Setari Cookie-uri

sotul meu ma inseala

Buna ziua am probleme care imi pun in pericol casnicia .In primul rand vreau sa spun ca am o casnicie perfecta pe din afara ne respectam ne alintam avem o viata sexuala foarte activa ,insa de ceva vreme am citit mailurile sotului si am constatat cu stupoare ca acesta ma inseala cu o fosta iubita ,acesteia ii spune numai lucruri neadevarate despre mine si ca doreste sa divorteze si sa fie din nou cu ea ,acestia alihntandu-se si vorbind despre un viitor,nu stiu daca s-au intalnit de cand vorbesc acesta fiind tot timpul acasa ,mentionez faptul ca sotul este plecat in germania acuma iar cu mine se comporta foarte frumos si imi face toate voile si imi repeta intruna ca ma iubeste si nu observ nici o schimbare cat de minora la el ,sunt disperata nu mai stiu ce sa cred imi este frica sa ii spun ca iam citit mailu sa nu faca scandal fiindca sa mai intamplat asta si a negat tot si a facut un scandal monstru .Va rog frumos sa ma ajutati sunt distrusa ,mentionez ca eu sunt dependenta de acesta si parintii nu ma sustin .astept raspunsul dumneavoastra .Va multumesc
kudika_28853
Postat pe 7 Februarie 2013 15:58


Draga mea,esti dependenta de sot????Din ce punct de vedere,material,emotional,sentimental,profesional???Daca raspunsul tau este afirmativ,indiferent directia,iti spun ca ai gresit enorm,nicio femeie nu trebuie sa ajunga dependenta de barbatul din viata ei,caci devine vulnerabila in fata partenerului!!Recastiga-ti independenta!!!Discuta cu sotul tau,clar si la obiect,nu te lasa intimidata de irascibilitatea lui,impune-ti punctele de vedere,fara teama,ti-ai pierdut increderea in tine,recapatati-o!!!!!Pe de alta parte,nu sunt de acord cu fapta ta,aceea de a-i citi posta electronica,chiar daca ,procedand astfel,ai aflat ca traiesti cu un mincinos si tradator!!!Parintii nu te sustin???O atitudine neconforma cu calitatea de parinte!!!!Sotul tau doreste divortul vostru???Foarte bine,la primul contact avut cu el,transmite-i ca ai deschis actiune de divort si observa-i reactia,dar fa-o cu tonul coborat,fara stare de nervozitate si agitatie!!!!"Citeste-l" in comportament,este un actor in familie,dar nu de marca!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Februarie 2013 16:09
asa babeto , pune-o sa divortzeze
ca apoi barbatii se bat pe femei divortzate
Cotoiu_ucigas
Postat pe 7 Februarie 2013 16:20
De la: kudika_28853, la data 2013-02-07 15:58:32Buna ziua am probleme care imi pun in pericol casnicia .In primul rand vreau sa spun ca am o casnicie perfecta pe din afara ne respectam ne alintam avem o viata sexuala foarte activa ,insa de ceva vreme am citit mailurile sotului si am constatat cu stupoare ca acesta ma inseala cu o fosta iubita ,acesteia ii spune numai lucruri neadevarate despre mine si ca doreste sa divorteze si sa fie din nou cu ea ,acestia alihntandu-se si vorbind despre un viitor,nu stiu daca s-au intalnit de cand vorbesc acesta fiind tot timpul acasa ,mentionez faptul ca sotul este plecat in germania acuma iar cu mine se comporta foarte frumos si imi face toate voile si imi repeta intruna ca ma iubeste si nu observ nici o schimbare cat de minora la el ,sunt disperata nu mai stiu ce sa cred imi este frica sa ii spun ca iam citit mailu sa nu faca scandal fiindca sa mai intamplat asta si a negat tot si a facut un scandal monstru .Va rog frumos sa ma ajutati sunt distrusa ,mentionez ca eu sunt dependenta de acesta si parintii nu ma sustin .astept raspunsul dumneavoastra .Va multumesc


