Setari Cookie-uri

Un sfat

Am o relatie de doi ani si ceva. De un an avem o relatie la distanta, el venind acasa o data la 2 saptamani. In momentul cand a plecat i-am spus ca relatiile la distanta nu tin niciodata, iar el a spus ca imi va demonstra contrariul. Totul a fost frumos si chiar am inceput sa cred ca are dreptate. Pana ieri , cand din greseala am vazut un mesaj dat de el catre o anumita Ana. Suna asa : "Vrei sa vin acum la tine in camera sa o facem ?" In loc de "facem " a folosit un cuvant mai urat , nu vreau sa il scriu, sper ca v-ati dat seama ca se refera la sex ...(nu stiu daca o fost o gluma) Apoi curiozitatea m-a impins sa vad mai mult si mai mult , ca sa vad ca vorbea mult cu ea , la fel de mult ca si cu mine... Au fost invitatii in oras, mesaje de noapte buna si de buna dimineata. . . Nu i-am spus nimic in momentul cand am aflat , dar m-am simtit murdara ... Dar la sfarsitul zilei i-am spus tot .. Si m-a intrebat daca vreau sa vorbim. Mi-a spus ca stie ca a gresit, dar el ma iubeste , mai mult decat eu cred. Ca acum intelege ca trebuie sa se opreasca si mi-a promis ca o va face. ca nu va mai vorbi cu ea. Eu i-am spus ca daca acum nu aflam , el pleca inapoi si continua sa o faca, dar a zis ca nu e adevarat ca, chiar s-a gandit ca nu mai vrea sa faca asta.. Mi-a jurat ca cica nu s-a intamplat intre ei absolut nimic, doar vorbitul prin mesaje ..Azi a plecat. Mi-a promis ca totul va fi bine... Dar eu nu pot sta asa , sa ma gandesc in fiecare zi , ora daca el este in acest moment cu ea... Va rog sa imi dati un mic sfat
kudika_30821
Postat pe 3 Martie 2013 20:20
PA si La revedere!!!!
Urmatorul
Ghicicummacheama
Postat pe 3 Martie 2013 20:31
stiu ca e greu dar trebuie sa vezi realitatea,nici un barbat din lume care are nevasta sau o iubita nu-i spune acesteaia urmatoarele: "da sigur ca o sa imi continui relatia pe ascuns cu amanta",din contra ei sunt cuminti si promit asa pe fatza opusul:se jura pe ce vrei ca nu te va mai insela niciodata dar trebuie sa vedem realitatea,nu putem gandi din perspectiva unei fete de 16 ani ca nu ar fi firesc.Barbatul care minte atat de frumos in fatza si pe la spate il prinzi cu minciuni si relatii e cel mai periculos,genul de escroc sentimental.Tu ai aflat doar de fata respectiva dar te-ai gandit ca poate au existat si altele?si la acest gen de barbati vor exista mereu femei de rezerva,singurul lucru care se va schimba va fi prudenta lui,va avea mare grija sa nu-l mai prinzi,va fi fff atent.Nu,nu risca ca s-ar putea sa ajungi sa te casatoresti cu el si vei trece in postura de femeie inselata pe viata ceea ce e nasol.Iti spun ca un sfat sincer,toate acestea,si eu am fost inselata candva,acum sunt casatorita cu o noua persoana in care am incredere 100% si stiu sa fac diferenta intre un barbat sincer si un excroc sentimental.Capul sus ca lumea e plina de barbati,mult mai buni decat el!
kudika50ani
Postat pe 3 Martie 2013 20:39
NEXT,ALTUL LA RAND,DE BARBATI E PLINA LUMEA,CARE ARE IN SANGE IN CARACTER SA INSELE,INSEALA,NU TOTI SANT AFEMEIATI,MAI SANT SI CU CARACTER,ZIC DIN EXPERIENTA,LA A DOUA CASNICIE ,AM FOST MAI ATENTA SI SANT FERICITA,SUCCES,NEXT
maneadana108
Postat pe 4 Martie 2013 15:17


"NEXT",,,fara cel mai mic regret!!!!
kudika_15804
Postat pe 4 Martie 2013 15:20
De la: kudika_15804, la data 2013-03-04 15:20:08

