Setari Cookie-uri

Piercing in buric

Buna.Mi-am pus acum o saptamana un piercing in buric si am folosit Merfen (dezinfectant).ieri am luat si bepanthen,insa am observat ca in jurul buricului mi-au aparut nist puncte rosii mici.sa fie o posibila reactie la bepanthen?desi reactiile alergice sunt foarte rare la bepanthen,plus ma si ustura rana. Un sfat va rog.O seara buna!
lorelaine
Postat pe 28 Martie 2013 22:02
Hey , in general se recomanda ca doua sapt sa iei doua aspirine pe zi ( eu recomand din cele efervescente) , si un unguent cu antibiotic (aici recomand tetraciclina )administrat local de trei ori pe zi dupa ce se spala locul cu pricina , incerci pe cat se poate sa nu transpiri si cam atat .... In opinia mea schimba unguentul si mai asteapta cateva zile daca nu se remediaza problema vezi un medic .
O zi buna
Alexandra_Iosif_1
Postat pe 31 Martie 2013 16:32
S-s rezolvat,ms de sfat .
lorelaine
Postat pe 1 Aprilie 2013 16:06
Npc , ma bucur ca s-a rezolvat
Alexandra_Iosif_1
Postat pe 2 Aprilie 2013 17:16
Parerea mea este ca buricul este ceva sacru,prin el am respirat acolo in pintecul Mamei,incontinuare tinem legatura cu aterul Divin,cind ne vine sfirsitul si parasim corpul fizic tot prin el ne intoarcem la creator,fara de el nu am putea gasii calea spre nemurire,purificare spirituala etc...aceasta zona atit de nebagata in seama are un rol primordial in viata noastra.....nu este zi de Dnzeu sa nu spalam si sa atingem aceasta zona dar sa si constientizam ce inseamna el pt noi.P.S.in materie de fitza e garantat ca poti concura la cercei adaugati acolo,dar gindestete pt ce atita chin cind dzeu a dat tot ce trebuie sa fim perfecti? uite mai faci si o infectie,poate asa inveti ca nu este o zona oarecare de care poti sa-ti atirni belciuge....faci cum crezi.
Baciu_Leonard_1
Postat pe 7 Aprilie 2013 15:04
De la: Baciu_Leonard_1, la data 2013-04-07 15:04:48Parerea mea este ca buricul este ceva sacru,prin el am respirat acolo in pintecul Mamei,incontinuare tinem legatura cu aterul Divin,cind ne vine sfirsitul si parasim corpul fizic tot prin el ne intoarcem la creator,fara de el nu am putea gasii calea spre nemurire,purificare spirituala etc...aceasta zona atit de nebagata in seama are un rol primordial in viata noastra.....nu este zi de Dnzeu sa nu spalam si sa atingem aceasta zona dar sa si constientizam ce inseamna el pt noi.P.S.in materie de fitza e garantat ca poti concura la cercei adaugati acolo,dar gindestete pt ce atita chin cind dzeu a dat tot ce trebuie sa fim perfecti? uite mai faci si o infectie,poate asa inveti ca nu este o zona oarecare de care poti sa-ti atirni belciuge....faci cum crezi.


Parerea ta nu e universal valabila.
kudika_32792
Postat pe 8 Aprilie 2013 11:23
De la: kudika_32792, la data 2013-04-08 11:23:13
De la: Baciu_Leonard_1, la data 2013-04-07 15:04:48Parerea mea este ca buricul este ceva sacru,prin el am respirat acolo in pintecul Mamei,incontinuare tinem legatura cu aterul Divin,cind ne vine sfirsitul si parasim corpul fizic tot prin el ne intoarcem la creator,fara de el nu am putea gasii calea spre nemurire,purificare spirituala etc...aceasta zona atit de nebagata in seama are un rol primordial in viata noastra.....nu este zi de Dnzeu sa nu spalam si sa atingem aceasta zona dar sa si constientizam ce inseamna el pt noi.P.S.in materie de fitza e garantat ca poti concura la cercei adaugati acolo,dar gindestete pt ce atita chin cind dzeu a dat tot ce trebuie sa fim perfecti? uite mai faci si o infectie,poate asa inveti ca nu este o zona oarecare de care poti sa-ti atirni belciuge....faci cum crezi.


Parerea ta nu e universal valabila.
culcate universal
prazlea
Postat pe 8 Aprilie 2013 11:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
healthy 2 De la: kudika_14693 22 August 2012 19:46
tratament facial gratis timisoara? 1 De la: cretanalina29 17 Iulie 2012 12:28
Ultrasunete pentru alungarea cainilor 3 De la: Einsecticide 5 Februarie 2014 11:07
probleme la scoala intre colegi 14 De la: kudika419488 1 Septembrie 2015 23:18
Ajutor!!! 3 De la: _Cryssa_ 11 Aprilie 2011 08:18