Parerea mea este ca sotul tau tedoreste pe tine sa te tina de sotie si pe cealalta de amanta iar ca sa o aiba de amanta trebuie sa o prosteasca si pe saraca fata cu ceva,, normal ca daca ii zice la fata ca va intelegeti bine fata nu vrea sa aiba deaface cu el asa ca foloseste vorbe urate fata de tine pentru a o atrage pe fata catre el, prin urmare sotul tau nu este un barbat serios gandind caa un barbat el urmareste sa te tina si pe tine si pe amanta insa problema este ca daca pana la urma se indragosteste de ea si ea de el s-ar putea ca tu sa ramai pe dinafara si tu aici nu ai nici o vina, incearca sa te impaci cu tine si cu faptul ca esti o femeie cinstita fa-ti datoria de femeie iar daca te va lasa vei fi impacata cu gandul ca nu ai facut nimic rau iar daca nu iti convine situatia asa cum este ea atunci lasa-l tu pe el - sincer eu asa as proceda daca as fi in locul tau pentru ca alta solutie nu ai sti si tu vorba aceea lupul isi scimba parul dar naravul ba - el nu se va scimba niciodata tu esti cea care trebuie sa actionezi in functie de atitudinea ta si dorintele tale.
kudika_nikole
Postat pe 7 Februarie 2013 17:08
sunt dependenta de el din punct de vedere material eu fiind inca in scoala am numai 20 de ani iar el 25 nu ma lasa sa muncesc si daca as pleca de la el nu am unde sa ma duc fiindca parintii nu vor sa ma primeasca acasa
kudika_28853
Postat pe 7 Februarie 2013 17:13
De la: kudika_28853, la data 2013-02-07 17:13:21sunt dependenta de el din punct de vedere material eu fiind inca in scoala am numai 20 de ani iar el 25 nu ma lasa sa muncesc si daca as pleca de la el nu am unde sa ma duc fiindca parintii nu vor sa ma primeasca acasa



Foarte rau!!!Ce scoala urmezi???De ce nu te primesc parintii acasa,ai avut divergente cu domniile lor???Faptul ca te-ai casatorit atat de tanara si-a pus amprenta in viata ta,caci nu ai niciun statut bine consolidat,ceea ce a condus la dependenta materiala!!!Esti casatorita legitim???
kudika_15804
Postat pe 7 Februarie 2013 17:19
De la: kudika_28853, la data 2013-02-07 17:13:21sunt dependenta de el din punct de vedere material eu fiind inca in scoala am numai 20 de ani iar el 25 nu ma lasa sa muncesc si daca as pleca de la el nu am unde sa ma duc fiindca parintii nu vor sa ma primeasca acasa


