Setari Cookie-uri

Ajutor!Am nevoie de parerile dumneavoastra!

De la: kudika_25894, la data 2013-04-14 18:12:28
De la: kudika_33624, la data 2013-04-14 15:58:06De mic a avut inca prea mult.Crescut de o femeie singura,puternica,muncitoare,i s-au pus la dispozitie mii de euro saptamanal pe care el ii facea praf.Mare greseala!Cred ca are impresia ca eu ii sunt a doua mama si nu nevasta...Aseara cand am inceput sa ma descarc sa-i spun tot ce am pe suflet mi-a spart farfuria sub nas.



naspa daca ti-a spart farfuria sub nas. Prazlea e un fel de a spune o expresie nu i-a spart-o chiar sub nas :))... oricum pare violent azi farfuria maine cine stie..poate insa i-a scapat s-a descarcat nu stiu tu il cunosti mai bine. e clar ca nu are de gand sa-ti accepte parerile. Esti intr-o situatie naspa si simt ca iti e frica si sa ramai singura.
eu am fost plecat din tara nu stiu eu expresii dintrastea
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:17
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:14:55
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:10:57
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:07:40
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:04:08
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 17:58:47cea mai mare greseala sa crezi ca poti schimba omul de langa tine
in timp ,defectele se agraveaza si daca la inceput mai inchizi un ochi,mai faci un compromis ,nu o s-o poti face toata viata
ba o faci daca o face si celalalt,,ai aparut si tu blondo si tu sti sa ai pareri


si daca celalat nu o face?si se gandeste numai la sula lui?
ce faci ?te sacrifici o viata intreaga?apropos de egoismul la barbati
daca nu o face asta e ,,dc te ai maritat cu el cn te a pus sa nu te gandesti innainte sa o faci,,eu in nici un caz,,,egoista e ea ca la luat ca sa nu il fure altul apropo de egoismul la femei



e si daca nu s-a a gandit inainte de maritis ce sa faca?
sa plateasca toata viata pt asta?
Are dreptate Ami,mai devreme sau mai tarziu o sa apara un copil si atunci lucrurile se vor complica.
o sa sparga ala si banii de scutece
daca apare un copil ft bn ca e de la dumnezeu,,e parerea ta nelaobiect ca nu ai auzit varianta lui
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:19
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:15:37
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-14 18:09:59
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:02:29
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-14 17:58:20
De la: prazlea, la data 2013-04-14 17:55:45inceteaza unguroaico ce ti sa intamplat tie nu i valabil la toata lumea



Pai nu la tumea, E o singura femeie cu probleme aici
ea face parte din toata lumea,,, ,,,ca i ai zis sa se desparta nu i bn ,.ca i ai zis sa vb unu cu altu e bn,,trebuia doar sa i mai zici sa mai lase si unu si altul din ordolii pentru bunul mers al casniciei lor


Nu pot sa zic, sa lase si unul si altul din orgolii, pentru ca, faptul ca el cheltuie si banii pe care nu ii are pe lucruri inutile, nu este un orgoliu, ci o caracteristica prosteasca, negativa al lui. El nu este demn de a avea o familie. Plus de asta, dragostea trece prin stomac. Nu poti sa schimbi asta.
Femeile lasa de la ele, atunci cand au cu cine.
Nu puteam sa ii spun sa ramana cu el, cu orice pret, pentru ca, mai devreme sau mai tarziu, va aparea un copil si acest copil va avea o deucatie proasta, din cauza lui, asta daca, nu se va produce un divort, dupa nasterea unui copil. Si atunci, femeia isi va creste copilul singura. E bine ? Eu zic ca nu. Un copil are nevoie o mama si de un tata, care sa ii ofere educatia necesara, sa ii creeze de mic un drum al lui, sa ii deschida orizonturile.

Eu gandesc mai departe de atat, o femeie nu se poate plafona la un barbat iresponsabil, deoarece menirea unei femei in primul rand este de a fi mama. Si este foarte greu sa fii mama singura !
este ,,daca era iresponsabil dc la luat,,,,,nu poti tu sa ti formezi o parere dp ce zice ea,,la tribunal e nevoie de parerile ambelor parti ca sa dai un verdict corect


Ai fost vreodata la Tribunal ? Cele mai mari minciuni sunt acolo !!!
Noi nu avem Justitie, sa stii tu de la mine, avem doar coruptie.

