Setari Cookie-uri

E posibil sa fiu insarcinata??!!:(

Buna, dragele mele. Am o problema grava rau de tot, sunt disperata ! Luna trecuta mi'a venit pe 4 decembrie menstruatia si a tinut pana in 6/7-ziua in care am intretinut relatii, insa protejat. Dupa acel contact, a urmat un altul in 1 decembrie noaptea insa NEPROTEJAT(EL NU A LASAT IN MINE, DAR AM CITIT CA NU E NEVOIE SA LASE, CI DOAR SA ATINGA CU O PICATURA SI E DE AJUNS:(). Problema e ca nu mi'a venit nici acum:((, insa am dureri groaznice de burta, de coloana, mananc in nestire(ceea ce pana acum nu faceam !), imi trebuie sa mananc orice, bag in mine ca o sparta si ce e mai nasol...dupa ce mananc mi se face rau, simt o greata:|. Si azi, intrand in camara am simtit miros de carne, mi'am pus repede mainile la gura si la nas, ca am simtit ca dau la ratze:(..si am iesit rapid.
Ma iau junghiuri in burta si ma dor sanii cand ii ating, plus de asta, dupa cum v'am spus...durerile de spate, etc.
Sunt disperata :((( mi'e teama sa nu cumva sa fi ramas insarcinata, ca din asta una si mor !:((

Voi ce parere aveti?:(
Ladyro
Postat pe 17 Decembrie 2010 00:15
aa, inca ceva. Pana acum mi'a mai intarziat cam 10,11 zile, dupa care venea...ciudat la culoare si nu tinea mult, dar macar venea. Acum nu a venit, sunt atat de disperata:((
Ladyro
Postat pe 17 Decembrie 2010 00:18
De la: Ladyro, la data 2010-12-17 00:15:11 Buna, dragele mele. Am o problema grava rau de tot, sunt disperata ! Luna trecuta mi'a venit pe 4 decembrie menstruatia si a tinut pana in 6/7-ziua in care am intretinut relatii, insa protejat. Dupa acel contact, a urmat un altul in 1 decembrie noaptea insa NEPROTEJAT(EL NU A LASAT IN MINE, DAR AM CITIT CA NU E NEVOIE SA LASE, CI DOAR SA ATINGA CU O PICATURA SI E DE AJUNS:(). Problema e ca nu mi'a venit nici acum:((, insa am dureri groaznice de burta, de coloana, mananc in nestire(ceea ce pana acum nu faceam !), imi trebuie sa mananc orice, bag in mine ca o sparta si ce e mai nasol...dupa ce mananc mi se face rau, simt o greata:|. Si azi, intrand in camara am simtit miros de carne, mi'am pus repede mainile la gura si la nas, ca am simtit ca dau la ratze:(..si am iesit rapid.
Ma iau junghiuri in burta si ma dor sanii cand ii ating, plus de asta, dupa cum v'am spus...durerile de spate, etc.
Sunt disperata :((( mi'e teama sa nu cumva sa fi ramas insarcinata, ca din asta una si mor !:((

Voi ce parere aveti?:(

poti sa te duci la un consult.
Lucia38
Postat pe 17 Decembrie 2010 10:02
De la: Lucia38, la data 2010-12-17 10:02:25
poti sa te duci la un consult.

ce-i aia consult?
miss_darine
Postat pe 17 Decembrie 2010 10:06
De la: miss_darine, la data 2010-12-17 10:06:31
De la: Lucia38, la data 2010-12-17 10:02:25
poti sa te duci la un consult.

ce-i aia consult?

hmmmmmmmm... cum sa-ti explic eu... adica vreau sa-ti spun ca.... nu... mai bine nu... e prea dureros....
Lucia38
Postat pe 17 Decembrie 2010 10:09
De la: Lucia38, la data 2010-12-17 10:09:32
hmmmmmmmm... cum sa-ti explic eu... adica vreau sa-ti spun ca.... nu... mai bine nu... e prea dureros....

