunt de acord cu tine,dar exista si exceptii de la regula,uneori sfaturile unui barbat sunt mai relevante pentru ca el este barbat si intelege mai bine ce este in mintea unui barbat.
annk48
Postat pe 15 August 2008 17:24
De la: iris_4_ever, la data 2008-08-15 17:10:34Ba sa ma scuzi dar nu-s de acord ! Este adevarat ca atunci cand esti dezamagit/a de partener/a ai tentinta sa lasi garda jos mai usor decat daca nu ai avea probleme dar al saselea simt tot ar trebui sa functioneze chiar daca esti suparat/a

cu cine nu esti de acord?

Postat pe 15 August 2008 17:25
De la: inocica, la data 2008-08-15 17:25:51
De la: iris_4_ever, la data 2008-08-15 17:10:34Ba sa ma scuzi dar nu-s de acord ! Este adevarat ca atunci cand esti dezamagit/a de partener/a ai tentinta sa lasi garda jos mai usor decat daca nu ai avea probleme dar al saselea simt tot ar trebui sa functioneze chiar daca esti suparat/a

cu cine nu esti de acord?


Cu autoarea subiectului dar deja m-am obisnuit ,...femeile au tendinta sa generalizeze doar pentru ,,ea'' a patit asa ....
iris_4_ever
Postat pe 15 August 2008 17:31
De la: inocica, la data 2008-08-15 17:07:56BA EXISTA DACA EXISTA SI IUBIRE..


te referi la existenta iubirii intre prieteni de sex opus?

Postat pe 15 August 2008 17:55
Ba chiar chestia asta cu generalizatu' este absurda.Nu o zic cu rautate,dar daca cineva a fost cascat si nu si-a dat seama in cine a avut incredere,nu inseamna ca asa se va intampla mereu,si ca asa sunt toate persoanele de sex opus.

Postat pe 15 August 2008 18:03
Nu am zis ca este valabil pentru toti barbatii. Am specificat niste criterii acolo, in acele intrebari. Stiu ca exista si exceptii, insa sunt destul de rare. Oricum tot timpu trebuie sa fii atent cu cine te imprietenesti. Eu mi-am patit-o in afara de cazul acesta de inca 2 ori dar mi-am dat seama din timp. Insa, in acest caz, era un prieten un care aveam incredere. Cred ca imi intelegeti frustrarea.
undergo77777
Postat pe 16 August 2008 16:13
De la: atarnache, la data 2008-08-15 16:48:03Sunteti nefericite cu iubitul? Va simtiti ignorate de el? Nu mai e ca la inceput? 1)
A aparut un Fat Frumos care va e alaturi cand va certati cu iubitul? Va asculta, va sterge lacrimile si va alina suferinta? Pare foarte dornic sa iti fie alaturi cand celalalt te-a ranit? 2)
FUGITI CAT VA TIN PICIOARELE de acest specimen de barbat! Nu va vrea decat raul! 3)
Am avut ghinionul de a da peste un astfel de specimen. Regret cu toata fiinta mea ca mi-am deschis sufletul in fata unei asemenea persoane si ca mi-am batut joc de relatia mea. 4)
Daca aveti probleme in relatii NICIODATA nu vbiti cu o persoana de sex opus, e foarte posibil sa aiba intentii ascunse. Apelati la prietene, dar cel mai bine e sa nu ziceti nimanui.5) Numai voi stiti ce se petrece in intimitatea relatiei voastre, numai voi puteti lua deciziile corecte.6)
Oricum va dau sfaturi gresite! NU EXISTA PRIETENIE INTRE DOUA PERSOANE DE SEX OPUS!7)


1) Deci relatia merge prost din diferite motive.Ai vorbit despre aste cu el? Sau mai degraba te-ai complacut sa cazi ca Ileana Cozînzeana plingind la pieptul lui paros si tare, si te-ai plîns de balaurul cu care-ti împarti viata.
Nu la-i lasat tu de bunavoie sa-ti stearga lacrimile? Ca doar nu tea luat cu forta;-)
Poate daca te-ai mai plîns de sex prost ti-a aratat si el cum e dragostea. Si la sfirsit s-a urcat pe calul balan si a disparut in ceata.