Divortul se face la Judecatorie, dar nu inainte de a consulta un mediator autorizat, unde au ocazia sa se inteleaga amiabil. Va ajunge la Tribunal, doar daca se va face Apel la sentinta Instantei de Fond, iar in cele din urma, daca se face recurs la Hotararea Tribunalului, va ajunge la Curtea de Apel corespunzatoare teritoriului de care apartin.

Iar daca vor mediere, ii primesc eu cu drag
Ghicicummacheama
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:20
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:19:29
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:14:55
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:10:57
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:07:40
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:04:08
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 17:58:47cea mai mare greseala sa crezi ca poti schimba omul de langa tine
in timp ,defectele se agraveaza si daca la inceput mai inchizi un ochi,mai faci un compromis ,nu o s-o poti face toata viata
ba o faci daca o face si celalalt,,ai aparut si tu blondo si tu sti sa ai pareri


si daca celalat nu o face?si se gandeste numai la sula lui?
ce faci ?te sacrifici o viata intreaga?apropos de egoismul la barbati
daca nu o face asta e ,,dc te ai maritat cu el cn te a pus sa nu te gandesti innainte sa o faci,,eu in nici un caz,,,egoista e ea ca la luat ca sa nu il fure altul apropo de egoismul la femei



e si daca nu s-a a gandit inainte de maritis ce sa faca?
sa plateasca toata viata pt asta?
Are dreptate Ami,mai devreme sau mai tarziu o sa apara un copil si atunci lucrurile se vor complica.
o sa sparga ala si banii de scutece
daca apare un copil ft bn ca e de la dumnezeu,,e parerea ta nelaobiect ca nu ai auzit varianta lui


e parerea mea la ce am citit aici,nici tu nu stii mai mult
Ame_li
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:23
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-14 18:20:19
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:15:37
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-14 18:09:59
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:02:29
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-14 17:58:20
De la: prazlea, la data 2013-04-14 17:55:45inceteaza unguroaico ce ti sa intamplat tie nu i valabil la toata lumea



Pai nu la tumea, E o singura femeie cu probleme aici
ea face parte din toata lumea,,, ,,,ca i ai zis sa se desparta nu i bn ,.ca i ai zis sa vb unu cu altu e bn,,trebuia doar sa i mai zici sa mai lase si unu si altul din ordolii pentru bunul mers al casniciei lor


Nu pot sa zic, sa lase si unul si altul din orgolii, pentru ca, faptul ca el cheltuie si banii pe care nu ii are pe lucruri inutile, nu este un orgoliu, ci o caracteristica prosteasca, negativa al lui. El nu este demn de a avea o familie. Plus de asta, dragostea trece prin stomac. Nu poti sa schimbi asta.
Femeile lasa de la ele, atunci cand au cu cine.
Nu puteam sa ii spun sa ramana cu el, cu orice pret, pentru ca, mai devreme sau mai tarziu, va aparea un copil si acest copil va avea o deucatie proasta, din cauza lui, asta daca, nu se va produce un divort, dupa nasterea unui copil. Si atunci, femeia isi va creste copilul singura. E bine ? Eu zic ca nu. Un copil are nevoie o mama si de un tata, care sa ii ofere educatia necesara, sa ii creeze de mic un drum al lui, sa ii deschida orizonturile.

Eu gandesc mai departe de atat, o femeie nu se poate plafona la un barbat iresponsabil, deoarece menirea unei femei in primul rand este de a fi mama. Si este foarte greu sa fii mama singura !
este ,,daca era iresponsabil dc la luat,,,,,nu poti tu sa ti formezi o parere dp ce zice ea,,la tribunal e nevoie de parerile ambelor parti ca sa dai un verdict corect


Ai fost vreodata la Tribunal ? Cele mai mari minciuni sunt acolo !!!
Noi nu avem Justitie, sa stii tu de la mine, avem doar coruptie.