daca e dureros...ma face sa ma gandesc la injectii... mai bine ca nu-mi explici
miss_darine
Postat pe 17 Decembrie 2010 10:11
De la: Ladyro, la data 2010-12-17 00:15:11 Buna, dragele mele. Am o problema grava rau de tot, sunt disperata ! Luna trecuta mi'a venit pe 4 decembrie menstruatia si a tinut pana in 6/7-ziua in care am intretinut relatii, insa protejat. Dupa acel contact, a urmat un altul in 1 decembrie noaptea insa NEPROTEJAT(EL NU A LASAT IN MINE, DAR AM CITIT CA NU E NEVOIE SA LASE, CI DOAR SA ATINGA CU O PICATURA SI E DE AJUNS:(). Problema e ca nu mi'a venit nici acum:((, insa am dureri groaznice de burta, de coloana, mananc in nestire(ceea ce pana acum nu faceam !), imi trebuie sa mananc orice, bag in mine ca o sparta si ce e mai nasol...dupa ce mananc mi se face rau, simt o greata:|. Si azi, intrand in camara am simtit miros de carne, mi'am pus repede mainile la gura si la nas, ca am simtit ca dau la ratze:(..si am iesit rapid.
Ma iau junghiuri in burta si ma dor sanii cand ii ating, plus de asta, dupa cum v'am spus...durerile de spate, etc.
Sunt disperata :((( mi'e teama sa nu cumva sa fi ramas insarcinata, ca din asta una si mor !:((

Voi ce parere aveti?:(


luna trecuta...decembrie...inca suntem in decembrie...apoi pe 1...tot decembrie...intresant...la mine in calendar e o singura luna de decembrie....daca ne prezinti situatia putin mai logic si mai ordonat vei primi si un rasp pe masura......ar trebui un consult, un test de sarcina.....
_oktober_
Postat pe 17 Decembrie 2010 11:28
De la: Ladyro, la data 2010-12-17 00:15:11 Buna, dragele mele. Am o problema grava rau de tot, sunt disperata ! Luna trecuta mi'a venit pe 4 decembrie menstruatia si a tinut pana in 6/7-ziua in care am intretinut relatii, insa protejat. Dupa acel contact, a urmat un altul in 1 decembrie noaptea insa NEPROTEJAT(EL NU A LASAT IN MINE, DAR AM CITIT CA NU E NEVOIE SA LASE, CI DOAR SA ATINGA CU O PICATURA SI E DE AJUNS:(). Problema e ca nu mi'a venit nici acum:((, insa am dureri groaznice de burta, de coloana, mananc in nestire(ceea ce pana acum nu faceam !), imi trebuie sa mananc orice, bag in mine ca o sparta si ce e mai nasol...dupa ce mananc mi se face rau, simt o greata:|. Si azi, intrand in camara am simtit miros de carne, mi'am pus repede mainile la gura si la nas, ca am simtit ca dau la ratze:(..si am iesit rapid.
Ma iau junghiuri in burta si ma dor sanii cand ii ating, plus de asta, dupa cum v'am spus...durerile de spate, etc.
Sunt disperata :((( mi'e teama sa nu cumva sa fi ramas insarcinata, ca din asta una si mor !:((

Voi ce parere aveti?:(


Luna trecuta ti-a venit pe 4 decembrie si a tinut pana pe pe 6-7 dupa care a urmat pe 1 decembrie un contact neprotejat. La tine in calendar luna decembrie e de doua ori?
Barbie30_
Postat pe 17 Decembrie 2010 11:47
fata m-ai bagat in ceata rau!
http://www.pravaliata.ro/ovulatie-fertilitate.htm
inta pe site-ul asta si te lamuresti!
roz5blue6lila7
Postat pe 17 Decembrie 2010 11:50
De la: Ladyro, la data 2010-12-17 00:15:11
Sunt disperata :((( mi'e teama sa nu cumva sa fi ramas insarcinata, ca din asta una si mor !:((

Voi ce parere aveti?:(


Sa-ti spun parerea mea ca doar mi-ai cerut-o. Nu esti disperata ca exista sansa sa fi ramas insarcinata si exista sansa (de fapt, toate sansele) sa faci un avort. Esti disperata doar sa faci sex. Sa stai pe spate pentru un mucos ca sa te simti femeie. Pentru asta esti disperata cu adevarat. In rest este doar inconstienta si indolenta. De ce dracu mi-ar pasa mie ca esti tu gravida? N-ai decat sa fii si luna asta si cealalta. SI asa s-o tii pana intri in pamant. Fir-ar al dracului de prezervativ daca se leaga de mana voastra vreodata!