2) Nici un barbat nu-i Fat Frumos. Este exact cea ce vrem noi sa vedem în el, si calitatile pe care i le atribuim.

3) Ai dreptate: barbtul îi calul dracului


4)Cum sa-ti mai bati joc de o relatie care nu mergea bine,din moment ce nu erai înteleasa etc?

5) Aici na-i dreptate.. Sunt si prietene care au si ele pretentii ascunse. Asta mi sa întimplat mie de doua ori.

6) Ai dreptate.Toate problemele le tii în tine, le ascunzi de altii si na-i probleme. Doamm-ne fereste sa spui cuiva ceva, ca te faci de rusine si te vorbeste lumea urît...

7) Nimeni nu-ti da sfaturi bune-ai dreptate-lumea îi plina de ignoranti si ignorante. Dar tu esti convinsa ca tu ai gasit o teorie teribila pe care vrei sa ne-o împartasesti de sfînta sîmbata.


Bogdaproste ca mi-ai deschis ochii cum sa rezolva toate problemele relatiei si ma culc linistita

Full_Metal_Jacket
Postat pe 16 August 2008 20:02
De la: atarnache, la data 2008-08-15 16:48:03Sunteti nefericite cu iubitul? Va simtiti ignorate de el? Nu mai e ca la inceput? A aparut un Fat Frumos care va e alaturi cand va certati cu iubitul? Va asculta, va sterge lacrimile si va alina suferinta? Pare foarte dornic sa iti fie alaturi cand celalalt te-a ranit? FUGITI CAT VA TIN PICIOARELE de acest specimen de barbat! Nu va vrea decat raul! Am avut ghinionul de a da peste un astfel de specimen. Regret cu toata fiinta mea ca mi-am deschis sufletul in fata unei asemenea persoane si ca mi-am batut joc de relatia mea. Daca aveti probleme in relatii NICIODATA nu vbiti cu o persoana de sex opus, e foarte posibil sa aiba intentii ascunse. Apelati la prietene, dar cel mai bine e sa nu ziceti nimanui. Numai voi stiti ce se petrece in intimitatea relatiei voastre, numai voi puteti lua deciziile corecte. Oricum va dau sfaturi gresite! NU EXISTA PRIETENIE INTRE DOUA PERSOANE DE SEX OPUS!



citi ani ai? de ai ajuns la concluzia ca ,,iubitul'' caruia ,,iti ''deschizi sufletul, nu crea decit sa

Postat pe 17 August 2008 17:12
De la: stefancelmic, la data 2008-08-17 17:12:07
De la: atarnache, la data 2008-08-15 16:48:03Sunteti nefericite cu iubitul? Va simtiti ignorate de el? Nu mai e ca la inceput? A aparut un Fat Frumos care va e alaturi cand va certati cu iubitul? Va asculta, va sterge lacrimile si va alina suferinta? Pare foarte dornic sa iti fie alaturi cand celalalt te-a ranit? FUGITI CAT VA TIN PICIOARELE de acest specimen de barbat! Nu va vrea decat raul! Am avut ghinionul de a da peste un astfel de specimen. Regret cu toata fiinta mea ca mi-am deschis sufletul in fata unei asemenea persoane si ca mi-am batut joc de relatia mea. Daca aveti probleme in relatii NICIODATA nu vbiti cu o persoana de sex opus, e foarte posibil sa aiba intentii ascunse. Apelati la prietene, dar cel mai bine e sa nu ziceti nimanui. Numai voi stiti ce se petrece in intimitatea relatiei voastre, numai voi puteti lua deciziile corecte. Oricum va dau sfaturi gresite! NU EXISTA PRIETENIE INTRE DOUA PERSOANE DE SEX OPUS!



citi ani ai? de ai ajuns la concluzia ca ,,iubitul'' caruia ,,iti ''deschizi sufletul, nu vrea decit sa


upsss... rectific!!!! de fapt asta urmareste!!!! si tu stii asta.... ma si mir ca dai sfaturi din acestea...