Divortul se face la Judecatorie, dar nu inainte de a consulta un mediator autorizat, unde au ocazia sa se inteleaga amiabil. Va ajunge la Tribunal, doar daca se va face Apel la sentinta Instantei de Fond, iar in cele din urma, daca se face recurs la Hotararea Tribunalului, va ajunge la Curtea de Apel corespunzatoare teritoriului de care apartin.

Iar daca vor mediere, ii primesc eu cu drag
era doar un fel de a spune vb celui de mai sus ca sa ti formezi o parere obiectiva tre sa asculti ambele parti,,altfel risti sa ti formezi o parere falsa,,am fost cu fosta la judecatorie ca innainte fusese maritata un an,,si m am dus cu ea in craiovo sa ia decizia de divort ca se angajase aici in buc ,,si cand ma vazut ala cu ea a crezut ca de mn divorteaza si ia zis dp ce am plecat eu ,,cica de el ai divortat,bn ai facut
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:28
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:23:04
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:19:29
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:14:55
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:10:57
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:07:40
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:04:08
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 17:58:47cea mai mare greseala sa crezi ca poti schimba omul de langa tine
in timp ,defectele se agraveaza si daca la inceput mai inchizi un ochi,mai faci un compromis ,nu o s-o poti face toata viata
ba o faci daca o face si celalalt,,ai aparut si tu blondo si tu sti sa ai pareri


si daca celalat nu o face?si se gandeste numai la sula lui?
ce faci ?te sacrifici o viata intreaga?apropos de egoismul la barbati
daca nu o face asta e ,,dc te ai maritat cu el cn te a pus sa nu te gandesti innainte sa o faci,,eu in nici un caz,,,egoista e ea ca la luat ca sa nu il fure altul apropo de egoismul la femei



e si daca nu s-a a gandit inainte de maritis ce sa faca?
sa plateasca toata viata pt asta?
Are dreptate Ami,mai devreme sau mai tarziu o sa apara un copil si atunci lucrurile se vor complica.
o sa sparga ala si banii de scutece
daca apare un copil ft bn ca e de la dumnezeu,,e parerea ta nelaobiect ca nu ai auzit varianta lui


e parerea mea la ce am citit aici,nici tu nu stii mai mult
pai normal ca e parerea ta ca tu vb,,insa parerea ta este neobiectiva
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:30
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:28:41
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-14 18:20:19
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:15:37
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-14 18:09:59
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:02:29
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-14 17:58:20
De la: prazlea, la data 2013-04-14 17:55:45inceteaza unguroaico ce ti sa intamplat tie nu i valabil la toata lumea



Pai nu la tumea, E o singura femeie cu probleme aici
ea face parte din toata lumea,,, ,,,ca i ai zis sa se desparta nu i bn ,.ca i ai zis sa vb unu cu altu e bn,,trebuia doar sa i mai zici sa mai lase si unu si altul din ordolii pentru bunul mers al casniciei lor


Nu pot sa zic, sa lase si unul si altul din orgolii, pentru ca, faptul ca el cheltuie si banii pe care nu ii are pe lucruri inutile, nu este un orgoliu, ci o caracteristica prosteasca, negativa al lui. El nu este demn de a avea o familie. Plus de asta, dragostea trece prin stomac. Nu poti sa schimbi asta.
Femeile lasa de la ele, atunci cand au cu cine.
Nu puteam sa ii spun sa ramana cu el, cu orice pret, pentru ca, mai devreme sau mai tarziu, va aparea un copil si acest copil va avea o deucatie proasta, din cauza lui, asta daca, nu se va produce un divort, dupa nasterea unui copil. Si atunci, femeia isi va creste copilul singura. E bine ? Eu zic ca nu. Un copil are nevoie o mama si de un tata, care sa ii ofere educatia necesara, sa ii creeze de mic un drum al lui, sa ii deschida orizonturile.

Eu gandesc mai departe de atat, o femeie nu se poate plafona la un barbat iresponsabil, deoarece menirea unei femei in primul rand este de a fi mama. Si este foarte greu sa fii mama singura !
este ,,daca era iresponsabil dc la luat,,,,,nu poti tu sa ti formezi o parere dp ce zice ea,,la tribunal e nevoie de parerile ambelor parti ca sa dai un verdict corect


Ai fost vreodata la Tribunal ? Cele mai mari minciuni sunt acolo !!!
Noi nu avem Justitie, sa stii tu de la mine, avem doar coruptie.