Draga mea asculta-ti glasul inimii insa sa nu-ti pierzi speranta niciodata si incearca sa gandesti cu optimism si prosperitate pentru ca esti intr-o situatie dificila. Sfatul meu este sa incerci sa te apropii de parinti, nu le spune nimic despre sotul tau dar incearca sa te pui bine cu ai tai poate ca va impacati si asa ar fi frumos si normal iar in caz de vremuri grele pentru relatia ta si a sotului tau vei fi primita inapoi iar daca nu va trebui sa-ti refaci viata fie sa-ti cauti un loc de munca fie sa iti gasesti un alt partener care sa te iubeasca de 1000 de ori mai mult decat actualul sot - niciodata nu trebuie sa mergi inapoi oricate greutati te-ar incerca, viata merge inainte si o data cu ea trebuie sa mergem si noi!
kudika_nikole
Postat pe 7 Februarie 2013 17:31
sunt in ultimul an de liceu .iar cu parintii nu am avut niciodata o relatie buna acestia avand alte preocupari decat pe mine spunandu-mi cand m-am casatorit ca la ei nu mai am ce cauta,da sunt casatorita legitim.
kudika_28853
Postat pe 7 Februarie 2013 17:32
multumesc frumos de sfaturi sunteti niste dragute
kudika_28853
Postat pe 7 Februarie 2013 17:37
Totusi - incearca sa remediezi situatia cu parintii tai - nici un parinte nu isi poate da copilul la o parte - poate parintii doresc sa dea lectii de viata copiilor dar nu le doresc raul - ar trebui sa aiba inimi de piatra (din pacate mai sunt si astfel de parinti), dar nu te coasta nimic sa incerci...iar daca nu va tine asta cu parintii va trebui sa cauti alte solutii ( poate ai rude, bunici la care sa apelezi), iar in caz contrar va trebui sa faci ceva sa te descurci tu de una singura si asta este foarte greu - esential este sa fi sanatoasa si sa privesti lucrurile cu optimism - iar de moment esti bine si asta este cel mai important- cand vei primii lovituri de la viata infrunta-le cu o inima curajoasa!
kudika_nikole
Postat pe 7 Februarie 2013 17:46
multumesc mult de sfat ii dificil ca inca mai am scoala si nu ma pot impartii si la munca si cu scoala am foarte mult de invatat .nu pot intelege daca spune ca ma iubeste atat de mult de ce face asta ,am mai avut cearta pe subiectul asta si niciodata nu mia recunoscut tot eu am fost aia proasta si credla pentru el ,am vrut sa plec eram hotarata chear daca ajungeam pe strada insa el nu ma lasat sa pus in genunchi si ma implorat cu lacrimi in ochii sa nu il las si l-am iertat dar acum ca iar se repeta nu mai pot ma doare sufletul ca ma minte fara nici o remuscare.de ce daca are tot ce ii trebuie acasa cauta in alta parte ?
kudika_28853
Postat pe 7 Februarie 2013 18:09
Maaaare greseala ca te-ai casatorit asa de tanara. Parintii oricum te vor primi, stai linistita. De obicei casatoriile la varsta asta se termina cu divort.
Ghicicummacheama
Postat pe 7 Februarie 2013 18:17
De la: kudika_28853, la data 2013-02-07 17:32:30sunt in ultimul an de liceu .iar cu parintii nu am avut niciodata o relatie buna acestia avand alte preocupari decat pe mine spunandu-mi cand m-am casatorit ca la ei nu mai am ce cauta,da sunt casatorita legitim.



Hmmm,ceva nu este asa cum ar trebui sa fie!!!!!Draga mea,cum te-ai putut casatori,in conditiile in care esti inca eleva????Iti poti condamna parintii pentru ceea ce ti-au spus la plecarea din casa parinteasca???Niciun parinte nu doreste raul copilului sau,dar,banuiesc ca nici tu nu ai fost un copil ascultator de parinti,ca dovada ca ai luat viata in piept mult prea devreme,parerea mea!!!!
Draga mea,treci peste orice nemultumire legata de comportamentul parintilor,intelege-le furia si vorbele spuse la manie,au dreptate in felul lor,chiar daca au fost atat de categorici cu tine,este evident faptul ca ti-a placut sa le incalci principiile de viata si ai facut totul ,asa cum ai dorit,si iata cum urmarile nu au intarziat sa apara!!!!!!!Incearca sa reiei legatura cu parintii tai,reintra in relatia fireasca,parinte/copil,si spune-le ceea ce te nemultumeste,sunt sigura ca vor trece peste orice suparare si te vor invata de bine!!!

Problema reala,este legata de sotul tau,un tanar "tauras" caruia ii plac si alte domnisoare,din pacate,aici trebuie sa te descurci singura,asa cum tot singura ai luat-o pe calea maritisului ,inainte de vreme!!!Ai si un liceu de terminat,ce poti sa faci in astfel de conditii??Pai,intai,termina liceul,dupa care iti poti cauta un job,astfel incat sa devii independenta financiar,iar la sfarsit,analizeaza-ti viata de familie,la justa ei valoare!!Insa,acum,cauta sa ajungi la un numitor comun cu sotul tau,ti-am dat un sfat,incearca sa-l pui in aplicare,chiar daca ideea in sine nu o vei pune in practica,pana in momentul obtinerii propriei independente fata de sot!!!Am banuiala ca mariajul vostru nu are un debut de relatie, intins pe o perioada lunga de timp,ma insel cumva???
kudika_15804
Postat pe 7 Februarie 2013 18:18
suntem impreuna de 5 ani, casatoriti de 1 iar de jumatate de an a luat-o razna nu stiu ce se intampla cu el de ce face asta
kudika_28853
Postat pe 7 Februarie 2013 18:28
De la: kudika_28853, la data 2013-02-07 18:28:46suntem impreuna de 5 ani, casatoriti de 1 iar de jumatate de an a luat-o razna nu stiu ce se intampla cu el de ce face asta



