Setari Cookie-uri

o situatie critica

Ma numesc Diana si am 19 ani.Am trecut printr-o situatie destul de dificila,In urma cu un an am "cunoscut" un baiat de la mn din cartier ,de care pot spune ca m am indrogostit enorm de mult.Pur si simplu a fost mana destinului ,pentru ca am avut o prietena care ii placea de el si intamplarea a facut ca intr o zi cand am plecat de la ea,el sa treaca cu masina pe strada ei,si intamplator ne a intrebat ce facem si daca mergem in oras ,iar eu am acceptat in ideea ca pot vorbi cu el despre ei doi.Pe el il cunosteam din vedere dar nu puteam sa l sufar.Venise exact cu 2 zile inainte de aceea zi din Spania.In fine...in ziua aia am fost cu el ne am plimbat cu masina ,am vorbit despre pr mea si incetul cu incetul am inceput sa ma indragostesc.In seara aceea vb prin msg tot felul de lucruri,a doua zi iar am iesit prin oras,la un suc ,iar cand m a dus acasa il "simteam" cum vrea sa ma sarute.A treia zi chiar s a intamplat cel mai frumos mom.Eram in masina si pur si simplu vorbeam,era seara si la un moment dat nu am mai rezistat si nu stiam cum sa fac si l intrebam mereu daca se gandeste la ce ma gandesc si eu ,el am intreba la fel si nu am mai rezistat si l -am sarutat.De atunci a inceputul totul ,toata povestea noastra de dragoste.Nici in ziua de azi nu mi vine sa cred!relatia noastra a avut si urcusuri si coborasi pentru ca el o lunA de zile s a intors in Spania pentru niste analize medicale,avand probleme foarte grave cu inima.Intre timp parintii mei au aflat de el ,nu prea erau de acord ptr ca intre noi exista o diferenta faptul ca eu sunt un copil bun,cu scoala iar el un baiat de cartier ,pot spune asa.Ne vedeam aproape in fiecare zi,dupa i am cunoscut si eu mama pentru ac parintii lui sunt despartiti,am inceput sa mg pe la el,am avut relatii intime cu el,mi se parea totul de vis prea frumos ...Cu maicasa m am inteles bn o perioada cat a stat in Romania,dupa ce a fost plecat in Spania si sa intors,asta fiind dupa Revelion.Intre mn si ea numai exista nici o relatie.Pur si simplu ea se schimbase si la fel imi schimbasem si eu atitudinea fata de ea.Si intre relatia mea cu el deja intervenise o piedica,in afara faptului ca inainte de sarbatori fratele lui a facut nuami rele a furat foarte multe bunuri din casa a plecat de acasa,si nici atunci relatia mea cu el numai era atat de buna.Dar cu toate astea ne am revenit.Problema a fost ca eu in luan decembrie am ramas insarcinata fara sa stiu.Si cu toate ca mi am facut teste de sarcina nu mi au iesir negative.Si exact pe data de 8 martei am aflat ca am o sarcina de 3 luni.eram disperata am zis ca daca afla ai mei ma omoara ca nu am ce sa fac ca tr sa fac avort.Si a dooua zi dupa vizita la ginecolog am ms la spital ,am bagat la amanet sa fac rost de ban ca sa fac avort.Langa mn nu a fost decat el ptr ac maicasa vroia sa pastres copilul ca isi dorea inca un nepot,avand in vedere ca fratele lui a avut o relatie de 6 ani cu o tipa in urma caruia ea a ajuns sa creasca un copil de 2 ani.Si am fost al spital dar acolo ,acel asisten social m a facut sa ma razgandesc si chaiar ma simteam mai bn.Stabilisem cu el sa asteptam sa dau si eu bacul iar dupa sa pleacm in Spania unde el are un apartament si avea si un loc de munca.Dar lucrurile nu au mers asa !Intorcandu ne acasa i am zis lui maicasa care era foarte fericita si spunea ca o sa ma mut la ei,dupa ce noi i am zis ceea ce vrem sa facem.Ea nu era de acord as plecam ca unde trai 3 pers adik eu el si ea acolo ca din ce salariu ptr ac ea nu lucreaza .Dupa ce am vb cu cat de cat pentru ca traieste drama comunicarii am hotarat sa nuami afle nimeni.Bineinteles ca s a dus sa i zica lui bunica lui prietenul meu.Si aceea femeie este o prefacuta si o barfitoare,si avand in vedere ca ea tine toata casa in frau pentru ca merge la piata cu marfa si castiga bani frumosi ,a trebuit sa faca ceva.Sapt trecuta sambata seara am fost la ei la un gratar,si ne a chemat sa vb si a inceput sa mi zica ca eu nu fac nik ca ma sup ca trantesc usi,asta din cauza lui fratisu ptr ca eu veneam la el sa stau cu el si trebuia sa i suport pe fratisu si pe pritena lui la el in camera si pe maicasa care faceau ce vroiau daca bagam noi un film il schimbau ca nu le placea si asa mai departe,si nici nu puteam vb nik.Dupa ce mi a zis lucrurile astea a inceput as mi jugnesca