Divortul se face la Judecatorie, dar nu inainte de a consulta un mediator autorizat, unde au ocazia sa se inteleaga amiabil. Va ajunge la Tribunal, doar daca se va face Apel la sentinta Instantei de Fond, iar in cele din urma, daca se face recurs la Hotararea Tribunalului, va ajunge la Curtea de Apel corespunzatoare teritoriului de care apartin.

Iar daca vor mediere, ii primesc eu cu drag
era doar un fel de a spune vb celui de mai sus ca sa ti formezi o parere obiectiva tre sa asculti ambele parti,,altfel risti sa ti formezi o parere falsa,,am fost cu fosta la judecatorie ca innainte fusese maritata un an,,si m am dus cu ea in craiovo sa ia decizia de divort ca se angajase aici in buc ,,si cand ma vazut ala cu ea a crezut ca de mn divorteaza si ia zis dp ce am plecat eu ,,cica de el ai divortat,bn ai facut




nimeni nu va sti purul adevar, decat ei doi.
Eu am fost destul, si crede-ma ca numai minciuni sunt acolo.
Ghicicummacheama
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:38
nu exista cuvantul neobiectiv,poate ai vrut sa spui subiectiv

Ame_li
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:38
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:19:29
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:14:55
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:10:57
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:07:40
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:04:08
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 17:58:47cea mai mare greseala sa crezi ca poti schimba omul de langa tine
in timp ,defectele se agraveaza si daca la inceput mai inchizi un ochi,mai faci un compromis ,nu o s-o poti face toata viata
ba o faci daca o face si celalalt,,ai aparut si tu blondo si tu sti sa ai pareri


si daca celalat nu o face?si se gandeste numai la sula lui?
ce faci ?te sacrifici o viata intreaga?apropos de egoismul la barbati
daca nu o face asta e ,,dc te ai maritat cu el cn te a pus sa nu te gandesti innainte sa o faci,,eu in nici un caz,,,egoista e ea ca la luat ca sa nu il fure altul apropo de egoismul la femei



e si daca nu s-a a gandit inainte de maritis ce sa faca?
sa plateasca toata viata pt asta?
Are dreptate Ami,mai devreme sau mai tarziu o sa apara un copil si atunci lucrurile se vor complica.
o sa sparga ala si banii de scutece
daca apare un copil ft bn ca e de la dumnezeu,,e parerea ta nelaobiect ca nu ai auzit varianta lui

Foarte bine ca apare un copil, doar ca ala trebuie educat. Ca daca ramane cu ta'su, in 10 ani e boschetar in strada.
Ghicicummacheama
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:41
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:38:28nu exista cuvantul neobiectiv,poate ai vrut sa spui subiectiv

exista ce vreau eu,,nu exista il inventez eu,,,decat sa copiuez cuvinte de la americani ca voi
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:41
aste e parerea ta unguroaico,,din nou neobiectiva ca ti ai format o parere dp ce a spus doar una dintre parti
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:43
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:43:16aste e parerea ta unguroaico,,din nou neobiectiva ca ti ai format o parere dp ce a spus doar una dintre parti


subiectiva dragutu,cum te-am invatat
Ame_li
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:45
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:41:11
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:38:28nu exista cuvantul neobiectiv,poate ai vrut sa spui subiectiv

exista ce vreau eu,,nu exista il inventez eu,,,decat sa copiuez cuvinte de la americani ca voi


cati ca noi?
Ame_li
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:47
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:45:54
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:43:16aste e parerea ta unguroaico,,din nou neobiectiva ca ti ai format o parere dp ce a spus doar una dintre parti


subiectiva dragutu,cum te-am invatat
neobiectiva ia si cultiva te
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:49
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:47:01
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:41:11
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:38:28nu exista cuvantul neobiectiv,poate ai vrut sa spui subiectiv

exista ce vreau eu,,nu exista il inventez eu,,,decat sa copiuez cuvinte de la americani ca voi


cati ca noi?
inceteaza cu obrazniciile needucato
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:50
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:43:16aste e parerea ta unguroaico,,din nou neobiectiva ca ti ai format o parere dp ce a spus doar una dintre parti