Pentru ca nu te mai iubeste!!!A intervenit raceala,indiferenta ,nepasarea,inerente in cazul relatiilor de genul celeia ,pe care o aveti!!!Tu,inca de la varsta de cincisprezece ani,ai inceput o relatie,care,parerea mea,a fost total nepotrivita,ca moment de declansare!!!Mult prea devreme,si ,drept urmare,a intervenit plictisul,monotonia,sotul tau doreste altceva,viseaza la un alt decor,la alta femeie,nu-i de mirare,caci si el este crudut la minte,faptul ca are varsta de douazecisicinci de ani,nu spune prea multe despre el,decat ca are instinct deformat,si casnicia voastra l-a dezvoltat in acest sens!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Februarie 2013 18:38
De la: kudika_28853, la data 2013-02-07 18:28:46suntem impreuna de 5 ani, casatoriti de 1 iar de jumatate de an a luat-o razna nu stiu ce se intampla cu el de ce face asta

Fii si tu perversa. Termina scoala, angajeaza-te si da-i papucii. Dar ai grija sa nu ramai si insarcinata, ca aia ar fi cireasa de pe tort.
Intre timp imbunatateste-ti relatia cu parintii tai, spune-le ca sotul tau te isneala si sa-si schimbe parerea.
Ghicicummacheama
Postat pe 7 Februarie 2013 19:09
Ptttt fire-al naibii de nesimtit,in locul tau mi-as face si eu amant...asa ca sa nu fiu datoare, ca nu-mi plac datoriile
Ghicicummacheama
Postat pe 7 Februarie 2013 19:10
De la: kudika_14322, la data 2013-02-07 19:10:27Ptttt fire-al naibii de nesimtit,in locul tau mi-as face si eu amant...asa ca sa nu fiu datoare, ca nu-mi plac datoriile
doamne fereste daca sotul tau te ar insela cu vreuna mai lua de amant
kudika_28071
Postat pe 7 Februarie 2013 19:23
De la: kudika_23843, la data 2013-02-07 16:20:10asa babeto , pune-o sa divortzeze
ca apoi barbatii se bat pe femei divortzate

muza_ta
Postat pe 7 Februarie 2013 19:30
De la: kudika_28071, la data 2013-02-07 19:23:50
De la: kudika_14322, la data 2013-02-07 19:10:27Ptttt fire-al naibii de nesimtit,in locul tau mi-as face si eu amant...asa ca sa nu fiu datoare, ca nu-mi plac datoriile
doamne fereste daca sotul tau te ar insela cu vreuna mai lua de amant


daca m-ar insela,dar sper sa nu se puna vreodata problema asta in realitate, nu stiu ca nu te-am vazut niciodata...
Ghicicummacheama
Postat pe 7 Februarie 2013 19:31
De la: kudika_23843, la data 2013-02-07 16:20:10asa babeto , pune-o sa divortzeze
ca apoi barbatii se bat pe femei divortzate



Stiu ei ce stiu,mosule!!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Februarie 2013 19:34
De la: kudika_15804, la data 2013-02-07 19:34:13
De la: kudika_23843, la data 2013-02-07 16:20:10asa babeto , pune-o sa divortzeze
ca apoi barbatii se bat pe femei divortzate



Stiu ei ce stiu,mosule!!!!!


