Setari Cookie-uri

*** Cicluri menstruale neregulate??? Un sfat va rog !!!***

Buna din nou. Am nevoie de ajutorul vostru, sunt foarte preocupata, primul ciclu menstrual mia venit cand aveam 17 ani- sora mea mia prescris DUPHASTONE iar dupa prima pastila pe care am luat-o mia venit menstruatia, pe urma am inceput sa am un ciclu neregulat imi venea mai repede cu una sau doua saptamani medicul mia prescris DIANE - dupa 3 luni de zile mi sa reglat menstra desi m-am ingrasat putin- am intrerupt un an pe urma am luat YASMINE timp de 2 luni pentru ca aveam aceiasi problema ca si inainte, cicluri ambudente - dereglari menstruale- am plecat pe urma din tara si dupa cateva luni mi sa dereglat din nou,cu o luna inainte la sfatul medicului am terminat un tratament de trei luni cu DRETINELLE (etinilestraduil si drospirenona ) - problem este ca mi sa reglat ciclul dar dupa o luna in care nu am mai luat medicamentele astept sa-mi vina menstruatia si nu mai apare, au trecut deja doua zile si sunt foarte preocupata - niciodata nu mia intarziat...credeti ca este o problema din cauza ca am luat feluri diferite de contraceptive???? mie frica ca poate nu-mi mai vine menstruatia...ce as putea sa fac???

V-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cu sfaturi - poate ati avut si voi astfel de probleme!!! Mi-as dori sa fiu bine cu menstruatia pentru ca sunt tanara si mi-as dori un copil!

Va multumesc pentru atentia acordata!
papusika_kudika
Postat pe 28 Martie 2013 21:07
De la: papusika_kudika, la data 2013-03-28 21:07:23Buna din nou. Am nevoie de ajutorul vostru, sunt foarte preocupata, primul ciclu menstrual mia venit cand aveam 17 ani- sora mea mia prescris DUPHASTONE iar dupa prima pastila pe care am luat-o mia venit menstruatia, pe urma am inceput sa am un ciclu neregulat imi venea mai repede cu una sau doua saptamani medicul mia prescris DIANE - dupa 3 luni de zile mi sa reglat menstra desi m-am ingrasat putin- am intrerupt un an pe urma am luat YASMINE timp de 2 luni pentru ca aveam aceiasi problema ca si inainte, cicluri ambudente - dereglari menstruale- am plecat pe urma din tara si dupa cateva luni mi sa dereglat din nou,cu o luna inainte la sfatul medicului am terminat un tratament de trei luni cu DRETINELLE (etinilestraduil si drospirenona ) - problem este ca mi sa reglat ciclul dar dupa o luna in care nu am mai luat medicamentele astept sa-mi vina menstruatia si nu mai apare, au trecut deja doua zile si sunt foarte preocupata - niciodata nu mia intarziat...credeti ca este o problema din cauza ca am luat feluri diferite de contraceptive???? mie frica ca poate nu-mi mai vine menstruatia...ce as putea sa fac???

V-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cu sfaturi - poate ati avut si voi astfel de probleme!!! Mi-as dori sa fiu bine cu menstruatia pentru ca sunt tanara si mi-as dori un copil!

Va multumesc pentru atentia acordata! [/quote

- mi pare rau pentru felul in care m-am exprimat insa sunt foarte disperata...mia intarziat menstruatia(nu am patit niciodata asa ceva), sper ca ati reusit sa intelegeti ideea din mesajul transmis.
papusika_kudika
Postat pe 28 Martie 2013 21:11
preocupata...
papusika_kudika
Postat pe 28 Martie 2013 21:49
Am 31 de ani si de la 12 ani de cd mi-a venit numai la 35-40 de zile imi venea cd nu luam anticonceptionale.
Anul trecut am facut 3 luni de cate 3ori pe saptamana ºedinte de refexotetapie ºi acum imi vine la 31 de zile ºi fara aºa mari dureri.
Menþionez ca am mers la endocrinologie ºi am luat tratament dat fara vreun rezultat.
delia_mary
Postat pe 31 Martie 2013 08:27
Tratamentul este de durata,existand posibilitatea reglarii lui,dupa prima nastere!!!!
kudika_15804
Postat pe 31 Martie 2013 08:46
Ia fiole de mladite de zmeur si/sau branca ursului/cretisoara.
kudika201226
Postat pe 3 Aprilie 2013 13:19
babardeala este la fel ca ciclu ? neregulata ?
putin_dus
Postat pe 3 Aprilie 2013 17:27
buna, m-am aflat in aceeasi situatie....toti doctori mi-au prescris diferite anticonceptionale pentru a mi venii menstruatia...acum fac tratament cu duphastone si e chiar bun...eu zic sa iti faci niste analize de sange pe care ti le prescrie un doctor endocrinolog...si de acolo sa mergi mai departe cu un tratament...bafta!
Raluca_Geo_1
Postat pe 7 Aprilie 2013 10:11
Sunt multi factori determinanti,as puncta 2 din ele,nu ai o traire profunda constanta,in ce priveste relatia conjugala,2.racesti foarte des si nu poti avea rezultate ok,P.S. menstra dereglata poate fi si de la tiroida,ai grija,sa nu mai vb de pierderi de sarcina care le ai avut....
Baciu_Leonard_1
Postat pe 7 Aprilie 2013 14:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma enervez foarte usor 11 De la: adina_black 4 Noiembrie 2009 17:31
coafor virtual 4 De la: steffy91 11 August 2011 01:19
numai cure de slabire dar de ingrasat nici una? 11 De la: Dy_Maria 6 Octombrie 2009 18:47
Se poate duce o sarcina daca exista fibrom uterin? 18 De la: diana1981 12 Martie 2018 15:12
BIOPTRON-un aparat care nu trebuie sa lipseasca din nici o casa! 1 De la: kudika328918 7 Noiembrie 2010 09:21