Admit, ca s-ar putea sa gresesc in ceea ce priveste obiectivismul. Dar cine nu greseste ?
Ghicicummacheama
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:50
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:50:19
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:47:01
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:41:11
De la: Ame_li, la data 2013-04-14 18:38:28nu exista cuvantul neobiectiv,poate ai vrut sa spui subiectiv

exista ce vreau eu,,nu exista il inventez eu,,,decat sa copiuez cuvinte de la americani ca voi


cati ca noi?
inceteaza cu obrazniciile needucato


chiar acum,chiar aici ?
Ame_li
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:52
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-14 18:50:34
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:43:16aste e parerea ta unguroaico,,din nou neobiectiva ca ti ai format o parere dp ce a spus doar una dintre parti


Admit, ca s-ar putea sa gresesc in ceea ce priveste obiectivismul. Dar cine nu greseste ?
bravo uite o fata sincera blondo asmite si tu ca gresesti
prazlea
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:54
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:54:02
De la: Ghicicummacheama, la data 2013-04-14 18:50:34
De la: prazlea, la data 2013-04-14 18:43:16aste e parerea ta unguroaico,,din nou neobiectiva ca ti ai format o parere dp ce a spus doar una dintre parti


Admit, ca s-ar putea sa gresesc in ceea ce priveste obiectivismul. Dar cine nu greseste ?
bravo uite o fata sincera blondo asmite si tu ca gresesti


azi nu
dar si maine-i o zi
Ame_li
Postat pe 14 Aprilie 2013 18:58
Multumesc foarte mult pentru sfaturi!Sunteti minunati!Vorbesc tot timpul cu el si spune ca o sa se schimbe,ca a scapat de datorii etc,apoi apar altele!Copil nu o sa fac deocamdata si am sa ma si pregatesc psihic pentru ce va urma.Ciudat,inainte sa il cunosc eram mai puternica,acum sunt dependenta emotional de el,dupa cum a si intuit cineva ,mi-e frica de singuratate,dar am sa ma pregatesc psihic si de asta si voi deveni mai egoista.Eventual am sa-i iau banii la salariu si nu o sa-i dau nimic sa vedem daca moare fara sa plateasca nu stiu ce datorii.Intr-adevar sunt prea moale,iar el nu gandeste consecinte,trebuie sa fiu mai tare si sa gandesc eu pentru amandoi.Si voi sparge si eu farfuriile cand o sa aud de nu stiu ce cheltuiala !Sa vada atunci!
kudika_33624
Postat pe 14 Aprilie 2013 19:51
asa, pune piciorul in prag
ai grija de tine
Ame_li
Postat pe 14 Aprilie 2013 21:33
Multumesc din suflet!Mult noroc in toate!
kudika_33624
Postat pe 14 Aprilie 2013 22:19
Bafta, sa iti fie viata asa cum ti-o dorest !
Ghicicummacheama
Postat pe 14 Aprilie 2013 22:56
Multumesc,la fel si a ta!Felicitari,esti o femeie puternica si inteleapta!
kudika_33624
Postat pe 14 Aprilie 2013 23:24
De la: kudika_33624, la data 2013-04-14 12:37:12Ma numesc Maria,am 26 de ani si de 6 luni sunt casatorita.Ne-am cunoscut in urma cu 2 ani,in iarna ne-am decis sa facem cununia civila.Sotul meu este prea egoist si din cauza asta sunt trista in sensul ca tot timpul eu ma gandesc la noi,in timp ce el se gandeste mai intai la el.Am si eu venitul meu pe care nu imi pot permite sa-l narui,fiindca trebuie sa pun casa pe primul loc.In schimb el cauta sa isi cheltuiasca banii pe moftur plus datoriile lui.Are datorii de zeci de milioane cateodata,cursuri platite,totul la zi,iar cand nu are nici o datorie,isi face.La salariu,tot timpul se pune pe el pe primul loc.Eu nu mi-am luat o bluza iarna asta ,cu toate ca nu prea am,iar el si-a cumparat pana si sevalet,nefiind talentat la pictura,doar asa de moft.Luni am programare la dentist(m-am decis sa-mi permit macar asta),iar el cu buna stiinta ca banii mei se vor duce la dentist,anuntat si avizat de acasa,tot si-a cumparat o pereche de papuci de 280 ron plus o pereche de pantaloni la 200 ron.L-am lasat sa faca asta ,pana la urma e salariul lui,plus banca de 600 ron ,datorie veche a lui,din salariul lui nu au ramas decat 400 ron.Ce ar trebui sa fac?Sa nu mai merg la dentist?Ma simt ca o sclava pe langa el.Tot timpul el are datorii,daca nu isi face.Este pasionat de vechituri,deci cumpara garla.Pe unele le si vinde,dar mai mult cumpara decat vinde.Un an de zile a stat la mine si niciodata nu a stiut ce inseamna o asociatie sau un curent,fiindca intotdeauna ramanea fara bani.De cand ne-am luat s-a mai dat pe brazda,l-am trimis pe el la asociatie.Mie imi pune mereu in mana 4-6 milioane din care trebuie sa mancam,sa fumam.Intotdeauna eu sunt baza lui daca ramane fara bani si nu invers.Simt ca profita de mine.Din cauza asta nu prea am incredere in el,consider ca un om egoist este egoist din toate punctele de vedere si nu s-ar sustrage de la nici o placere a vietii.II place mancarea buna,e pofticios.Eu nu pot face ceva de mancare fara sa il intreb pe el si atunci face 1000 de figuri,ba nu vrea aia ,ba e satul de aia.Eu una m-am saturat,consider ca am gresit maritandu-ma cu el,sunt foarte trista.Acest caracter egoist ma face sa fiu din ce in ce mai putin atrasa de el,nu face nimic pentru noi,doar pt el.Cu el nu se poate pune un ban deoparte,el nu a fost capabil niciodata sa economiseasca,eu sunt invatat sa economisesc,imi plac oamenii care impreuna,umar de la umar fac ceva,nu unul hait si altul cea!