familie sa mi zica ca le stric familia ca il fac pe el sa planga,iar el fiind de fata cu bunicasa si maicasa nu a zis nik si logic ca ma deranjat.Dupa ziua de sambata a inceput as duca vorba in cartier ca eu am ramsa insarcinata cu el sa pun mana pe bani lui pe el.Rudele mele au aflat,iar ver m a chemat sa ma intreb despre lucrul asta si mia zis ca dc nu am avut incredere in ea ca se rezolva totul nu sa afle toata lumea,sa te faci de ras.si ce a fost ami grav ca taicamiu e bolnva de inima a facut preinfart acum cativa ani si nu tr sa afle ptr ac ar fi facut un soc.si in uram discutiilor cu ea cu toate ca imi era frik am hot sa vorbeasca cu mami.si i au spus si ea si matusamea si am hot ca tr sa fac avort ptr ca situatia este nasoala,cu toate ca ele nu stiu ce s a intamplat cu adevarat intre mn si el.si eu i am zis lui ca au aflat ai mei ptr ca asa mi au zis ele sa i zic si sa ma lase in pace sa nu ma mai sune si cu toate ca imi era greu nu i am zis decat ca au aflat ambii parintii si ac o sa fac avort.El isi dorea mult acest copil si in ziua acea cand i am zis s a dus sa i zic alui maicasa si dupa eu i am zis ca a aflat decat mami ,iar el s a suparat ca l am mintit,Dar pe mn cel mai mult m a deranjat ca l am rugat mereu sa vb cu ei sa faca ceva si nu a facut.si pana la urma marti a tr sa mg sa fac avort imi era si frik ma gandeam si la sufletelul ce crestea in mn si faptul ca avea 3 luni si o sapt era groaznik.In ziua dupa ce l am facut nu am realizat asa multe ptr ca eram socata ,dar dupa a inceput calvarul.Ptr ca eu nu mi am dorit la inceput acest copil dar dupa am inceput sa l iubesc mereu vb cu prietenul meu ce nume sa i punem si in fiecare seara vorbeam de ingerasul nostru...dar asa a fost sa fie in mom de fata ma simt groaznik ptr ca am ucis un suflet nevinovat,iar el nu a putut face nik ptr ca dac facea ceva situatia lua alta intorsatura .mai trebuiau decat 2 sapt si dupa numai puteau face nik .dar totul a pleact de la maicasa daca avea ceva cu mn tr sa vb cu mn si cu el nu cu bunicasa ...dar asta e .cu el am mai vorbit nu i vina sa creada ...putea face ceav ptr noi dar nu a facut.si numai zic ca dupa ce sufar atat fizic si moral ptr ac ma doare tot ceea ce se intampla,maicamea nu am lasa sa mai ies din casa mi a interzis sa mai vorbesc cu el a zis ca daca ma iubea cu adevarat ma proteja.In momentul de fata din cazua familiei lui sufar,si in urma unor discuti cu el ca am putut sa ne intalnim in sapt mi a spus ca nu realizeaza ce se intampla ,dar totusi an zis sa fim puternici si ca o solutie ar fi ca dupa ce dau bacul sa plec in Spania cu el ptr ac pot da si acolo la facultate.Pentru mn asta era o speranta dar numai e.de 2 zile ne cam certam cand vb la tel vb nuami de subiectul asta el nu poate intelege ca sufar enorm si o mare parte o are si el,de abea imi rasp la msg imi spuen ca nu l inteleg si i am zis ca sa ne luam relatia de la zero trebuei sa faca si el ceva si ca eu nu pot trai sub acelasi acoperis cu maicasa si ca intr o zi va trebui sa alega.si m a durut ca nu a fost sincer cu mn si tocmai ieri mi a zis ca e greu ca nu poate sta asa sa nu ne vedem sa nu iesim ca sa vb cu maicamea si i am zis ca tr sa aiba rabdare 3 luni si ca acum numai pot face eu nik el ar trebui sa faca...si din toate astea mi am dat seama ca iubirea lui nu e asa mare cum credeam eu .Eu eram dispusa sa mg cu el pana in panzele albe,dar mi am dat seama ca singura fraiera din povestea asta am fost eu ,am crezut prea mult in el si l am iubit prea mult .Si acum stau si sufar enorm,mai ales ca am pierdut un ingeras de copil...chiar ma doare sufletul iar lui nu i pasa si ma doare si mai tare cand vad ca el are atitudinea asta,si i am zis ca fiecare sa si vada de viata lui.Ma simt chiar groaznik mai ales ca numai am libertate...Ce sa fac in situatia asta ,cum sa gasesc macar o mica iesire?Ma gandesc si acum ca daca el nu ar fi oprit cu masina in ziua aia ,acum el avea alta viata ,iar eu alta...chiar am crezut in toata relatia noastra in toata iubirea care ne lega...si problema e ca stand in casa nu pot sa l uit asa repede ptr ca singura mea ocupatie e sa invat sa vad un film sa stau la calc nik altceva nu am nici cu cn vb,ptr ca cu maicamea nu se poate discuta...cateodata ma gandesc ca ce rost mai are viata mea....
kudika_33145
Postat pe 7 Aprilie 2013 12:59
buna ,

