Setari Cookie-uri

caderea parului

buna,am si eu o nelamurire, eu am parul scurt si folosesc gel ca sa imi fac parul tepi, m-ar interesa sa stiu daca exista posibilitatea sa chelesc,parul imi cade putin, in limite normale, knd ma spal pe cap, dar nu deloc exagerat,vreau sa specific ca odata la 2 saptamani imi masez pielea capului cu ulei de ricin.
ati putea va rog sa imi spuneti daca exista aceasta posibilitate sa imi cada intr-un mod excesiv de la gel.
multumesc.
Akarina
Postat pe 7 Martie 2013 13:02
De la: Akarina, la data 2013-03-07 13:02:06buna,am si eu o nelamurire, eu am parul scurt si folosesc gel ca sa imi fac parul tepi, m-ar interesa sa stiu daca exista posibilitatea sa chelesc,parul imi cade putin, in limite normale, knd ma spal pe cap, dar nu deloc exagerat,vreau sa specific ca odata la 2 saptamani imi masez pielea capului cu ulei de ricin.
ati putea va rog sa imi spuneti daca exista aceasta posibilitate sa imi cada intr-un mod excesiv de la gel.
multumesc.



Depinde de calitatea gelului folosit si de ingredientele continute!!!Nu exagera,totusi,in utilizarea lui,podoaba capilara are nervoie de aerisire,refacere,din punct de vedere al texturii si rezistentei firului de par!!
kudika_15804
Postat pe 7 Martie 2013 13:26
problema este ca la ce tunsoare am necesita in fiecare zi sa ma dau, doar in weekend mai fac pauza daca nu ies pe nicaieri:(
am mai facut pauza vreo 3 saptamani luna trecuta k imi crescuse si a durat ceva pana am ajuns la coafor.
Akarina
Postat pe 7 Martie 2013 15:38
depinde de gelul de par pe care il folosesti... si dk iti atingi scalpul.. poti foarte usor sa deschizi cuticula si sa-ti cada mai mult par... iti recomand sa folosesti produse profesionale... eu sunt foarte multumita de produsele de la Paul Mitchell- fabricate in USA ce se regasesc la noi inn tara pe site-ul www.salonpro.ro
vio_mihai85
Postat pe 7 Martie 2013 16:41
multumesc ptr sfat, eu folosesc nivea,am mai folosit si garnier dar imi facea parul urat,se vedea neingrijit
Akarina
Postat pe 8 Martie 2013 09:40
http://lataifas.ro/medicina_naturista_alternativa/3849/tratamente-pe-baza-de-zinc-pentru-caderea-parului/
Andreescu_Mihai_1
Postat pe 22 Martie 2013 13:00
De la: Akarina, la data 2013-03-08 09:40:46multumesc ptr sfat, eu folosesc nivea,am mai folosit si garnier dar imi facea parul urat,se vedea neingrijit

stai calma ca nu o sa chelesti .aplica dupa fiecare spalare in continuare ricin
piscolino
Postat pe 22 Martie 2013 13:05
nu stiu care sunt exact cauzele caderii parului, dar trebuie avut grija pentru ca uneori ajung la extrem..am avut un caz in familie unde a fost nevoie de un implant de par, noroc ca a functionat si ca la clinica Efigia am gasit ingrijirea de care avea nevoie! mai ales daca esti fata, e greu sa treci prin asta..va recomand sa va ingrijiti din timp sa nu ajungeti in aceasta situatie.
kudika_29225
Postat pe 5 Aprilie 2013 00:01
Buna fetelor! Nu vreau sa va dau sfaturi, doar sa va spun din experienta mea! Caderea parului, regenerarea lui, am rezolvat-o cu sampon natural. Dar natural! Facut acasa! Evident nu de mine, ca nu e simplu! Sunt excelente! Uitati de produsele din comert! Sunt chimicale! Agreseaza parul! Deci eu folosesc sampon solid cu extract de ardei iute si urzica. Desigur contine si ulei de ricin, si cate si mai cate bunatati! Ideea e ca parul si-a revenit, nu-mi mai cade, are vigoare, sanatate, volum, nu se mai ingrasa! Naturalint se numeste, si merita incercat!
kudika_35641
Postat pe 31 Mai 2013 15:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
perie pentru coafat 12 De la: ioana_maddy20 5 Iunie 2012 09:20
Decapajul 16 De la: kukla23 27 Februarie 2015 00:19
Vopsea brunet cu reflexii mov 2 De la: kudika_991249 23 Iulie 2015 13:24
par uscatt si dess 15 De la: balrog 14 Martie 2011 12:50
Ce produse de par folositi? 12 De la: eva1909 12 Februarie 2016 16:24