Postat pe 17 August 2008 17:14
De ce te miri ca dau sfaturi din astea? Eu nu am inceput topicul asta ca sa devin obiect de critica. M-am gandit ca poate sunt si alte fete intr-un moment de impas asa cum am avut eu si poate le-ar folosi topicu asta.
undergo77777
Postat pe 18 August 2008 20:43
De la: geo32, la data 2008-08-15 17:55:54
De la: inocica, la data 2008-08-15 17:07:56BA EXISTA DACA EXISTA SI IUBIRE..


te referi la existenta iubirii intre prieteni de sex opus?

pai cu prieteni de acelasi sex nu am incercat..

Postat pe 18 August 2008 20:45
nici io!

Postat pe 18 August 2008 20:47
da' niciodata nu e prea tarziu...

Postat pe 18 August 2008 20:52
nici pentru tine!

Postat pe 18 August 2008 20:54
atarnache cred ca s`a uitat prea mult la reclama de la Sprite ...hai sa nu generalizam...totusi!
Kittynelle
Postat pe 18 August 2008 21:37
prietenii adevarate intre persoane de sex opus, exista.eu am un prieten de sex opus de foarte multi ani, am si o relatie foarte reusita cu un barbat de mai bine de 5 ani.Prietenul de care va spun, nu s-a bagat niciodata in relatia mea, niciodata nu m-a sfatuit in interes propriu, la randul lui avand si el o relatie reusita.Mereu ne-am sfatuit reciproc si ne-am inteles extraordinar.As apela la el oricand, cu cea mai mare incredere.Daca suntem oameni maturi, cu capul pe umeri si trecuti cat de cat prin viata, cred ca suntem capabili sa ne dam seama de intentiile ascunse a persoanelor de langa noi si mai ales sa avem grija in fata ciu ne deschidem sufletul...am patit-o si eu cu asa zisi amici...si lucrurile s-au intors impotriva mea...dar dupa cum se spune...omul din greseli invata, mai bine sa regreti ca ai facut ceva, decat ca nu ai facut.
sheba172003
Postat pe 27 Septembrie 2008 12:12
Sincer, ai perfecta dreptate, si eu am trecut prin aceeasi chestie, tipul respectiv a devenit un insuportabil si cu greu am scapat de el, nici acum definitiv.Si totul de la niste discutii banale in momente in care m-am simtit neglijata de partener.
annasmile
Postat pe 29 Septembrie 2008 01:05
Eu am mai multi prieteni barbati. Discutam despre relatiile noastre. Daca observam ca unul din partenerii celuilalt nu ne accepta ca amica respectiv amic batem in retragere nu ne mai sunam la orice ora. Important e sa te respecte amicul tau... atunci nu va profita de slabiciunea ta.
dafffne
Postat pe 1 Octombrie 2008 00:14
Ai dreptate! Într-o relatie nouã nu trebuie sã intri cu stângul. În fața noului Fat- Frumos esti deja vulenrabilã, deja nu mai ai nici un mister. Fãt-Frumos speculeazã slabiciunea ta de accepta oricum o relație paguboasã și nepotrivitã și se folosește când te aștepți mai puțin de aceste aspecte. Femeia, în orice situație trebuie sã dezvãluie cât mai puțin din trecutul ei fie el nefericit sau fericit.
carm
Postat pe 2 Octombrie 2008 09:42
am avut si eu mici prietenii cu persoane de sex opus si bineinteles ca la un moment dat unul dintre noi a inceput sa aibe altfel de sentimente pt celalalt. trecand de mai multe ori prin experienta asta mi-am dat seama ca o relatie de pura amicitie de acest gen nu prea exista. eu ii cred pe cei care spun ca au acel amic/amica dar nu ai cum sa stii ce-i in sufletul acelui om sau chiar sa iti dai seama ce-i si in sufletul tau. multe cupluri au luat nastere astfel
bangla_soul
Postat pe 5 Octombrie 2008 18:26