Ghicicummacheama
Postat pe 7 Februarie 2013 19:38
De la: kudika_14322, la data 2013-02-07 19:31:38
De la: kudika_28071, la data 2013-02-07 19:23:50
De la: kudika_14322, la data 2013-02-07 19:10:27Ptttt fire-al naibii de nesimtit,in locul tau mi-as face si eu amant...asa ca sa nu fiu datoare, ca nu-mi plac datoriile
doamne fereste daca sotul tau te ar insela cu vreuna mai lua de amant


daca m-ar insela,dar sper sa nu se puna vreodata problema asta in realitate, nu stiu ca nu te-am vazut niciodata...
eee lasa ca oricum nu mi placea mie de tn
kudika_28071
Postat pe 7 Februarie 2013 19:39
De la: kudika_28071, la data 2013-02-07 19:39:57
De la: kudika_14322, la data 2013-02-07 19:31:38
De la: kudika_28071, la data 2013-02-07 19:23:50
De la: kudika_14322, la data 2013-02-07 19:10:27Ptttt fire-al naibii de nesimtit,in locul tau mi-as face si eu amant...asa ca sa nu fiu datoare, ca nu-mi plac datoriile
doamne fereste daca sotul tau te ar insela cu vreuna mai lua de amant


daca m-ar insela,dar sper sa nu se puna vreodata problema asta in realitate, nu stiu ca nu te-am vazut niciodata...
eee lasa ca oricum nu mi placea mie de tn


Ghicicummacheama
Postat pe 7 Februarie 2013 20:14
bini di tat , toata lumea sfatuieste bini di tat
Cotoiu_ucigas
Postat pe 7 Februarie 2013 20:41
De la: kudika_23843, la data 2013-02-07 20:41:39bini di tat , toata lumea sfatuieste bini di tat


adevar graiesti, mare sfetnic
kudika_27413
Postat pe 8 Februarie 2013 01:46
De la: kudika_14322, la data 2013-02-07 19:10:27Ptttt fire-al naibii de nesimtit,in locul tau mi-as face si eu amant...asa ca sa nu fiu datoare, ca nu-mi plac datoriile


Se ofera cineva din cavaleriii de pe forum ?
kind_er
Postat pe 8 Februarie 2013 05:41
Ti-a trebuit handralau de la 15 ani...acu stai si rabda Ce sfaturi vrei? Scoate-ti gargaunii din cap si lasa-l pe prost.
Micaell
Postat pe 8 Februarie 2013 13:35
ESTI INCA LA LICEU? TE-A MANCAT IN PIZ---A SA TE MARITI LA 20 DE ANI? NORMAL C ATE INSEALA ,DOAR ARE 25 DE ANI,LA VARSTA ASTA EL INC ATRAIESTE , EXPERIMENTEAZA . bAGA-TI MAINTILE IN CAP SI DIVORTEAZA! CE AI 80 DE ANI NU TE-A LUAT NIMENI PANA ACUM?
kudika172071
Postat pe 8 Februarie 2013 20:10
De la: kudika172071, la data 2013-02-08 20:10:21ESTI INCA LA LICEU? TE-A MANCAT IN PIZ---A SA TE MARITI LA 20 DE ANI? NORMAL C ATE INSEALA ,DOAR ARE 25 DE ANI,LA VARSTA ASTA EL INC ATRAIESTE , EXPERIMENTEAZA . bAGA-TI MAINTILE IN CAP SI DIVORTEAZA! CE AI 80 DE ANI NU TE-A LUAT NIMENI PANA ACUM?


ce limbaj ai....sfatuiesti pe toata lumea sa divorteze, fara sa cantaresti situatia reala a celui in cauza.
Ghicicummacheama
Postat pe 8 Februarie 2013 20:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ziciceti, e posibil si daca da, e chiar de-a dreptul imoral? 43 De la: loveisblinde 10 Septembrie 2009 08:44
Scrisoare catre sotul meu 45 De la: kudika324144 15 Octombrie 2010 17:04
FEMEIE SERIOASA , IUBITOARE? 134 De la: puiut_77 22 Februarie 2011 15:32
buna... 10 De la: cristi_nne 30 Aprilie 2009 08:45
Buna!!! 4 De la: kudika_nikole 28 Noiembrie 2011 13:10