Si acum .. "vaiiii tu, sunt disperata din asta o sa mor"! Vai de viata voastra!
rashela
Postat pe 17 Decembrie 2010 12:01
De la: Ladyro, la data 2010-12-17 00:15:11 Buna, dragele mele. Am o problema grava rau de tot, sunt disperata ! Luna trecuta mi'a venit pe 4 decembrie menstruatia si a tinut pana in 6/7-ziua in care am intretinut relatii, insa protejat. Dupa acel contact, a urmat un altul in 1 decembrie noaptea insa NEPROTEJAT(EL NU A LASAT IN MINE, DAR AM CITIT CA NU E NEVOIE SA LASE, CI DOAR SA ATINGA CU O PICATURA SI E DE AJUNS:(). Problema e ca nu mi'a venit nici acum:((, insa am dureri groaznice de burta, de coloana, mananc in nestire(ceea ce pana acum nu faceam !), imi trebuie sa mananc orice, bag in mine ca o sparta si ce e mai nasol...dupa ce mananc mi se face rau, simt o greata:|. Si azi, intrand in camara am simtit miros de carne, mi'am pus repede mainile la gura si la nas, ca am simtit ca dau la ratze:(..si am iesit rapid.
Ma iau junghiuri in burta si ma dor sanii cand ii ating, plus de asta, dupa cum v'am spus...durerile de spate, etc.
Sunt disperata :((( mi'e teama sa nu cumva sa fi ramas insarcinata, ca din asta una si mor !:((

Voi ce parere aveti?:(
,,Luna trecuta mi'a venit pe 4 decembrie" Sa terminat anul suntem deja in 2011? Ptiu si eu asteptam sarbatorile
Valy90
Postat pe 17 Decembrie 2010 12:17
De la: rashela, la data 2010-12-17 12:01:24
De la: Ladyro, la data 2010-12-17 00:15:11
Sunt disperata :((( mi'e teama sa nu cumva sa fi ramas insarcinata, ca din asta una si mor !:((

Voi ce parere aveti?:(


Sa-ti spun parerea mea ca doar mi-ai cerut-o. Nu esti disperata ca exista sansa sa fi ramas insarcinata si exista sansa (de fapt, toate sansele) sa faci un avort. Esti disperata doar sa faci sex. Sa stai pe spate pentru un mucos ca sa te simti femeie. Pentru asta esti disperata cu adevarat. In rest este doar inconstienta si indolenta. De ce dracu mi-ar pasa mie ca esti tu gravida? N-ai decat sa fii si luna asta si cealalta. SI asa s-o tii pana intri in pamant. Fir-ar al dracului de prezervativ daca se leaga de mana voastra vreodata!