Ar fi trebuit, de la bun inceput, sa puneti banii la comun intr-un cont comun, iar din acestia bani ati fi rezervat un buget lunar de caciula pentru "mofturi" . In felul asta nu ar mai fi iesit discutii.

Puteti incerca sa faceti asta chiar si acum, sa va puneti banii la comun si sa va stabiliti un buget pentru cheltuieli personale, pe care nu aveti voie sa-l depasiti in niciun caz. Cheltuieli personale inseamna cheltuieli cu lucruri care nu sunt de stricta necesitate, deci nu intra in categoria de cheltuieli cotidiene, cele care trebuie neaparat achitate.

Si incearca sa nu te mai gandesti doar la bugetul casei, mai rasfata-te si cu tu cu ceva frumos.

Mai doresc sa-ti spun ceva: daca sotul tau depaseste bugetul pe care i l-ai alocat in luna respectiva, ii scazi din bugetul alocat pentru lunile viitoare. Nu respecta chestiile astea, ar trebui sa te gandesti si la un divort, pentru ca nu cred ca ai chef sa ajungi sa platesti dupa el munti de datorii.

Sa auzim de bine!
kudika_32792
Postat pe 15 Aprilie 2013 07:57
De la: kudika_33624, la data 2013-04-14 15:58:06De mic a avut inca prea mult.Crescut de o femeie singura,puternica,muncitoare,i s-au pus la dispozitie mii de euro saptamanal pe care el ii facea praf.Mare greseala!Cred ca are impresia ca eu ii sunt a doua mama si nu nevasta...Aseara cand am inceput sa ma descarc sa-i spun tot ce am pe suflet mi-a spart farfuria sub nas.


Poate ca ar trebui sa-i spargi si tu mai multe farfurii sub nas, ca sa vada cum e sa suporti pe cineva care face acelasi gest. Se pare ca sotul tau si-a cam luat nasul la purtare, ar fi bine pentru tine daca ti-ai schimba atitudinea si ai deveni altfel decat ai fost pana acum, caci doar asa ii poti aduce pe unii oameni cu picioarele pe pamant.