http://farm8.staticflickr.com/7122/7549650190_b0d2efdb73.jpg
Cotoiu_ucigas
Postat pe 7 Aprilie 2013 13:00


Ai mama??Se pare ca nu!!Fata draga,vorbeste cu mama ta,nu cu noi,este prietena ta,cauta sa o vezi ca fiind astfel!!!!

Ca parere personala,asa cum ai stiut sa-ti pierzi controlul,tot asa sa stii sa te orientezi in viitor,nu este duritate,ci doar dorinta de a te trezi la realitate,caci inca dormi!!!

Pentru toate tinerele,,,,fetelor,fiti apropiate de mamele voastre,nimeni nu va va intelege mai bine decat parintii vostri,chiar daca, de multe ori,nu stiu sa dovedeasca acest lucru!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Aprilie 2013 13:09
Pentru fata care a initiat topicul: stii care-i parerea mea? Ca esti foarte influentabila si ii lasi pe altii sa se joace cu tine si cu viata ta.

Cand vrei ceva, spune, cate te deranjeaza ceva, spune, dar nu-i mai lasa pe altii sa ia decizii in numele tau, sa-ti spuna cum sa-ti conduci viata si ce sa spui. Incearca sa faci doar ceea ce simti tu ca e bine pentru tine, iar atunci totul va fi ok, si nu-ti vei mai putea reprosa nici tie insati, nici altora, hotararile luate.
kudika_32792
Postat pe 8 Aprilie 2013 11:36
*cand te deranjeaza ceva
kudika_32792
Postat pe 8 Aprilie 2013 11:37
rog un rezumat
againpiscotica
Postat pe 8 Aprilie 2013 11:53
De la: againpiscotica, la data 2013-04-08 11:53:05rog un rezumat