si multe persoane au ramas amici!Eu zic sa nu generalizam...
dafffne
Postat pe 6 Octombrie 2008 10:26
deci......eu pot sa numar cel putin 5 prieteni barbati cu care pot sa vorbesc oricand, orice, la care pot apela cu incredere in orice situatie.........probat......si nici unul, dar nici unul dintre ei nu mi-a facut nici un rau..........
cel mai bun prieten al meu e barbat........
si inca ceva............un om care iti vrea binele nu o sa -ti dea sfaturi, eventual o sa-ti arate o alta fata a lucrurilor..........dar nu o sa-ti spuna ce sa faci...........ci iti va pune acele intrebari din raspunsul carora sa descoperi singura ceea ce iti doresti si ce poti sa faci..............pentru ca de cele mai multe ori un sfat care pentru el este perfect valabil, spus din inima, fara intentii ascunse, pentru persoana cui ii da sfatul nu se potriveste........rar apar exceptii......
dienuta_nou
Postat pe 6 Octombrie 2008 10:37
felicitari undergo! chiar ma bucur ca ai dechis astfel de subiect. imi pare rau ca ai simtit p pielea ta ca sa afli acest mare adevar!
little_duck
Postat pe 6 Octombrie 2008 20:01
De la: sheba172003, la data 2008-09-27 12:12:22prietenii adevarate intre persoane de sex opus, exista.eu am un prieten de sex opus de foarte multi ani, am si o relatie foarte reusita cu un barbat de mai bine de 5 ani.Prietenul de care va spun, nu s-a bagat niciodata in relatia mea, niciodata nu m-a sfatuit in interes propriu, la randul lui avand si el o relatie reusita.Mereu ne-am sfatuit reciproc si ne-am inteles extraordinar.As apela la el oricand, cu cea mai mare incredere.Daca suntem oameni maturi, cu capul pe umeri si trecuti cat de cat prin viata, cred ca suntem capabili sa ne dam seama de intentiile ascunse a persoanelor de langa noi si mai ales sa avem grija in fata ciu ne deschidem sufletul...am patit-o si eu cu asa zisi amici...si lucrurile s-au intors impotriva mea...dar dupa cum se spune...omul din greseli invata, mai bine sa regreti ca ai facut ceva, decat ca nu ai facut.
cars_2007
Postat pe 16 Octombrie 2008 19:17
De la: sheba172003, la data 2008-09-27 12:12:22prietenii adevarate intre persoane de sex opus, exista.eu am un prieten de sex opus de foarte multi ani, am si o relatie foarte reusita cu un barbat de mai bine de 5 ani.Prietenul de care va spun, nu s-a bagat niciodata in relatia mea, niciodata nu m-a sfatuit in interes propriu, la randul lui avand si el o relatie reusita.Mereu ne-am sfatuit reciproc si ne-am inteles extraordinar.As apela la el oricand, cu cea mai mare incredere.Daca suntem oameni maturi, cu capul pe umeri si trecuti cat de cat prin viata, cred ca suntem capabili sa ne dam seama de intentiile ascunse a persoanelor de langa noi si mai ales sa avem grija in fata ciu ne deschidem sufletul...am patit-o si eu cu asa zisi amici...si lucrurile s-au intors impotriva mea...dar dupa cum se spune...omul din greseli invata, mai bine sa regreti ca ai facut ceva, decat ca nu ai facut.
cars_2007
Postat pe 16 Octombrie 2008 19:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti a fi cu cineva pe care nul iubesti? 177 De la: Cocktail 24 Mai 2010 16:36
Cum sa`l tin langa mine 44 De la: verraa 27 Aprilie 2011 00:47
M-a inselat cu fosta lui! 34 De la: rashela 14 Iulie 2011 16:34
EU SUNT UN BARBAT FIDEL. 25 De la: kudika418943 2 Octombrie 2011 10:33
Fata lui .... 39 De la: maimai_no1 31 Ianuarie 2012 18:04