"NEXT",,,fara cel mai mic regret!!!!
miezuu
Postat pe 4 Martie 2013 15:21
De la: kudika_30821, la data 2013-03-03 20:20:59Am o relatie de doi ani si ceva. De un an avem o relatie la distanta, el venind acasa o data la 2 saptamani. In momentul cand a plecat i-am spus ca relatiile la distanta nu tin niciodata, iar el a spus ca imi va demonstra contrariul. Totul a fost frumos si chiar am inceput sa cred ca are dreptate. Pana ieri , cand din greseala am vazut un mesaj dat de el catre o anumita Ana. Suna asa : "Vrei sa vin acum la tine in camera sa o facem ?" In loc de "facem " a folosit un cuvant mai urat , nu vreau sa il scriu, sper ca v-ati dat seama ca se refera la sex ...(nu stiu daca o fost o gluma) Apoi curiozitatea m-a impins sa vad mai mult si mai mult , ca sa vad ca vorbea mult cu ea , la fel de mult ca si cu mine... Au fost invitatii in oras, mesaje de noapte buna si de buna dimineata. . . Nu i-am spus nimic in momentul cand am aflat , dar m-am simtit murdara ... Dar la sfarsitul zilei i-am spus tot .. Si m-a intrebat daca vreau sa vorbim. Mi-a spus ca stie ca a gresit, dar el ma iubeste , mai mult decat eu cred. Ca acum intelege ca trebuie sa se opreasca si mi-a promis ca o va face. ca nu va mai vorbi cu ea. Eu i-am spus ca daca acum nu aflam , el pleca inapoi si continua sa o faca, dar a zis ca nu e adevarat ca, chiar s-a gandit ca nu mai vrea sa faca asta.. Mi-a jurat ca cica nu s-a intamplat intre ei absolut nimic, doar vorbitul prin mesaje ..Azi a plecat. Mi-a promis ca totul va fi bine... Dar eu nu pot sta asa , sa ma gandesc in fiecare zi , ora daca el este in acest moment cu ea... Va rog sa imi dati un mic sfat




mai bine mai devreme decat mai tarziu fii tare lasa-l nu te merita ca vorba aia nu ii poti pune km pe p ___
Lasa-l fara nici un regret nu te merita totul se intampla cu un motiv iar peste anii va realiza cat de nemernic a fost dar asta dupa ce va ajunge un om de nimic ca nimeni nu va sta cu el le va insela pe toate ,iar toate il vor lasa ,decat una care nu se respecta va sta cu el ......iar tu vei fii fericita langa un barbat care te va respecta la adevarata ta valoare nu te multumi cu mai putin decat atata...succes draga mea
PUREKKA
Postat pe 10 Martie 2013 20:18
De la: kudika_30821, la data 2013-03-03 20:20:59Am o relatie de doi ani si ceva. De un an avem o relatie la distanta, el venind acasa o data la 2 saptamani. In momentul cand a plecat i-am spus ca relatiile la distanta nu tin niciodata, iar el a spus ca imi va demonstra contrariul. Totul a fost frumos si chiar am inceput sa cred ca are dreptate. Pana ieri , cand din greseala am vazut un mesaj dat de el catre o anumita Ana. Suna asa : "Vrei sa vin acum la tine in camera sa o facem ?" In loc de "facem " a folosit un cuvant mai urat , nu vreau sa il scriu, sper ca v-ati dat seama ca se refera la sex ...(nu stiu daca o fost o gluma) Apoi curiozitatea m-a impins sa vad mai mult si mai mult , ca sa vad ca vorbea mult cu ea , la fel de mult ca si cu mine... Au fost invitatii in oras, mesaje de noapte buna si de buna dimineata. . . Nu i-am spus nimic in momentul cand am aflat , dar m-am simtit murdara ... Dar la sfarsitul zilei i-am spus tot .. Si m-a intrebat daca vreau sa vorbim. Mi-a spus ca stie ca a gresit, dar el ma iubeste , mai mult decat eu cred. Ca acum intelege ca trebuie sa se opreasca si mi-a promis ca o va face. ca nu va mai vorbi cu ea. Eu i-am spus ca daca acum nu aflam , el pleca inapoi si continua sa o faca, dar a zis ca nu e adevarat ca, chiar s-a gandit ca nu mai vrea sa faca asta.. Mi-a jurat ca cica nu s-a intamplat intre ei absolut nimic, doar vorbitul prin mesaje ..Azi a plecat. Mi-a promis ca totul va fi bine... Dar eu nu pot sta asa , sa ma gandesc in fiecare zi , ora daca el este in acest moment cu ea... Va rog sa imi dati un mic sfat


Intr-un cuplu, odata ce increderea e distrusa, greu mai poate fi recastigata. Increderea reprezinta una dintre conditiile cele mai importante ca o relatie de cuplu sa fie una solida.

Daca stii ca nu poti sa-l ierti si sa uiti, iar acum ai temeri ca te-ar putea insela, din nou, cu o alta, poate ca ar fi bine sa iei in calcul si varianta unei despartiri, parerea mea.
kudika_32792
Postat pe 10 Aprilie 2013 08:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aiurea 48 De la: polin 18 Noiembrie 2011 09:02
Antioxidanti pentru imbatranire 19 De la: JustMeD 7 Octombrie 2014 16:01
masaj facial 22 De la: scumpica13 27 Octombrie 2011 00:57
loc de munca 3 De la: kudika_980196 31 Ianuarie 2015 20:25
Credeti cumva ca un partid este puternic prin averile membrilor sai p-s-d-isti? 4 De la: Georgevici_Mihail_1 17 August 2014 19:58