O fata cu scoala, cica, a cunoscut un baietas de cartier, s-au placut, au facut sex, si s-a lasat si cu o sarcina. Rudele tipului baga strambe intre cei doi, rudele fetei la fel, fata, initial, decide sa pastreze copilul, convinsa fiind de asistentul social de la spitalul unde vroia sa-si faca avortul, dupa asta, rudele tipului duc vorba in oras ca fata e gravida, fata se confeseaza maica-sii ca e gravida, iar mama si matusa o conving sa faca avort, fara sa-i dea de stire si tatalui copilului. Acum fata e inchisa in casa de catre mama, nu mai are voie sa vorbeasca cu iubitul, ala si tot neamul lui e suparat pe fata ca a facut avort si tot asa...

Cam asta-i rezumatul.
kudika_32792
Postat pe 8 Aprilie 2013 12:00
De la: kudika_32792, la data 2013-04-08 12:00:08
De la: againpiscotica, la data 2013-04-08 11:53:05rog un rezumat


O fata cu scoala, cica, a cunoscut un baietas de cartier, s-au placut, au facut sex, si s-a lasat si cu o sarcina. Rudele tipului baga strambe intre cei doi, rudele fetei la fel, fata, initial, decide sa pastreze copilul, convinsa fiind de asistentul social de la spitalul unde vroia sa-si faca avortul, dupa asta, rudele tipului duc vorba in oras ca fata e gravida, fata se confeseaza maica-sii ca e gravida, iar mama si matusa o conving sa faca avort, fara sa-i dea de stire si tatalui copilului. Acum fata e inchisa in casa de catre mama, nu mai are voie sa vorbeasca cu iubitul, ala si tot neamul lui e suparat pe fata ca a facut avort si tot asa...

Cam asta-i rezumatul.

pfffff tu ai citit tot
naspa situatie ,unde nu-i cap vai de picioare
againpiscotica
Postat pe 8 Aprilie 2013 12:05
aooooleu si pe mine ma lua durerile de cap,dar mai pe biata fata
Titanika
Postat pe 8 Aprilie 2013 12:18
De la: kudika_32792, la data 2013-04-08 12:00:08
De la: againpiscotica, la data 2013-04-08 11:53:05rog un rezumat


O fata cu scoala, cica, a cunoscut un baietas de cartier, s-au placut, au facut sex, si s-a lasat si cu o sarcina. Rudele tipului baga strambe intre cei doi, rudele fetei la fel, fata, initial, decide sa pastreze copilul, convinsa fiind de asistentul social de la spitalul unde vroia sa-si faca avortul, dupa asta, rudele tipului duc vorba in oras ca fata e gravida, fata se confeseaza maica-sii ca e gravida, iar mama si matusa o conving sa faca avort, fara sa-i dea de stire si tatalui copilului. Acum fata e inchisa in casa de catre mama, nu mai are voie sa vorbeasca cu iubitul, ala si tot neamul lui e suparat pe fata ca a facut avort si tot asa...

Cam asta-i rezumatul.


*sunt suparati
kudika_32792
Postat pe 8 Aprilie 2013 12:30
Draga mea,initiatoarea topicului,stai linistita,atata timp cit esti cu parintii tai si ai rabdare ca timpul le va rezolva pe toate,nu esti nici prima si nici ultima fata care face asfel de greseli!Iti vei putea redobandi din nou increderea in tine!
Titanika
Postat pe 8 Aprilie 2013 12:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadou pentru nasi!!! 4 De la: kudika_941494 25 Noiembrie 2013 09:33
cel mai bun produs de slabit...????? 12 De la: i_love_kudika 27 Iunie 2012 00:04
Videoclip: 150 DE ANI DE LA ÎNFIINÞAREA POLIÞIEI DE FRONTIERÃ 4 De la: Georgevici_Mihail_1 20 Iulie 2014 13:21
Credeti cumva ca un partid este puternic prin averile membrilor sai p-s-d-isti? 4 De la: Georgevici_Mihail_1 17 August 2014 19:58
Ruptura de perineu 19 De la: kudika_33716 27 Ianuarie 2015 20:25