Sparge el o farfurie, tu sparge doua, ai inteles tu ideea. Nu-i mai tolera gesturile deplasate, dar plateste-i cu aceeasi moneda, garantat o sa-l iei prin surprindere si o sa se gandeasca de doua ori inainte daca sa sparga vreo farfurie sau sa dea cu pumnul in masa in fata ta.
kudika_32792
Postat pe 15 Aprilie 2013 08:04
*tu spargi
kudika_32792
Postat pe 15 Aprilie 2013 08:05
De la: kudika_33624, la data 2013-04-14 19:51:10Multumesc foarte mult pentru sfaturi!Sunteti minunati!Vorbesc tot timpul cu el si spune ca o sa se schimbe,ca a scapat de datorii etc,apoi apar altele!Copil nu o sa fac deocamdata si am sa ma si pregatesc psihic pentru ce va urma.Ciudat,inainte sa il cunosc eram mai puternica,acum sunt dependenta emotional de el,dupa cum a si intuit cineva ,mi-e frica de singuratate,dar am sa ma pregatesc psihic si de asta si voi deveni mai egoista.Eventual am sa-i iau banii la salariu si nu o sa-i dau nimic sa vedem daca moare fara sa plateasca nu stiu ce datorii.Intr-adevar sunt prea moale,iar el nu gandeste consecinte,trebuie sa fiu mai tare si sa gandesc eu pentru amandoi.Si voi sparge si eu farfuriile cand o sa aud de nu stiu ce cheltuiala !Sa vada atunci!



Eii,draga mea,coboram militaria din pod,nu-i asa????
Personal,nu suport violenta,indiferent de forma ei,dar daca nu incerci sa te impui,fara aciditate in comportament,nu vei reusi sa-ti mentii familia la cote acceptabile!!!Nu trebuie sa fii dependenta de nimeni,cu atta mai putin de spot,ccai devii vulnerabila si te expui profitarii de orice natura!!!!Schimba ce poti schimba si ajusteaza-te in functie de ceea ce doresti,nu dupa placul partenerului tau!!!!!De multe ori,trebuie sa tai adanc,alfel nu merg lucrurile!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Aprilie 2013 08:07
De la: kudika_15804, la data 2013-04-15 08:07:50
De la: kudika_33624, la data 2013-04-14 19:51:10Multumesc foarte mult pentru sfaturi!Sunteti minunati!Vorbesc tot timpul cu el si spune ca o sa se schimbe,ca a scapat de datorii etc,apoi apar altele!Copil nu o sa fac deocamdata si am sa ma si pregatesc psihic pentru ce va urma.Ciudat,inainte sa il cunosc eram mai puternica,acum sunt dependenta emotional de el,dupa cum a si intuit cineva ,mi-e frica de singuratate,dar am sa ma pregatesc psihic si de asta si voi deveni mai egoista.Eventual am sa-i iau banii la salariu si nu o sa-i dau nimic sa vedem daca moare fara sa plateasca nu stiu ce datorii.Intr-adevar sunt prea moale,iar el nu gandeste consecinte,trebuie sa fiu mai tare si sa gandesc eu pentru amandoi.Si voi sparge si eu farfuriile cand o sa aud de nu stiu ce cheltuiala !Sa vada atunci!



Eii,draga mea,coboram militaria din pod,nu-i asa????
Personal,nu suport violenta,indiferent de forma ei,dar daca nu incerci sa te impui,fara aciditate in comportament,nu vei reusi sa-ti mentii familia la cote acceptabile!!!Nu trebuie sa fii dependenta de nimeni,cu atta mai putin de spot,ccai devii vulnerabila si te expui profitarii de orice natura!!!!Schimba ce poti schimba si ajusteaza-te in functie de ceea ce doresti,nu dupa placul partenerului tau!!!!!De multe ori,trebuie sa tai adanc,alfel nu merg lucrurile!!!



Pfuai,numai greseli,ma grabesc!!
atat mai putin...
caci...
kudika_15804
Postat pe 15 Aprilie 2013 08:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Marijuana si efectele ei... 18 De la: BeeLike 30 Aprilie 2011 23:21
Gel anticelulitic 2 De la: Biank_kudika 17 Septembrie 2010 16:37
Parul De Pe Corp 1 De la: kudika_21723 22 Noiembrie 2012 19:06
nu stiu ce se intampla cu mine 0 De la: 10 Ianuarie 2012 02:57
il iubesc dar el nu stie 32 De la: franziska_eu 30 Decembrie 2011 08:38