Si acum .. "vaiiii tu, sunt disperata din asta o sa mor"! Vai de viata voastra!
Ce prezervativ Rashel ei vor sa simta ,,carne pe carne"
Valy90
Postat pe 17 Decembrie 2010 12:19
Presupunand ca a incurcat datele si ca vorbeste de noiembrie si decembrie, uitati-va ce calcule face. Teoretic, din moment ce tii minte ziua cand ti-a venit ciclu si ziua cand ai intretinut primul contact sexual, folosesti metoda calendarului. WTF???? Ea foloseste protectie in ziua infertila si NU foloseste protectie in ziua feritla. Incredibil!!
rashela
Postat pe 17 Decembrie 2010 12:21
Hahaa..eram foarte agitata si am gresit luna:| era 4 noiembrie:-j. Si nu trebuie sa faceti gura, fetelor. O data am gresit si am facut neprotejat ca asa s-a nimerit...in rest tot protejat faceam. Oricum, azi noapte mi-a venit...am dureri mari, ca de obicei, doar ca imi vin cheaguri de culoare inchisa...mi se pare ciudat... Si AVORT NICIODATA NU O SA FAC !!! Nu as omori o fiinta nevinovata ;), oricat de mult m-as face de rusine
Ladyro
Postat pe 17 Decembrie 2010 16:15
De la: Ladyro, la data 2010-12-17 16:15:55 Hahaa..eram foarte agitata si am gresit luna:| era 4 noiembrie:-j. Si nu trebuie sa faceti gura, fetelor. O data am gresit si am facut neprotejat ca asa s-a nimerit...in rest tot protejat faceam. Oricum, azi noapte mi-a venit...am dureri mari, ca de obicei, doar ca imi vin cheaguri de culoare inchisa...mi se pare ciudat... Si AVORT NICIODATA NU O SA FAC !!! Nu as omori o fiinta nevinovata ;), oricat de mult m-as face de rusine
bravo
Valy90
Postat pe 17 Decembrie 2010 16:17
Si nu e vorba ca as vrea sa simt pe carne vie...Doamne:|....a fost prima sau a2-a oara cand s-a intamplat sa nu avem la noi ...in rest tot protejat facem...
Ladyro
Postat pe 18 Decembrie 2010 16:37
De la: Ladyro, la data 2010-12-18 16:37:01 Si nu e vorba ca as vrea sa simt pe carne vie...Doamne:|....a fost prima sau a2-a oara cand s-a intamplat sa nu avem la noi ...in rest tot protejat facem...
Carne vie? da eu ti-am zis ceva de carne vie? ,,carne pe carne" am zis
Valy90
Postat pe 18 Decembrie 2010 23:08
In primul rand ar trebui sa ne spui cat dureaza ciclul tau menstrual. In functie de asta facem calculele. Daca ciclul tau menstrual dureaza 28 de zile, teoretic ovulezi in a 14-a de la menstra. Asadar, daca ai avut un contact sexual neprotejat in intervalul in care ovulai (12-15,16-a zi de la prima sangerare), exista toate sansele sa ramai insarcinata in cazul in care lichidul seminal a ajuns unde trebuia sa ajunga. Mai mult decat atat, metoda aceasta de calcul este posibil sa greseasca avand in vedere ca spermatozoizii traiesc inca 7 zile de la ejaculare, daca sunt eliberati in mediu propice. Dupa aceasta perioada fertila a ciclului menstrual, este mai putin probabil sa ramai insarcinata, desi este posibil, in special in cazul in care ciclul tau menstrual nu este regulat.

Ia-ti un test de sarcina si fa-l oriunde (daca te sperie gandul de a fi depistata), iar in cazul in care esti insarcinata si nu doresti sa pastrezi sarcina, ia masuri cat mai din timp pentru a nu crea complicatii inutile. Daca nu esti insarcinata, pastreaza aceste cateva zile de suspans in memorie ca sa vezi cum te-ai simti in cazul in care ar aparea o sarcina nedorita si gandeste-te la ele in momentul in care esti tentata sa ai contacte sexuale neprotejate. De asemenea, cand exista suspiciuni, avem optiunea contraceptiei de urgenta, pastila de a 2-a zi (Postinor 2 de exemplu, care administrata in intervalul de 72 de ore de la contactul sexual neprotejat, reduce semnificativ riscul aparitiei unei sarcini nedorite, insa se foloseste doar in cazuri de exceptie!!).

Cel mai important, dupa ce se rezolva situatia aceasta, gandeste-te si ia masuri pentru a-ti asigura o forma de contraceptie potrivita si permanenta!

Succes!
kudika347678
Postat pe 7 Ianuarie 2011 12:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre infectia clamedya 27 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:27
sarcina 9 De la: iftimie 21 Februarie 2012 15:53
insarcinata ??? va rog ajutati-ma 9 De la: kudika_15141 11 Octombrie 2012 11:41
brida amniotica 2 De la: fericire 25 Ianuarie 2010 12:23
candida si sarcina 14 De la: cristina_figurina 1 Septembrie 2013 21:58