Setari Cookie-uri

sarcina?

Am avut contact sexual in a 4a zi dupa ce nu am mai sangerat din sauza menstruatiei.,din pacate am avut un "mic" accident si prezervativul sa rupt.Partenerul meu nu a "terminat" in mine,ci era la iesire in momentul in care a inceput ejacularea. Am facut un test la 5 zile dupa si a rezultat negativ...dar acum am exces de leucoree si din ce am citit pe internet aceasta este unu din semnele ovulatiei. Sunt sanse sa fi ramas insarcinata?
Cristine_____l_Me__w_1
Postat pe 24 Martie 2013 15:37
De la: Cristine_____l_Me__w_1, la data 2013-03-24 15:37:08Am avut contact sexual in a 4a zi dupa ce nu am mai sangerat din sauza menstruatiei.,din pacate am avut un "mic" accident si prezervativul sa rupt.Partenerul meu nu a "terminat" in mine,ci era la iesire in momentul in care a inceput ejacularea. Am facut un test la 5 zile dupa si a rezultat negativ...dar acum am exces de leucoree si din ce am citit pe internet aceasta este unu din semnele ovulatiei. Sunt sanse sa fi ramas insarcinata?



Depinde de perioada menstruala,de durata ei,daca ziua contactului sexual a depasit cele zece zile de interval menstrual,da,exista pericolul de a fi ramas insarcinata!!!"Era la iesire"!!!!!!Nu ai idee ,cat de multe poate spune despre tine aceasta afirmatie!!! Testele de sarcina se efectueaza dupa cateva saptamani de la data ultimei menstre si nu sunt concludente 100%!
kudika_15804
Postat pe 24 Martie 2013 15:43
Imi cer scuze daca formularile mele au sunat vulgar..am incercat sa explic situatia cat mai clar,da stiu ca testul se face la minim 10 zile dupa actul sexual..multumesc totusi de raspuns.
Cristine_____l_Me__w_1
Postat pe 24 Martie 2013 15:57
perioada menstruatiei la mine inseamna 4 maxim 5 zile. ca o completare la ce am spus mai sus.
Cristine_____l_Me__w_1
Postat pe 24 Martie 2013 16:01
De la: Cristine_____l_Me__w_1, la data 2013-03-24 16:01:08perioada menstruatiei la mine inseamna 4 maxim 5 zile. ca o completare la ce am spus mai sus.




In acest caz,este putin probabil sa fi ramas insarcinata!!!!Leucoreea poate avea si alte cauze,nu neaparat starea de graviditate!!!Pentru linistea ta,daca nu apar alte simptome ingrijoratoare,dupa sase saptamani de la ultima menstra,fa-ti un control medical!!!!Esti femeie si controalele ginecologice sunt firesti si necesare!!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Martie 2013 16:17
Multumesc frumos,m-am mai linistit.
Cristine_____l_Me__w_1
Postat pe 24 Martie 2013 16:38
puteai sa iei pastla de a doua zi
dormeai totusi mai linistita
kind_er
Postat pe 24 Martie 2013 16:52
M-am gandit la varianta asta atunci pe moment,dar cand am vazut pretul...am ramas socata. Si am considerat ca sunt foarte slabe sansele, am avut doar un moment de panica din cauza acelor scurgeri.
Cristine_____l_Me__w_1
Postat pe 24 Martie 2013 17:00
scurgerile alea daca sunt anormale .....nu sunt in regula .... prezervativul nu il folosesti DOAR pentru a NU ramane insarcinata .
kind_er
Postat pe 24 Martie 2013 17:05
De la: Cristine_____l_Me__w_1, la data 2013-03-24 17:00:21M-am gandit la varianta asta atunci pe moment,dar cand am vazut pretul...am ramas socata. Si am considerat ca sunt foarte slabe sansele, am avut doar un moment de panica din cauza acelor scurgeri.


Pretul ALA mare trebuia sa fie treaba lui. Parerea mea ...
kind_er
Postat pe 24 Martie 2013 17:06
De la: Cristine_____l_Me__w_1, la data 2013-03-24 17:00:21M-am gandit la varianta asta atunci pe moment,dar cand am vazut pretul...am ramas socata. Si am considerat ca sunt foarte slabe sansele, am avut doar un moment de panica din cauza acelor scurgeri.




Natura scurgerilor poate fi dovedita printr-un simplu examen citologic,prin recoltarea secretiei vaginale,rapid,simplu si deloc costisitor!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Martie 2013 17:07
De la: Cristine_____l_Me__w_1, la data 2013-03-24 17:00:21M-am gandit la varianta asta atunci pe moment,dar cand am vazut pretul...am ramas socata. Si am considerat ca sunt foarte slabe sansele, am avut doar un moment de panica din cauza acelor scurgeri.


Sa nu ai un viitor moment de panica pe la dermato
kind_er
Postat pe 24 Martie 2013 17:10
ok deci... in primul rand cam nasol... cu prezervativul daca nu stiti sa-l folositi se rupe. in al doile rand cam din ziua a 7-a din mom in care incepe menstra e cam riscant cu ejacularile chiar si "la intrare" in al treilea rand cand prezervatil explodeaza de la presiune ghici ce se intampla cu spermatozoizii! DA! se duc mai "inauntru". dar! vestea buna este ca daca esti insarcinata poti sa-ti faci un test barza! si nu dupa 6 saptamani ci dupa 4! sau o analiza de sange! e cam 1 milion dar despisteaza hormonul indiferent varsta sarcinii. mai bine luai pastiluta de a doua zi scapai de o grija! esti adolescenta si stim cu totii ce probleme avem cu banii la varsta in care incepem sa-i dam pe prezervative si pizza in oras dar crede-ma o sarcina costa mai mult iar la ora actuala un avort costa in jur de 4 mil. sfatul meu este urmatorul: cumpara 2 teste de sarcina unul foarte ieftin si unul barza gold sau surecheck. eu as merge pe barza pt ca nu m-a dezamagit niciodata. pe cel ieftin fati-l in seara in care calculezi tu ca tre sa-ti vina menstruatia iar barza fa-l la prima urina a diminetii urmatoare. daca amandoua sunt negative ai scapat! daca amandoua sunt pozitive ai belit-o! ai grija ca liniuta test trebie sa fie la fel de bine conturata ca cea martor.
firelyonne
Postat pe 26 Martie 2013 08:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anunt umanitar 4 De la: Aemulus 30 Aprilie 2010 18:31
CUM SCAPI DE PIETRELE DE LE FIERE FARA OPERATIE? 16 De la: sylvynet 8 Mai 2015 19:27
Sedinta foto gratuita 1 De la: LauraPetru 4 Martie 2011 10:31
Se poate sa ramana inasarcinata? 10 De la: kudika_981405 17 Februarie 2015 11:40
vitamina D3 300.000 u.i/15ron 4 De la: office_salinasusesi_ro 5 Iunie 2010 23:38